Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

PetrPan

Tak na vypouštění obskuriálů to zas není. Při srovnání s Harrym je to stejný, jen se tu víc vyřádil animátor a lítáme sem a tam, protože spád se skrývá v bžum a fí, to ví každej mudla. Nějak mě ta "imaginace" paní Rohlíkové s vazbou na Svatý úd a loztomiloučkými hrabáky asi nebere, jak by měla, no. Tři slabší hvězdy. ()

Ratemus

Pamatuju si, že tam běhala Dánská dívka a dělala ze sebe kuře před nějakým zvířetem, pak tam polovinu filmu Steve Hawking honil další zvíře požírající cetky, pak tam pobíhal shrbenej Flash a sympatickej jakožepadouch Farrel, ze kterého se vyklubal albínskej Sparrow, jinak si z toho nepamatuju nic. Co vím, tak vedlejší postavy stály za vyližprdel a vlastně mě to nudilo až jsem se cítil trapně za filmaře....jistě to má kvality a zapamatovatelný momenty, ale nemůžu si na ně vzpomenout ()

Yoshitsune

Tenhle film, je jeden z restů, které sem v minulosti vynechal a jelikož je teď v kinech dvojka, tak mně minulost dohnala a já sem se musel na film kouknout. No co k tomhle filmu, říct ? To je těžká otázka, filmovou sérii Harryho Pottera, mám rád, hlavně Relikvie smrti, jednička je drsná kriminálka a dvojka je velké zúčtování, ve kterém to vítězství je hořké, ale o to víc je tam pocti zadostiučinění. A však tenhle film, je dělá chybu tím, že je podle knihy, podle knihy ve které sou rozepsání různí tvorové a magické bytosti, jejich způsob života a charakter těch tvorů/bytostí, a to je vlastně všechno. Toho si filmaři, byli vědomi a proto sem, tři čtvrtě filmu sledoval, jak tyhle tvory"bytosti, dělají ve věstě bordel a snaží se je chytiti postavy, ke kterým sem si nevypěstoval žádný názor, či emoce, jelikož na to neni čas. Ve zbytku filmu, se projeví jako nějaký záporák, který jakože dělá problémy, ale zase nic o něm nevím, navíc po celou dobu ho hraje Colin Farrell a ten ty záporáky, prostě nedokáže zahrát. Navíc New York, je možná sice hezké město, ale v tomhle filmu je zpracováno nudně a nezajímavě, kam se poděly různé krámky, uličky, čtvrtě a jiné zábavné (děsivé chatrče) věci, co ve světě Harryho Pottera fungovali a pomáhali dovytvořit, tak svět kouzel a čar. Ani to nezklamání, spíš plýtvání. ()

Slarque

Pro samé triky nebylo vidět na plátno, ale nudu digitální smršť nezahnala. Nijaký příběh, nezajímavé postavy a nulové napětí způsobené tím, že jako divák vím, že za chvíli někdo udělá nějaké další kouzlo, které nejspíš mohl udělat už před chvílí, a bude zase všechno v pohodě. Pár bodů tvůrci nasbírali přesunutím příběhu do meziválečného New Yorku, ale to film také nezachrání. Takže jen další série, o jejíž osud se nehodlám zajímat. :( ()

eLeR

Výprava, kostýmy, triky a hudba boli naozaj skvelé. Aj Eddie sa mi do úlohy Mloka výborne hodil. Pri každej jednej pripomienke potterovského sveta ma druhorodená drgla a oči jej len tak zasvietili. Nebolo to super dokonalé, aj ten príbeh nebol extra strhujúci, ale stále sa niečo dialo a človek nemal čas nudiť sa. Ja som si to kino užila a dávam štvorhviezdu, druhorodená by vraj dala päť ... a už vyťahuje v detskej izbe prútik ... obliviate. A sme tam, kde sme boli v roku 2001, na úplnom začiatku, ja tomu šancu dávam. Snáď ste nečakali nového Pottera .. ale prosím vás. ()

