Pečovatel

• Belgicko De behandeling (viac)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

Mates Hradecky

Film na hranici snesitelnosti pro diváka. Brutální scény, nechutnosti, pedofilní zvrácenosti. V závěru až ukrutně eskalované napětí. Po filmové stránce povedený film svého žánru, ale podruhé bych to již vidět nechtěl. Místy připomínal filmový hit Sedm, jak atmosférou, tak některými scénami, které jsou zde ovšem o 100% hnusnější. Dnešní oběd patrně vynechám. ()

TOPmoovie

hrozostrasne. taky namet. horror. a tiez zabitie psa. to znasam horsie ako filmovych postaviciek. zo zaciatku casto psychopaticky pochmurne prestrihy, ale v norme. smerom ku koncu je to stale intezivnejsie. ()

Lasa

Po dlouhý době film, ze kterého jsem byl doslova nas.anej a znechucenej. Jen pro silný povahy. Jinak hodně slušný thriller, který pomalu nabírá na kvalitě a brutalitě. ()

AmunRa

Film s nechutným tématem pedofilních vražd. Belgičané zvládli natočit po všech stránkách kvalitní film, který však trpí překombinováním zápletky. Nestačí, že policista pátrá po pedofilním únosci a vrahovi dětí, ale ještě musí sám hlavní hrdina trpět traumaty z dětství, které se prolínají s vlastním dějem. Chvílemi to vypadá, že vyšetřovatel by sám měl skončit ve svěrací kazajce, protože zločin bere jako osobní výzvu a ignoruje veškerá pravidla policejní práce. Závěr se hemží mlhavými klišé, která ještě víc rozmělňují děj. Režisér se zjevně nemohl rozhodnout, jestli točí kriminálku nebo psychodrama o osobě vyšetřovatele. Geert Van Rampelberg v hlavní roli hraje výborně. Technicky je film zvládnutý na jedničku, využití filtrů je působivé. ()

lubica1995

Veľmi dobré spracovanie príbehu. Dostatočne brutálne, uveriteľné, zvrhlé a odporné. Kto je vrah a čo sa stalo s jeho bratom bolo správne prepracované a tak ma to pomotalo, že som vraha vôbec nepredpokladala, že toto je on. Záver bol dokonalý. ()

Miroslav.Zac

Surový a temný příběh, odehrávající se v šíleném a odporném světě pedofilů. Ne vždy je rozdíl mezi obětí a pachatelem zřejmý a u těchto typů lidí to platí dvojnásob. Smutné, hrozivé a hlavně - pravdivé. ()

lineker

Hustý! Belgičané zaslouží velké plus už jen za odvahu na jak tenký led se touto " thrillerovou hnusárnou" pustili. Přece jen natočit krimi které zabrousí do pedofilních vod je rozhodně s ohledem na citlivost daného téma těžké sousto.Možná i proto,že vlámové jsou v negativním slova smyslu z celé Evropy v tomto odvětví nejdál. Tady však bodovali. I když z filmu trochu cítíte americkou produkci obdobného žánru je obdivuhodně jak režisér dokázal vybalancovat ožehavé téma v tom smyslu, že nesklouzl k nějaké laciné hnusárně (i když některé momenty jsou na doraz), ale naopak dokázal udržet slušné tempo a napětí po celých 130 minut. ()

hujerita

Psycho ako vyšité a mne to stačí vidieť len raz. Všetko bolo tak uveriteľné civlne a super zahraté že jednoducho na druhýkrát to vidieť nemusím. ()

awerto

Vyborny tataracek.. tedy naservirovane syrove a dobre. A zaver, tak ten ma dostal. Neznasam pocit beznadeje a ten je plasknuty na tataracek ako topinka. Silne takmer dokonale 82%. ()

Attanasio

Naprostý souhlas s Verbalem. Děj trochu připomíná Prisons, nicméně odlišností během filmu se divák dočká více než dost. Evidentní je i zcela typická belgická tvorba. Za mě velký palec nahoru. PS: návrat hlavního hrdiny-detektiva do jeho minulosti mi přišel poněkud chaoticky a nesourodý z následným vývojem filmu ()

Rembrant.F

Hodne drsny a az do konce filmu napinavy dej. Skvely herecky vykon detektiva (Geert Van Rampelberg). Cekal jsem happiend, kdy se po letech bratri setkaji, ale konec, jaky je ve filmu podtrhuje skutecnost, ze ne vzdy vse dopadne dobre a zduraznuje pocit bezmoci a utrpeni lidi, kteri si necim podobnym museli projit. ()

lukas_flek

velmi pěkně natočená kriminálka s děsivým tématem. hlavní hrdina byl člověk se spoustou emocí a žádný james bond. konec se mi nelíbil ()

Konev

Tak jsem se podle komentářů těšil na pěkné drama, ale po půlce filmu myslím nějak scénáristovi došel dech. Nejsem polda, ale abych pracoval bez spolupráce kolegů, nechal si dát nakládačku od pedofila a ruce mi přitom visely podél těla nebo aby policie neprohledala barabiznu té staré napomáhačky a další a další, bylo to takové uměle spíchnuté ... fakt mě celý film zklamal ()

Liesel

Po přečtení knihy, mě popravdě nenapadlo, že bude zfilmována. A už vůbec ne, že takhle dokonale. Film je stejně temný, ponurý, morbidní jako jeho knižní předloha Pečovatel. Mo Hyder si umí s postavami vyhrát a rozebrat je do poslední nitky. Ve filmu je zachyceno vše podstatné a důležité a jen jména postav jsou změněna. Což nemá žádný vliv na výsledek. Hlavní postava detektiva Jacka Cafferyho alias Nicka, byla v podání Geerta Van Rampelberga perfektní. Ztratit bratra a nevědět kde může být jeho tělo...přičemž pointa je daleko děsivější. A co může být děsivějšího, než když se špatné věci dějí dětem. Proto se prolíná skutečnost, minulost a sny tak nějak dohromady. Bezmocnost v plné koncentraci. Děj běží a vy, i když si říkáte, že je to hnusná podívaná...stejně koukáte, protože vám ani autorka, ani tvůrci filmu nedovolí odejít. P.S. Konečně pořádný chlap ten Nick a ne nějaká umělá modelína (tak nějak jsem si ho při čtení představovala) ()

Jarmila68

behandeling,de:Jsem opravdu ráda,že tento film natočili,jen škoda že je tak málo reklam nebo upoutávek na něj.Téma o kterém pojednává je peklem,,ďěsem,pro každého rodiče!(nejen)Pedofilie je jediný čin,který bych trestala několikaletým mučením.A suďte mě za to:-)film je hodně napínavý a depresivní především.A ač není vidět ty hrůzy,stačí to bohatě .Pedofil je opravdu odporný,nemohli najít lepšího:-)jen nevím jak lezl po stromech a koukal na děti skrz okno s jeho proporcemi???Jinak je to skvěle natočený film o uchylácích a o tom jak těžko se proniká do jejich sekt?(Co jiného to je) jak tam říkají: jde o plíseň co se šíří pod zemí.Nutí mě to přemýšlet PROČ je tak málo slyšet o boji proti tomuhle odpadu společnosti?Jak je možné že nevidíme plakáty s bojem proti tomu?Jasně nekouká z toho žádnej busines.Vadí jim že někdo zfalšoval prachy ale děti se můžou znásilňovat,týrat.Všem co jsou kompetetní a hluší vůči tomu bych z celého srdce přála aby do konce svých dnů slyšeli pláč a křik těch nevinných dětí..Víte co?Lidi by se neměli rozmnožovat.To jsem cítila ve finále a ten pocit trvá a trvá.Jak marné a smutné.... ()

Brain32

Hodně velká pecka v daném žánru, líbila se mi dokonce více, než bravurní zmizení. Z toho prasete hnusnýho mě pořádně tepaly žíly. ()