Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Cappuccino

Dobré, ale niečo tomu chýbalo, celkovo cítiť, že film nebol v niečom dotiahnutý. Pri niektorých scénach sa s chuťou zasmejete a potom zas len čakáte a čakáte kým sa opäť čoši stane, ale často sa ani nič nedeje. Na jedno zhliadnutie môže byť, slušná akčná komédia, ale žiadna gulervúca. Z parťáckych akčných komédií za poslednú dobu určite viac osloví 21/22 Jump Street. ()

S.Quentin QUALE

Vynikající komediální detektivka s lynchovským lookem a nádechem, která netlačí na pilu příběhového drajvu ani akce, ale staví na skládačce promyšlených scének, u kterých jsem se nasmál jak už dlouho ne, přičemž na konci jsem dostal i vypointovaný příběh. Pro mě příjemný překvapení, strašně dobře se mi na tento film dívalo. Můžu doporučit. 90% ()

HAL

Shane Black zkusil zopakovat recept na svůj majstrštyk Poslední skaut, jen v prostředí o nějakou tu dekádu starším a pohodovějším než cynická devadesátá léta... ale možná by bylo lepší kdyby to vzdal předem. Nebo líp, kdyby to jen napsal, ale pak nechal natočit někoho s větším citem pro komediální timing a režijní styl. Takhle film střílí své trumfy v trailerech v našlapané kadenci, aby je pak ve výsledku obalil hromadou vaty a parádní drajv jim zašlapal do země. A i ta šáhlá uvolněnost sedmdesátek tam možná je na papíře (všude jen sex, drogové halucinace, a divně barevné oblečení), ale určitě není cítit z plátna. Ale nechci ho soudit zbrkle, možná je prostě jen starý, už na to nemá, a brzo umře. 7/10 ()

misterz

Russell Crowe sa mi do komédií moc nehodí, ale ku Goslingovi sa teda hodil parádne, náramne im to spolu šlapalo. Konečne niečo, čo ma dokázalo po celý čas zabávať, nenudiť a väčšinu scén aj okoreniť super hláškama. Prišlo mi to ako návrat Shane Blacka k jeho starším, vydarenejším veciam. Veľká spokojnosť. 80/100 ()

mzss1

|67%| Dost zvláštně pojatý film. Musím se přiznat, že prvních cca 30-40 minut mi to absolutně nic neříkalo, měl jsem chuť to vypnout, ale postupem času se to začalo rozjíždět a to i po komediální stránce. Crowe a Gosling si mě získávali víc a víc. Jejich komediální výpady a scénky byly takové neohrabané, ujeté, ale rozhodně ne trapným způsobem. Takže po této stránce jsem byl nakonec nadmíru spokojený. Jen jsem se nemohl zžít s divným příběhem, který byl místy tak trochu překombinovaný, ale smířil jsem se s tím. Takže zvolit lepší příběh a Trochu oživit rozjezd, který byl opravdu nezáživný a divný, takže u diváků hrozí, že to na začátku vzdají – tak jsem to alespoň vnímal já. Škoda, Crowe s Goslingem místy skoro i excelovali, rád bych dal 4*, ale kvůli těmto nedostatkům nemůžu. Sem tam se tu objeví přestřelka či nějaký menší výbuch – to vše je solidně natočeno. I tak jsem se bavil, dobrý film to je. ()

kingik

Správná dvojka chlapů je to jen naoko. Ve skutečnosti se hlavně jedná o velice nesourodou dvojici pátračů, které spojil svět porna. V podstatě se jedná o značně nesourodý film, v němž se styl vyprávění tvoří několika směry. Kupodivu to není na škodu, styly si celkem vyhovují, extra překážky si nekladou. Potíž je jen v zapamatovatelnosti jednotlivých scén. Při takovém propletenci jedna dobrá a pamětihodná scéna připadá na tři scény, které sice nejsou nijak významně horší, ale po skončení filmu mně činilo potíž zhodnotit jejich význam pro stavbu vyprávění. Režisér a scenárista Shane Black se po komerční oklice vrátil k filmové látce, která je mu mnohem bližší. A představil známé herce pro ně v ne až tak typických rolích. Ryan Gosling sází místy až na groteskní komiku, Russell Crow, jenž je jeho naprostým protipólem, na pěsti. Kdo z těch dvou se do svých rolí hodí víc nebo méně, to už si každý divák rozhodne sám. Určitě vyvstanou z filmu smíšené pocity. Film je chvíli důvtipnou komedií, hned na to se otře o noir prvky, následně přiskotačí i nějaká ta bizarní scén(k)a. Nečekat ani moc velkou přehlednost, směsice žánrů tomu není příliš nakloněna. No dobrá, čekal jsem od Shanea Blacka něco více kompaktního, ovšem jeho nevyhraněné žánrové hrátky mají něco neodolatelně retro stylového i nápaditě nepředvídatelného i nevyzpytatelného. A vše to má docela rychlý spád, téměř bizarní herecké výkony, nicméně akční složka je chudobná, respektive na skladě je jí jen zanedbatelná porce. A ještě něco málo k zápletce, ta není podána tím nejzajímavějším způsobem, takže není problém se v ní hůře orientovat, postupně zanikne, naplavením různých, téměř vedlejších, scén i scének, její význam pro hlavní děj. 7/10 ()

dr.horrible

Po prvej sklamanej projekcii v dobe vzniku, to na druhý raz zvyšujem na 5*. Aj keď to má slabý príbeh, aj keď tomu ku koncu dochádza dych. Lebo skvelé vtipy, skvelá atmosféra a perfektná buddy dvojica. Možno aj najlepšia Gosslingova rola. A dievčatá tiež super. 90% ()

InJo

Shane Black je prostě borec. Sice mám od něj raději jeho (o něco málo) vážnější/temnější věci (Poslední skaut a Smrtonosná zbraň jsou již mnoho let mými velkými srdcovkami), ale samozřejmě si dokážu užít i tyhle jeho ujeté taškařice (viz Kiss Kiss Bang Bang). Ten člověk má zkrátka obrovský talent pro psaní zábavných, sympatických loserů, vtipných dialogů, hlášek a nápaditých (černo)humorných situací (záchodová scéna, odklízení mrtvoly, titulní duo ve výtahu, 'studené kafe', 'Nixon' atd.). O akci tu moc nejde (ale když už na ni dojde, je fajn), krimi zápletka je poněkud kostrbatá a záporáci tu jsou spíš jen do počtu (snad krom jednoho), ale má to moc fajn dobový feeling a celé je to takové příjemně svérázné a "roztomile" politicky nekorektní. A Ryan Gosling je v komediální poloze naprosto excelentní (u některých jeho eskapád jsem se skoro až dusil smíchy)! 80 % ()

Tsuki

Nic zvláštního jsem od tohoto filmu nečekala, ale upřímně jsem se hodně bavila. Líbilo se mi, že film nedal jasně tušit, kam se přesně odvíjí, a tak nebyl úplně předvídatelný. Zbývalo jen čekat a užít si ty komické patálie, kterými si prochází dvojka Crowe a Gosling. Obzvlášť Ryan Gosling zaujal svou vtipnou rolí na jednu stranu šarmantního a na druhou stranu přitroublého detektiva. ~(3,9)~ ()

Anderton

S The nice guys mám iba jediný, ale celkom závažný problém. Predpokladal som, že sa z filmu stane moja nová srdcovka, ktorú si raz za jeden dva roky pustím ako obľúbenú oddychovku. Podobne, ako to robím s Posledným skautom. Asi sa tak tentokrát nestane. Ale ako jednorázový zážitok film fungoval skvele. Bavilo ma premýšľať na Blackovým zmyslom pre vizuálny gag, pre načasovanie a vypointovanie hlášok a som rád, že sa ani raz nezhodil žiadnym trápnym vtipom. Je to skôr úsmevné, ako nejako treskúco, čiže prvoplánovo vtipné a asi je to tak lepšie. Najväčším tromfom a dôvodom pre zaokrúhlenie nahor je ústredná dvojka, respektíve trojka. Casting je dokonalý a chémia tu dokonale funguje. A to Goslingova postava nemá čuch....aha, tak zrovna tento vtip som považoval vo filme za priemerný. ()

