Gotham - Série 2

(séria)
USA, (2015–2016), 16 h (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, David Mazouz, Morena Baccarin, Sean Pertwee, Robin Lord Taylor, Camren Bicondova, Cory Michael Smith, James Frain, Jessica Lucas (viac)

Gordon se vydává do temných morálních vod, kde začíná uzavírat dohody s odpornými postavami. Mezitím se dostává do pohybu vír naprostého zla. (Netflix)

Shaleman

Určitě lepší než první série. Roztáhnout jednotlivé příběhy do několika dílů scénáristům prospělo, nemuseli tak zachraňovat dění náhodami a až komickým štěstím. Bohužel této řadě chybí nějaká dravější linka. V první to byla mafiánská válka, tady nic takového není. Nejzajímavější linkou se tak stává strádání Jima Gordona a nejzajímavější postavou Nygma. Uvidíme jak dopadne třetí. Nakročeno má dobře. ()

Helo

Druhá řada dost náhul, hlavně první polovina, Firefly - ač dost alternativná, tak super. Druhá půlka trošku ubere (ale i tak je pořád lepší než celá první série - například Freezův origin je zpracovanej super), jako by snad předznamenávala totální úpadek ve finále, který bylo divný, skoro až nechtěně groteskní a dost nesmyslný. ()

jh666

Ve druhé sérii se Gotham skutečně zlepšil. Zejména první polovina série byla špičková. Bohužel druhá polovina si až takovou kvalitu neudržela. Ze začátku to bylo stálo super a vše kulminovalo v epizodě s vězením, která se mi líbila asi nejvíc. Pak už bohužel nepřišlo nic, co by člověka posadilo na zadek. Ještě tak možná Azrael byl výborný, ale bohužel jsme si ho moc neužili. Finále pak bohužel zničila Fish Mooney. Prvních 16 epizod skoro za 100 %, celkově 90 % ()

Mouchal

Wow, tohle jsem od Gothamu nečekal. Po první sérii, u které jsem se vyloženě přemlouval k tomu, abych ji dokoukal se nejspíš tvůrci poučili ze svých chyb a pořádně se pochlapili. Protože druhá sérka Gothamu je jednou z nejlepších seriálových řad této sezóny. Rozhodně jim k tomu dopomohli nové figury typu Mr.Freeze, Hugo Strange a nebo ta dokonalá náhražka Jokera. K tomu si připočtěte staré známé Penquina a Riddlera a je o úspěch postaráno. Mladičký Bruce Wayne už není to rozmazlené princátko, co se ani samo vysmrkat neumí. Je z něj nebojacný jinoch, který ví, co a jak. K tomu mu ale hlavně dopomáhá výborný Alfred a zde už i Lucious Fox. Fakt mě u Gothamu mrzí to, že tvůrci nastavenou laťku z prakticky celé série nedokázali udržet i do finalních 3 epizod, kde se tempo dost zpomalilo a hlavně návrat některých postav z minulosti mě moc nepotěšil (jejich superschopnosti už vůbec ne). Nicméně tolik náznaků a tolik pomrknutí na diváky s některým z komiksových motivů, kterými je každý díl doslova nacucaný, se jen tak nevidí a pro mě, jakožto pro fandu Batmanovi mytologie ta byla radost sledovat. Rozhodně jsem zvědavý na Soví tribunál, protože ten má sakra pořádný potenciál. Jen si tuto drsnou a temnou krimi záležitost nenechte moc zkazit zbytečnými sci-fi prvky, kterými se trochu narušila konzistence finálních epizod. Škoda, že se v Gothamu asi nedočkáme Temného rytíře (to leda tak v nějaké desáté sezóně). 85% ()

Trevor

Aj druhá séria bola veľmi dobrá, avšak z môjho pohľadu svoj vrchol nepochybne dosiahla už v 17 epizóde s názvom Into the Woods, návrat Azraela sa ešte celkom dal ale záverečná naivita či už Jima Gordona, Brucea alebo Alfreda vadila hádam ešte viac ako návrat Fish Mooneyovej na scénu. Spôsob akým sa z Arkhamu dostali ďalšie "monštrá" mohol byť zvládnutý podstatne lepšie, napriek tomu so seriálom prevláda spokojnosť. ()