Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Adaaamecek

OOOOO můj BOŽE!!! Tento film si budete navždy pamatovat: Největší Legenda! Svým dětem, komukoliv, pokud na to půjdete tak se budete chlubit že VY jste na tom byly! Ty 3 hodiny utečou jako 1 hodina. Je to prostě naprostý strop!!! (na konci tohoto filmu zjistíte jestli jste pravý fanoušek nebo ne) 10/10 ()

Mograine

Já jsem se málem posral dojetím. Emoce, akce, napětí, všecko možné, napchané do jednoho Avengers filmu a je to naprostá pecka. Musím říct, že se mi zde moooooc líbila ta emotivní část, která nám ukazuje, že i ti to hrdinové, ač jsou jakkoliv mocní, mají svoje slabá místa ve svých srdíčkách. A stejně jako Wolverine, tak i Avengers si zasloužili perfektní zakončení a to nám bratrské Russo duo dodalo, perfektní zakončení jedné dokonalé filmové tetralogie. ()

heczot

Super bezva film 9/10 hodnocení. Jediné co se mi nelíbilo byly ty vtípky, bylo toho až moc. - Zbylí Avengers se znovu vydávají na cestu zachranit planetu, co Thanos vyhubil svými šesti kameny polovinu lidszva na planetě, tak se schoval do zahrady na jiné planetě. Avengers se dozvěděli, že Thanos kameny zničil. Tak Avengers sestaví stroj času a pokouší se zpět získat všech šest kamenů. Nakonec se jim to podaří, ale Thanos to nakonec zjistí a v současnosti 2019 rozpoutá nanovo válku. Nakonec po obrovské bitvě Iron man si nasadí rukavici s kameny a zabije nepřítele ale nakonec zemře, protože tato rukavice je nejmocnější věc ve vesmíru. Captain Amerika rukavici s kameny strojem času odnese na bezpečné místo, ale taky zestárne. ()

Jas3

Příšerné! Špatně zahrané. Hrozné dialogy. Bez napětí, bez pořádného příběhu. - Jakoby to všichni odflákli. Herce to snad ani nebavilo, scénáristi při psaní asi usnuli a režie chabá, nenápaditá. Velmi slabé! ()

Dixieboy

Celkem zklamání... začátek příliš "ukecaný", střed se tak nějak podivně vlekl a konec překombinovaný. Flashbacky byly příjemným a nápaditým ohlédnutím. Některé postavy měly mnohem více prostoru, než bylo potřeba... zatímco ostatní byly v pozadí úplně. Finální bitva byla velkolepá, ale dost často jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo, co je co a kdo bojuje s kým... konečná přehlídka postav z jednotlivých filmů byla asi to nejpůsobivější v celém filmu. Ale body za vtipného Thora, občasnou hlášku a že jsem vydržel sedět až do konce titulků kvůli velkému překvapení :) Jen... finále tak velké série jsem si představoval trošku jinak. ()

Wyorax

Z předchozích dílů je člověk už trochu zvyklý na epičtější bitvy a ne prology jednotlivých postav, které se ani u komiksu moc nehodí. Čekal jsem větší prostor pro Captain Marvel vzhledem k ukončení Infinity War. I přesto se jedná o výjimečný film k ukočírování toliko hlavních postav a nezměrnému množství minipříběhů a vyžranému Thorovi, který si dal nejspíš obří mléko od Tormunda z GoT. Ještě že nás zase chytrá myš-krysa zachránila (Stopařův průvodce...) a poslala nám Ant-mana zpátky. A tak zanikl příběh o tom, jak si kluci hráli s 6 barevnými kuličkami. ()

SharpeR1

Pěkný film, dost smutnej, ale srandičky zachraňoval tentokrát THOR a moc se mu dařilo :D, ke konci filmu co očekávat velké boje, nečekejte po titulkách nějaké záběry a další srandy, opravdu už jen titulky a možná pro někoho zbytečně strávený čas ! 5/5 ()

