Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

SunWuKung

Tvorcovia sa snazili vymyslet nieco originalne. ak by existoval takyto bubak, tak sme vsetci v prdeli :) Inac to ale bola dost vyrazna blbost, ktora si hadam ani nezasluzi komentar. Az teda na hudbu, krasny beckovy podmaz z rokov 80-90. ()

Knor

Ta samotná myšlenka takovéhle kletby je děsivá. Kdyby mě ,,TO" pronásledovalo asi bych zešílel. Tenhle horor působí hrozně dobře, protože je jednoduchý se vžít do role prokletých a pochopit jak jim asi musí být... no nic moc pocit. Konec mě trochu naštval, nejsem pro úplně otevřená konce, ale odpouštím, protože je to dobrej působivej horor co se psychologický stránky týče. ()

Miagy

Nebudem ani hodnotiť film ako skôr hudbu a kameru. Z tohto pohľadu sa jedná o majstrovské dielo, dlhé zábery a scény, doplnené majsrovskou hudbou a efektami. Pre mňa výborný zážitok. (Carpenterovska halloweenska hudba) ()

papri

Magické a tajuplné, výborná souhra obrazu a zvuku. Líbilo se mi že o konkrétním zlu jsme se nic moc nedozvěděli, prostě je odněkud se vzalo a utéci před ním nelze, jen ho předat dál. Příběh může být pro někoho pobuřující, a někomu může přijít hlavní hrdinka promiskuitní, já s ní problém neměl, fandil jsem jak jí, tak i jejím přátelům. Místy opravdu děsivé, a to že celý příběh je zasazen do prostředí Detroitu, je víc než sympatické. Pro mně nejlepší horor od Sinisteru. ()

Shitonit

Mrdat a cucat štafetový kozy !!! To se takhle ráno probudím, a říkám si, jejda, to bych si mohl pustit nějaký hezky vyjebaný film, a tak se prohrabávám záplavou erudovaných komentářů, až se doplazím skrz naskrz zmáčenej zbytečnými výstřiky mixamatózních krůliků až sem. Hm hm, pomyslím si, to by mohla bejt konečně taková ta fakt ultra otravná matlanina na kterou se od rána těším. Zapálím si posledního džojnta, vyfouknu zkušeně kouř ušimami, a uvelebím se na sofa. Hm hm, pomyslím si, to je blaho, začnou takový ty rozblikaný hovadiny kdože se na tom velkodíle podílel, a jak se to dalo celý zbytečně do pohybu, hrůzou nad totálně promrdaným časem jsem usnul navěky. Bohužel po čase jsem se opět probral, vyzistil jsem, že to ve mě nenechalo vážnější poruchu, vytáhnul jsem si péro a napsal si na strachy zpocenou prdel následující poznámku: Neutečeš ! ()

Scraffy

Hudba dobrá, ale ostatné nič moc. Na horor to má až priveľmi dlhé chvíľky, kedy sa nič nedeje a pripomína to skôr drámu. Efekty takmer nijaké a scenár tiež za moc nestojí. Začiatok dobrý no ostatné už nič moc. A záver je asi najslabší článok tohto filmu. ()

GameboyNES

pěknou kočku pronásleduje babka v teplákách a dokud si nezašuká tak ji bude furt pronásledovat. Asi si ji spletla s pošťačkou a chce po ní důchod. Hudba vykradená z 80. kovejch hororů, tak za ni jedna čtvereček. ()

Emafera

Film, od kterého jsem dostala víc, než jsem čekala. Rozhodně originální námět. Nikdy jsem neviděla holku s rukou v sádře uprostřed bazénu plném vody nechat na sebe házet elektrospotřebiče. ()

Ewík

08.03.23: Tohle byla chyba...jako umím pochopit, že je to nízkorozpočtové, nezávislé a do určité míry kreativní a inovativní dílo a že se tohle má podporovat...ale ne ode mě, to fakt pardon, ale ne. Ten film je jako bych to točila s kámošema za barákem, ale hlavně ty totálně znuděný nic neříkající výrazy a plochost herců. Asi to nechci rozvádět. Jediné, co se mi líbilo, byl nápaditý způsob, jak se to předává (i když asi tak nápaditý nakonec není...) a uvedení hlavní hrdinky do problematiky v opuštěné továrně. Pak jsem to měla vypnout. Njn, občas se nezadaří. (Možná kdybych to zhlídla na KVIFF, tak bych to viděla jinak. Ale nestalo se.) ()

