Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

filmmovier

Co to sakra bylo? Predátoří série mně nikdy příliš nebavila (vlastně jen jedička a celkem i Predátoři od Antala), ale tohle je prostě jedna velká hovadina. Jediné, co je na tomhle filmu pozitivní, je fakt, že je lepší, než Vetřelci vs. Predátor 2, ale buďme upřímní, ten film je opravdu velice snadné překonat. Nechápu, co ten Shane Black dělal, když to psal. Absolutně všechny postavy do jedné jsou trapné, debilní, nudné, nezajímavé a mé osobě absolutně lhostejné. Humor, když už se tu občas vyskytl, byl esencí trapnosti. A trapný humor prostě není humor, čímž pádem přestává tento film být vtipný, ale stává se ještě o to víc trapnějším. A pokud jde o děj, vůbec jsem nechápal, o co tam jde, je to splácanina, nedává to žádný smysl a je to šíleně nudné. Horší film jsem opravdu dlouho neviděl. A samotný Predátor nic nezachránil, protože je obdobně špatný jako celý tenhle film. Od Predátořích filmů jsem nikdy nečekal žádné zázraky, ale tohle je opravdu extrémně debilní. ()

Triple H

Je vidno, že v čase vzniku filmu sa blížila fúzia Foxu a Disneyho. Farby sú sýte, tón odľahčený, podčiarkujú sa rodinné hodnoty, Predátor má ňuňuňu psíčkov. Proste vesmírne krvilačné monštrum pre celú rodinu, resp. tak aby sa z neho dalo vyrobiť čo najviac hračiek. Je mi to jedno, pobavil som sa výborne a bolo príjemne si pozrieť takýto čistý 90s old school, ktorý buď cielene alebo nevedomky zaspal dobu. Black seká hlášky jednu za druhou, pobaví tak každá štvrtá, casting a postavy sú bohužiaľ pomerne nevýrazné (minimálne by som prehodil úlohy Janea a Holbrooka), ale tempo je rýchle, akcia dobrá, aj nevýraznejší herci nič v zásade nekazia a človek sa nudiť nestihne. Ak bola vízia na obrodu franchiseu a oslovenie novej generácie divákov, asi to veľmi nevyšlo a na filme sú vidno pretáčky (záver) a nie úplne najsilnejšia dôvera štúdia (dej je ohlodaný na kosť). Ale ako oddychovka, ktorá je nostalgická a zároveň sa snaží minulosť zaodieť do trochu modernejšieho a ľahšieho kabátu, to na mňa fungovalo výborne. ()

Motinski

Moderná akčná zábava, no či to je dobré pri takej značke ako Predátor, tak tým si niesom istý. Nečakal som síce že dostanem nekompromisnu vyvražďovacku ako úplne prvý krát, no toto bol len detský odvar kde krvavé scény sú len aby film nebol PG-13, skutočné napätie neexistuje, postavy su na smiech a Predátori sú viac sci-fi potvory ako zabijaci. Najviac ma potešilo použitie pôvodnej hudby a to je sakra málo. Shane Black natočil typický akčňak 21. storočia akých už vznikli stovky. Tento je aj jednou nohou v bečkovej kategórii a ako tak ho zachraňuje aspoň pár efektných scén a vrážd. ()

Struhy

Vtipný to celkem je. To jo. Pár dobrých akčních momentů se tam taky najde. Ale to je asi tak vše. Zbytek total provar. Hlavně ten "iron-manovskej" závěr. Čekání na predátoří vzkříšení se tak prodlužuje. Jestli se ho vůbec někdy dočkám. Po tomhle už ani nevím, jestli chci. ()

DJ Rocco iNc

No. Čakal som teda niečo iné. V porovnaní s prvým Predátorom, je táto časť dosť zaostalá, preplnená zbytočný humorom, ktorý do Predátora rozhodne nepatrí (určite nie humor typu Scary Movie). Miestami nudné, akčné scény v celku fajn, brutalita nechýbala, čo mi prišlo na mieste, keďže Predátor ľudí masakruje. Ten humor to celé kazil, odpútal pozornosť od názvu filmu a veľa takýchto humorných scén bolo úplne zbytočných. Celé kino sa bavilo na "hlodoch",ktoré vypúšťali z úst scvoklí veteráni. V tom momente som si ozaj pripadal, že som asi na úplne inom filme. Myslel som si, že nakoľko si samotný režisér zahral jednu z postáv pôvodného Predátora, dotiahne nové pokračovanie do vyššieho levelu. Namiesto surového a desivého sci-fi hororu, vytvoril sci-fi pokračovanie Smrtonosnej zbrane. Tri hviezdičky iba za tú akčnosť, Predátorov a z časti aj za prostredie a atmosféru. ()

ivan_drago odpad!

... s přihlédnutí k původnímu skvostu s Arnoldem je toto totální sračka v hovnech ponořená v průjmu zalitá chcankama... Místy až parodická nekomedie ve které cákance krve vypadají jako z velmi špatné videohry z roku 1996... Napětí nulové... Hrůza ze samotného monstra nicotná... Obří průser a zabití další z oblíbených serií... Proč to kurva vůbec kurva točej... ()

Jizni Tlapa

Tak ti nevim Arnie... tvoje bicáky už tam nejsou, tvoje drsný hlášky už vůbec. Hlavní Predík a jeho psí kámoši v odfláknutym vizuálu. Ta parta neni špatná ale na Billiho, Blanea a Hawkinse to fakt nema. Za to je tu ale více vtipnejch keců, dobrej příběh s nápadem, svižná akce a jedna pěkná holka... 70 % ()

Johnny.ARN

Nejak ma všetci títo Predátori a Votrelci v minulosti minuli, nemal som s nimi skúsenosti a ani vzťah. S votrelcami som sa už zoznámil, takže som rád, že už aj s Predátormi. A tento film je veľmi láskavý k divákom ako ja. Vysvetľuje len čo je treba, nenadväzuje priamo na niečo a podobne. Film ako taký padá na miestami chaotickom a debilnom strihu a na rozsypanej druhej polovici, ktoré je nekonzistentná a úsmevná. Čo je obrovská škoda, keďže úvod a prvá polka je veľmi fajn, zaujme a vtiahne diváka do tohto vesmíru. Predátor ako postava je fajn. OP lovec bez zľutovania, ktorému konvenčné zbrane ľudí nevedia ublížiť. Ale ako film si možno zaslúžil trochu lepší dohľad a temnejšiu atmosféru. Možno to príde v ďalších dieloch. 3 z 5 ()

viperDavid

Uňo žůžo komedie. Jasně přehnané záběry, které byli natolik k smíchu, že vás to prostě musí bavit. Takže horor fakt ne, ale akční komedie to už by šlo aneb když hnusáka zabije ještě větší hnusák, kdy ten první ti přiveze super ironovskej oblek :) ()

Liznic

Tohle bylo utrpení. Nezajímavý postavy, nefungující hlášky, mizerná akce. Naprostý nepochopení originálu – přeboostovaní už původně naboostované postavy je zcela mimo mísu a co sakra byl ten robot na konci?! Nebrat! ()

Mrkvič

Hodnotit jen první polovinu, tak bych skončil na čtyrech hvězdičkách. Že je hlavní postava necharismatický vošoust a po jeho oholení a schování rozcuchaných vlasů jsem v závěru nepoznal, že je to ten samý herec, vynahradí zábavné vedlejší postavy. Shane Black má svérázný smysl pro humor a jen díky některým fórkům jsem přežil i druhou polovinu filmu. "Malý" predátor je ještě cool. Zvláště, když do toho zní původní predátoří hudba. Když se ale na scéně objeví nařáchlej asi milion metrů vysoký lovec, jde veškeré dosavadní snažení k šípku. Tam, kde film sparádní atmosférou ukáže jen nějaký náznak, aby si divák zbytek dotvořil podle vlastní představivosti, tam Evoluce nacpe predátoří ksicht a asi doufá, že se z něj všichni poserou. Kromě toho je "velký" predátor komplet dělaný na počítači a ták strašně mu to nesluší. U popkulturní postavy, jejíž masku nosívá nějaký člověk, to bolelo až bytostně. No a poslední velká výtka (těch malých má film nepočítaně) je to, jak nesmyslně se tu zabíjí. Jo, když hlavní hrdina někoho zabije a řekne "dejte mi ho a nikomu se nic nestane", tak je to vtipné. Když ale po tuctech zabíjejí vojáky, kteří tu vlastně slouží vládě, která se snaží zachránit planetu, je to důvodem k zamyšlení. A kdo se nezamyslí, s tím je ámen. ()

Beky odpad!

Největší epic fail!!! Takovou sračku jsem v životě snad neviděl!! Bohužel, divák to projede na plné care!! ()

oveckaoa

Nemyslím si, že je to tak špatný film jak to někteří tady prezentují. Je pravda, že to nemá nádech ani prvního ani druhého dílu a je to něco spíše mezi vetřelcem vs predátorem a vetřelci vs predátorem,ale já si nestěžuji. Když pominu některé blbosti ze začátku (predátor cestuje bifrostem, postižené děcko se naučí během chvíle predátoří jazyk a na konci se z něj stane zaměstnanec jakéhosi mimozemského úřadu na Zemi nebo to proč ten hodný predátor vůbec zabíjel lidi ) tak se to á. Problém mám s humorem kdy se podařila až tak 1 hláška z 10 a tak 2 humorné scény z 5. P.s. hvězda dole za pointu což je blbost jedno predátoří brnění určitě lidstvo nezachrání před predátory. 80 procent ()