JollerCZE

Zpočátku jsem se maličko bál, jaké provedení bude mít tří hodinový film, ale jak již ukázali v Infinity War, A. a J. Russovi umí s postavami pěkně pracovat. S časem je ta práce malinko slabší. Na mě první polovina působila malinko zdlouhavá a možná i trošičku matoucí. To by bylo k výtkám asi všechno. Na druhé straně se potkává opět naprosto skvělé CGI, vizuál i efekty. Hudba, která mi překvapivě i po tolika filmech nepřišla ohraná, sedí naprosto perfektně a přidává již tak dost dobrému základu. Herecké výkony jsou takové pro MCU hrdiny typické - nezklamou, ale není to prvek, který se, až na výjimky, vryje do paměti. Těmi výjimkami pro mě byl P. Rudd a J. Brolin, který byl v roli Thanose znova naprosto famózní. Co se příběhu týče, tak zápletka byla zajímavá, provedení uspokojivé a samotný "Endgame" bral dech. Shrnuto, poslední dílo z taktovek bratrů Russoových přinese tři hodiny rozdělené na pomalejší a akční část, podložené dobrou hudbou a skvělým vizuálem. Špice od Marvelu. ()

Brock

Jeste jedna urazka Navratu do budoucnosti a slo by to do odpadu, neumetelskej digitalni mrdnik s xichtama tak blizko kamere, ze by jste mohli pocitat póry... ()

Drozdo57

Zavŕšenie 10 ročnej roboty. Vrchol komiksových filmov. A napriek tomu, toľko zbytočnej vaty. Tento trojhodinový epos bol v prvom rade príliš dlhý. Presne to isté sa dalo povedať za 2 hodiny. Hlavne ku koncu som si hovoril, že sa každá scéna vlečie ako sopel. Akčné scény vyznievali plytko a nezaujímavo. Pamätáte si na emócie, keď sa Iron Mana prvýkrát obliekol do kostýmu a vzlietol za hudby Ramina Djavadiho? To som mal zimomriavky. Teraz boli na plátne CGI orgazmy a ja som čakal, kedy to skončí... Z akcií boli zaujímavé iba určité momenty práve kvôli určitej symbolike, alebo širšiemu významu. Nakoniec ma najviac zaujímali scény, v ktorých sa rozvíjali postavy. Presne tie scény, ktoré môžete označiť, že sa v nich nedeje. Film tak nakoniec zachraňuje stará skupina Avengerov s ako vždy dobrým Robertom Downiem. Vôbec, stará partia si nemohla zaslúžiť lepšie zakončenia ich filmových príbehov. Veľmi dôstojné. (Okrem Thora. To bolo hlúpe.) A to je aj dôvod, prečo nehodnotím tento nie až taký dobrý film prehnane kriticky. Inak je to totiž jeden preplácaný miš-maš s TONOU logických nezmyslov a neskutočne, neskutočne otravnou a trápnou postavou Captain Marvel. Ale ak sa cez toto prenesieme, tak Marvel nám dal krásnych 10 rokov plných dobrých filmov a skvelých postáv, ktorých hrali skvelí herci. A ja som na plátne za tú dobu videl asi všetko to, čo som si vždy prial. A časom toho začalo proste byť veľa a začalo to byť neprehľadné. A tento film je symbolicky presne taký. Obsahujúci príliš veľa postáv a neprehľadný. Ale už je toho dosť a je na čase prestať. A vôbec ma nezaujíma, či a ako Marvel bude pokračovať. Nedokážem si ani predstaviť, ako v sérii pokračovať? Príde ďalší ultimátny zloduch? Ono je to ale vlastne asi jedno. Pretože komiksov na teraz už naozaj stačilo. (Okrem nového Jokera, na toho sa naozaj teším!) ()

blondboss

Farewell Avengers! Alebo teda zbohom Avengers tak, ako ich momentálne poznáme. Russovci spravili megaepickú rozlúčku s jednou érou, ktorá odštartovala vo svete kinematografie niečo, čo sa nikomu nepodarilo a akýmsi spôsobom sa vytvoril precedens. Keď som prvýkrát uzrel snímok Ironman z roku 2008, vtedy som ešte netušil, kam toto celé povedie a koľko neuveriteľných momentov ako divák v kine prežijem. Tam, kde sa jedna éra končí, druhá začína a aj to ukončenie (spoiler alert!) tvorcovia poňali vskutku znamenite - pri počiatkoch. Nádherný film s megaúžasnými vizuálnymi efektami, nadupanými scénami (pri jednej z nich človek musí krochkať blahom) a trefnými hláškami, ako sme u Marvelu zvyknutí. Trošku rozvláčnejšiu prvú polovicu filmu prekonala brutálna a najepickejšia druhá polovica, ktorá ma doslova prikovala do sedadla. Marvelu jednoducho treba pogratulovať k tomu, čo prinášajú divákom po celom svete. Je to unikát. 95 % ()