LoLaa

Pro mě velké zklamání. Na Harrym jsem vyrůstala, Fantastická zvířata jsem si vysnila, ale nakonec to šlo tak trochu mimo mě. Nenudila jsem se, na konci jsem sice byla překvapená zvratem, který děj nabral, přesto se ale nemohu zbavit pocitu, že to bylo celé takové prázdné, nijaké. Herci, kromě mého oblíbence Eddieho (a roztomilých zvířátek), také nebyli nijak oslniví.. Nicméně na další díly se těším a doufám, že naberou na pořádných obrátkách a příčce nastavené Harrym se alespoň trochu přiblíží. ()

Larrysbride

... aneb Kdyby prequel trilogii Star Wars napsala autorka Harryho Pottera. Full on s Anakinem Skywalkerem, Senátorem Palpatinem i Darth Vaderem na konec. Jen ty světelné meče jsou o něco menší... Klobouk dolů za hodně vydařené 3D efekty. (Hvězdičku dolů za Johnnyho Deppa; píšeš-li film/y, které odsuzují domácí násilí, možná bys do něj nemusel/a obsadit dost možná nejslavnějšího násilníka v Hollywoodu...) ()

Chrustyn

Zábavná fantasy doplňující dobrodružství Harryho Pottera. První polovina je výborná a přestože tempo pomalu upadá, pořád film příjemně baví a je jednou z těch lepších fantasy podívaných, která se k nám ze zámoří dostala. ()

SeBig

Doslova ODVAR Harryho Pottera, akorát bez nápětí, bez zábavy, bez vtipu... bez ničeho! Nuda nudoucí hl.hrdina aka dement mě neskutečně iritoval ta druhá z Aliena co se xichtí jak kdybyho furt viděla mě taky iritovala, tlustoch celkem vtipnej.. Collin Farrell mě jedinej na tom filmu bavil ale ten konec mě pěkně dojebal! Nevim jestli budu mít sílu zkouknout další díly.. i když ten Grýndement mě celkem zajíma.. ()

korbitch22

Harryho Pottra jsem nikdy nemusel a první čtyři díly dokonce opravdu nesnášel.Na kouzelnících z Bradavic jsem nikdy nic nenašel a musel jsem se občas dokonce ironicky smát všem těm Pottratofilům.Finále té rádoby epické ságy nebylo nic jiného než nudným a upachtěným zklamáním a nějaký Fantastický zvířata mě byly absolutně ukradený.Na film jsem šel jenom kvůli ženě a o to jsem mnohem víc překvapený jak moc mě to bavilo. Eddie Redmayne sice zase hraje Dánskou dívku a jeho herecký projev není úplně dobrý, ale Dan Fogler je neskutečný řízek, vtipy poměrně fungují, vizuální stránka je v pohodě a i když to po scénáristické stránce občas drhne a film je zbytečně roztahaný, nestačí ani na chvilku nudit, zvířátka jsou super (nejroztomilejší byl ten malej čorkař) je to i poměrně akční.Colin Farell je výtečný záporák a já se opravdu hodně těším na Johnyho Deppa v druhém díle.Taková roztomilá pohádka, která pobaví, možná jí trochu chybí víc emocí, hloubky a srdce, ale takové filmy se v dnešní době už ani snad točit neumí.Nejlepší díl Pottra, paradoxně bez Pottra.70%. ()

