Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Hpatrik

No tak tohle je opravdu asi nejlepší Marvelovka (rozhodně nejlepší Avengers), co jsem viděl. Všechno co jsem předchozím filmům vytýkal je tu tak jak mám být. Výborně napsané postavy, žádná přeplácaná digiakce, mistrovsky rozepsaný příběh s obrovským množstvím postav, který není složitý na pochopení, a v neposlední řadě uvěřitelné emoce! ()

ViktorS

Tento film je jeden z tých, pri ktorých sa mi ťažko rozhoduje aké mu dám hodnotenie. No pôsobí na mňa skôr ako také menšie sklamanie. Respektíve sa mi nepáči ako v ňom vyriešili alebo vysvetlili určité veci, napríklad spôsob akým našli Thanosa alebo doba, ktorá uplynula od jeho lusknutia. Samotný Thanos, ktorý prišiel z minulosti má prakticky rovnakú silu aj bez kameňov nekonečna čo mi dosť bije do očí... Endgame je samozrejme úžasný film, to bez debaty, stojím si za tým. Aj by som mu dal 5 hviezd, ale chcem aspoň pre seba zachovať fakt, že Infinity war z môjho pohľadu skvelo nadhodila, ale Endgame bohužiaľ nedokázal tento nadhod vystreliť do takých kvalitných výšin ako som očakával. Cez to všetko film vie dobre pobaviť (hlavne pokiaľ má človek trocha napozerané predošlé diely), no vie aj dojať a to je pre tento film dôležité, pretože sa tu lúčime s postavami, z ktorých myslím, že väčšine ľudí utkvela v pamäti hlavne jedna, a to tá, ktorá celú túto sériu v roku 2008 odštartovala. Samotný záver filmu je jeden z najkrajších aké som kedy videl, veľmi sa mi páči. Tá hudba, ktorá hrá v pozadí, zatiaľ čo Steve tancuje s Peggy vo mne evokuje pocit smútku a radosti zároveň. Scéna pre mňa symbolizuje, že nikto nezomrel nadarmo a že každý, cez to všetko čo si prežil, našiel svoj pokoj, kľud a je šťastný. Jednoducho, aj cez tie všetky menšie mínusy, ktoré tento film má, je to úžasné zakončenie 11 ročného univerza a ja som len zvedavý čo príde nabudúce. ()

Stíba

V přímém srovnání s předchozím Infinity War s odstupem několika dnů je toto finále přeci jen o něco slabší ale i tak lepší než první dva díly Avengers. Délka vůbec nevadí, vše běží jak po másle, ale dějově už to pro mě není tak strhující a ani emoční, což by vzhledem k zápletce určitě být mělo. ()

JamesConnorG

100% Úžasný MCU film a krásný uzavření typovky Avengers. Příběh, Akce, Postavy, Hudba, Efekty, vše to funguje naprosto fantasticky a v kině jsem se jen kochal. Film rozhodně společně s ostatními filmy Avengers doporučuji a co si budem, na konci ukapla slza. AVENGERS ASSEMBLE! ()

tranquill

"Takže je to idiot.. Jo..." Takže jsem dostal, co jsem si přál. Maximální akci, vizuální efekty i vtípky. A za ten velkolepý závěr plný počet. "Dycky Hulk!" ()

Jajar

Svět je po likvidaci poloviny obyvatel v troskách. Hrdinové Avengers, plní smutku a vnitřní vyprázdněnosti ze ztráty blízkých, musí zkusit nemožné. Cestovat v čase a změnit apokalyptickou budoucnost.___Endgame silně čerpá ze stávajících snímků marvelovského univerza a z mnoha odkazů vytváří vlastní dějovou skládačku. Jedná se o epické vyvrcholení celé Avengers série. Bez zhlédnutí nejzásadnějších MCU filmů nemůžete tušit, která bije. Bratři Russoové zpracovali skvělý příběh s mnoha originálními (až šokujícími) zvraty v rámci toho nejlepšího filmového vyprávění. I při obrovském počtu postav dokáží tvůrci překvapivě budovat jejich hloubku, psychologii a motivace (lépe než v Infinity War). Na ploše tří hodin dostává každý hrdina svůj prostor, nikdy nevznikne nepřehledný chaos (ani v závěrečné akci) a i při té enormní délce se nestane, že by divák z fikčního světa chtěl odejít. Endgame umí být velmi zábavný, když si dělá legraci hlavně sám ze sebe (první setkání s Thorem), ale v první řadě se jedná o vážné drama. Naprostou emocionální bombu, v rámci marvelovek zcela specifickou. Na konci bude brečet i největší cynik. ()

