Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

kaylin

Na novém "Thorovi" není dobré jen to, že je zatraceně vtipný - a on opravdu vtipný je; Jeff Goldblum mě naprosto odrovnal, ale i hlavní postavy jsou výborné - ale je dobrý i proto, že jeho scénář je docela chytrý. Finále se prostě povedlo. Marvel neusnul na vavřínech a já si myslím, že DC nemá šanci se svým filmovým universem. ()

gogos

Ve třetím díle se Thor blíží Strážcům Galaxie. Ať už je to humorem, barevností či ujetým soundtrackem. Potěší pomrknutí na Iron Mana, či Doctora STrange a hlavně epizodka Planet Hulk. Jedná se sice o volnější adaptaci mého oblíbeného animáku, ale i to potěší. Zklamal Korg. Film má tempo, je zábavný, vizuálně důstojný a nebojí se jak nucených a ne moc zábavných vtípků, tak výborných ujetin (jako Odin v domově důchodců). Thor v novozélandském podání je jiný než předchůdci. Loki se konečně dá zkousnout. Naivita Natálky z jedničky, Thorovo gerojství z obou dílů i Odinovo mentorství jsou tytam. Jestli je to špatně či dobře je na každém. Mě původní koncept Thora bavil a přechod na barevnou fantasy komedii pro masové publikum mě trochu mrzí, ale i tak se jedná o slušný a zábavný spektákl, který si své slabé 4 hvězdy zaslouží. ()

DH3Factor

Třetí Thor je další z řady marvelovek, kterou můžete, ale vlastně taky vůbec nemusíte vidět. Je to taková rozjásaná osmdesátková diskotéka plná bizarních postaviček a nastřelených dialogů. Hlavní protagonisté se po plátně spíš motají, než aby doopravdy hráli. Je však vidět že se při tom všichni královsky baví. (hlavně ten Damon je moc) Kdybych to zkrátil dvěma příměry, tak je to vtipné a svěží. Víc od toho nečekejte. Pokud byste totiž kromě zábavy hledali něco hlubšího, proletí vaše očekávání vesmírnou prdelí stejně rychle jako ústřední partička. ()

ben666

Takže největší překvapení roku... jednoznačně !!!. Sólovka s Thorem byla byla asi nejslabší z celé Marvel série, ale tothle je obrat o 180°C. Akce super, hlášky parádní, hudba dobrá a trojliístek Thor, Loki a Hulk hláškovali jak o život. Potěšila i Cate Blanchett ( v zeleno-černé vypadá fakt sexy) a Karl Urban jak samopaly kosí nemrtvé.. no co dodat. Já se bavil královsky . ()

..Lucas..

Moje očekávání byla obrovská, protože jsem všude četl "nejlepší a nejvtipnější Marvelovka". Mně bohužel tenhle styl k Thorovi moc nesedl. Thor nikdy nebyl ten vtipný a tak mi to občas přišlo příliš. Ani postava Grandmastera mě nějak nenadchla, zato Valkyrie mi sedla a uvítal bych ji i v dalších filmech. Potěšila i camea herců, kteří hráli Lokiho, Thora a Odina v divadelní hře a samozřejmě Stan Lee, to bylo asi jeho nejlepší cameo. Pro mě jako pro velkého fanouška sice spokojenost, ale očekával jsem mnohem víc. ()

Remedy

Je fakt, že oproti Branaghovu poněkud vážnějšímu a serióznějšímu pojetí může Ragnarok působit až fádně a vlastně i dost povrchně, na druhou stranu můj oblíbenec Taika Waititi (který má na svědomí geniální Co děláme v temnotách a Hon na pačlověky) dokázal završit thorovskou trilogii uspokojivým a vcelku i vtipným způsobem. Ono si ani není moc na co stěžovat, protože první Thor šel do kin před sedmi lety a od té doby se preference a možnosti marvelovského univerza přece jen trochu proměnily. Nehodnotím, jestli je to dobře nebo špatně, každopádně třetí Thor navázal a v mnohém ještě posunul atmosféru a barvitost stylu Strážců Galaxie, což se odráží na jeho drobné retro stylizaci, velkém důrazu na humor a přepečlivé práci s barvami všeho druhu. Zábavné to ale je, jen jsem se občas styděl, že si to až tak nestydatě a infantilně užívám. ()

Mikita

Tak konečně mi Thor přirostl trochu k srdci. Jeho špičkování s Hulkem bylo osvěžující a celkově se film veze na humorné notě. Možná až moc, když pomyslíme, jak temná je záporačka a vlastně i závěr. Ve výsledku ale skvělý zážitek. ()

Helo

Třetí Thor se už totálně vydal cestou Strážců a nedělá to o nic hůř. Je to zábavný, má to super akci, je to plný skvělých vtipů, je tam spousta nádherných obrazů a oku lahodících sekvencí... a k tomu ta hudba a stylizace. Pokud tenhle Thor příběhově nijak nevyčnívá, tak díky barevný "retro" (pokud se to tak dá nazvat) stylizaci a něco jako synthwave muzice se na něj určitě jen tak nezapomene. Jen škoda, že mi záporačka přišla tak málo využitá, protože jinak i na tom malým prostoru byla Cate Blanchett absolutně skvělá a klidně bych si jí šoupnul na přední pozice žebříčku Marvel padouchů, kdybych nějakej měl. Druhá malinkatá výtka putuje k tomu, že onen přehršel vtipu zahlušil veškerý scény, který měly vyvolat emoce (pro mě fail hlavně u pár scén kus po začátku), s čímž teda ty zmíněný Strážci pracovali trochu líp. Jenže já jsem na to šel s tím (a trailery na to dost upozorňovaly), že dostanu parádně stylizovanou akční komedii a tu jsem dostal na 100 %. Spokojenost. ()

PogoJoe

Vypiplaná, ultra vtipná, hláškami překypující space komiksová komedie, která mě nadchla. Lidi v kinosále se v pravidelných intervalech hihňali (jedna slečna obsedadlo vedle mě přímo hýkala smíchy) a já s nimi. Vydařený scénář, bezva herecké obsazení, vynikající audiovizuál, kamera, vše klapalo a bez váhání použiju profláknutou větu: tohle nemělo chybu. Lidi, běžte do kina - dosavadní film roku je tu! ()

Hanyou

Jak já miluju tyhle filmy, kde se zubím od začátku do konce, kromě částí, kdy se směju, jak blázen, Všechno super, všechno perfektní a musím říct, že 4Dx zážitek taky pecka. Jako velké plus beru, že tohle je asi první Marvel film s výraznou a zapamatovatelnou vlastní hudbou. A hlavně mám zase zpátky Lokiho. Paráda! ()

stration

Jak říkal Jan Werich: "To je blbý, to se bude líbit." U Marvelu pochopili, že se musí vydat trochu jinou cestou. Vykašlali se proto na nějaký složitý, komplikovaný příběh a filozofické kydy a vrhli se na přebarevný a vtipný scénář a propojení s populárními Avengery. Trefa do černého. Vtípky jsou opravdu dobré, několikrát jsem se dokonce smál nahlas (třeba Zlatovláska). K tomu kupa odkazů na kdeco včetně Star Treku. Kdyby bylo na mně, film bych tak o dvacet minut zkrátil, aby rychlej odsýpal, ale jinak jsem spokojen. Nový Thor se povedl. ()

Blackhand47

Na Ragnarok jsem se z letošních Marvelovek těšil nejvíce, ale nedopadlo to tak, jak jsem čekal. Pořád je to skvělý film, který hravě překoná druhé Strážce Galaxie, ale něco tomu prostě chybí nebo možná nadbývá. Z osudové kapitoly jménem Ragnarok bych určitě vysekal humor, který mi neseděl ani ke gladiátorskému světu Sakaar. Místo psychopatického Rudého krále tu máme komického Gradmastera, který je sice skvěle zahraný, ale svému "bratru" Sběrateli nesahá ani po kotníky. Totálně zabití mi přišli Korg a Miek, mí dva oblíbení gladiátoři z Planety Hulk. Korgův stupidní hlas úplně pohřbil postavu tvrďáka a u Mieka mi chyběla jeho posedlost. Další znásilněnou postavou je zde pak Skurge/Executioner, na kterého jsem se opravdu těšil. Nakonec z něj Waititi udělal dalšího vtipného panáčka, který se nakonec obětoval pro vyšší dobro. Původní postavy jsou samozřejmě skvělé a z nových mne zaujal možná tak Surtur, který se ve filmu "ohřál" jen na chvíli. Hela a Valkyrie neurazí, ale nečekejte od nich nic převratného. Vizuál snímku byl samozřejmě ohromující, to Marvelu samozřejmě jde, jen by se měli naučit lépe pracovat s momenty a emocemi diváka, ne všude cpát vtip za vtipem. Můj komentář sice překypuje samými negativy, ale pokud budete znásilnění předlohy ignorovat, jedná se o povedený snímek. Druhý díl mne však bavil víc, tomuto dám něco kolem 80% ()

AlistairMir

Parádní jízda od začátku až do konce, která ani chvilku nenudí a uběhne mnohem rychleji, než by člověk podle stopáže čekal. Film, na kterej si člověk do toho kina zajde klidně i víckrát a stejně se bude pořád bavit. Tohle se fakt povedlo. ()

dom156

Jedna z mnoha marvelovek, která je na výši díky své kvalitě, herectví, vtipem a provedením. Sice na úplný vrchol bych tento film nezařadil, za mě jasně vedou Strážci galaxie 1 a hlavně 2. Zde kromě asi prvních 20 minut nebylo co vytknout. Musím také pochválit, že se konečně Chris zbavil těch otravných dlouhých vlasů a už i vypadá jako člověk. Dějově není moc co hodnotit, ale u této popcorn zábavy to vůbec nevadí. Já byl spokojen s výsledkem a doporučuji. ()

Murrro

Farebný Thor síce šliape ako hodinky, ale jediná emócia, ktorú dokáže vyžmýkať, je občasný úsmev. Ani som sa nebál magickej kaderníčky Cate Blanchett (toto by uhrala aj Jennifer Lawrence, sorry jako), ani som nemal pri čom plakať dojatím. A mať ako divák za najväčšiu odmenu, že vo filme zaznie Led Zeppelin? Škoda toho. ()

Starletka

"Loki, look who it is!" Na jednu stranu je dobře, že si Marvel pomalu přestává hrát na strašně super-vážnou sérii a pochopil, že diváci preferují odlehčenou zábavu. Na stranu druhou dobrý vizuál, soundtrack a pár vtipů z Thora ještě nedělá další Guardians of the Galaxy a místy to dost citelně drhne. Z postav si to pro sebe všechno kradou Loki (jako vždycky) a Jeff Goldblum hrající Jeffa Goldbluma. Zato Cate Blanchett mám sice moc ráda a její postava je zajímavá, ale její scény a vůbec celý děj na Asgardu (kromě úvodu) neskutečně nudí a ani Idris Elba ani Karl Urban to nezachrání. ()

Colby Sawyer

Nejlepší Thor a hodně dobrá Marvelovka. Nechci nic vytýkat vlastně ani nemám co. První čtvrtina filmu je možná trochu zkratkovitější a mohla by být trošku rozsáhlejší, ale jinak spokojenost. Velká. Hodně velká. Bál jsem se, že mi nesedne spojení Ragnarök+komedie. Ovšem sedlo, protože to nakonec skvěle funguje. Film baví a je i správně akční, přičemž ve správných chvílích dokáže být i vážný. Kvalitní práce Waititiho, kterému pomáhá hodně hvězdný ansámbl herců. Tak šup jsem s pantherem. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)