ESNYR

Hodně lidí pletlo spekulace o tom co a jak bude a co je v trailerech vidět a co vidět není a kdo koho zachrání a kdo se obětuje a že tam musí být tohle a bude se určitě cestovat časem, protože asi 38 postav má naplánované sólovky a nebo pokračování. Teorií a odhadů se vyrojilo tolik, že jsem měl pocit jako bych už ten film vlastně viděl, protože třeba hodně lidí si dělalo víceméně srandu z toho že 4 Avengers začnou tím jak je Thanos na farmě a je v té své Warcraft chýši. Hele je to tam :) Ne sice na začátku, ale je to tam a vážně farmaří a dělá si dlabanec v kotlíku nad ohněm :) Hele mě to fakt - asi jako jediného v celém kině - prostě pobavilo. Co napsat abych to moc nezplival a nebo naopak moc nevyzvidhoval. Celkem dost lidí píše že jim první hodinka přišla slabší, a já bych naopak řekl že ta první hodinka byla lepší jak ta druhá a asi se shodneme na tom že ta 3 hodina byla prostě vrcholem filmu - což logicky dává smysl. Tak jako u mnoha filmů, bych mohl mít asi tak 8 problémů kvůli cestování časem, stejně jako bych mohl mít asi tak 3 poznámky k tomu jak velká náhoda pomohla tam a nebo tam. Nebudu tady psát jak jsem brečel a jak končí jedna velká filmová událost. To psát nebudu, protože jsem v nitru citově mrtvý a neumím brečet u omalovánek a nebo filmu, který je jen tím filmem. Podle mě nic Endgamem nekončí, protože MCU prostě pojede dál a to že tady pár lidí obrečí 11 let a 22 filmů ve mě tak maximálně vyloudí úsměv na tváři, protože nechápu že to někdo dokáže tak prožívat. No nic. ********************************************* POZOR SPOILER - SPOILER - SPOILER ZAČÍNÁ Že zemře Ironman, jsem tak nějak očekával, stejně jako se mi moc líbila "teorie" o tom, že by Kapitán Amerika mohl zůstat v minulosti a být s Peggy, což mě spíše potěšilo než abych u toho brečel, ale že zemře Black Widow a že sejmou Thanose hned na začátku, nebo že z Thora udělají trosku z pivasem, to se přiznám že jsem docela koukal. Flashbacky na starší filmy, jsou hezky udělané (jsou to přesně ty scénky z předchozích filmů ale brané jiným úhlem kamery - zajímalo by mě, jestli to už tenkrát natáčely takhle a jen se tyto záběry do těch konkrétních filmů nedostaly, nebo to celé natočily znovu a jen omladily herce) KONEC SPOILERU - SPOILER - SPOILER KONČÍ ******************************************** Endgame je slušným zakončením linky těchto hrdinů a určitě je to jeden z těch obrovských kroků filmové historie, protože i když jsem citově v pohodě, je potřeba ocenit tu neuvěřitelnou lajnu filmů, které šlapou, sem tam zakopnou, a sem tam i zpomalí, ale jinak jedou plnou parou dopředu a ukázaly že jde udělat slušnou lajnu filmů o které se marně pokoušelo několik studií ať už v době nedávné, nebo někdy dříve. I když nechápu proč bych měl být nějak dojatý že něco končí, tak si stejně neodpustím .... tak sbohem holky a kluci, tleskám vašim příběhům a snad se ještě s pár postavami někdy potkáme, protože mi přece jen pár vysvětlení chybělo a o pár postavách by bylo dobré vědět kde jsou a nebo jak dopadly. 5 hvězd tomu nemůžu dát, protože kdo si hraje s časem, ten se do toho zamotá a já prostě nemůžu odpustit tady těm časovým paradoxům jejich nelogickou část (musel bych hodně moc spoilerovat a ten post by měl tak 80 000 slov abych vysvětlil s čím přesně mám problém a to dělat nebudu) () (menej) (viac)