NorseSword24

No a pre recenziu s číslovkou 100 som si vybral moje prvé hodnotenie. Rozmýšľal som čo ohodnotím ako prvé. Musí to byť niečo špeciálne. Nemôže to byť hocijaký priemerný film. Teraz by som určite našiel lepších kandidátov no mňa vtedy žiadny nenapadal až na jeden vďaka svojmu názvu ktorý obsahuje slovo koniec. Tak ten som si vybral ako začiatok dlhej cesty. Ale aby som to aj zrecenzoval... Russoovci sú určite jedni z tých najlepších režisérov čo robili marvelovky. Ešte viac sa mi osvedčili filmom Cherry a potom zase sklamali filmom The Gray Man. A tento film je pre mňa ako Nerdovského fanúšika, ktorý bol nadšený z toľkých postáv v jednom filme ťažko hodnotiteľný. Som zaslepený hajpom a nevidím poradne plusy a mínusy filmu. Čo na tom filme určite vidím je tá réžia ktorá to najviac tiahne. Viac ani neviem čo napísať. Na plný počet to určite nevidím. A inak, pri smrti Tonyho som síce cítil pocit konca dlhej cesty, ale neukvapla mi ani slza, ale dosť dievčat to tam celkom oplakávalo. ()

Withree

Film dvou tváří. Čistě obsahově se Endgame bohužel setkává se spoustou krkolomností, které jsou ale potřeba, aby se příběh dostal tam, kde je třeba. No a ta druhá je čistokrevný fan service a je to jen na vás, na kterou stranu se přikloníte. Těch odkazů na ostatní filmy Infinity ságy je tu neuvěřitelné množství a náhodný divák bude odcházet z kina snad až znechucen. Pokud se tomu ale poddáte, nabídne Vám Endgame jedinečný zážitek, takové series finale pro všechny dosavadní filmy od Marvelu. Celý film spěje k opravdu definitivnímu konci, což je u Marvelu osvěžující. Uzavírají se linky z předchozích filmů, které na toto neměli větší prostor. A bylo to hezké a emotivní hned v několika momentech. Pro mě to paradoxně nejvíce byly závěrečné titulky, což může působit směšně, ale sami uvidíte. Popravdě moc netuším, jakým způsobem chce tohle Feige v dalších fázích překonávat. PS: Russovci ty megalomanské bitvy stále neumí :P ()

Klajondr

Tak to tady konečně máme. Nejočekávanější film Marvelu, který zakončuje celou jednu dlouhou fázi. A musím říct že je to naprosto skvělý. Už dlouho jsem nebyl takhle u filmu napjatý a užaslý jako tady u toho. Snímek vám splní každé vaše očekávání a k tomu ještě něco famózně přidá. Ovšem pro lidi co v životě neviděli marvelovku to opravdu není. Jen fanoušci ocení toto velkolepé dílo, které nemá v superhrdinském světě obdoby. Tleskám a zároveň pláču. Opravdu nádherné. ()

mazic

celkově za všechno to pobavění bych rval 5 hvězd, ale dnes tu mám hodně minusů - thor, muzika, bezvýznamná kapitánka marvel, která z nás pouze vytáhla peníze na předchozí film, feministická vložka útoku a závěrečná černá vsuvka, která nám z bývalých otroků dělá nové hrdiny. jinak mi to celkem uteklo, celkem se to drželo pohromadě.... jo a minus taky málo mrtvých superhrdinů, to jsem čekal určitě víc. takže proto asi tak bídné hodnocení ()

vikino1

Tak to teda ne. Tohle jim nezeru. Už jen proto, ze Cpt.Marvel udělali jen proto, aby z lidi vytáhli další miliardu. Jinak byla pro dej úplně zbytečná postava. Navíc Avengers bez Hůlka nejsou Avengers. A Hulkobenner je u mě srac! Navíc po IW jsem si myslel, ze se EG ponese v nastolenem vážnějším duchu a ono to opět atmosférou sklouzlo pro haranty do 10 let. Vždyť to přece musí nasrat i všechny ty, co s Marvelem vyrůstali celých těch 15 let, ne jenom mě. Když chci cestování časem pustím si Návrat do budoucnosti. Celá tahle hodina a půl byla nuda, akce poskromnu, jen občas vtip. Fajtu v celým filmu moc nebylo a závěrečná bitva byla spis k smíchu jak Epic. Protože pokud na scéně nebyl Thanos, tak jeho armáda nebyla ani do počtu. Ti jeho poskoci s velkým potenciálem tam jako-by nebyly. Takže cely závěr se nesl v duchu strategie - zběsile opice z Vakandy utikaj proti zběsile vlně Shitoriu. A hodni Herove valcuji Shitory. Neumrel ani jeden hero.To někoho baví? Vždyť to se pak divas jen na hezké obrázky a není komu fandit. To mě teda nebaví. Jo, bylo tam chvíli Rugby o rukavici, ale když chci Rugby, pustím si All Blacks a ne Avengers. A na to kolika bitvami všichni prošli a kolik vedatoru Avengers má, tak nemá ani jednoho, kdo by aspoň trosku ovládal válečnou strategii boje. Nikoho nesere ze mají nad hlavami válečném kriznik!!! Jim je to jedno, protože ve scénáři mají napsané, ze neumre ani jeden !!! Moje poslední návštěva kina od Marvelu. Tohle já podporovat nebudu. A jak říkál Thanos: “Thore, kurva, měl si mířit na hlavu”!! To by bylo důstojně zakončení tohoto jinak promakaneho vesmíru... Ale to by pak EG a Cpt. Marvrel nevznikla a a bylo by o 2 miliardy USD min!!! EDIT. Prostě End game NEMÁ koule. Kdyby ie vrátili a Thanos je všechny ty tři hodiny vraždil a zakončili to takhle https://www.youtube.com/watch?v=4FOW3foZJAg tak bych řekl, ano bylo to EPIC ( a místo One punch mana to mohla udělat klidne Cpt.Marvel - aspon by ten její film měl důvod). ()