anli

Tak nám od posledních "Predátorů" uběhlo osm let a Shane Black nám jako režisér a spoluscénárista servíruje pokračování ,které je tak trochu pokračováním a vlastně není a chtělo by se říct ,že nastartuje novou sérii s vesmírnými lovci.První "Predátor" je jasná a neředěná klasika 80-tých let a bezesporu jeden z nejlepších akčních filmů.O tom není pochyb.Pokračování bylo více ,přesněji řečeno dvě přímé a dvě trapné odnože "Alien vs Predátor" ,natočené na motivy počítačových her.Ty přímé kvalit jedničky zdaleka nedosáhly ,ale šlo o slušné filmy a ty odnože by si zasloužily soudní tribunál (viz moje komentáře ke všem filmům).Shane Black se rozhodl vesmírné lovce vzkřísit s tím ,že se trochu vylepšili a tak nějak se loví i mezi sebou.No myšlenka je to slušná a zaslouží (zatím) obdiv ,výsledek je bohužel tak nějak průměrný (díkybohu ,mohlo to dopadnout hůř).Je tu totiž namícháno a slepeno vše ,co oba hoši mysleli ,že bude cool ,ale není.Takže tu máme skupinu zkrachovalců ,jednu doktorku a geniální dítě.A Ti se jim samozřejmě postaví.Je tu spousta akce ,samozřejmě a několik scén je opravdu skvěle natočených a filmařsky bravurně zvládnutých.je tu spousta hlášek ,několik je jich vtipných a většina zbytečných.Bohužel.Linka paní doktorky a malého chlapce mi moc nesedí a divák jim moc nevěří.A navíc ani herci nejsou nijak zvlášť dobří.Hrají ,hrají ,ale jako by je to ani moc nebavilo.Vše zachraňuje skvělá kamera,střih a hlavně excelentní zvuk ,který opravdu stojí za slyšení a výborná hudba ,kde Henry Jackman kombinuje původní motivy z prvního filmu a výsledek je opravdu skvělý.Bohužel jsme se žádné evoluce nedočkali (trochu mě přišel tenhle přídomek českého distributora zbytečný) a jsem zvědav ,jestli se nám po tomhle filmu vesmírný lovec na plátno ještě vrátí ,nebo bude lovit někde jinde.Osobně jsem moc nečekal ,takže jsem byl vcelku spokojen a film jsem si jakžtakž užil.Po chvíli přemýšlení a srovnávání dávám bezevolučních 60 % a jdu se mrknout ,co to zase pípá v mé pracovně. ()

Yoshimitsu

Predátor: Evoluce už nemá se dvěma legendárními díly hlavně prvním nic moc společného leda , tak název. Partička trestaných vojáků se sejde ve školním autobuse, uvidí emzáka a společně se domluví, že se z nich stane rádoby tým, který ho uloví. Nevím, který z nich je více debilnější, zkoušejí vtipně hláškovat, což se vůbec nedaří a tak jde banda postupně na porážku. Dost mě to zklamalo bojím se, že bude pokračování a naučím psa aportovat granáty. Dávám 15% ()

noriaki

To bylo TAK HLOUPÉ !!! Čekal jsem všelicos, dokonce jsem se v duchu připravil na hrůzu typu Aliens vs. Predator - Requiem, ale takovou bídu jsem teda nečekal. Na tomhle filmu je špatně úplně všechno. Je mizerný jako horor, jako thriller a ani ty tři povedené hlášky mě nedonutí přiznat, že přežívá alespoň jako komedie. Děj je mešuge, ale já budu milosrdný a radši řeknu že je nepodstatný. Postavy, ty už se okecat nedají. Shane Black si sice vydupal eRkovou kategorii, ovšem proč děj postavil kolem malého kluka, to ví asi jen on sám. To že jde o ten otravný, přemoudřelý typ dítěte, je jenom taková roztomilá drobnost. Další lahůdkou je doktorka, zdatná ve všem co si dokážete představit. Trochu mi připomněla Nea z prvního Matrixu, především tím, jak se během dvou sekund naučila střílet z těžkých zbraní, osvojila si akrobacii, pokročilý bojový trénink a komparativní xenobiologii. Záběr jak jí zmíněné dovednosti nahrávají do hlavy počítačovým vstupem ovšem chybí. Na konci filmu jsem čekal scénu, ve které jí Nick Fury nabídne vstup do Avengers. Zbytek zúčastněných je docela snesitelný, ovšem sympaťák není nikdo a všichni jsou hrozně nevýrazní. Alespoň akce plus mínus nezklamala a možná protože jsem někde v polovině úplně rezignoval, zbytek děje mi až tak nevadil. Závěrem bych chtěl poděkovat Táně, že na to se mnou nešla do kina. Ještě dneska bych se musel stydět, na jakou kravinu jsem ji ukecal. Tohle je zklamání roku. ()

elanius

(108/2018) / Nazáživná nuda. Po polhodine už musí byť každému jedno ako to s príbehom a postavami dopadne. Tá značka asi ale stále zarába tak z času na čas sa nejký nový diel znovu objaví. (3/10) ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)