Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

BMW12

Já půjdu proti proudu a řeknu, že tento díl mě z Thorovy trilogie bavil nejméně. Ale začnu pozitivně, film se určitě povedl, jak jinak, Marvel je prostě záruka kvality. Ty dvě hodinky celkem rychle uběhnou. Ale mám pocit, že Marvel poslednímy filmy najel na vlnu humoru a ty filmy už vůbec nejsou ani trochu vážné. Prostě jenom samý humor, samý vtípek. A pak když už nastane vážná zápletka, tak vám to ani nepřijde, páč hned na to je zase nějaká komediální vložka. Přechozí dva filmy o Thorovi byly vážné, byl tam i humor, ale bylo ho tam tak akorát, a to Thorovi přesně sedělo a i mě to více bavilo. Tady u tohoto filmu jsem necítil žádné emoce, to, že zničili Asgard se mnou vůbec nic neudělalo, protože ten film pojali jako komedi... Také se mi vůbec nelíbila hudba, ten vyběr písní byl příšerný. A docela čumím, že to měl na starosti můj oblíbený skladatel Mark Mothersbaugh... Můj komentář bude spíše negativní, protože se přeci jen lépe vyjadřuje to špatné než to dobré. Každopádně film se mi i tak líbil, jinak bych mu nedal 4*, ale Marvel začínal na filmech, které byly hlavně akční, napínavé, se špetkou humoru a které vyvolávaly u diváka emoce, kdežto teď je točí ve stylu sci-fi komedií a ta vážnost se vytrácí. ()

Jinny

Waititi rozhodně nezapomněl na svoje komediální kořeny, spíš je příjemným překvapením, že ani akční scény a to, jak je působivě prodat, mu nepůsobí žádné problémy. Příběhově jde o standardní marvelovku, ale v nuancích se jedná o zase trochu jiný film - tentokrát, jak jsem už naznačila, především komedii (o ničení planety, paradoxní, já vím). Nenechte se mýlit, vzhledem ke stopáži se některé vtipy opakují, ale část z nich jsou skutečné perly. Dalším tahounem filmu je Chris Hemsworth, který jako Thor podává zatím nejlepší výkon a prozáří každou scénu, kde se objeví (a že jich bez něj moc není). Trochu zkamání je naopak Loki, kde jinak inovativní a odvážný Marvel nepřišel s ničím novým - můžu vyzdvihnout snad jenom to, že motivace u jeho závěrečné akce je o něco upřímnější, než by člověk čekal. Na rozdíl od Občanské války tu není rovnoměrně rozdělené zaměření na postavy, takže Hulk má dost malou roli a Doctor Strange a Černá vdova mají jenom camea. Suma sumárum - velmi zábavný film a jeden z nejlepších popcornových zážitků roku. ()

honajz

Má to naštěstí styl Strážců galaxie - dělá si to prdel ze sebe samých, z celé té hrdinské ságy i jejích postav, a potažmo i ze severských legend, i když základní principy zůstaly zachovány. Hlášky a špičkování mezi postavami není na infantilní a trapné úrovni jako jinde, takže se dá docela dobře pobavit. Navíc to funguje jako samostatný příběh - a světě, div se - i s nějakým přesahem. Ten je zde obsažen v myšlence, že nezáleží, kde zrovna jsme, domov je tam, kde jsme my (naše rodina, náš národ, naše rasa, podle libosti) . Připomíná mi to to Werichovo, domov je tam, kde si můžu pověsit klobouk (tedy myšleno, kde můžu chodit v trenkách, jak později vysvětlil). Jeff Goldblum je zde skvělý a Mark Ruffalo správně zmatený, chemie mezi bratry taky funguje a Cate Blanchett vypadá fakt děsivě. Pak jsou tady různá drobná vystoupení jiných herců, kde mne velmi pobavil Benedict Cumberbatch jako kouzelník Strange. ()