luciebenadova

Jsem ráda že konečně někomu došlo, že originalita v hororovém žánru není na obtíž. Je snadný natočit řezničinu se šíleným masovým vrahem a reálným základem. Ale duchařina, kde vám i nevěřící Tomáš toho ducha uvěří, to už je majstrštych. Konečně sympatická teen hrdinka, konečně neodbytej scénář na úkor lekaček a konečně pořádná zápletka. Chci aby jste to viděli všichni a cestou domů se báli, že jde někdo za váma. ()

unique

* za soundtrack, jinak to byla nuda. Nebýt té muziky, "It Follows" by nemělo absolutně žádnou atmosféru. Příběh negraduje, celý film je o předávání "TOHO" a utíkání před "TÍM". ()

ondey

Nejlepší horor posledních let. Skličující atmosféra, jednoduchý nápad vyvolávající nepříjemný pocit nervozity a děsivého napětí, kamera a střih hrající si s divákem a hudba sahající do divákova nitra, kde mu pevnou rukou svírá žaludek i srdce. Pecka! ()

Romeroo

Miluji když náctileté blbky odejdou z kina buď pro totální nepochopení snímku nebo protože mají hnědou skvrnu na svém šik prádelku...obrazově zvuková orgie na xtou říznutá třema scénama při kterých jsem měl husí kůži snad i na žaludu...jediné co kontrastuje s absolutně top hodnocením pro tentno snímek u mě je zbytečně natahovaná stopáž a pár dějových trhlin...jinak 80% jak vyšitých. ()

susan.s

Podle hodnocení tady jsem musela vidět jiný film, jinak si to nedokážu vysvětlit! 1 hvězdičku dám třeba za hudbu abych nemusela dávat odpad.....jinak snad jakýkoliv 20% film mne zaujal víc než 100 minut téhle nudy... ()

lusa

Podľa komentárov som čakala oveľa viac. Hudba je výborná, ale ten príbeh.. Mám rada duchariny, ale trošku pohybovej variáce by nebolo na škodu. Celý film len chodiť, to už musí byť aj pre poltergeistov únavné.. Niektoré momenty super (napr. klopanie matky na dvere), ale aby som bola úprimná, v tom bazéne nakoniec utopili logiku? Pri záverečných titulkoch mi ostali v hlave minimálne 4 nezodpovedané otázky.. Lepší priemer, 3* ()

ratpile

Konečně dobrý horůrek. It Follows to skřípe na papíře, ale všechny ostatní žánrové ingredience převyšují většinu souputníku. Námět zní lacině a nečíst Fuku, očekával bych naprosto přirozeně něco ve stylu nových Final Destination, v horším případě nějakou ujetější kopii dnešních hororových remaků. S povděkem kvituji - nestalo se tak. Mitchellův snímek připomína spíše Carpanterův Halloween. Steadicam si pomalu vychutnává ulici, na předměstí se stmívá, padá listí, každé prasknutí působí děsivě. Do toho osmdesátková hudba, pomalejší střih a stylově vybrané lokality skomírajícího Detroitu (staré kino!). Samotný "pronásledovatel" také působí ve své pomalosti poměrně neotřele a nevyhnutelně osudově. Dokonce ani ten sex zde není vůbec explicitní a žádná přehlídka kozatých modelek se nekoná, byť Maika Monroe splňuje všechny možné parametry. Kdepak, tady na to někdo šel poctivě a vyplatilo se. Poslední záběr potěšil. Tohle mi chybělo. P.S. Scénu na houpačce v potemnělém parku bych vlepil do učebnic hororu. Dokonalá sekvence. ()

Kortexo

Jeden z mnoha pokusů, napodobit japonský styl hororů.Pointa není zázračná, ale dokáže pozornost udržet.Boužel kvalita filmů padá s laciným obsazením.Tohle nejsou herci, spíš nějaký kompars.Nerozumím tomu, že tohle se dostalo do kin... ()

lucky.loo

Hlad po nějakém koukatelném Hororu / Thrilleru mne doslova donutil film zhlédnout. Jednoduchounký děj, který kupodivu "stačil" nicméně, nemělo to na mne asi ten správný efekt, že bych se nějak vnořil do děje a cítil se vyděšen to opravdu ne, dokonce jsem se chvílemi přistihl, že se i usmívám. Vyloženě nuda to ale nebyla a člověka jakoby zajímalo co se bude dít dál. Nestalo se ale nic co by zásadně zlomilo film někam do roviny příjemného překvapení. Hodnocení: 57% ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)