petrsponar

Konec jedné velké éry ve velkém stylu.Ano očekával jsem že to bude bomba,ale on to je totální granát,vše se tu krásně uzavírá a pro každé scéně běhá mráz po zádech jak až to je dokonalé,inu 11 let je hodně a za tu dlouhou dobu těch filmu jsme si zvykli na všechny ty postavy a prožívali jsme jejich příběhy,mohli jsme za tu dobu vidět jak se postavy vyvíjí a právě v Endgame se dočkalo hodně postav krásného vývoje své postavy i charakteru. fandil jsem jim a tady se to právě ukazuje jak moc nám na těch postavách záleží,protože když už takovýhle blockbuster dokáže vyvolat tolik emocí a tolikrát vykouzlit krásný úsměv je to pro mě nádhera a jsem jen rád jak to bratři Russoovci zvládli na výbornou jsem jim vděčný.9/10 ()

husak_k

Mezi ostatníma marvelovkama určitě mezi těma lepšíma. Jakožto člověk, který není fanoušek Marvelu a nebere jejich filmy vůbec vážně, ale naopak jako oddechové akční p*čovinky jsem dostal přesně co jsem čekal. Samozřejmě respekt režisérům, smíchat takové množství postav do jednoho filmu určitě nebylo lehké a poslední bitva jimi přeplněná byla vyloženě definice fanservicu. Sem tam jsem se bavil, sem tam trošku plytké. Emočně se mě to tedy nijak nedotklo, na konci vedle mě nějaká holka brečela a já z toho měl prdel. 6/10 ()

Frca

Komentář obsahuje spoilery. Takže pokud jste neviděli, nečtěte. Všichni říkali, že nikdo to nebude čekat. A byla to pravda. To co naprosto skvěle bylo rozehráno v Infinity War bylo ještě více umocněno v Endgame. Samozřejmě bylo jasné že někdo zemře. Že někomu případne ten úkol lusknout prsty a zvrátit vše, co Thanos udělal. Ale to, co se stalo asi tak v první třetině jsem rozhodně nečekal. Bylo zde i cestování časem, které nám zřejmě otevřelo dveře do alternativní reality, ve které bude jedna z postav rozehrávat své zákeřné plány. Dost mě naštvalo obětování na Vormiru. Asi všem bylo jasné, že pokud chtějí Avengers získat Soul Stone, někdo bude muset být obětován. Taky mě naštval konec s Thorem. Na druhou se mi opravdu líbilo, jak to nakonec dopadlo s Kapitánem. Dostal to, co bohužel kvůli svému obětování v The First Avenger nemohl mít. Já jsem spokojený a těším se na další filmy a sériály z tohoto světa. Byla to emocionální horská dráha a já jsem zvědavý, jak to bude dál. Obzvlášť když vezmu do úvahy nové serialy na Disney+ o Scarlet Witch a Visionovi, Falcon+Bucky a samozřejmě můj oblíbený "záporák" Loki. Jistě to bude skvělé a nemůžu se dočkat. ()

Drtikol9

SPOILER ALERT: Epické zakončení 10leté éry existence MCU je zároveň koncem spolupráce oblíbené původní šestky hrdinů. Tento film uzavírá přerod Tonyho Starka od největšího sebestředného narcise k ultimátnímu altruistovi, který obětuje vše a zachrání svět. Ač bude všem velmi chybět, jeho smrt měla smysl a stal se tak největším hrdinou světa. Kvituji komornější atmosféru a pomalejší tempo prvních 2/3 filmu, které dává možnost naposledy a pořádně se rozloučit s oblíbenými hrdiny. Cesty v čase jsou skvěle vystavěny a hrdinové se v nich vyrovnají s mnohdy bolestivou minulostí. Oceňuji také, že čas, který na plátně strávila Cpt. Marvel, byl přímo úměrný délce jejího nového sestřihu a tudíž do děje svými overpowered schopnostmi tolik nezasahovala. Nejlepšími momenty filmu: 1. I am Iron Man 2. Thor Big Lebowski 3. Kapitán je hoden! 4. Poslední tanec ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý