Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

hamir0

Až na pár nelogičností a dost pŕihlouple vykreslený postapokalyptický svět představuje Endgame velmi povedený závěr jedné éry MCU. Navzdory moc hezkému brnkání na nostalgickou strunu a velmi dobré službě fanouškům ale ve stínu dechberoucí Infinity War musím jednu hvězdu srazit. ()

Kremlinek

Dokonalé zakončení série. Chvilku jsem přemýšlel nad 4 hvězdama, ale ten rádoby kritik frantababaf mě nasral s tim odpadem, debílek, takže jasnejch 5. ()

Alois88

Tak tohle už byl vážně kýč jak bič! Chvíli jsem si říkal, zda nekoukám omylem na pokračování Alenky v říši divů. Oceňuji snahu tvůrců ukončit tuto sérii epicky, oceňuji skvělou práci s postavami. Film i tak nějak držel víc pohromadě než Infinity war z kterého jsem měl rovněž velmi smíšené pocity. Ale i když jsem tak nějak věděl, jak to celé dopadne, tu cestu k cíli jsem čekal jinou. V každém případě přes 90% zde na ČSFD? Fíha! Jsem asi divnej. Chápu, že mnoha lidem končí příběh, který hltají tolik let. Také mám Marvelovky rád, ale skutečně je TOTO jeden z nejlepších filmů všech dob? No nic, dávám 3,5* ()

BFG2000

Vůbec nechápu, jak tento film zde může mít (27.04.2019) hodnocení 92%!!! Vysvětluji si to tak, že buď: 1) nám v kině pustili nějaký padělek nebo 2) komentující na ČSFD ztratili i poslední kapku vkusu. Pro mě to byly defakto 3 hodiny nudy! A to nepíši jako někdo, kdy by film již z podstaty zatracoval. Infinity War pro mě byl naprostý vrchol komiksových filmů a na jeho dokončení, Endgame, jsem se neuvěřitelně těšil. Ale co jsem dostal... Umělou snahu o osudovost, depresivní nálady. Vše hrozně na silu, nevěrohodně vtlačeno. Dramatická stránka, která IW poslala do TOP kategorie, se naprosto vytratila a nahradila ji stránka komediální, plná laciných, trapných vtipů, kterým se mohou smát spíše jen přihlouplí puberťáci, kteří je stejně nepochopí a smějí se jim jen proto, že sliší smích od někoho vedle. Cestování v čase, v době, kdy jsou tu filmy jako Interstellar, bylo podáno tak nevěrohodně a hloupě, že i Kapitánka Marvelová (určitě zde tu češtinu rádi slyšíte) je v kontrastu s ním naprosto uvěřitelná. První hodina vlastně už ani nevím, o čem byla. Jo, už si vzpomínám. O civění na znechucené ksichty herců, kteří dostali za úkolů hrát depresivní rozpoložení, aniž by věděli proč a moc jim to nešlo. Nejlepší postavou byl jednoznačně vycpaný mýval. Nejhorší, ale to je tak už od počátku věků, depresivní a otravný Iron Man. Při téměř závěrečné scéně, které jakože patřila mu, mně naběhl úsměv na rtech a pomyslel jsem si: "Konečně, to muselo trvat tak dlouho?" Bohužel ve filmu o hrdinech, pokud nejvíce fandíte hlavnímu záporákovi, je asi něco špatně. No nic. Jdu něco dělat, abych na ty znechucené pocity rychle zapomněl. Doporučuji ostatním, nevozit se na té ultra hyper hype vlně a přiznat si tvrdou realitu, že se to prostě vůbec, ale opravdu vůbec nepovedlo a bohužel se nedokázalo ani po kotníky přiblížit kvalitě Infinity War! ()

ardno5

ufff.. Velkolepé finále. Chvilkama vážný film, ve kterém umírají postavy a do toho trapné vtípky. Nebýt tlustého Thora a dětského Hulka = alá zbytečně vnucované trapné vtípky mířené pro rodiny s dětmi, tak by byl Endgame dokonalým zakončením.. 87% ()

