Hazel a Gus sú dvaja výnimoční tínedžeri, ktorých spája ironický čierny humor, pohŕdanie konvenciami a predovšetkým láska. Ich vzťah je o to neobvyklejší, že sa zoznámili na stretnutiach skupiny pacientov bojujúcich s rakovinou. Šestnásťročnej Hazel Grace Lancasterovej pred troma rokmi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy. Na terapii sa zoznámi s rovesníkom Augustom Watersom, pacientom vyliečeným z leukémie, ktorý na stretnutiach skupiny podporuje svojho chorého kamaráta. Keď sa ich vzťah začne prehlbovať a z obyčajného priateľstva sa zrodí láska, Hazel sa snaží zachovať si odstup, pretože sa bojí, že už čoskoro zomrie a Gusa jej smrť poznamená. Ale Gus sa snaží splniť jej najväčšie želanie - letieť do Amsterdamu a stretnúť sa s obľúbeným spisovateľom Peterom van Houtenom, aby získala odpovede na svoje otázky k jeho knihe. Čaká ich veľké dobrodružstvo, ktoré Hazel prežíva s niekým, koho sa konečne nebojí milovať. Obaja majú veľmi rozdielne pohľady na svet a odlišné predstavy, čo je dobre prežitý život. Vďaka láske však spoznajú, že aj krátky život môže byť bohatý. Aj za niekoľko mesiacov sa dá prežiť malá večnosť a niektoré nekonečná sú väčšie než iné. (TV JOJ)

MartinezZ

"Hm, další cílenej doják, to mě moc nebere. Ale zase by mě zajímalo, jak se s tím popere a jak se jako herečka projeví "Spectacular Divergently Descendant" Shailene. No co, budou to tak dvě až tři hvězdičky za ždímanou slaďárnu a celý dvě hodiny tomu stejně nedám." ~~~ Tý jo, dal jsem tomu ty dvě hodiny a nečekaně a překvapivě se bavil. Ono to "bavil" sice ne úplně k tomu ději sedí, ale však víte, co tím myslím (a na plnou hubu nenapíšu ;) Přes to všechno (ne)očekávané to byla příjemná slaďárna, správně poskládaná, aby minimum dění bylo cítit přepřílišným tlakem na pilu. Autorům i hercům se tohle skutečně povedlo. ~~~ (A teď bych si dal zas nějaký brain-less akčňák, čistě jen pro vyrovnání hladiny cukru v krvi...:) ()

Vxxx

Chmmmm. Nemůžu si pomoct, ale musím srovnávat s knížkou, kterou mám velmi ráda. Film se mi líbil, o tom žádná. Jediné co mi nesedlo, byla postava Guse. Z toho jak je popisován v knížkách, jsem si ho představovala trošku jako Judda Nelsona ve filmu Breakfast Club.. Ale to filmové ztvárnění mi nesedlo. Byl to takový cucák.. Přesto, že v knize si hned získal mé sympatie svým humorem a přístupem k čemukoli, tady jsem si na něj do konce filmu nezvykla. To že chyběli nějaké maličkosti z knihy je vedlejší, Vždycky to tak bude. Škoda, že nedostal Isaac více prostoru. Jeho postava má veliký potenciál. Jo vlastně! Ta její mamka mohla být méně střelená. Chovala se, jak kdyby byla nonstop na drogách... Ale film je to hezký. Možná ho někdy uvidím znovu, ale ujišťuji vás, že knihu přečtu častěji... 4* ()

TomX2

Dobrých filmov o rakovine nie je veľa, a preto si tých zopár musíme vážiť. Jedným z nich je The Fault in Our Stars, ktorý vyniká nie len vo filmoch s podobnou tématikou, ale aj v celom romantickom žánri. Mladí herci predviedli skvelý výkon a postavy boli napísané výborne, čo je dobre. Aj napriek tomu, že ústredné postavy majú už dávno život za čiarou, je z nich cítiť optimizmus, všetky situácie sa snažia brať v tej najlepšej stránke a s humorom - čo je najsilnejšia stránka filmu. Okrem toho tu nájdeme veľa vynikajúcich scén, ktoré sa nám vryjú pod kožu (kostol, Amsterdam) a záporov tu je naozaj minimum. Páčilo sa mi to viac ako Now Is Good . ()

javak810i

Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale podle podle dojmů ostatních lidí, kteří s Greenovím bestsellerem seznámeni jsou, se převedení jeho příběhu na stříbrné plátno povedlo. A já jim to nevyvracím. Ano, jedná se o pořádný doják a smutnou romantickou slaďárnu, ale kdo by se zlobil, když to všechno bylo tak upřímné a procítěně zahrané. Někdo si může říct, že je to jen přehnaně smutná hra city. Možná je, ale pokud se rozhodnete na ni přistoupit, tak vás film jako mě možná také donutí zamyslet se nad tím, co vlastně se svými, relativně bezstarostnými životy, vůbec děláme. Takhle to zní hrozně, ale byly momenty, kdy jsem si v duchu přál mít taky rakovinu a zažít něco podobného - a to je podle mě to, co se nám tento snímek snaží říct. Nezáleží na tom, kolik lidí za život potkáme a jak dlouho vlastně žijeme, ale na tom, JAKÉ lidi potkáme a JAK se s nimi svůj život prožijeme. Ještě bych se rád zastavil u herců. Musím přiznat, že si u mě Shailene Woodley s Anselem Elgortem po průměrných výkonech v Divergenci dost šplhli. K tomu si ještě připočtěte jako vždy nezapomenutelného Willema Dafoeho v roli lehce praštěného spisovatele a dojde vám, že v hereckých výkonech zde žádný problém není. On tu vlastně není skoro v ničem, kromě (jak už tady bylo zmiňované) trochu natahovaného konce. Měl jsem pocit, jakoby film asi 10 minut před koncem ztratil dech (Hazel promine) a jen stěží se pak vrátil zpět do srdceryvného finiše. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, myslím tedy pro potěšení filmového diváka. Za mě slabších 5* a zařadil bych tento film do TOP 5 někam spolu s The Notebook, i když ten má u mě přeci jen navrch. ()

Riddick77

Hvězdy naštěstí přály nám divákům, protože filmová adaptace bestselleru z pera Johna Greena je nepodbízivou, upřímnou a procítěnou peckou, která není naivně odtržená od reality (cynismus a černý humor dávkován s chirurgickou přesností), ale současně ani na moment neztrácí lehce poetický hořkosladký nádech intenzivní filmové lásky. V rámci žánru opravdu výjimečně kvalitní věc. 9/10! P.S.: Shailene Woodley absolutně bezkonkurenční, oscarová nominace by měla být samozřejmostí. Recenze zde. ()

Mr. Filuta

Záživné dílo na nepříjemné téma, které ovšem dost kazí otravné mláděžnické afektované žvanění (plus to incestní herecké obsazení). Předlohy neznalý se domnívám, že adaptace do filmového prostředí s osádkou hlavních postav tak o pět let starší, by bylo ve prospěch celkového zážitku dospělejšího publika. Všichni ti "nemocní" lidé jsou navíc nesnesitelně krásní, mladí a zdraví: strategické umístění důmyslné hadičky? Mathiew McCounaghey se jenom pobaveně směje... V této formě rozhodně dávám do škatulky "pro děti". ()

Baronne

Yuckk. Proč všechny novodobý romantický filmy stojí za hovno ? Mám rakovinu, tak si dám cígo do huby a ukážu světu jak blízko smrti jsem . Políbim se v nějakym přitroublym muzeu v Amsterdamu a lidi okolo tleskaj ? Tak to už mi tam šoupněte scénu s inhalátorem a je hotovo. Hlavní herec absolutně dřevěnej, jedinej kdo stál za to byl Dafoe ( Taky to byla jediná věc která mě ve filmu rozbrečela, a to smíchy) . Spíš mě dojímaly příběhy rodičů než těch dvou, ten film prostě využívá strašně lacině a jednoduše strašně laciný a jednoduchý diváky emocema, až vyděračsky... Někomu můžu připadat jako bezcitnej cynik, ale tohle je prostě jenom příšerně tuctová romantická nuda s prvkama novýho desetiletí (čekání na smsku na IPHONE) . Všechno to bylo podmázlý absolutně nevhodnou a pitomou hudbou. Konec zvonec. Okay ? ()