LION-MR.T

Nemůžu si pomoc ale jakoby Shane ztrácel dech. Zasazení do sedmdesátek je fajn, Crowe je frajer a jeho parťák taky. Ale to co je u mě slabé je příběh, ze začátku kdy auťák s nahou babou projede autem začal fajn. Ale jinak, ten konec. Sdělit něco důležitého v pornu je jako, když v South Parku řekli, že za 11. záři může sama amerika. Prostě nelze to brát vážně. Vtipy a dialogy jakoby průměrné, nic památného jako z dob Posledního skauta nebo tak. ()

Frajer42

Bylo zde všechno, co bylo slibováno. Od akce až po humor. Všeho dostatek a vše bylo perfektní. Nějak závratně mě neoslnil děj, respektive jeho propracovanost. Jako takový byl fajn. Byl svižný a o skvělé momentky nebyla nouze. Na člověka navíc ze všech záběrů dýchala tak příjemná atmosféra, že moje puritánská duše odpustí tvůrcům snad i nejeden obnažený zadek. Samozřejmě hlavním lákadlem pro zhlédnutí bylo hvězdné super duo. Spolupráce klukům nesmírně slušela a fungovala. Kdybych měl vybrat lepšího, tak v mých očích je bezkonkurenčním vítězem Russell Crowe, a to i vzhledem k absenci Goslingova porno knírku. Shane Black opět ukázal, že podobně laděné snímky psát prostě umí. Kluci střílí nejen ostrými, ale střílí i jednu pěknou hlášku za druhou. Před zhlédnutím jsem nepředpokládal, že by se mělo jednat o nějakou volovinu, ale byl jsem přeci jen trošku skeptický, abych se přiznal. Předčilo to veškerá moje očekávání. Fanouškům akčních komedií snímek nejvřeleji doporučuji a všem ostatním vlastně taky. ()

boshke

Tak trochu nevyužitý potenciál. Skvělá doba se skvělými hadry, auty i muzikou, zajímavé ústřední duo detektivů (s jedním malým side kickem) s bezva herci, ale - jako vždy - film stojí a padá se scénářem. Zasmál jsem se, ne že ne, pár dobrých scén tam je, ale ve finále The Nice Guys akorát prošumí... 70% ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Holka najme týpka, aby zmlátil druhého týpka, který pase po oné dívce. Poměrně svižný jednoduchý start na hladké stovce, který se však postupně rozrůstá v docela slušný orientační běh bez mapy. A ejhle, konspirační zápletka je na světě. Těžko se mi píše pozitivní kritika. Správné chlapy lze označit mnohými přívlastky, ale jen jeden je poměrně trefný - komedie. Nabitý kinosál se kolem mne zmítal v salvách smíchu, když Crowe s Goslingem nahazovali jeden druhému a vydatně bavili diváckou obec. Každý si tu najde to své a sázka na jistotu v podobě vcelku ohraného scénáře s poněkud veselým kabátem vyšla. Někdo se může ohradit, ale věřím, že projekce, na které jsem byl, bavila drtivou většinu přítomných. Rozhodně jeden z nejlepších kousků tohoto roku. 90% ()

Yoshitsune

Hello darkness, my old friend.........Nedivím se lidem kteří tomuhle filmu dali tři a míň, co nedivím, já jim dávám za pravdu. Ano tihle lidi, co dali dvě nebo odpad, mají pravdu, tenhle film je prostě divnej. I mně ze začátku, dělalo problémy se orientovat v ději, v postavách a tak vůbec (mrk :D ). Naštěstí to pak do sebe začalo hezky zapadat, takže pak už to bylo v pořádku. Black vsází na jednoduchost a to doslova, tenhle film je do jisté míry, takový selský filmeček. Který předhodil divákům a diváci, kteří přistoupí na jeho hru se budou bavit. Logicky né všem lidem se tohle bude líbit, někteří diváci, tuhle Blackovu kulišárnu prokouknu, odfrknou si s tím, že se takovým stupidním filmem nebudou dlouho zaobírat Nechci tím říct, že tenhle film je pro lidi, co sou blbý, to né. Tomuhle filmovému kouzlu, může podlehnout i člověk co právě našel lék na rakovinu, zajistil celosvětový mír a jen tak vynalezl obnovitelné zdroje. Je to prostě všechno o tom, aby jste přistoupili na tu hru. Jinak geniální zauzlení, vynikající akce, herci sou fakt výborní a ten humor je, ten je prostě tak okoukaný, že je vtipný. K filmu nelze tak nějak moc toho napsat, buď to budete nenávidět nebo milovat. Hodně mi tenhle film připomínal Kiss Kiss Bang Bang, což je mimochodem taky výborný film. Jo a podporujete porno filmy, a mám hned proto tři pádné důvody, sbližuje to lidi, porno bojuje proti zlým korporacím a na pornu neni vlastně nic špatného. A pokuď vás bude někdo peskovat za to že koukáte na porno, tak odpovězte, že to je experimentální film a že to musíte prostudovat. ()

silentname

Nemôžem z "The Nice Guys" zakryť nadšenie. Toto je akčná komédia, akú som nevidel roky a užíval som si ju počas celej doby. Najmä vďaka úžasnej kombinácii Crowa s Goslingom. Títo dvaja sú páni a v tomto filme to plne dokazujú. Obaja sú úplne iní, majú svoje metódy a Gosling je okrem toho ešte aj tak trošku blbec, ale výsledkom je z toho absolútne vynikajúca komédia. Ale okrem toho je treba pripustiť, že aj príbeh je zaujímavý a aj všetky postavy okolo sú zapamätateľné a veľmi dobre vyprofilované. Všetko dáva zmysel a neustále sa niečo deje. Ja som sa počas celého sledovania bavil, ani chvíľku som sa nenudil a mal som pocit, že sledujem film, ktorý vznikol pred štyridsiatimi rokmi, no niekto sa ho rozhodol po rokoch vytiahnuť z archívu a potešiť nás. Možno by som bol uvítal, keby som nemal pocit, že tu máme dva závery, pričom musí nakoniec prísť absolútne rozuzlenie, no minimálne môžem povedať, že to nebolo ani hlúpe, ani scestné ani zbytočné. "The Nice Guys" je komédia, ktorú rozhodne musíte vidieť a jediné čo môžem povedať je - "CHOĎTE DO KINA A UŽITE SI TO!!!" Pre mňa jedno z najväčších prekvapení roka. Nečakal som od filmu moc, trailery moc nenavnadili, ale nakoniec som ostal s výsledkom maximálne spokojný. Hodnotenie: A ()

Ratemus

Sakra takhle jsem se už dlouho nebavil, návrat Russella do komediálního žánru je fakt příjemným překvapením a Ryan mě teda překvapil, až jsem to nečekal, opravdu mě kolikrát dostal do kolen a celé tohle je pod vedením skvělého Shanea Blacka, to nemohlo dopadnout jinak, asi nejlepší komedie roku. ()

Happens

Detektivka stojí na ústředním duu Crowe & Gosling. Děj pobaví, zamotá hlavu, místy i napne diváka do potřebné hladiny pnutí, aby ho opět pobavil a vzápětí převrátil role dobrým a zlým. Nějak mi nesedí tupounký charakter ke Goslingovi, ale co už. A tleskám před nastupující hvězdou Angourie Rice. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)