Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

Oxik49

Jako zarytý fanoušek Impéria chválím nové druhy vojáků a drobounký náhled do fungování imperiální armády. Humor ve filmu není tak trapný a umělý jako v epizodě osm. Film sice postrádá cosi z původní trilogie a prequelů (což byl ale i případ výborného Rogue One), nicméně mu to neubírá na sledovatelnosti. Příběh je, co se týče spádu, hezky vyrovnaný, s parádním překvapením na konci. Nadprůměr. ()

Danny Nolander

Podle mě je to vcelku solidní Star Wars film, zvláště když připočteme problémy, se kterými se výroba snímku potýkala. Změny režisérů, neujasněné vize, přetáčení - to všechno tomu jistě uškodilo. Ron Howard ale ve výsledku poskládal z toho, co měl k dispozici, fajn film. Je jen škoda, že se se Star Wars tak moc roztrhl pytel. Tolik hraček, knížek, oblečení, her, a teď i filmů a seriálů, nikdy nebylo, a bojím se, že toho budou lidé akorát přesyceni. ()

bonovox

Ďalšia slušné rozšírenie SW univerza. Pre skalných absolútne povinnosť, veď dozvedieť sa ako Han Solo prišiel k svojej lodi či priateľstvu s Chewbaccom je na nezaplatenie...Akcia opäť výborná. ()

Bezejmený

Bylo dobrý, na poměry SW hodně komorní a herci mi přišli fajn, včetně Aldena. Emilia je super. Jen ten otevřený děj mě trochu štve, když očividně nebude dvojka. ()

Sherty

Po famózním Rogue One slabší počin. Všechno je takové nevýrazné, šedivé a až na pár vyjímek si člověk z tohoto filmu moc neodnese (nezapamatuje). 70% ()

Sunwheel

Svojím spôsobom to neurazí ani nenadchne. Na rozdiel od nových epizód to ponúka aspoň slušnú porciu zábavy, neznásilňovanie kánonu SW prílišnými novotami (aj keď droidka bojujúca za práva robotov je istým spôsobom politická agitka, no vyznieva hlavne komicky) a na osvedčených charakteroch rozširuje príbeh. Alden nie je Harrison, Donald nie je Billy Dee, no ich úlohy zahrali v rámci možností dobre. Popri Rogue One a seriály Mandalorian nádej, že Star Wars môže ešte zabaviť aj pred-disneyovského fanúšika univerza. ()

Dvorka96

Co na tento Star Wars velkofilm říct? Jediné slovo: průměrné. Už jen to, že jsem se ke zhlédnutí musel přemlouvat přes dva roky k jeho shlédnutí vypovídá o zajímavosti tohoto filmu. Ani by nevadilo, že tu není Harrison Ford v hlavní roli jako Han Solo, a je nahrazen Aldenem Ehrenreichem, který svým hereckým výkonem příjemně překvapil. Ohledně dalších herců také nemám výtek, a to že jsou někteřé použili jen na pár minut nebo stylem camea mi nevadilo. Předchozí chvála se ale netýká droid(ky?) L3, nebo jak se jmenovala, tam je podle mě nejvíce patrné, že někdo chtěl do filmu vpravit feminismus a rebelství, ale trošku to přehnal a já si pak připadal, že se mi film snaží ten feminismus pomocí světelného meče vmlátit do hlavy, co to jde. Takže čeho je moc, toho je příliš a já jsem rád, že L3 umřela již v druhém dějství, jinak bych ten film nejspíš vypnul a nikdy nedokoukal. Nicméně efekty jsou špička, protože Disney umí zaplatit velké peníze za svojí vlajkovou frančízu, ale pořád z toho křičí průměrnost a ta si myslím, že by ke Star Wars rozhodně patřit neměla. ()

ZetDaElO

Prvá polovica veľmi dobrá zavŕšená originálnou a pre svet SW osviežujúcou vlakovou lúpežou doplnená skvelým hudobným doprovodom. Paradoxne, odkedy sa na scéne objaví Millennium Falcon tak dej ustupuje akcií a film posúva skôr do zabudnuteľného priemeru. Chýba osudovosť postáv a výrazný wow moment. ()

david141474

Tak tady máme chronologicky první spin-off, který je opravdu kvalitní a kvůli Kathleen Kennedy nikdy mít pokračování nebude. Ten fakt, že se kvůli týhle babě nikdy nedočkáme pokračování, protože to dala promítat v blbým měsíci, mě nepřestane srát do konce života. Kvůli chybě této krávy si už skvělý Alden Ehrenreich, který ztvárnil Hana dlouho tuto roli nezahraje. I ten konec vyvolává otázky a hlavně je zase otevřený, takže se s pokračováním počítalo, ale Kennedy řekla ne, dáme to do stejného měsíce, kdy se bude promítat Infinity War a pak můžeme říct, že to skoro nic nevydělalo a pohřbít tuto sérii v zapomnění. Tak jestli se k Star Wars takhle chovají nemají tam co dělat. Film je velice kvalitní záležitost. Perfektně natočená, kamera je v tomto filmu nádherná. CGI taky neostává. Soundtrack je sice slabší, ale pořád je hodně fajne. Děj je opět kvalitní a já se každou minutu bavil. Herecký obsazení je opět skvělý, takový Woody Harellson nikdy nezklame a tady tomu nebylo jinak. No a když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem kvůli tomu konci dostal šok a půl hodiny jsem nepromluvil, protože jsem ani nemohl. Teď když vím, že tam to cameo je úplně k hovnu mě to dost sere a je perfektně vidět komu na té sáze záleží. Kennedy to úplně nebude. 10/10 Nebýt Kennedy dostali by jsme další dva díly a celou trilogii o Obi-Wanovi. ()

Avern

Musim rict ze az prekvapilo jak me to bavilo.. Spousta narazek na spoustu věci v SW univerzu, slapalo to taky rychle.. Alden rozhodne nevadil.. spis pripomina Mala Reynoldse :-) Hudba mi taky prisla rozhodne fajn a jelikož neptrebuju svetelne mece k SW (a spis nez ty mece mi jde o expanded universum) tak me to bavilo mooooc :-) ()

nakelan

Po oznámení o změně režisérů a všemožných přetáčkách, jsme upřímně tomuto filmu moc nevěřil a nic od něj neočekával, byť SW miluju duší a srdcem! Nakonec jsem ale sakra mile překvapen. Film fungoval dobře jako celek, Alden Ehrenreich hraje Hana božky, až se mi nakonec zarylo pod kůži, že tohle je opravdu Han Solo! Nakonec to asi největší překvapení a to návrat jedné velké postavy, za což jim děkuji, protože si ještě zaslouží prostor na filmovém plátně! Celkově je Solo povedený snímek, který rozhodně stojí za shlédnutí!!! ()

bigmatko

komentáre a recenzie sú rôznorodé ale pre plnohodnotného fanúšika to nemôže byť sklamanie. Spojením klasickej ságy, kníh a seriálov dostaneme taký rozsiahli svet príbehov, v ktorom je Han Solo jedným z mnohých o ktorých by mohol byť natočený komerčný trhák. Solo ťaží z charizmy svojej postavy vytvorenej v pôvodnej ságe. Samotný príbeh je už odvodený od pridružených príbehov, ktorých poznanie pomôže vnímať aj kvalitu filmu Solo. Od Sola nečakajte epický dej, na aký sme zvyknutý z hviezdnych vojen. Je to začiatok jeho príbehu, ktorý sa odohráva uprostred rozvoja Impéria a preberania vlády nad galaxiou počiatok Aliancie povstalcov. A niekde medzi tým je Solo. Ukazuje svet vo vzdialenej galaxii z pohľadu podsvetia, ganstrov, syndikátov a iných korporácií, ktoré majú tiež svoje postavenie v celej hierarchii hviezdnych vojen. Preto je Solo taká kowbojská gangsterka, ktorá opäť otvára dvere do sveta SW a mierne odhaľuje osudy postáv, ktoré by mail poznať aj začínajúci fanúšikovia ale aj postáv, ktoré sa objavujú mimo klasickej ságy. Ja som bol nad mieru spokojný a teším sa na ďalšie príbehy SW pretože každá kniha a každý seriál ponúka toľko námetov, že z každého by mohol byť super film. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)