Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

the_weaver

Asi každý mal takého namachrovaného spolužiaka či kolegu, čo sa nevedel na seba vynadívať v zrkadle, všade sa pchal a ku všetkému sa s namyslenou grimasou vyjadroval, že to dokáže vyriešiť ľavou zadnou. A keď prišlo na lámanie chleba, tak mal viac šťastia než rozumu a všetko sa mu nejak prepieklo. Tak taký bol Han Solo za mlada a o ňom je tento film. Našťastie nie len o ňom, sú tam aj postavy s charizmou - hoci i záporáci, ktorým môžete fandiť. Dokonca i robot L3 má neporovnateľne väčšiu charizmu. Na prvý pohľad je to film pre puberťákov, kde každú situáciu vyriešite buď zbesilou streľbou alebo šikovným blufovaním, podľa toho, na čo máte práve náladu a výzbroj. Ani zápletka nie je nijak zapamätaniahodná, film buď ťaží z nostalgických scén (zvlášť s Millenium Falconom) alebo predstavuje nové tváre, ktoré by mohli byť základom pre ďalšie diely série. Najzaujímavejšou scénou preto pre mňa paradoxne bol zvrat, keď záporák vo vedľajšej roli Enfys Nest uprostred vypätej situácie zložil masku a urobil krátky príhovor. ()

KuceraJohny

Film solo sám o sobě není špatný film. Má dobrou zápletku, akce vypadají pěkně a hlavně tím že je to ve světě star wars se na to hezky kouká. Ale, spin-off star wars filmy na mě prostě nezabírají. Film to opravdu není špatný je i vtipný, jenomže já asi musím mít u star wars sílu a rytíře jedi. To jsou ty pravý hvězdný války který mám rád už od dětství. Jak rogue one tak solo jsou pro mě hodně horší filmy než všechny epizody. Přitom si myslím že dělat spin-offy nebyl špatný nápad, ale asi měl být líp realizován. Vadilo mi že tu hana hraje jiný herec. Je mi jasný že jinak to nejde, ale proč třeba nenatocit spin-off yody když byl mladý, u něho je jasné že bude digitálně nebo třeba boba fett kterého může hrát ten samý herec co v nové trilogii to samé obiwan. Prostě si myslím že disney u spin-off filmů vykročil špatně. ()

DavidWark

Po rozporuplné řadové SW osmičce jej tenhle spin-off hojivou mastí na rány letitého fanouška, kterého disneyovské zacházení s vesmírem Star Wars šokuje a znechucuje. Tady je starý (teda vlastně mladý) dobrý Han, držák Chewbacca, pěkných pár scén do mytologie (útěk Hana s Chwbaccou, jak Han Solo získal MIllenium Falcon atd.). Chybí tam záblesky lightsaberů. Za mě ale chvalitebný. ()

SONITA

Podobne ako v prípade Rogue one aj toto je film zo sveta SW akých by nám trebalo rozhodne viac. A rovnako ako v prípade Rogue one aj toto mi dalo presne to čo nedokázala ani VIII epizóda. Neviem či je to mnou že patrím medzi nejakých špecifických fanúšikov SW ale proste nemôžem poprieť že posledné dve epizódy ( VII a VIII ) ma absolútne nenadchli ba dokonca sklamali ( VII doslova nenávidím ) . Ale v prípade samostatných SW filmov prevláda z mojej strany veľká spokojnosť. Áno uznávam že miestami som Aldenovi vôbec neverila toho Sola ( ono je dosť aj problém medzi súčasnými hercami nájsť niekoho podobného H. Fordovi a zároveň niekoho kto by vedel napodobniť jeho osobitý štýl ) ale jeho príbeh bol veľmi zaujímavý. SPOILER. Pre mňa ako veľkú milovníčku Prequelov bola scéna s Darth Maulom veľmi príjemným prekvapením. Áno rovnako ako pri Rogue one tak aj tu musím konštatovať že takých samostaných SW filmov potrebujeme viac viac viac. ()

Thug_Leo

Když si odmyslíte "starwars" tématiku a odstraníte speciální efekty, zbyde jen rádoby vtipný plochý příběh na 45minut s mizernými herci a IQ Chewiho. 40% ()

RoyBatty444

Snažím sa nenechať ovplyvniť okolím ale nejedná sa tu o vedlajšák ako Rogue One: A Star Wars Story, ale o hlavnú postavu a tá mala dostať silnejší príbeh. Tu len s odrazmi líže svet Star Wars. O Solovi sa toho veľa nedozvieme okrem objasnenia pár zanedbateľných detailov, ktoré ale vyznievajú veľmi plocho. Hlavný záporák je slabý a charakterovo je film vedený Harrelsnom aj keď je jeho postava len jednovrstvová. Potvrdilo sa mi tvrdenie jedná sa o jednohubku bez väčšieho dopad. Najlepšia myšlienka bola vzťah s robotom. ()

Doffy

Jedno je jisté. Za finanční propad Sola nemohl příběh. Kdyby Disney neuvedl film dva týdny po Avengers a týden po Deadpoolovi, a kdyby počkalo do těch Vánoc, a kdyby tu byla lepší reklamní strategie, tak z toho mohl být celkem výdělečný film. Solo mi rozhodně přišel sympatičtější než Poslední z Jediú. Nešetřilo se na akci, čímž měl tenhle film rozhodně větší drive než osmá epizoda Star Wars a také nevypadal tak vynuceně jako je tomu u hlavní triologie. Škoda jen toho špatného načasování. ()

Kamil111

Konečný dojem jako obvykle do značné míry závisí na úvodních očekáváních, takže osmička Star Wars se propadla do pekel a Solo naopak potěšil. Přitom oba byly kvalitou scénářů nepříliš daleko od sebe, akorát osmičku svěřilo studio sebevědomému neumětelovi a spin-off ostřílenému harcovníkovi, který v pravidelných periodách prostě delivers (pokud si odmyslíme jeho brownovské sračky). Celkově jde o dejově sevřenější, výtvarně kreativnější, a režisérsky mnohem povedenější snímek, který si na nic nehraje a u kterého člověk nemá pocit, že se dívá na dobrodružku pro žáky prvního stupně ZŠ. A určitě lepší než Rogue One. ()

Oldass_

Forda nahradit nelze. Star Wars také ne. Kdyby místo kulis SW použili NewYork, Moskvu, Prahu, rok 2018 nebo 1418 bylo by to fuk. Film jede podle klasické šablony a já si mám sednout na zadek z toho, že se hlavní hrdina jmenuje Han ... Sólista, Osamocený .... Solo. ()

Warapeidza

První film z universa Star Wars na který jsem nešel během prvního týdne do kina mě nakonec celkem příjemně překvapil. Sice to je od původních filmů stylově ještě mnohem dál než třebas Rogue One, ale to je za mě osobně plus. Líbilo se mi opravdu hodně návazností a osvětlení věcí z minula, i celková stylizace a zasazení příběhu. Není to tak "vážné a osudové" jako hlavní filmy, což je u offspinu za mě velmi dobře. Nelíbilo se mi že to někdy působilo až jako opravdu moc nastavovaná kaše a že to nechalo hodně věcí otevřených pro další film, pravděpodobně Han Solo 2 :)?. Ve filmu mě navíc překvapilo jedno velké wtf, které jsem si musel vysvětlit až s pomocí Wikipedie protože jsem neviděl všechno co patří do kánonu. Škoda že to je hodně předvídatelné včetně samotného konce, ale to se prostě dalo čekat když víte kam tenhle film patří. Ehrenreich se mi od začátku moc nepozdával, ale ve filmu samotném to bylo fajn, z ostatních postav by mě hodně zajímal offspin ohledně Qi'ra. ()

Hootik

úplně jsem se přemáhal to vůbec dokoukat, je to hroznej nudnej stupidní film, plnej social justice keců a sraček, od půlky je to ještě horší, bavilo mě to ještě míň než Last Jedi... takže jedna social justice hvězda jistá, s tutím SJ přístupem se Starý Republiky nedočkáme nebo to bude hrozná sračka... Get Woke, Go Broke ()

vzdyo111

Až téměř do úplného konce to bylo fajn, finále bylo ale úplně nezvládnuté. Přišlo bez smysluplné katarze, s neuvěřitelnými zvraty a vyšumnělo do prázdna. Emilia Clarke je nadto špatná herečka. ()

Sashmen13

No, čekal jsem to horší, to je pravda. Ale ajta krajta, to byly zase ústřely. Docela mě napadá, že všechny ty věci, kde to skoro bylo jako starwars jsou zbytky po předchozích režisérech. Naproti tomu jsme dostaly létací droidy co nedokázou strefit stodolu ve které stojí, feminist bota (ach jo a to bych tu věc měl docela rád, kdyby to nebyl tublr v převleku...), příběhy, které mě nezajímají. Proč třeba neukážou, jak sloužil na akademii? To by bylo super, vidět Sola (jo, jeho jméno vzniklo jen tak, hahaha) si nejdříve užívá výcvik na akademii, dělá co vždycky chtěl, létá, ale pak vidí co Impérium dělá (třeba právě zotročení wookijů) a rozhodne se útéct i se svým novým chlupatým přítelem. Ale to ne, to by bylo moc logické, a to my nemáme rádi. Fucking love stories... A prosím, když děláte prequel, je opravdu zbytečné vystavovat hrdiny o kterých víme, že nemůžou umřít smrtelnému nebezpečí každou druhou chvíli, vážně, zkuste na to myslet. ()

MKV

Mile mě tento film překvapil, ačkoliv jsem čekal, že bude nejslabším z celé série. Výborné efekty, hudba, herecké obsazení, ale hlavně příběh. Mám Star Wars opravdu rád a jsem vždycky mile potěšen, když vyleze na povrch nový film. Upřímně musím říct, že po tom, co se Lucas Art “zmocnilo” Disney jsem byl opravdu skeptický, ale zatím si všechny filmy z jejich produkce vedly, minimálně u mě, velmi dobře a budu rád, když to i tak nadále bude pokračovat. ()

Kodousek

Musím říct, že po posleních pokusech oživit nebo spíš doplnit ságu Star Wars tato odnož dopadla nad mé očekávání, na míli se vzdaluje mému nejoblíbenějšímu Impérium vrací úder, ale náhled do života a vlastně náhled do začátku poutě Hana Sola se od původního konceptu z 80. let až tolik nevzdaloval a potěšilo mě to. Režisér Ron Howard patří k mým oblíbencům a nezklamal. Jediné co mi tam trochu vadilo byla Daenerys :-) v Terminátorovi byla skvělá, tady mě něčím pořád rozčilovala. Naopak volba Hana Sola Alden Ehrenreich - pecka. ()

5yrius

Tak moc se snaží "rejžovat" jako Marvel a tak moc jim to nejde. Jako "heist run" to celkem ušlo, ale se Star Wars to má jen málo společného, se Story už vůbec nic. Ale chápu, dnešní publikum si žádá spektakulární akce a ne nějaký "overlap" v podobě dějové linky přesahující jednotlivé vystřižené epizody. To by ale vyžadovalo trochu méně akce a trochu více přemýšlení nad scénářem. Opět (už počtvrté) jsem zklamán. Samotné Star Wars univerzum je zajímavou studnicí, ale snažit se tahat několikrát převařené nudle z hrnce nikdy nedopadlo dobře. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)