classic

Nechutný a Otravný digitálny HUMUS, ktorý bol nakrútený z jedného možného dôvodu, a to ešte „podojiť kravu” , pokiaľ sa podojiť dá ! Tou kravou je bezpochyby J. K. Rowling, ktorá napísala pôvodného Harryho Pottera, ktorý mal určite väčšiu úroveň, ako tento absolútny SHIT ! Spomínaný POSER, pardon Potter vydojil astronomické finančné čiastky, v niekoľkých miliardách dolárov, a tak si povedali ziskuchtiví producenti : „Urobme prequel toho okuliarnatého fagana s jazvou, to je nápad ” ! Réžie sa môže chopiť David, ktorý má bohaté skúsenosti, už z Rokfortu, scenár napíše mimoriadne povolaná autorka zmieňovaného „okuliarnika indického” , k tomu obsadíme oscarového Redmayna, ktorý sa neustále tvári, ako z pomocnej školy, a máme tu čosi naprosto nevídané ? Tak to len SOTVA ! Film je tak strašne nasiaknutý vizuálnymi efektami, že som si normálne pripadal, ako v nejakom deštruktívnom, apokalyptickom filme Rolanda Emmericha, napríklad v šialenej Godzille, ktorá je zdegenerovaným bratancom Michaela Baya, tu neustále visí hrozba na vlásku, v podobe zmietania sa a zrútenia sa budov, a pozeranie sa na to, nie je nič jednoduché, až tak som bol znechutený, že som to chcel vypnúť ! TEN priamočiary DIGITALIZMUS bije extrémne do očí ! POSTAVY = NULA BODOV, mdlé a extrémne nudné !!! Ani jednu postavu som si za celý čas neobľúbil, práve naopak, všetci mi kompletne LIEZLI na NERVY ! ZHRNIEM to pomerne jednoducho : „Dva krát sa do tej istej rieky vstúpiť nedá” !!! Myslite si o tom, čo chcete, ale je to vážne strašne zlý film, ktorý už v nikdy viac v pozemskom živote nechcem vidieť, to radšej čumieť dve hodiny do prázdna, je osožnejšie, ako venovať čas ďalšej chujovine ! ()

Jirka_Šč

Je velmi diskutabilní, zda 3 nebo 4*, protože na to, jak to super vypadá, to zanechává dost slabý pocit. Ale za mě je postava Mloka Scamendera tak úžasně zoologicky nadšeně trhlá, že jí musím dát body navíc. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 21.11.2016) Od posledního Harryho Pottera uplynulo pět let, a tak bylo příjemné se po delší době opět ponořit do světa plného čar, kouzel a mnoha fantastických potvůrek. Od filmu jsem čekal trochu něco jiného, nicméně nemohu říct, že bych byl zklamaný - spíše jsem navnaděný na to, jak budou vypadat pokračování. První polovina byla slabší, jelikož to byl v podstatě jen sled zvířat a postav bez děje, avšak v druhé polovině začalo vše nabírat na magických obrátkách a ke konci se divák dočkal i dvou slušných plot twistů. Z potvůrek si mě nejvíce získal krtek-lupič, na druhou stranu si tvůrci mohli odpustit linku s poněkud vilným nosorožcem. Avšak můj oblíbenec Ezra Miller dostal naštěstí dostatečný prostor, takže jsem byl i tak spokojený. Zkrátka hezky strávené dvě hodiny v kině, na které se přece jenom ve výsledku vyplatilo nějaký ten rok počkat. ()

Oktavianus

Největší síla filmu je oproti Harrymu Potterovi v dospělých hrdinech. Ve všech případech jde o hotové kouzelníky, kteří mohou naplno využívat svých schopností, ne o školou povinné adolescenty, a tak třeba souboje (jichž bylo trestuhodně málo, ale s vývojem série budou bezpochyby přibývat) mají ty správné grády. Také v běžných situacích odpadají okamžiky, které by děti mohly jen těžko řešit, každý s každým jedná jako rovný s rovným, všichni jsou dospělí a dospěle se chovají. Pochmurné atmosféře to jenom přidává. Okouzlující, ale zároveň největší slabinou filmu je naopak záliba v počítačové animaci. Jasně, šlo o jakýsi představovací díl celé série, proto bylo fantastickým zvířatům logicky věnováno hodně prostoru. Je to něco za něco - když se Mlok s Jacobem poprvé ocitnou ve Scamanderově kufříku, je všemožným potvorám věnována zbytečně velká část stopáže. Jenže je zároveň nádherná, dětinsky naivní, ale hravá. Některá zvířátka jsou pak skoro infantilně kýčovitá, ale vzhledem k celkově temnému vizuálu to slouží jako příjemné zpestření. Potěšil mě Eddie Redmayne, jak zvládl roli v blockbusteru, nadchl Ezra Miller (v tom klukovi je obrovskej potenciál!) i Dan Fogler, který krade každou scénu pro sebe a není lehké ho přehrát, což se vzhledem k přítomnosti jmen jako Redmayne nebo Farrell nečekalo. A zrovna Colin Farrell je tu dost unylý. Zkrátka, i coby fanouškovi Harryho Pottera mi Fantastická zvířata přišla ještě lepší. A to si tvůrci nechali velký prostor pro zlepšování. ()