AlfaNumerO

Tak trochu jako dort co vařil pejsek s kočičkou. Trochu Mad Maxe, trochu Speed Racera, trochu Jupiter Ascending, trochu Pátého elementu, naházet něco málo postaviček z Marvelu a nechutně moc zamíchat s velikým množstvím třpytek a barviček a celý navrch to polít ještě trochou toho osmdesátkového feelingu. Výsledná kombinace není rozhodně pro každého. Což je nejsilnější i nejslabší stránkou filmu zároveň a já si jí ve finále na tom filmu cením nejvíc. Martin Sedláček bude určitě velice spokojen, náročnější typ diváka však nikoliv. 68% ()

hansel97

Upřímně jsem se dlouho takhle nepobavil, super hrdinskému žánru neskutečně svědčí komičnost a hláškování a vtipné postavy, do nichž se v tomto díle přerodil pro mě jinak poměrně tuctový Thor a hlavně Loki, který už může být jen takový nenebezpečný hajzlík. Trochu mě mrzí, že Portman už asi v MCU neuvidím, ale Tessa Thomspon je více než schopnou náhradou. Barevné, vtipné, výborné a film, který až překvapivě otřásl celým univerzem. Jediné mínus - Cate Blanchett, od její zodušky bych čekal sakra víc! ()

Janek

Do půlky Thor šlape jak hodinky, s přibývající akcí přichází ale trochu nuda, tam k žádné extra inovaci nedochází. Rozhodně ale nejlepší Thor a jedna z nejvtipnějších komixovek. Hned za Strážci, kteří jsou vzhledem k lepším a zajímavějším postavám podstatně funkčnější. ()

ARI50

Nějak zvlášt jsem se netěšil prostě jsem si řekl nový Thor po traileru už jsem se těšil a co jsem dostal v kině? obrovské zklamání a proč ? hned první souboj a nesmyslná hudba to si děláte srandu a ke konci zas ? za co proč ještě že při bitvě z Hulkem nebyla, pak mi to přišlo hrozně předimenzované a k tomu ještě jako bych chvílemi koukal na Star Wars který mám rád pro mě zklamáni bohužel. Ještě že tam byl kopec srandy který to taky dost zachránil. ()

Necrotongue

Téměř proti své vůli jsem byl opět dotlačen k Marvelům, protože mi bylo řečeno, že poslední Thor je přece jen jiný a snad dokonce i vtipný. Musím uznat, že to byla pravda, místy jsem se docela zasmál, vizuálně to tvůrci zmákli pěkně a navíc mě baví poslouchat Cate Blanchett, její hlas je mi vyloženě příjemný. Na druhou stranu je faktem, že mám severskou mytologii rád a její neustálé prznění mě u filmu příšerně rušilo. Nebudu tady vypisovat všechny přešlapy, myslím, že postačí jmenovat Heimdalla a poslední (wtf?) valkýru, já prostě to neustálé obsazování černochů do rolí, které jim z logiky věci nepřísluší, nedokážu vydýchat. Stejně tak by mi vadili běloši v rolích Baracka Obamy nebo Martina Luthera Kinga. ()

Ištván87

Rozhodně jedna z nejlepších Marvelovek v rámci MCU, minimálně v pozdějších fázích. Stejně jako v případě Strážců galaxie, i tady už jim konečně došlo, že ačkoliv si MCU filmy hrají na podívanou pro všechny (a občas se jim to podaří), pořád se jedná o puberťácké komedie. Jelikož wau efekt propojeného vesmíru už dávno pominul, tak je dobře, že to Taika Waititi vzal takhle od podlahy a neštítí se sebedementnějšího fórku, jen aby byla švanda. Neplánovaně (alespoň predpokládám, že to není naschvál) mu v dosažení cíle pomáhá i slabší CGI, díky kterému si občas připadáte jako ve videohře (zatímco u Wonder Woman nebo Black Panthera to bylo na škodu, sem to krásně sedí). Chris Hemsworth se tu vyřádil jako nikdy, Tom Hiddleston si to taky vyloženě užívá a Jeff Goldblum je zrovna v tomhle filmu k nezaplacení a jeho obsazení přesně zapadá do ujetého stylu tohohle filmu. ()

luka4615

Tak tohle byla vážně velká jízda! Sice většinou podle zajeté předlohy téměř všech filmů ze stáje MCU, nicméně pod tímto "nánosem" velmi často probleskával osobitý režisérský styl Taiky Waititho, který třetího Thora zabalil do své typické oku lahodící komedii o "člověku", který si i navzdory nepřízni okolí vydobyl cestu až na samotný vrchol. Právě ona vizuální stránka je vedle komediálních a dramatických linií výkladní skříní filmu Thor: Ragnarok. Všechno je zde velmi pečlivě "načančané" přičemž režisér a designéři popustili uzdu své představivosti a vzepřeli se zavedeným konvencím. Možná právě proto nedostaneme úhledné "omalovánky" ve stylu "Guardians of the Galaxy". Dostaneme zde špinavý, ba téměř industriální "look", který mi místy evokoval některé filmy Neilla Blomkampa. Musím zde rovněž vzpomenout stěžejní pilíř celého filmu, onen "Ragnarok", jehož temné nitky procházejí celým filmem a celkově proměňují atmosféru filmu, kdy se místy nemůžete přestat smát, až do míst, v nichž je citelný temnější podtón. Jakýkoli jiný režisér by tyto přechody pravděpodobně neustál, což by vyústilo v chaotickou podívanou bez většího opěrného bodu. Nicméně Taika Waititi toto všechno výborně propojil, z čehož vznikla úžasná a na pohled krásná záležitost, v níž si "Bůh Hromu" skvěle napravuje svou dvouletou absenci, přičemž může se vztyčenou hlavou kráčet dále až k "Infinity War". Skvělá práce! PS: Jako pomyslnou třešničkou na dortu se nejeví účast Marka Ruffala jakožto Hulka ani Taiky Waitiho jako hláškujícího kamenného obra, ale camea herců Matta Damona a Sama Neilla, které jsou bez debat těmi vůbec nejpovedenějšími v celé historii filmu! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „So much has happened since I last saw you! I lost my hammer, like yesterday, so that's still fresh. Then I went on a journey of self-discovery. Then I met you.“ ()

mm13

Konečne pochopili, za ktorý koniec Thora uchopiť! Na to najlepšie od Marvelu (Cpt. America & GoG) sa síce nechytá, ale už ich smerom môže aspoň poškuľovať. ()

JASON_X

Jedu marvelovky o Thorovi pozpátku, takže srovnávám s tím zatím posledním Thorem, též od Waikikiho. A žádné velké nadšení. Neřeším ani tak ten duhový Ássgard, zabydlený navíc uťápnutými lúzovitými lidičkami (často barevnými), ale celkově mi Ragnarok přišel znatelně slabší, než Love and Thunder (mch. se stejně jetým Ássgardem). Je v něm výrazně míň vtipných hlášek i gagů, míň nadsázky a sebeironie, děj je (hlavně "díky" Hulkovi) víc infantilní, nebavil mě sluníčkový Loki a lezla mi krkem otlemená vulgární valkýra. Na druhou stranu se povedli třeba impozantní pervert Goldblum a Blanchettka v sexy spandexu, takže dejme tomu plichta, ale na další filmy o homolordovi... vlastně o hromolordovi Thorovi už asi chuť ani odvahu nikdy neseberu. ()

Lucasion

Letošní velmi nabitý kinový rok jistě ukončují nové Hvězdné války. Předtím, ale tradičně v říjnu přichází nová marvelovka. Natěšen z traileru jsem nijak nebyl a tak jsem si řekl, že to nechám plynout a uvidím. Přestože vidím, že z nového Thora jsou všichni nadšení, tak já moc nevidím kde. Nejvíce humoru si nový Thor vystřílel právě v traileru a zbytek není nic, co by mě u marvelovky tohoto typu překvapilo. Jasně, některé věci ohrané nejsou a Chris je umí podat skvěle. Přesto jsem se příliš nesmál. Nebylo by však fér odepsat nového Thora jen proto, že mě nebavil. Herecké obsazení je více než fajnové. Opět Hopkins, Hemsworth a ještě ke všemu Urban a Goldblum. Poslední jmenovaný mě bohužel taky nebavil, což je u něj docela zvláštní, vzhledem k tomu, že jeho camaa obvykle miluju. Pro mě největším příjemným překvapením byl Dr. Strange a jeho Cumberbatch. A nebo Cumberbatch a jeho Dr. Strange? Těžko říct, každopádně jeho scény si mě ukradli mnohem více než všechny scény s Bannerem a Thorem. A propo, loňský Doctor Strange, i když to taky nebyla žádná hitparáda, tak mě bavil o ten kus více. U Ragnaroku mi přišlo, že Marvelu vážně dochází nápady a šťáva. Jasně, mohu říci, že to je pořád kvalitní akční komiksárna, ale vzhledem k tomu, že takový Ant-Man (2015) nebo samotný Iron man, dokázali udržet kvalitu humoru, příběhu i zábavy od začátku do konce, tak pro mě Thor 3 prostě klesnul. Škoda, protože u dvojky jsem měl pocit, že tahle série se zvedá. Pro mě je Ragnarok krokem zpět. Nepřinesl absolutně nic nového než popcornovou zábavu plnou světelných efektů a docela solidní absenci emocí. Z kina jsem neodcházel nijak zklamán, ale bohužel, ani nijak nadšený. [Csfd projekce23] (70 %) ()

oLí

Líbilo se mi Branaghovo pojetí prvního dílu, dvojku již můj mozek jakožto nepříjemný zážitek vytěšnil no a teď zvedám hodnocení ze 4* na plnou palbu, protože bych se vůbec nebránil týden po projekci vidět snímek znovu a pamatuju si z něho vlastně skoro úplně všechno. Od naprosto skvělé Hely přes všechny ty vtípky, svižnost, barvičky a parádní soundtrack. Taika Waititi dodal této sérii šťávu, o které se jí snad ani nesnilo. Jeho dabing Korga mě dostával do kolen, 9/10. ()

Morholt

Rozhodně nejlepší Thor a vlastně i nejlepší avengerská sólovka. Zatímco posledně jsem za kopírování Star Wars tvůrcům spílal, tak tady musím zatleskat. Navíc Waititi k tomu přidal to lepší z Guardians Of Galaxy a ke všem těm špičkovým trikům napral i slušnou dávku vtipu a kopu vydařených hlášek. Herecký ansámbl doplnila Cate Blanchett, které to v Helině oblečku seklo, bavila mě i Tessa Thompson a svou roli si očividně užíval i Jeff Goldblum. Jestli se budou příběhy Ódinova syna ubírat v podobném duchu, tak se budu na další díly snad i těšit. 90% ()

Mordenroth

Aký radostný pohľad na všetkých zúčastnených, ktorí si svoje úlohy vyslovene užívajú... a ja som sa zabával spolu s nimi. Zámerná jednoduchosť, ktorá si robí srandu sama zo seba a ktorej k dokonalosti chýba naozaj len málo. 90%. ()

seale

Vrtkavým červíkem kýčem prolezlý blockbuster, který má ale na svůj žánr neobvykle hlavu a patu. Popcornové vtípky se taky občas vydařily. S režijním rukopisem T. Waititi jsem se ku spokojenosti seznámila při snímku Kluk (+Hon na pačlověky) a v Ragnarokovi byl tedy pro mě už autorsky čitelný. ()

ScarPoul

Najlepší Thor so série. Na druhú stranu sa to nesie v rovnakom duchu ako predchádzajúce Marvelovky. Je to farebné. Viewers friendly. Je tam dosť vtipov, vizuálne chutné scény, pár cameo roličiek a staré známe postavy a posuny v ich charakteroch. Ale nie je tam žiadne napätie, nie je tam žiadny úžas. Toto všetko sme už videli a poznáme to. So všetkým čo to prináša. Je to fajn, lebo sme si na postavy zvykli. Ale zloduch je veľmi nevýrazný. Vedľajším postavám dochádza dych. A množstvo vtipov začína byť na škodu, pretože nie všetky fungujú. Thor je vlastne predvojom k Infinity War a na tú som úprimne zvedavý. Pretože od nej závisí či to čakanie naozaj stálo za to. Lebo mám pocit, že tým samostatným filmom dochádza dych a na moje srdcovky od DC sa nechytajú. Mimo to, mi to ale ubehlo rýchlo, bavil som sa. A hoci to neprináša nič nové, tak to nesklamalo. Takže aj napriek vyššej úvahe - spokojnosť :) ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)