Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

Martensson35

V té záplavě mrtvol jsem nepostřehl, kdy Predátor zabil scénáristu. Přihlouplá vyvařenina z predátorského námětu, jen s velkorozpočtovými efekty. Asi na to někdo hodně vsadil. Do grácie starých dvou filmů mu schází napětí, a pro mne osobně alespoň nějaká smysluplnost děje. ()

Inozuka

Oooh shit ... že tohle dopadne zas až tak špatně, jsem fakt nečekal Respektive jsem si přál, aby nový Predátor byl dobrý. Bohužel, výsledek je neuvěřitelný slepenec všeho možného z popkultury posledních třicet let. Vše bez ladu a skladu a nejmenších náznaků logiky seštupované dohromady absolutní scénaristickou bezradností. Pár momentů fakt dobrých - paradoxně nejlepší jsou špičkovací scény té bandy magorů - ale jako celek naprostá tragédie. Stejně jako pro spoustu jiných lidí tady, je tenhle film pouze katalyzátor k uvědomění si, že vždycky může být hůř a "dvojka" zas až tak špatná nebyla. K zamyšlení, do jakých že to sraček se ten Holywood přes všechny ty svoje komiksový chujoviny řítí ... ()

gemi

Zpočátku to vypadá jako docela slušný akčňák v osmdesátkovém střihu, ale debilita postupně graduje až do samotného finále, kde ji doprovodí CGI jako z devadesátých. To snad dělali na čtyři osm šestce, jinak si to neumím vysvětlit. Tři hvězdy, ale slabé jako čaj! ()

rublik05

Nečekal jsem, že po více než 30 letech od legendární arnoldovské klasiky se dočkáme tak otřesného pokračování, které zcela rezignuje na veškeré principy a samou podstatu predátoří série. Místo nekončících krvavých řeží se dočkáme rodinných citečků, absolutně prázdných emocí a naprosto zcestných humorných vsuvek. Příběh je kvalitativně srovnatelný s Vetřelec vs. Predátor, jakákoliv logika jde zcela stranou, bohužel ani samotné souboje nejsou žádná sláva, kvůli které bych se k filmu někdy ještě vracel. Z hereckého ansámblu mě prakticky nikdo nezaujal, ačkoliv zajímavých jmen je ve filmu spousta. Nějaká atmosféra či napětí čistá nula. Některé digitální efekty působily velice komicky, stejně jako nápad na hlavní zápletku, která je fakt jeden velký úlet. Korunu tomu všemu dodal závěr, který kromě krátkého minisouboje si otevřel cestu k dalšímu pokračování, a to tím nejhorším možným způsobem, který hraničí s parodií sebe sama. Já vlastně ani nevím, čeho jsem to byl svědkem, jestli snahy o akčňák, nebo jen nepovedené parodie. Obrovské zklamání, ze kterého se budu hodně dlouho vzpamatovávat. Mé sympatie k postavě Predátora mi nedovolí dát odpad, i když si ho tohle "veledílo" z mého pohledu zaslouží. 1/10. ()

Nix odpad!

Na tohle opravdu chcete jít do kina, proč nás to jen napadlo. Název filmu je ale zavádějící, i když se opravdu ve filmu vyskytuje, dokonce i pes predátor. Ale to je asi tak všechno, co je na filmu kvalitní, pokud utečete, uděláte dobře, pokud ne, tak hodně štěstí, umírat budete velice pomalu a bolestivě. ()

Baron Noktur

Neuveriteľne priblblá sračka s totálne priblblým dejom, ktorá nie je ani komédia (ktorou tak veľmi chce byť), ani horor (ktorým tak veľmi chce byť) a ani ničím iným. Predátor: Evolúcia je po každej stránke absolútnym failom, nakoľko sa režisér nevedel rozhodnúť, čo z filmu chce. Iste, vtipy do podobných filmov patria, avšak Shane Black tuna vôbec nepoznal mieru a tak z celého snímu robí situačnú komédiu. Herecké výkony mizerné, vedátorské decko strašne otravné (film až zachádza do vôd Spy Kids, wtf?!!), chovanie postáv je to najnelogickejšie vôbec, až radšej fandíte predátorom. Jedna hviezda za gore, hoci len digitálne. Najhorší Predátor aký bol kedy natočený. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra aj to len vďaka, zakúpeniu Blu-Ray packu, kde mám všetky 4 filmy, inak by som si to asi nikdy nepustil. Úprimne sám neviem aké mám pocity z tohoto filmu. Na jednej strane je to podpriemerné ale na druhej strane je to nadpriemer. Na tento film išiel s nulovým očakávaním, takže som v podstate dostal viac ako som čakal. Príde mi to ako keby tvorcovia sami nevedeli, čo s tým filmom. Na jednej strane to funguje ako skvelá komédia až paródia a na druhej strane sa to snaží byť hororom vďaka Gore scénam a aby som nezabudol na dramatickú časť a to: otec a syn. Akcie je tu slušne, to nepoprieram a sú tu aj sympatický herci a aj dobre hrajú s tým scenárom, čo majú ale vážne to chceli ukončiť takto?! Najviac ma zaujíma, teraz v čom chcú pokračovať, či vo filme Predátori alebo v tomto? Minulý rok vyšiel film Prey na, ktorý sa práve chystám a z počutia ide o prequel, takže som na neho celkom zvedavý, snáď nebudem mať takéto zmiešané pocity ako pri tomto. Jednú vec viem na isto a to, že som sa nenechal ukecať ísť na to do kina. Na otázku, či film odporúčam je podobná odpoveď ako celý film. Ak pristupite na hru tvorcov a nebudete ucelený tón filmu, pričom sám filme netuší, čím vlastne chce byť, tak vás to (možno) nesklame ak nie tak film neodporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je neviem. Niekde medzi 55 - 65%. Ak to mám upresniť asi 60%. ()

doGof...

Po trailerech jsem čekal daleko větší průšvih a možná i proto je hodnocení o jednu hvězdu vyšší než by asi být mělo. Film šlape, nevadí mi ani jeho novodobé pojetí směrem kam jdou všichni ajronmeni a podobně. Humor je fajn a nepřekáží. To všechno ale přesně do poloviny. V momentě kdy odejde jediný predátor a nastoupí jakási umělá godzilla, film ztratí tvář a dech. Dál už to není predátor, ale nový monstrum a sním přichází vaření z vody, který vykristalizuje v jeden veliký průhledný závěr. Změní se to rychle, napětí se vytratí, protože vám po polovině dojde, že se bude opakovat stokrát stupidní scénář přeživších, takže si z oblíbeného ansáblu cvoků už můžete jen tipovat a vsázet, který z nich to odnese první a jak, přičemž máte jasno, kdo to přežije a že to všechno vlastně dobře skončí. Pak už se můžete těšít jen na dovětek, po kterém přijde jen nevěřícné: WTF? ()

tlesk

Predátor: Evoluce je filmem, který je prostě neskrývanou poctou béčkovým filmům se vším, co k tomu patří. Shane Black moc dobře ví, co funguje a kdy se (ne)hodí tlačit na pilu. Snímku bude (a už je) vyčítán primitivní děj, “dětinský humor,” absence hororovosti a příklon k odlehčenosti (což je momentálně díky Marvelu docela trendy). Ale díky násilnosti a brutalitě se to zrovna tady ještě skousnout dá a vy tak filmu mile rádi i nějakou tu chybu ve střihu či nesrovnalost v naraci mile rádi odpustíte. Tedy alespoň já to tak udělal. A bavil jsem se královsky. Za sebe mohu říci, že pokud bude pokračování stejně tupé a béčkové, ale i zábavné, budu se na něj těšit. Jo, a predátořího psa chci domů… Více zde: https://nafilmu.cz/2018/09/recenze-predator-evoluce-2018/ ()

oldy

Po filmu Prey stale nejslabší Predator. Nechapu jak někdo piše,že tohle hovno na botě je lepši jak Prey. Je to akorat zabavna popcornovka,ale hodně blba. Na to,že to stalo balik peněz a točil to Black. Ten jeho styl se hodil u Spravných chlapů,tady ne. Za mě 4/10 ()

Tarhiel

Bolo to lepšie, než hociktorý AvP film, ale vyznievalo to ako paródia, hlášky boli poväčinou ok (Whoopi Goldbergová vládne), no občas to s nimi prepálili a na konci ponorenie sa do filmu opadlo a ja som mal pocit, že pozerám komédiu (chlapec s aspergerom ako hlavný pomocník vedcov, finálna hračka vyzerala ako akčná figúrka z 90. rokov). Nemôžem uveriť, že tento Shane Black režíroval skvelého Iron Mana 3 ()

Dantte..

Zbytečný film, který je tak scénáristicky chaotický, až to hezké není. Black se snažil natočit něco jiného něž v jakém duchu se točily předchozí snímky ze stejnojmenným "hrdinou", ale tomuhle tématu to vůbec nesedlo. Hlavní postavy nezajímavé a příběh mi vyloženě nesedl (především "lóre"). Korunu tomu dala asi poslední "Ironmanovská" scéna, kdy už jsem otáčel oči v sloup. 40 % ()

john.h

Nadprumerna komedie ze sveta Predatora. V uvodnich deseti minutach je videt, ze Shane Black tak nejak cti original. Ale pak se to zvrtne v komedii, kdy parta posahancu hazi jednu hlasku za druhou i v momentech, kdy jim lezou streva z bricha. Ke konci to pak na atmosferu a nejake zakony predatoriho universa haze vylozene bobek. Tam kde mel Arnie problemy v dzungli proti Predatorovi s holyma rukama, tam vychrtly hlavni hrdina v pohode bojuje s evolucne vylepsenym Predatorem v uzavrene mistnosti 5x5 metru. Ale celkem to pobavilo ()

dannyd14

Nechce sa mi veriť, že som sa díval celý čas na predátora a už vôbec nemôžem uveriť, že to režíroval a zároveň napísal k tomu scenár Shane Black, ktorý natočil slávneho Iron Mana 3 či iné výborné filmy. Pre mňa ako fanúšika a odchovanca starších dielov to bol úporný klinec do rakvy celkovej kultovej série. Platí, všetkého veľa škodí, na môj vkus toho marvellovskeho zápachu bolo až príliš veľa, z predátorov, hoci aj nových sa stali šašovia, boj medzi starým a novým predátorom komický, ba priam tragikomický, nelogických momentov neúrekom, postavy dementné. A samotný záver, no comment, to som si pripadal, akoby som dostal dávku silného amfetamínu a videl na plátne úplne niečo iné, než som mal, no bohužiaľ, to bolo skutočné a seriózne. ()

FaithZombie

Já jsem spokojená. Není to nic revolučního, ale pro to se na Predátora nechodí. Dostala jsem přesně to, na co jsem do kina šla. Akční výplach, vyžadující nulové zapojení mozku + super hlášky. Co víc od takového filmu chtít? ()

Bgraphy

Pěkná pohádka na večer i pro nefanoušky Predátora, nechybí humor, cvakání, mazlíčci ani doják pro kapesník. Skvělá, SKVĚLÁ dokonalá hudba, natolik stěžejní, že zatají dech. Dialogy mají Touretteův syndrom, spousta sprostých slov, sprostě mluví všichni a pořád. Děj je překombinovaný, zmatený a nepřehledný. Pro pár vtipných hlášek a hudební napětí dávám dvojku. Sledovat to se zavřenýma očima udělám líp. Nic nového nebo překvapivého film nenabídne. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)