Pierre

Pěkný film o dvou zamilovaných mladých lidech, co si i přes své zdravotní překážky chtějí splnit své sny a normálně fungovat, který mi doporučovala celý školní rok (když se ještě do školy chodilo.:D) spolužačka, já na to v rozmaru kašlal a teď když nám končí spolužáctví a všechno je najednou jiný se drze kaju a konečně jsem si to doplnil celé (to je koloběh života.:D). Moc se mi to líbilo, užil jsem si to.   Sice to působí jako sázka na jistotu ale vzhledem k tomu, že jde o takto osobní námět, kde jsou hrdinové opravdu zranitelní a vše má náběh na hořký konec, jde o velice lidský romanťák. První polovina je velmi povzbudivá a Sympatická je určitě i ústřední herecká dvojka. Překvapivě hlavně Shailene Woodley, u jejíchž současných fotek jsem si říkal ,,,Ééééé´a byly dalším důvodem, proč se mi do toho tolik nechtělo, ale tady je to teda krátkovlasá úsměvavá kráska. Konec má potenciál na pěknou melancholii s kapkou naděje. Jeho velká natahovanost s návratem do děje jedné postavy a přílišným vysvětlováním toho, co by si mohl divák domyslet mi moc nesedla ale dojmy z filmu nějak výrazně nezhoršila. Mohl jsem se podívat už dřív, ale i tak mě to potěšilo a v rámci filmového léta to bylo fajn osvěžení mezi všemi těmi starými kousky. ()

erased

Tak takhle to teda chodí! Poučen, vzdělán, emocinálně naplněn a o pár litrů slz lehčí sleduju titulky k filmu, který něco vypovídá o životě, láskách, bojích a umírání mladých. Umíráním zhrzená, sečtělá a hyperinteligentní shemale... ehm Shailene... si našla svého prince Jasoně, který možná není žádný model, ale je od prvního pohledu posedlý, takže má srdce na správném místě. Taky je to čistě náhodou milionář, srší vtipem, životními moudry, ale rozhodně není dokonalý. Má přece všechny ty malé roztomilé chybky, které z něj dělají člověka! V jejím velehumánním a uvědomělém odmítání jakékoli romance ji naštěstí podporujou i na kokainu ujíždějící rozeskotačení rodiče a když už si jí teda konečně koupí výletem do Evropy, je to jasná láska na celý život. Ne. Teď už vážně. Nevzpomenu si na jediný film, který by rámovaly silácké blafy o jeho odlišnosti od jiných zamilovaných příběhů, načež by pak do puntíku plnil všechny klišovité náctileté představy o romantice a ještě z nich bez špetky bázně udělal vyloženě kýčovité melodrama (ok, Kodaline a M83 potěšili i mě). Nutno dodat, že vše zmíněné mě začalo vytáčet už v prvních minutách a čím křečovitěji se o to film snažil, tím víc pohřbíval šanci na jakékoli zapůsobení na mé city. Zkouškou jsem tedy neprošel a asi jsem emocionální mrtvola. Za ten ústřední motiv a světonázor by pak autor zasloužil kastraci, mentální klystýr a zbytek života ve společnosti S. Meyerové a J.K. Rowlingové. Vedle té trošky hudby nakonec ještě musím vyzdvihnout postavu ironizujícího básníka, kterou si zahrál Willem Dafoe - jedinou reálně působící, sympatickou a inteligentní postavu v celém filmu. ()

Compote

Stalo se přesně to, čeho jsem se obávala. Film není nic jiného, než dvě hodiny plné citového vydírání. Vzhledem k námětu je to očekávatelné, ale vzhledem k místnímu hodnocení jsem doufala v něco víc. Asi jsem cynik a "můj mozek je větší než mé srdce", ale téma dvou umírajících teenagerů mi nepřijde jako to pravý ořechový, co bych chtěla sledovat. Ten film nemá nic navíc, vážně je to jen o tom. Umírají a je to smutné a uvidíte všechna možná klišé, na která si jen vzpomenete. Je to nadhodnocené a účes hlavni hrdinky je jen trnitou korunkou celé téhle tragédie. ()

