Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Joker99 k tomuto seriálu (85)

Pilotní díl (2014) (S01E01)

"Gotham je na ostří nože. Myslíte si, že svržení radnice a policie tomu pomůže?" Dobrý začátek. Budu koukat dál a uvidím, co se z toho stane. ()

Selina Kyle (2014) (S01E02)

"Viděla jsem, kdo skutečně zabil Waynovi. Viděla jsem ho jasně jako den." Linka s únosci byla trochu nudnější. Nebýt Alfreda dal bych asi jen 3 hvězdy, ale to, jak ho pojal Sean Pertwee je senzační. V Temném Rytíři to byl spíš takový starší strýček, ale tady se umí i dobře porvat. ()

Vzduchoplavec (2014) (S01E03)

"Takových, jako jsem já, bude víc, detektive." Případ s balóny byl zábavný. Maroni se po Temném Rytíři vrací a je více zajímavější. Má svůj gang a svoji restauraci :D ()

Arkham (2014) (S01E04)

"40 akrů, 26 městských bloků. Poslední velká nezastavěná čtvrť ve městě Gotham, Arkham." Pán s oční zbraní mě vůbec neoslovil. Lepší byly scény z podsvětí Gothamu ()

Zmije (2014) (S01E05)

"Představte si armádu složenou z vojáků tak silných, že dokážou muže roztrhat holýma rukama." Po předchozím díle zlepšení. ()

Kozí duch (2014) (S01E06)

"Gotham to chtěl. Bez ohledu na to, jak bolestivé to bylo. Je pravda, co říká. Nemůžeš zhypnotizovat někoho, aby udělal něco, co v hloubi duše nechce udělat. A hluboko uvnitř chceme všichni, aby bohatí trpěli. Ne snad?" No ovšem tak tohle bylo jiné kafe! Goat měl takovou atmosféru jako třeba že Sedm s Bradem Pittem a vyřešení případu bylo geniální. Ostatní linky byly ok. ()

Tučnákův deštník (2014) (S01E07)

"Tenhle Tučňák je nikdo. Chceš rozpoutat válku kvůli někomu, kdo ti nosil deštník?" Victor byl super. Doufám, že v dalších dílech dostane víc prostoru. ()

Maska (2014) (S01E08)

"Právě naopak. Maska skrývá tvář, ale osvobozuje duši. Maska říká pravdu." Po minulém senzačním dílu přišel jeden slabší. Případ s maskami mě moc nebavil, ale doufám, že až Bruce vyroste, Black Mask se vrátí. ()

Harvey Dent (2014) (S01E09)

"Chci to stejné jako ty, Jime. Chci udělat město lepším místem." Zase slabší díl. Chemie mezi Brucem a Selinou je dobrá, ale ten chlap s bombami byl nudný. Harvey Dent taky moc nezaujal, možná mě zaujme až jako Two-Face. ()

Dílo lásky (2014) (S01E10)

"Znal jsem jednoho chlapíka jménem Butch. Byl to jinoch z Whitechapelu. Říkali jsme mu Drsňák, protože to on nebyl. Byl to moták. Takový vtípek. Ve skutečnosti to byl děsnej malej holomek." V pohodě epizoda. Nejlepší bylo jak Bullock s Alfredem hledali Bruce. ()

Galerie zločinců (2015) (S01E11)

"Nabalují se na vás jen samé otázky, které bude třeba zodpovědět formálněji. Jelikož se od této chvíle jedná o oficiální případ Gothamské policie, budete buď spolupracovat nebo pomašírujete za katr." Konečně se zase vracíme do Arkhamu a teď už lépe než ve čtvrtém dílu. No, už se těším na druhou část. ()

Co mu ptáček zaštěbetal (2015) (S01E12)

"Vypadá to, že malý ptáček dělá trochu neplechu." I když se přesouváme do města, pořád jsou tu ještě nějaké arkhamské věci (viz. panenky). Každopádně byl stejně nejlepší boj o podsvětí s Fish a Falconem. ()

Vítej zpět, Jime Gordone (2015) (S01E13)

"Tohle není tvůj dům. Jseš drogový dealer a vrah. Nepatříš sem. Nezasloužíš si odznak." Po minulé epizodě tvůrci šlápli trochu vedle, ale jen maličko. Selina se zachovala hodně hnusně, ale i tak patří mezi mé nejoblíbenější postavy. ()

Děsivý dr. Crane (2015) (S01E14)

"Vážně? Vždycky jsem si myslel, že nejlepší a nejstatečnější lidí jsou ti, kteří čelí svým strachům." Ok díl. Crane a jeho šťávička byla dobrá, ale jinak mě tahle epizoda nijak moc nezaujala. Nebyla nudná, ale nebyl tu nějaký velký zvrat. ()

Strašák (2015) (S01E15)

"Budeš navždy vyléčen od strachu, synu. Jsi připraven, Jonathane?" Jo, konečně je tu Scarecrow. Ne úplně v plné polní, ale je tu. Doufám, že v dalších sériích napáchá bordel. ()

Slepý věštec (2015) (S01E16)

"Neřvi na mě, ať umeju nádobí, když hned vedle ojíždíš klauna. Znáte to?" Suverénně nejlepší epizoda Gothamu. ()

Rudá kápě (2015) (S01E17)

"Je to kápě. Mám s ní štěstí. Říkám ti. Cítím se v ní jako nový člověk." ()

Každý má svého Cobblepota (2015) (S01E18)

"Ty si vážně myslíš, že jsi jediný, kdo dostal za rozkaz dovézt krysu na konec mola a vrazit mu kulku do hlavy? Co? Rozdíl je v tom, že můj Cobblepot se už nevrátil." ()

Dravá zvěř (2015) (S01E19)

"Ale jakmile se pokusíte utéct, jste v mém světě. Já jsem muž, který musí pochytat tyhle ubohé duše, které se pokusily o útěk." ()

Pod kudlou (2015) (S01E20)

"Řekni Salovi, že je po všem. Rukavice je hozena. Smrt si na něj čeká. Ještě to neví, ale je mrtvej. Když nad tím tak přemýšlím. Řeknu mu to sám." ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)