Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

venison

Po dlouhé době opravdu vydařená komedie :-) Když dáte dohromady obrovského smolaře a líného soukromého detektiva v podání Ryana Goslinga a celkem praktického, ale vyžilého nájemného bouchače Russella Crowa, tak dostaneme černou komedii "Správní Chlapi", kteří pro zparodování klasických marlowovek nejdou daleko.. Chvilku jsem si na tenhle styl "všechno vyhroceno do krajnosti" musela zvykat, ale po chvilce jsem se bavila, až mě bolela pomyslná bránice (většinou se řežu v duchu) :-D Netradiční role dvojky (Russell vždycky jako charakterní poctivej chlapík a Ryan jako zadumaný mladík s tajemným podtextem) mne více než mile překvapili :-) Asi tam ani nejde o příběh, který je jako podle šablony za sedmdesátejch let, ale o celkovou atmosféru a nápaditost děje :-) Pro odreagování to pravé ořechové :-) Ps: "Správní chlapi" vysvětlí, proč se nejdříve mrknout přes zeď, než tam hodíte mrtvolu :-D ()

geklon

Já tušil, že to přijde. Shane Black se vrátiil se vší parádou. Devadesátky jsou nenávratně zpátky a s tím i tradiční dvojky detektivů, kteří ničí zlouny a padouchy. No a ten Gosla... to mě poser, jeho modrojemně nazelenalý oblek se zlatým vnitřkem, bílou košilí se zlatým vzorem a zlatou kravatou... a to nekomentuju hodinky, opasek a boty...... Navíc je nekontrolovatelně sladkej ve svý nablblosti tak, jak to musím milovat i já. Beru. Beru. Beru. ()

Redi

Kurec, po pár měsících, kromě mrtvé hérečky, vůbec nevím o co tam šlo. Ale že jsem se u těch dialogů a Goslingové komediální přetvářky nasmál do tónin šimpanzího nadšení v říji, si pamatuju dobře. ()

noriaki

K The Nice Guys mě přilákal plakát, Russel Crowe a Ryan Gosling. Nečekal jsem od něho vůbec nic a když jsem odcházel z kina, byl jsem úplně nadšený. Nejen protože neo-noir je můj zamilovaný žánr. Ale i pro ten ulítlý smysl pro humor, který Shane Black/scenárista tak skvěle napsal a Shane Black/režisér skvěle vypointoval. Film je jedna dlouhá nezapomenutelná scéna, prakticky bez hluchých míst. S trochou tolerance se dá snímek sledovat jako zamotaná kriminálka, ale detektivka to není. Líbilo se mi to víc než první Smrtonosná zbraň a je to i větší sranda. Top 10 za rok 2016. ()

terunka003

Vtipné, akční, napínavé, zábavné. Já se bavila, dvojice pseudodetektivů, kdy jeden je sice chytrý, ale totální tragéd, druhý je zase drsný vyčůraný týpek, a do toho nezletilá dcerka, která je lstivá jak opice. Zajímavý příběh, žádná hluchá místa, děj plynul ve stejné rovině. Taková ta pohoda co neurazí. .."bože to je debil" jsem během filmu zvolávala každých 10min.. ()

Bobik9

Dlouho jsem se u nějakého akčňáku tak nepobavil. Přijde mi to podhodnocené. Smějete se, akci to má, Rko to je a herecky, to dávají Gosling a Crowe naprosto fantasticky. Shane Black ukázal, že tyhle velkofilmy zvládá. Klidně bych si dokázal představit i dvojku, protože charaktery postav by to v pohodě zvládly. ()

Juditt

Tenhle žánr úplně nevyhledávám, ale u tohohle filmu to dohromady prostě funguje. Hlavní trojice je skvělá, zajímavě napsaný postavy, který od sebe překvapivě nejsou tolik odlišný, jako to bejvá u klasickejch buddy cop filmů. Je tam hodně dobrá sedmdesátková atmosféra, originální zápletka. A myslim, že by to tu mělo bejt zařazený mezi komedie, protože to bylo opravdu vtipný. Ani chvíli jsem se nenudila, rozhodně doporučuju! (Edit: změna žánrů už proběhla, takže dobrý) ()

hroubek

Na tento film jsem se moc těšil. Shane Black, retro atmosféra, duo Crowe a Gosling a tajuplný případ, který hlavní hrdiny dostane do spousty komický a krvavých situacích. A ono to fakt vyšlo. Sice to není stoprocentní, ale s klidným srdcem mohu říci, že k těm sto procentům moc nechybělo. Největší problém je ústřední vyšetřování, jenž je dost zamotané a chvilku trvá, než se v něm divák zorientuje. A bohužel na to není moc času, jelikož Black do nás hustí jednu zajímavou a zábavnou situaci za druhou, takže se pořád něco děje. Tímto způsobem Black odvádí naší pozornost od toho co je důležité(jako v kouzelnickém triku). Hodně moc se mi líbila sebevědomá režie Shane Blacka, která srší nápady, fajn gagy a absurdními situacemi. Navíc se nemusí moc krotit v tom co ukazuje, protože to krásně zapadá do světa, ve kterém se příběh odehrává. Velkou výhrou filmu je obsazení, jenž je perfektní. Russell Crowe má pár kilo nahoře, ale i tak má charisma jako bejk. Ryan Gosling dostal obrovsky vděčnou roli a chopil jí za koule. Jeho postava je trochu blb, který má víc štěstí, než rozumu, přesto je to obrovský sympaťák, jemuž nelze nevadit. Angourie Rice je hodně v pohodě a má trefné hlášky. Matt Bomer, Keith David a Beau Knapp nejsou špatný, jen nemají tolik prostoru, což je vzhledem k příběhu pochopitelné. Yaya DaCosta je fajn, Kim Basinger taky. I tak mě nejvíce mrzelo, že moje oblíbená Margaret Qualley(The Leftovers) nemá větší roli a více prostoru ve filmu. Film má spoustu parádních momentu, od suprového začátku, párty, nepovedeného rozbíjení skla, halucinace nebo akci na konci, která fakt nešetří s nápady. Trochu zamrzí zbytečně zamotaný příběh, co nemá tak silnou ústřední zápletku. Je to menší chyba na kráse, ale dovedu si představit dost lidí, kterým bude připadat dost zásadní. Správní chlapi jsou povedený film, ze kterého má velkou radost. ()

Timak

Nebylo to špatný, ale tak trochu zívačka. Nemůžu se zbavit pocitu, že všechny dobrý fórky jsem už viděl v traileru a musím celý film protrpět, abych na konci zjistil, že se vlastně nic nezměnilo. No jako proč ne, ale další díl už díky, ale nechci. ()

Yoda sama

Opäť Blackovsky zábavné utýrané postavy (Goslingovi situačná komédia veľmi padne) s pár zábavnými momentmi, no je toho málo na to, aby to odklonilo pozornosť od toho suchého pozadia. ()

Mishqo

80% ... Tak správne ujeté, výborné obsadené a zasadené do tých najúžasnejších rokov 20. storočia. Škoda len, že tej hudby nebolo viac. ()

JohnSmith

Podle traileru jsem si myslel,že to bude lepší, ale i tak jsem dostal skvělý buddy movie. Skloubit pornoprůmysl a životní prostředí dokáže jen málokdo. Blackovi se to slušně povedlo a já se výborně bavil. ()

VanTom

Jak se dalo čekat, Shane Black ukuchtil stylovou pohodovku se skvěle napsanými, jiskřivě vtipnými dialogy, postavami, mezi kterými to souzní, a perfektně vykreslenými "sedmdesátkami". Jen by se měl příště jednomyslněji rozhodnout, zda se přikloní více na stranu podvratné komedie, nebo "seriózního" krimi. A v případě za b) pak vymyslet o něco zajímavější a méně chabou zápletku, než obvyklé pátrání po bezvýznamné osobě, jež nakonec odhalí korupci na nejvyšších místech. 7/10 ()

VasaX

Správní chlapi jsou.... parádní. Kombinace Crowe a Gosling je překvapivě zábavná a vedlejší role (včetně hlavní dětské) jim výborně sekundují. Dvě hodiny utečou jako nic, napětí i humor se střídají jak na běžícím páse (možná právě až moc). Snad jedinou výtku, co bych měl a co chybí k plnému počtu hvězd, je vyváženost. Měl jsem trochu problém s tím neustálým houpáním od krimi s lehkou nadsázkou k buddy komedii a zpět. Jinak je to skvělý film, krásně se rozplétá, a to jak vyprávěním, tak přerodem od decentní krimi do akční krimi, což tak nějak evokuje právě rostoucí gradaci "vyšetřování". Vykreslení charakteru Healyho je fajn, ale March v Goslingově podání je prostě skvělý. Takový upřímný hňup alkoholik, co ho životem táhne nějaký anděl strážný, jenž ho čas od času naplní brilantním osvícením. A ve filmu to funguje skvěle. Sečteno - jednoznačně filmový tip. ()

bizz_mjc

K smrti nenávidím hloupé lidi a ještě víc hloupé postavy, kterou tady Gosling hraje, jinak ale vše v pořádku, ačkoli jsem uvažoval i o hvězdách dvou. ()

Sany33

Chcel by som vyniesť na piedestál humornú stránku filmu, ktorá je napísaná na výbornú až na pár slepých miest. Herecké výkony sú na úrovni serióznej komédie, čo je skvelé a exceluje tu najmä Ryan Gosling. Soundtrack a prostredie sadli filmu ako riť na šerbeľ, keďže myšlienka deja, ktorý sa odohráva v 70 rokov bola úžasne spracovaná. Akčné scény sú ďalším kladnou vložkou filmu, ktorý má svoje menšie zádrhely. Príbeh určite nie je excelentný, no môžeme tu hovoriť o lepšom priemere. Tak to je film Ostrí chlapci, ktorý stojí za pozretie minimálne na 65 palcovej obrazovke a dozaista sa nebránim pokračovaniu, ktoré by som so serióznym režisérom a scenáristami uvítal. 85% ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)