Alementina

Cekala jsem dalsi prumerny pubertalni romanticky dojak, ktere uz me necim neprekvapi a ani nedojme, ale necekala jsem, ze se vetsinu filmu budu priblble uculovat, ze v jednom momente budu mit slzu v koutku oka.. Stvou me dve sceny, ktery byly strasne lacine, ze jsem skripala zubama (potlesk v muzeu, ranni scena - kamera jede odspodu postele nahoru). Film se mi trefil do nalady, behem dne na me padla spatna nalada, takova smutna, rezignovana, ale tohle me nabudilo, tohle me rozesmalo, tohle mi dodalo energii, i kdyz to zni hrozne. Hodnotim velmi příjemné dve hodiny v kině a film, z nehoz si nektere sceny rad apustim znovu. ()

kaylin

Prostě krásný film. Nemám k němu moc co vytknout. Samozřejmě, někomu to bude připadat samoúčelné. Já v tom vidím krásnou oslavu lásky a života, kterou ztvárnili výborně vybraní herci. Člověk je slabý, ale dokáže být i silný a tady se nám to představuje ve všech polohách, stejně jako lidé hnusní a milí. Nejsilnější je rozhodně dění v Amsterdamu. ()

milicjant

My, hrdí synové svařoven a montáží, kde to rakovina každý den obchází a ukazuje si, přeci jen bereme podobné selanky bohaté na laskavé pohledy a teplá objetí tak nějak míň rozechvěle. ()

ABLABLABLA

Nelíbilo se mi to, protože dneska ráno když jsem vstala (koukala jsem se na to do dvou ráno), mám totálně napuchlé oči... jak teď budu celý den vypadat? Řeknu vám to.. Naprosto strašně. Film ze mě vymačkal tolik slz, prosmrkala jsem tolik kapesníků (kdo mi koupí nové, prosím?), snědla půl balíku sušenek a ještě k tomu přišla o dobrý spánek, jelikož s ucpanými dýchacími cestami se blbě spí. Teď vážně. Vážně se mi to líbilo... věděla jsem, že se mi to bude líbit, ale myslela jsem si, že tak dobré to nebude, že je to zas reklamové tornádo, jako u všech těchto velkých filmů se skvělým obsazením, které navštěvuje jen příbytky náctiletých pipinek, ale nakonec mě taky vcuclo a vyplivlo až když přišel klid po bouři... nikoliv však s hvězdým nebem - včera byla mlha jak hrom. Filmů s tímto tématem je samozřejmě spousta, z těch mnou viděných a dobrých můžu jmenovat Now is good - které se místy dost podobalo, ale ta změna, která zde nastala.... no ta vás prostě dostane! Říkala jsem si, že plná palba bude přehánění, že to bylo tak na 4*, ale... ale ty moje napuchlé oči svědčí o něčem jiném. ()

Mikita

Vím, že podobná témata nejsou atraktivní, jsou smutná a možná se zdá, že vždy moc přehnaně tlačí na city, ale občas stojí za to, nechat své zmrazené emoce pustit z ledového království. Film Hvězdy nám nepřály z podobných příběhů navíc velmi vyčnívá. Netýrá vás zbytečným vrtáním v detailech, veškerý hnus a bolest, padání vlasů apod. je zde přeskočeno, není třeba přílišného naturalismu. Tady se jde na dřeň, už je přeskočeno na fázi smíření, to jen divák stále bojuje a doufá. Vše vám ale ulehčuje nadhled a milý humor. Kupodivu se vážně usmíváte a pláčete zároveň. Pocit smíření se také dostaví a věřím, že každý divák si ve filmu najde to své a třeba si bude na chvíli také užívat každý den svého života. A protahování závěru je možná navíc a možná má opravdu smysl. ()

Kaluž

Nádherný snímek plný lásky, života, radosti… a zároveň sadistický hardcore doják, který vám připomene, že život je občas svině. Nemá to takový nadhled a vtip jako nedávné 50/50, ale své kouzlo to má i přestože se v poslední třetině přitlačí na pilu tak, že nám tvůrci rozřezávají srdce zaživa. A když v závěru spustí M83, slzné kanálky doslova explodují. Buleli jste při Marley a já? Tak teď si sebou do kina vemte rovnou plavky. „Okay? Okay.“ ()

slunicko2

Trochu si zapláčete, což vzhledem k tématu není ani divu. 1) Příliš "dospělé" dialogy lze přičíst jistému zmoudření, kterého se dostává teenagerům čelícím smrti, ale i tak působí poněkud nevěrohodně. 2) 20letý přitažlivý herec zpěvák a tanečník Ansel Elgort (Augustus zvaný Gus) v sexy džínách se mi moc líbil. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (viac)