neo250

Jedna úžasná etapa skončila. Prvý diel bol o svaloch a sile, druhý diel však o emóciach a logike. Film End Game je strhujúci, fascinujúci a silno emotívny film, ktorý po 10 rokoch tvorby marvelu ukázal veľké finále. Jedine co môžem vytknúť je postava Hulka a to asi len preto, lebo som očakával úplne niečo iné. No po 3 hodinách si to ani neuvedomíte pretože tie nedostatky sa strácajú v nabitom celku plného napätia. Film som si užil maximálne ako sa dalo. Pri poslednej polhodine mi skoro vyšla slza a zimomriavky som mal úplne všade. Za mňa veľké ďakujem. ()

Private_M

Nádhera! Tak tomuto hovorím ukončenie veľkolepej ságy v plnej paráde. Pamätám som bol vlani po Infinity War rozhorčený, že to nie je film, ale iba príprava na finále. A už vtedy som si hovoril, že to čo som čakal vtedy by som teoreticky mohol dostať teraz. Našťastie bratia Russoovci nesklamali a ukončili "Infinity ságu" v štýle aký nemá vo filmovom svete obdoby. Od parádneho vizuálu cez trefne vypointované dialógy až po jednu z najepickejších záverečných bitiek aké som na plátne kedy videl. Myslím, že Abrams a spol. teraz majú čo robiť so záverom novodobej Star Wars trilógie, pretože Kevin a Russoovci nastavili latku dosť vysoko. Dalo by sa povedať, že priam "nekonečne" vysoko. P.S. Mám podozrenie, že na konci filmu niekto v sále krájal cibuľu. Všetkým divákom totiž neskutočne slzili oči. :D ()

Franche

Cvrnkni mě, jestli se mi to nezdá. Ne, určitě to nebylo dokonalé ale lidé by si měli uvědomit, že zatím nevíme JAK vlastně logicky cestovat časem. Nějaký ten otazník je tedy pochopitelný. Nemluvě o zásadním faktu, který někteří nepochopili. Změna minulosti zde budoucnost nemění. Moderní Thor mě zničil, ale vidím v tom komickém i to smutné - a to fakt, že i Boha může fatálně zlomit jeho neuspěch. 9/10, LOVE YOU 3000 ()

wesi96

8/10. Uznávám.. nebylo to zase tak špatný jak jsem si myslel. Jinak se určitě nejedná o nejlepší komiksový film. A Steve FTW! ()

Comida

Endgame je završení dlouholeté telenovely o které každý odborník tvrdí že se jedná o historický okamžik. Toto označení chápu, přestože bez MCU bych dokázal v klidu žít. Onen pocit toho že jsem svědkem něčeho převratného jsem bohužel necítil, a tak i když jednoduše řečeno se mi snímek líbil, pociťuji menší zklamání díky přehnanému chválení něčeho pro mne nevýjimečného. Je tedy pravda že se jedná o zakončení jenž ostatním filmům rozhodně nedělá ostudu. Perfektně dokáže skloubit depresivní atmosféru společně se skvěle fungujícím humorem. Onoho zoufalství které pramení z naplněného Thanosova slibu, se divák dočká hned na začátku v cca první třetině kterou asi děcka musela prospat. Potom se dostáváme do druhé třetiny kdy jsem očekával NON-STOP akční jízdu jako v Infity War. Bohužel tomu tak není. Během celého snímku (tedy kromě začátku když jsem byl plněn napětí) jsem pociťoval pocit že tomu něco chybí. Tím byla epičnost o které všichni mluví. Ona totiž zde je v jiné podobě než jsem pociťoval v předchozích Avengerech, a to v podobě očekávání velkého finále celé ságy. Té opravdové jsem se tedy dočkal až ve velkém finále které zase působilo bohužel až moc přeplácaně. Na jednu stranu oceňuji epickou scénu kdy několik hrdinek po boku vyrazí do boje. To nám ukázalo jak by úžasně vypadala teamovka v podání ženských hrdinek. Celkově řečeno, jedná se o další epizodku která nadchne spíše dlouholeté fanoušky kteří každý film viděli aspoň desetkrát. 7/10. Jednou mi to v kině stačilo. ()

Domca94

Marvel to dokázal. Avengers: Endgame jsou to nejlepší, co jsem kdy viděla. Skvělý scénář, hudba, akce. A menší doporučení, do kina si s sebou vemte papírové kapesníčky. ()

JohnZ87

SPOILER ALERT!!! Avengers: Endgame – dlouho očekávané velkolepé finále, které nejenže přináší rozuzlení pro příběh rozehraný předchozí Infinity War, ale především také uzavírá jednu velkou 11 let trvající éru MCU čítající 22 filmů. Úkol to rozhodně nebyl snadný, už jen proto, jak velké množství příběhů a postav bylo nutné splést do jednoho více či méně uspokojivého vyústění. O Endgame se toho vědělo povážlivě málo a studio se hodně snažilo, aby to tak i zůstalo až do premiéry filmu. Trailery se zaobíraly opravdu z 90% jen prvními minutami filmu, objevovaly se jen neurčité teorie a spekulace a zážitek tak mohl zkazit až únik několika zásadních scén z filmu jen pár dní před premiérou – tomu jsem se vyhnul a dobře jsem udělal, protože bych byl okraden o značnou část překvapení. Nicméně film dokázal překvapit i v případě znalosti uniklých scén. Endgame se překvapivě zaobírá dopady Thanosova lusknutí na společnost jen velmi povrchně a pokračuje tak ve svižném tempu nastoleném Infinity War a prioritou je posun děje kupředu. Čím se ale naopak zaobírá velmi podrobně, jsou dopady lusknutí na jednotlivé hrdiny a místy se jedná o poměrně zajímavou psychologickou sondu. Občas je ovšem dialogů a přemítání až příliš a film tak vygeneruje naštěstí jen jednu trochu nudnější pasáž, ale je to jen malé zaškobrtnutí. Pak se zase pochopitelně zrychlí, ale místy až moc. Problém je v tom, že navzdory více než tříhodinové stopáži toho tvůrci potřebují sdělit opravdu hodně (uzavírá se zde velké množství dějových linek) a Endgame je tak opravdu skoro až přeplácaná, což nutně vede k tomu, že jsou tvůrci nuceni používat určitou zkratkovitost ve vyprávění a některé scény se tak nutně odehrají mimo záběr a pouze vyplynou z kontextu, což je místy relativně citelné. První konfrontace s Thanosem tak přijde nečekaně brzy a ubírá se také poměrně nečekaným směrem. Jenže teď teprve začíná hlavní zápletka filmu. Děj poskočí o pět let kupředu, na scéně se objevuje Ant-man a začíná se tak rýsovat plán na odčinění následků Thanosova řádění. Hrdinové se dávají znovu dohromady, aby se následně rozdělili do dílčích skupinek a s pomocí kvantové říše se vydali zpět do minulosti pro kameny nekonečna. Zde je zajímavé sledovat vývoj jednotlivých hrdinů. Tony Stark má s Pepper dceru Morgan a Stark Tower vyměnil za lesní chatrč a věnuje se naplno rodině. Steve Rogers hledá útěchu ve skupinových terapiích (v malé roli se zde objevil jeden z režisérů Joe Russo), Thor v alkoholu a obžerství (zejména jeho vývoj je zdrojem mnoha vtipných momentů ve filmu, ale někdy je to až moc), Bruce Banner našel rovnováhou mezi sebou a Hulkem a na scénu se tak konečně dostává profesor Hulk (tohle je rozhodně zajímavá podívaná, ale stejně jako u Thora platí, že méně je někdy více), z Hawkeye se po ztrátě rodiny stal osamělý mstitel Ronin a snad jedině Black Widow zůstala celkem sama sebou. Endgame nabízí takřka dokonalý mix zábavy, akce, napětí, humoru i srdceryvných emocí. Film si ohledně cestování časem definoval vlastní pravidla (např. že změna v minulosti se neprojeví v přítomnosti), ale výsledek působí trochu zmateně a upřímně mám dojem, že se v tom tvůrci možná trochu zamotali (nebo minimálně zamotali hlavu divákům), ale o tom až později. Když se Natasha s Clintem vydají na Vormir pro kámen duší, absolutně netuší, do čeho jdou (na rozdíl od diváka). Tady není úplně zřejmé, jestli se má skutečně obětovat to nejdražší, co člověk nejvíce miluje a nebo to, co nejdražší je momentálně po ruce (např. kdyby si Black Widow zakládala na svém účesu nebo Hawkeye na svém luku)… Ale spíš bude správně Red Skullova vereze „duši za duši“ (a nemusí být milovaná). Tato scéna nabídne velmi zajímavé rozuzlení a navzdory výtkám výše se jedná o velmi silný a emotivní moment. Samozřejmě ne vždy jde vše podle plánu a tak se něco pokazí nebo zkomplikuje. Thanos se v roce 2014 díky podivnému propojení Nebuly se svým mladším já (tohle by si vyžadovalo hlubší vysvětlení) dozví o plánu hrdinů na odvrácení jeho budoucích činů a začne konat. Navíc je celkem rychle uveden do obrazu, takže nepůsobí vůbec zmateně. Cestování časem je zajímavým ohlédnutím za dosavadními Marvel filmy a leckdy se tyto díky novým perspektivám zajímavě rozšiřují o nové scény a doplňují tak celkový příběh a dávají známé události do nových souvislostí. Výlet do 70. let nabízí dokonce zcela nové události a setkání Tonyho se svým otcem v době, kdy Tony ještě nebyl na světě, je opravdu působivé. Za velmi zajímavou bych také označil konfrontaci Hulka s Prastarou, která díky svému „vědění napříč časem a dimenzemi“ hned ví, o co jde. Návštěva Rocketa a Thora v Asgardu je zdrojem mnoha vtipných momentů. Hrdinům se nakonec podaří shromáždit všechny kameny nekonečna a usadit je do nové rukavice nekonečna vyrobené Tonym Starkem – tady se zase projevila určitá zkratkovitost, protože rukavice prostě najednou je bez jakéhokoli vysvětlení, jak se vyráběla atd. Jak se později ukáže, lusknutí není jen tak, protože obrovskou energii všech kamenů nekonečna jen tak někdo neustojí. Zanedlouho přichází další konfrontace s Thanosem, který tentokrát zaútočí zcela nečekaně a opravdu drtivě. Zde se začínají plnit fanouškovské sny, protože se blíží epické masivní finále. Za jeden z nesilnějších momentů bych označil Thora s Mjolnirem v jedné ruce a Stormbrakerem v druhé a také kapitána Ameriku, který se nakonec ukáže býti hoden uzvednout Mjolnir a v kombinaci s jeho štítem je to opravdu zajímavá podívaná. Thanos zde působí ještě nebezpečněji než v Infinity War a opravdu jsem se o některé hrdiny bál. O dramatické a napínavé momenty tu není nouze. To vše je ale teprve předzvěst epické masové a vizuálně velmi působivé bitvy o plně osazenou rukavici nekonečna, na kterou má samozřejmě zálusk také Thanos. Nástup dříve rozprášených hrdinů na scénu je velice silný moment (jen škoda, že nebylo vidět, jak se jednotliví hrdinové vrátí zpět do reality). Škoda že ani Iron Man, ani Warmachine moc nepředvedli možnosti svých nových zbrojí. Jako vůbec největší problém ale vnímám trestuhodné nevyužití Hulka v boji (těch pár záběrů je spíše symbolických). Kdo doufal v odvetu Hulk vs Thanos, bude těžce zklamán (přitom si o zásah Hulka jedna ze scén doslova říkala). Naopak zvětšený Ant-Man se opět předvedl v nejlepším světle. V této scéně s ohromným množstvím postav asi nebylo možné dopřát úplně každému pár vteřin slávy, ale zejména u Hulka je to s ohledem na jeho nevyužití v Infinity War obrovská škoda. Alespoň Wanda si přišla vyřídit účty s Thanosem, i když ten netušil proč, vzhledem k tomu, že to bylo jeho mladší já z roku 2014. Za vrcholný moment bych označil gesto Doctora Strange, který nenápadně naznačil Tonymu, že teď má nastat TA jediná správná vítězná varianta z více než 14 milionů možných a následné Tonyho obrání Thanose o kameny, který tak luskne naprázdno a Tony se slovy „já jsem Iron Man“ luskne a smaže Thanose i s celou jeho armádou. Tonyho následnou dojemnou smrt považuji za trochu zbytečnou, i když chápu, že potřebovali Downeyho nějak uklidit ze scény. Strange to nepochybně věděl a proto ho na Titanu zachránil, aby ho tím vlastně obětoval. Endgame je hodně jiný film, který jako by byl z jiné dimenze. Jakožto uspokojivé velkolepé uzavření jedné velké éry MCU funguje na jedničku, jakožto vyřešení situace nastolené Infinity War už ale tolik ne. Problém je v tom, že oživené (v roce 2018 rozprášené) postavy se vrátí do roku 2023, ale mezitím o 5 let nezestrárli, zatímco ostatní ano. Další problém je, že Gamora z roku 2014, která také zůstala v roce 2023, je dokonce o 9 let mladší, než by měla správně být. A v tomto podivně rozházeném univerzu se má odehrávat Spiderman: Daleko od domova, Doctor Strange 2, Black Panter 2, Strážci Galaxie 3? Parker se vrátí na střední, zatímco někteří jeho spolužáci už budou mít hotovou univerzitu? MCU už nikdy nebude jako dřív a jsem upřímně zvědavý, jakým směrem se bude dále ubírat. Navíc zůstalo několik nezodpovězených otázek – např. jak Cap vrátil Tesseract, když zničili krychli, která chránila kámen prostoru? Alepoň se snad potkal s Red Skullem mimo záběr, když vracel kámen duše… To ho tam jen tak hodil? A co duši za duši? Nedostal pak Natašu zpět? A jak mohl být starý Cap v přítomnosti, když s Peggy zůstal v paralelní realitě a bylo explicitně řečeno Bannerem, že změny v minulosti naší současnost neovlivní? Nebula zastřelila své mladší já a ona sama nezemřela – je potřeba přesvědčivější důkaz? Hromada nezodpovězených otázek... Navíc Russoové trolí ještě v kině po skončení filmu, když diváci marně čekají na mezititulkovou či potitulkovou scénu, kde třeba mohli ukázat vracení kamenů nekonečna a setkání Capa s Red Skullem i vrácení Tesseractu. Z marketingového hlediska ale tuto strategii chápu, lidi se houfně poženou na nového Spidermana do kin kvůli případnům dozvukům událostí Endgame, což se logicky pozitivně projeví na tržbách. Celkově je Avengers: Endgame velmi povedeným filmem, který nabídne divákovi velmi silný a nevšední zážitek, jen měl být asi zřejmě ještě o něco delší, protože v důsledku nutné komprese obrovského množství děje do tříhodinové stopáže prostě působí některé scény uspěchaně a místy i zmatečně. Navíc je velká škoda nevyužitého potenciálu některých postav (Hulk, Iron Man, Warmachine). Tento film je tak pro optimální zážitek potřeba vidět vícekrát, protože se znalostmi děje zbude více času na pochopení širších souvislostí, i když zejména v časových paradoxech film lehce klopýtá. 90% () (menej) (viac)