Black-star

Zklamání.... zklamání... nuda... “velkolepé finále”? Grandiózní přeplácanost nesmyslnost a totální znehodnocení všeho co Marvel do této doby vybudoval. Za mě to teda vůbec nefungovalo a ztratilo to všechnu lehkost a vtip který byl Marvelu tak vlastní... vždyť to postrádalo jakoukoliv logiku!!! Celé zbytečně dlouhé - kdyby taková blbost byla o polovinu kratší vůbec by to nevadilo a vlastně kdyby tento film vůbec neexistoval bylo by na světě i pro fanouška Marvelu veseleji! Za mě slabých 45% (i nudný první díl osmé série GOT byl víc smysluplný než tento “......”) ()

Likan7

Tak jiné jako Infinity War, a přitom stále perfektní. Naopak mnohem více osudové, atmosférické, dramatické a hlavně dojemné. Finále Avengers se nemůže brát jako druhý díl nějakého filmu. Musíte nad tímhle filmem přemýšlet jako velkolepé finále desetiletého seriálu, který nám připravil neopakovatelné zážitky. Jasně, MCU nekončí a mnoho postav, které se objevili v epickém finále, který překonává jak do osudovosti, tak velikosti všechno, co nám zatím Marvel naservíroval, se objeví v dalších filmech. To ale na tom dopadu nic nemění. Příběhy hlavních Avengerů, zakládajících (filmových) se uzavírá. Kino bylo ticho, na konci jsem slyšel smrkání a zaregistroval ruce diváků, co si otírali oči (včetně mě) a mně nezbývá než tleskat. V prvních 20 minutách film absolutně šokuje, pak se rozehraje hra o třech dějstvích, která hraje na nostalgii, ale funguje i čistě jako film. Téměř všichni dostanou prostor vyřešit své "příběhy". Skoro bych byl i pro, aby se finále rozdělilo na 3 díly, ne jen 2. Těch postav a příběhů tam bylo opravdu hodně. Chápu diváky, kteří z toho budou naštvaní. Mě to ale prostě sedí. Russoovci to ukočírovali náramně a tenhle monstrprojekt dokončili s plnou grácií. Je to epický, ubrečený, trefně vtipný a parádně to uzavírá kruh. Kam se Marvel bude ubírat teď? Velká otázka, ale já jsem po tom roce, od Black Panther po Endgame, fanouškem větším, než jsem kdy byl. Velké příběhy umí Marvel dokonale. ()

s1r1us

Ale jo, kdo má rád márvelovky, tak odejde z kina spokojen, nenudí, zabaví. Aneb jak ze všeho vybruslit, aby to celé předtím dávalo smysl a herci, kterým končí smlouva .... ()

bearmeedek

Nevím, jestli jsem automaticky přepokládal, že Endgame bude stejný nebo lepší než Infinity War, nebo si to jenom přál. Trochu jsem se nechal ovlivnit i prvními výkřiky nadšení a pochval, zvlášť od starých přituplých značek. Proto mírné rozpaky. První část rozvleklé povídání, převážně zbytečné. Druhá část humor na úkor hlavních figurek, a na který (kromě jednoho Dead-spratka) jsem si už docela zvyknul a třetí část, konečné řešení Avengers. Všechno ostatní super a nehodlám film srážet na kolena, ale plnou palbu si nezaslouží díky tomu počátečnímu „ředění“. Pozoruji, že je to nějaká momentální móda, natáhnout film ke třem hodinám a čas vyplňovat zbytečnostmi nebo těma – jak se to jmenuje – no prostě to smrdí. Závěrečná bitva super. Ale nebyla tady hodně podobná v minulém dílu nebo v Black Panther? Jen trochu jinak nazdobené? Potěšení, že Thor má zpět své oko, vlasy a kladivo. Jako bonus ještě „pivas“. Ten už si nechá? Jo, a ještě kapitánka Marvelka. Nebyla tady moc na place, ale podstatné udělala. Ovšem že si během jedné války ostříhala vlasy, jako by se chystala do klubu opuštěných žen, to jsem nepochopil. Stručný závěr mého hodnocení: byl jsem u toho, bylo to dobrý, ale nepodělal jsem se z toho. Jo, a těšte se na po titulkovou scénu. Tam uvidíte, co čeká nás v naší budoucnosti!!! ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý