Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Joker99 k tomuto seriálu (85)

Kovadlina či kladivo (2015) (S01E21)

"Teď mi řekni. Koho chceš, abych zabil, nebo, i když mi to zlomí srdce, hned teď ti vezmu život." ()

Neopovaž se (2015) (S02E01)

"Občas je i ta ošklivá cesta ta správná cesta." ()

Ťuk, ťuk (2015) (S02E02)

"Pamatujte, úsměv! Čas běžet. Ale nebojte. Brzo budeme zpátky. Držte si klobouky, lidi! Páč show ještě pořádně nezačala." ()

Kdo se směje naposled (2015) (S02E03)

"Vidíš tady toho chlápka, tati? Věří ve mě. Myslí si, že že mě bude hvězda. A dnes večer to uvidí taky celý Gotham." ()

Přepadovka (2015) (S02E04)

"Co kdyby tu byl tým mladých policistů, kteří ještě nejsou zkorumpovaní? Kteří nejsou unavení korupcí. Stále plní naděje a víry v systém." ()

Skarifikace (2015) (S02E05)

"Nemáš ráda oheň? Oheň je náš denní chleba. Je to náš rodinný byznys." ()

Ohněm (2015) (S02E06)

"Po Caleovi bylo hnedka, ale Joe hořel dlouho a jasně." ()

Maminčina zrůdička (2015) (S02E07)

"Muži jako Tučňák už nebudou tolerováni. To jsou muži, kteří utíkají před světlem slušnosti jako švábi. Muži, které ani matka nedokázala milovat." ()

Dnes je ta noc (2015) (S02E08)

"Chtěl jsi, abych si tě vzala. Zarezervovala jsem kostel. Koupila jsem si i podělaný svatební šaty." ()

Hořká pilulka (2015) (S02E09)

"Většina lidí bojuje se svou temnou stránkou. V poslední době najdeš způsob, jak se tomu poddat. To je problém. Pro tebe i pro nás." ()

Syn Gothamu (2015) (S02E10)

"Dokončují nějaký rituál, aby očistili město od hříchu. Zůstala jim jedna oběť. Říkají jí Syn Gothamu." ()

Horší než zločin (2015) (S02E11)

"Po staletí žila naše vznešená rodina v odporné, špinavé temnotě. Ale žili jsme v naději. Protože náš patron mluvil o nadcházejícím slavném dni. Ale ten den přijde teprve tehdy, až bude spravedlivýma rukama zabito devět mužů Gothamu a poslední syn našeho smrtelného nepřítele. To jsi ty, Bruci. Jsi ten poslední syn." ()

Pan Mráz (2016) (S02E12)

"Můžu tě zmrazit, jak jsme plánovali. Můžu snížit tvoji teplotu na 200 stupňů pod nulou a mohu zastavit tu odpornou nemoc, aby tě nezabila." ()

Mrtvého nestudí (2016) (S02E13)

"Přežít se dá jen v těžkých podmínkách. Cokoli nad bodem mrazu vás zabije." ()

Hrst bláta s podlostí (2016) (S02E14)

"Přál bych si, abyste byl zrůda. Ale jste jen člověk." ()

Šílený Grey Dawn (2016) (S02E15)

"Ne. Stálo to hodně času a úsilí. Ví, co dělá. Nezajímá ho zisk. Chce poslat zprávu." ()

Vězni (2016) (S02E16)

"Poslouchej. Nesmíš ztrácet naději. Cítím z tebe smutek. Musíš si vybrat život, chápeš?" ()

Do lesa (2016) (S02E17)

"Pro někoho noční můra, pro jiné jako zachránce přicházím. Moje ruce studené a bílé; jsou to vřelá srdce, která hledají." ()

Borový les (2016) (S02E18)

"Borový les bylo jeho břímě, ale nemusí být i tvoje, Bruci." ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)