prometheusXX

GENIALNY FILM,taketo niečo sa len tak nevidí-NAJLEPSIA MARVELOVKA-strhujúci nepredvídatelný dej a zvraty.emočná stránka tiež skvelá.celý film rýchlo ubehol.ešte by som dal o polhodinu dlhšie.takýto film treba vidiet v kine. pre fanúšikov povinnost, videne v kine iMAX 3D -grandiózne ,epické ,ťažko sa to opisuje a skvelá hudba Alana Silvestriho.malo to úplne všetko čo to malo mať.záver smutný,padlo par slz,za mňa obrovská spokojnosť, som rád že som to zažil v kine so svojimi blizkymi.keby sa dalo dam 10hviezdičiek.za mna 100% PECKA ()

LakiyL

Všetky filmy z MCU som hodnotil medzi 3 - 4* (Captain Marvel som zatiaľ nevidel). Endgame jednoznačne najlepší MCU film a myslím že prvýkrát môžem dať plné hodnotenie. Áno, má to svoje drobné chyby ale čakanie na vyvrcholenie tejto filmovej etapy sa rozhodne oplatilo. ()

RAFT

Wau ,tak tomuhle říkám vyvrcholení filmu.Opravdu smekám před režisérama filmu že,to takhle dokázali natočit ,to je absolutní majsteršik.Natočit film co nejlépe se ctí a vytřískat ho na samé maximum a vměstnat ho do 3 hodinového filmu ,to se podaří jen málo komu. Humor tu najdete skoro pokaždé ,nejvíc bavil Thor ,ten ve filmu neměl chybu spolu s malým skunkem ,Kapitán america taktéž, dobrý asi tu předvedl nejlepší herecký výkon co od filmu očekáváte.Ty 3 hodiny utečou jako voda , ani nebudete mít čas sledovat hodiny .Tenhle film je přesně pro fanoušky co viděli všech dosavadním 22+ s vyjímkou seriálů.Trvalo to 11 nádherných let.Ten kdo neviděl bude dlouho přemýšlet o čem že , to bylo .Kdo neviděl všechny filmy ,tak at se na ně podívá.Důstojné zakončení.Ted jenom matně přemýšlet co bude dál.Jo a ještě ,kdo čeká nějakou podtitulkovou scénku ,tak ji nehledejte ve filmu vůbec není .Soundtrack pecka.Tento rok bude hodně silný ,kdo ví jaké trháky nás letos čekají .Tohle asi letos nikdo už nepřekoná .Za mě 95% ()

Marty7CZ

Přátelé, hodnotitelé, pište pár vět, tyhle šílený 100vetovy epitafy fakt nemaj smysl! Věřte mi!!! Já bez hodnocení, nezajímá mě tohle.... P.S. dal sem tomu šanci, ale posouval sem to, abych to zkous, takže nuda, dlouhý předlouhý a nezajímavý....Bohužel pi*ovina hnusně utahaná za 30% ()

El.Negros

Doposud Avengerové svorně vzdorovali běžně zažitému zvyku upadající kvality filmových pokračování. Ovšem to poslední dějství naštvaných jogínů v pestrých legínách mělo kvalitu náhrdelníků z pravého zlata ve slevě za 199Kč z teleshopingu na Barandově. Tam kde by člověk čekal boj tak epický, že by z toho popraskaly I ocelové koule terminátora, zbyl jen strojově supernudný CGI souboj , jež měl v sobě asi tolik napětí jako finále české fotbalové extraligy. Až na to, že u toho musel člověk sedět 3 hodiny v kině bez chlastu. Tam kde cekal trošku temného comigzu, bylo až hystericky uštkané “drama pro dospělé”. Chvílemi jsem mel chuť zařvat na celé kino: „KUR..A COŽE ! Kdo měl ten cocotský nápad udělat z posledního dílu (akcí nejnadupanější značky Marvelu) DOSPĚLÉ DRAMA pro přecitlivělé ufňukance a romantické homomileniály ?!“ Tohle zprznili ve stylu vzpomínkových dílů různých roztahaných seriálů o 20ti milionech pokračování… tzv fillerů (neboli plničů), kde se vzpomíná jak to bylo před 20 sériemi dozadu a kdy měli ještě všichni pupínky na xichtu. K podobným hrůznostem se většinou přistupuje, když dojdou nápady různých scenáristických kreténoidních existencí. V kině jsem měl chvílema pocit, že jsem na Titaniku s ženskými v přechodu, jež zrovna vysadily antidepresiva. Jediné, co mi trochu spravilo náladu, byl konečně pořádně vypadající a věčně nalitý nordický bůh hromu a zelený vegan-intelektuál. Jinak zhola nic. Musím si spravit náladu a znovu se podívat na Infinity war. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý