Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

rufusnik

Znovu ožívání a dojení kultovních sérií je dnes trendy. Bijáky, které mívaly koule a brutální atmošku vystřídaly rádoby hláškami prolezlé slátaniny parazitující na slavných jménech a jako loutky jim slouží čím dál tím hloupější a sebevražednější gangsta postavy. Alien: Covenant byl zklamání ve velkém stylu a ta slaná pachuť fanouškovských slz pokouší můj jazyk do dnes. Jakmile jsem zavětřil pokračování (!!! - žádný reboot) slavného Predátora, nevěděl jsem zda se mám těšit nebo plakat. Trailery jsem relativně ignoroval (ačkoliv jsem se té hrůze při pravidelné návštěvě kina nevyhnul) a držel si nezaujatý postoj. Od oznámení uplynulo několik měsíců a já se najednou ocitl v kině s 3D okuláry na frňáku. Mimochodem na 3D určitě nechoďte, stálo fakt za prd. Prvních pět minut bylo celkem slušných a já, namlsáný cool atmoškou a retro soundtrackem, prahnul po pořádné krví nasáklé jízdě v deštném pralese. Cože? Co to je za desetiletého über otravného nerdo-posero-ajťáka, jehož máma musela během těhotenství číst místo Rytmu života knížky o Céčku a prolomení Enigmy? Kde je kur*a džungle s pohupujícím se neviditelným asociálem, masturbujíc nad vytrhlou lidskou páteří a stahováním žoldáků z kůže? Áááá, svatý Arnolde. No, každopádně v momentě, kdy se film dostane mimo záběr pubertálních pak, se to celé celkem rozjede. Zkrátka, parta tafgájů, společně s taf doktorkou a vládní korporací, která je řízená dementy nejvyšší kategorie, pořádají hon na přerostlé, cholerické ufony a jejich létající rakve. Samozřejmě s úmysly zachránit tu naší modrou kouli. Místama je to docela vtipný (místama zase vtipně-trapný), akce je docela svižná, všichni se chovaj totálně nelogicky, ale tvářej se u toho hrozně drsně. Zní to jako docela solidní Béčko. Mám s tím ale jeden zásadní problém. Nevím, jestli to rejžovi a scénáristovi někdo řekl, ale ve filmu o predátorovi by mělo figurovat hlavně 3 metrový hovado s čepelí na předloktí a bambitkou na rameni. Kdo čeká něco takového, uspokojený rozhodně nebude. Navíc tvůrci asi zapomněli, že je predátor normálně slepej jak patrona a vidí jen 4 % naší populace...ale já vím, je tu přeci scénáristická berlička s názvem EVOLUCE. Když to vezmu kolem a kolem, vychází mi z toho jasný verdikt. Je to docela dobrej akčňák s predátorem bez predátora, kterej docela fajnově utíkal a já se nepodíval ani jednou na hodinky. Z kina jsem odcházel docela dobře naladěn. Tedy do té doby, než jsem si v hlavě znovu přehrál, na čem jsem to vlastně byl. Slabší 3 hvězdy a vy hollywůdi nechte vlhké sny filmových nerdů spát, děkuju. ()

Hejkal_03

Akční komedie s Ufonama... Chybí napětí... bohužel zklamání. Trochu nám to s kolegou připomínalo A - team :D a konec to úplně rozbil :D :D ()

KyleReese

"Shane. Hej, Shane". Jednou jsem šel do kina na tvého Predátora: Evoluce a říkám si. "Teda Ty jsi to pěkně zkurvil", "Teda Ty jsi to pěkně zkurvil"!! "Proč jsi to řekl dvakrát, člověče?" "Neřekl. Jen to ve mě zanechalo takovou ozvěnu, chápeš?" Asi takhle bych pojmenoval účast S. Blacka na dvou různých dílech této slavné série. Ve skutečnosti to není tak špatné, ale je tady několik zásadních "ale". První díl stavěl zejména na vycizelovaném obsazení a i další dvě pokračování (AvP sem nepočítám) na tom nebyly nijak hrozně. V nejnovějším kousku však obstojí pouze Boyd Holbrook, kterému lze věřit i jeho "come in, get it". Zbytek rádoby "drsňáků" vypadá naprosto směšně a nevěřil jsem jim, že by skutečné zbraně unesli, natož z nich dokázali vystřelit, na rozdíl od těch svých plastových. Třeba u T. Janea, kterého mám jinak velice rád, jsem se nemohl dočkat, až mu vesmírný lover "vytrhne páteř". Kdyby 20th century místo do triků a akce, vložilo raději nějaké ty miliony do týmu rangerů, např. ve složení - D. Bautista, K. Urban, Common, T. Crews, G. Pearce a k nim B. Holbrooka, určitě by ty sympatie k hrdinům a strach o to, kdo z nich půjde na porážku byly větší. Další velký průser je přítomnost O. Munn, která plní roli superhrdinky a hravě strčí do kapsy i bývalé vojáky. V rámci genderové vyváženosti nechybí ani nadaný chlapec outsider, který pomáhá se záchranou světa. I díky tomuto motivu se nedaří navodit jakoukoliv dusnou, natož strašidelnou atmosféru, protože takhle prostě nevypadá lov ani v 21. století. Ať ale jenom nekritizuju, je toho taky celkem dost příjemného ke shlédnutí i když jen v rámci kvalitního B-filmu. Akce je ve filmu spousta, a je pěkně krvavá, takže predátora si užijete vrchovatě. Bohužel hlavně viditelného, což opět kazí atmosféru. Střih není zdaleka tak špatný, jak se zde často zmiňuje, snad až na scénu s vrtulníkem. Často se tady "fakuje" a i když je to občas až moc, tak v této poloze jsou herci asi nejlepší. Vtipů je povedených mnohem více než, slovy pět, jak jsem se tu dočetl, ale nesmíte očekávat intelektuální humor na úrovni. Celkově vzato, příjemná popcornová jednohubka, která, ale nedosahuje svých předchůdců ze série, zejména díky příklonu k mainstreamu. Pokud opravdu vzniknou další dvě pokračování, tak jsem zvědav, jak se povedou. ()

mahatma

Tak tenhle kousek Predátora bych rozhodně nespojoval s předchozími a rozhodně si nemyslím, že komenty typu "infantilní", "přehnané", "nemístný humor" jsou úplně namístě. Prostě je to další perspektiva na Predátora, kde se nadsázka musí tolerovat, jako by snad originál byl dokonalý, jako že není, no a prostě tahle perspektiva je dle mého vkusu prostě super. Oddechově netemný a vtipný Predátor, kterému se nebojím dát dobré hodnocení, do hejtu to má sakra daleko. ()

kaller

Popcornová akce, ke které se nějakým nedopatřením nachomýtl (ne)jeden Predátor. Další film na jedno použití (zhlédnutí) bez většího důvodu se k němu napodruhé vracet. ()

PeteBuck

Aj to bol predátor aj nie. Zatiaľ čo v jednotke a dvojke boli všetci posratí od toho, či vôbec prežijú, vrátane elitných jednotiek, tu sú posratí akurát vedátori, ale vojaci hláškujú ako by boli na prechádzke v parku, hoci vidia vesmírne monštrum, s ktorým si neradno zahrávať. Ale veď sú duševne vyšinutí, alebo nie? Hlavný hrdina sa správa ako Kapitán Amerika. Nie že by nebolo na čo pozerať. Shane urobil niečo nové, snažil sa pohnúť s mytológiou a vysvetliť, že predátori sem nechodia len loviť ľudí, ale majú aj vyššie ambície. Ale akosi to všetko vyznelo smiešne. Silové štíty, pod ktorými sa môžete schovať, ak sa správne skrčíte a motory vesmírnej lode, ktoré majú pohon ako Boeing 757, dobre že tam nevidíte vrtule, takže tam hodíme zbraň a v podstate ich zneškodníte. To už som mal pocit, že pozerám na Avengers a nie na predátora. Uff, sorry, nie. Toto nejde, keď som videl poslednú scénu, potom titulky, radšej som sa zdvihol a utekal z kina. Bol som jediný. Ostatní čakali na scénu, čo bude po titulkoch, ale ja som na to nemal žalúdok. Normálne by som dal dve hviezdičky, ale z nostalgie a za snahu, dávam tri. Mimochodom, casting im absolútne nevyšiel. ()

titi74

Ako dlho ocakavane pokracovanie oblubeneho pribehu na pocudovanie vynikajuci rozbeh, a do stretu oboch predatorov po ktorom mal byt koniec a viac rozvrstvenie pasaze medzi tym co vlastne dalej chybalo a bolo ukazane co ani netrebalo, tak asi za to si moze studio samo aj z tym co predviedlo pri strihu a uvedenia do kin. Ale z druhej strany velmy dobry namet a tym to asi bolo upresnene. Dockal som sa nejakej odnoze avangers vs pretorian 444 a 2/5(dve petiny). No ale reziser mohol radsej pre takuto uroven zvolit radsej 4 te pokracovanie iron mana, lebo 3ku natocil bez chyby a naj cast. Na konci filmu som sa zlakol ze nicitel predatorov vyskoci votrelec, a to by ho ani stan, alebo ridley uz nezachranil, no uvidime ci vzkriesi zhasinajucu sviecu james z uvedenim buducorocneho terminatora. Este stastie ze sa nenatocil remarque povodneho predatora, lebo po legende conanovi ani prach zabudnutia nesada, a tak ako stvrte pokracovanie po uvedeni do pozicovni v reziserskej verzii mu to peknym obalom bude svedcit. A este lepsie v tv ked po reklame zabudnete co sa vlastne stalo v scenke pred nou. ()

Dumaru

Od tohoto Predátora nečakajte nič nové, neporovnávajte ho s predošlými časťami a zabavíte sa. Za mňa 3apol hviezdičky, síce jednohubka ale môže byť,,, ()

zemanec86 odpad!

Tak jsem to konečně viděl, a musí říct, že jsem rád, že jsem nebyl v kině a neplatil za lístek, to bych byl nasr........ Shane Black měl zachránit značku a udat nový směr. No nepovedlo se, Shane to totálně pohřbil, na to se nedalo koukat, chvilkama mi bylo za tvůrce stydno z toho co jsou schopni poslat do kina. Na původním Predátorovi bylo krásný to tajemno, který ho obklopovalo. Celou dobu víte, že tam něco je, ale nevíte co přesně a teprve ve finále se ukáže celej!! Ale v tomhle filmu predátoři mluví, nemaskují se, řídí vesmírné lodi, a komunikují skrze PC. No a přidejte k tomu autistu-génia, jeho otce supermega snipera s vizáží modela od Hugo Bosse, evoluční bioložku, která umí ovládat každou zbraň a strašně drsnýho vůdce projektu hvězdář a máte totální odpad na světě. Tak stupidní a vyloženě otravný postavy snad nemá žádnej jinej film!!!! No a dar pro lidstvo na konci, to už bylo opravdu moc. Odpad!!!!!!!!!! ()

RavenSpector odpad!

Shane Black - to jméno si musím pamatovat a dávat si na něj pozor. Do historie filmu se zapsal docela zřetelně - ten co zabil Predátora. Kdo tuhle sračku pustil do kin? To přece není možné. Na hovadině je pozitivní jediná věc. Muzika. Tu už jsem někde slyšel. Želbohu, k jedničce Predátora si tohle veledílo nemůže ani čuchnout. A já na to málem šel do kina. Proč má ten "samec" 3 metry? Proč jeho psy nevypadají stejně cool jako ti Brodyho? Proč predátor při boji vrčí - to je taky pes, nebo co? Proč je ten kluk tak trapný a nesympatický? On je jakože nemocný? Ale hovno. On jen neumí hrát. A miliarda dalších a mnohem nelogičtějších proč Vám při projekci vyvstane na mysli taky. Ovšem přesvědčit se moc nedoporučuji. Je to opravdu učebnicový případ odpadu tenhle Predátor 2018 ()

WugWugs

Akurátne milo priblblé a béčkomilsky vtipné. Musím sa smiať na tom, ako tu niekto dá Odpad akoby pôvodný Predátor bol nejaké scenáristické (a iné) veľdielo. Áno, je to iné, ale pochop, že dnes už napínanie pre pár sekúnd hrozivého vzhľadu nefunguje, efekty sú skôr banálne smozrejmé a neukázanie šetrením na nich. Ani horror, ani thriller, ale jednoduchá akčná sci-fi zábava z predátorského vesmíru. 3.5 ()

chytri

Tak tohle je nejsmutnější překvapení roku. 1* dávám za použití původní hudby, která alespoň trochu pomáhala. Jinak je to pouze velmi ubohá napodobenina klasiky, kde na sebe nenavazuje absolutně nic a už vůbec ne dvě po sobě jdoucí scény. Hláškování typu Deadpool či ANt-man zde ani z daleka nesedí. Ochočení vesmírného čokla pro mě bylo konečnou. Dál už se na to nedalo koukat ()

Raziel811

Určitě to mohlo dopadnou lépe, ale také mnohem hůře. Na první dva díly člověk kouká jinýma očima, přeci jen je tam nostalgie a jiná technika (dříve se točilo jiným stylem). Lehký upgrade loru není na škodu, ale akce je mdlá a charisma kohokoli na plátně se rovná bodu mrazu. ()

Mejkby

Evoluce jo? Ve filmovém slova smyslu spíš degenerace. Většinu filmu zaberou "děsně" vtipný hlášky bandičky odsouzenejch vymaštěnců. Asi pokus o kopírku žoldáků z jedničky? Komedie... A i ten predátor vypadal před 31 lety tak nějak "reálnější", děsivější. Akce celkem slušná, ale ta sama už to nespasí... chjo ()

Hekman

Neverim, ze tuhle tupost stvoril stejny clovek, ktery stvoril i Posledniho skauta a Smrtonosnou zbran. Shane musi byt tuhej a tohle je jeho klon, kterej ale pri pesteni ztratil talent. Ostuda ! Fuj ! Skandal ! ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)