Flego

Rowlingová má čarodejnícky talent, a určite nebude jednoduché prísť s originálnymi zápletkami. Fantastické zvery sa s novu výzvou popasovali ako-tak, herci sú v pohode, triky na vysokej úrovni. A príbeh ? Nuž, sme na začiatku novej čarodejníckej ságy... ()

rikitiki

Příběh není nijak zajímavý, přestože na sebe vrší mnoho vedlejších motivů, které ale neumí využít, rozehrát nebo doplnit nějakou emocí. Slouží hlavně k předvedení triků a fantazijního světa různých potvor – a jenom kvůli tomu stojí za to film vidět. Hlavní hrdina neoplývá žádným charakterem, je jen průvodcem v zoologické zahradě podivných zvířat. Jeho představitel Eddie Redmayne mu bohužel ještě dodává charisma opařené myši s šílenou a rozcuchanou ofinou česanou snad z půlky hlavy. To už obtloustlý pekař, který se do dobrodružství náhodně zaplete, zaujme víc pozornosti a vyjádří víc sexappealu. S ním se dá soucítit, s hlavním hrdinou ne. Stejně tak nevýrazná exbystrozorka nesahá ani po kotníky své roztomile diblíkovské sestře ve vedlejší roli. /23. 8. 17./ ()

BMW12

Máme tu nový příběh ze světa Harryho Pottera. Ovšem už nejsme v Londýně, ale v New Yorku, a nemáme zde Harryho, ale Mloka Scamandera. První otázka, která hned každého zajímá je, jestli to je stejně dobré jako série Harry Potter? Ne není, Harry je prostě Harry. Ale to neznamená, že by tento film byl špatný. Právě naopak. Film se mi líbil, příběh byl zajímavý, trošku pomaleji se to rozjíždělo, ale pak už tam byla samá akce, takže jsem byl rád. Hodně se mi líbí postava Mloka Scamandera a Eddie Redmayne ho skvěle zahrál, fakt se do té role perfektně hodí. Těším se na další díly a mám očekávání, že následující film bude ještě větší pecka než tenhle. ()

sharky

Na druhé zhlédnutí moc pěkná pohádka, skoro se mi ani nechce věřit, že tohle vážně napsala sama Rowlingová. Jedinou slabinou jsou ne až tak atraktivní (magické) newyorské lokace a naprosto příšerný casting dvou hlavních rolí (Redmayne, Waterston), který činí tyto postavy otravné a nezajímavé. Ale samotná zvířata byla vymyšlená a vytvořená na jedničku. ()

Jinny

Hladce plynoucí komerční film, od kterého ovšem přidanou hodnotu nečekejte. Co se týče atmosféry, najdete tu určité styčné body s posledními díly potterovské série, přesto jsou Fantastická zvířata celkem osobitá. Trochu mě zarazila proměnlivá kvalita triků, protože některá zvířata vypadají dokonale, v jiných zase opravdu nemůžete vidět nic víc než pixely. Postavy jsou sympatické, ale jejich interakce a vztahy jsou odbyté, navíc film nevysvětlí, jak vlastně dopadl pan Graves. K dobru musím filmu připočíst, že Eddie Redmayne je snaživý a snesitelný a Colina Farella kamera miluje jako vždycky. ()

poz3n

No pane jo. Nevím odkud si ten "příběh" Rowlingová vycucala, ale je to něco šíleného. O nějakém smysluplném ději tu prostě nemůže být řeč. Celý film je založený na scénkách s digitálními pseudotvory, jejichž smysl je na úrovni animovaných filmů pro malé děti, kdy jediným cílem je diváka vizuálně upoutat a dát mu něco roztomilého. Pár zmínek o Bradavicích z toho jednoduše další potterovský díl neudělá. Herci jsou fajn, ale nemají absolutně co hrát. Škoda peněz a škoda času. 3/10 ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy