Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

CRAZYGOBLIN

Vím že tohle je zbytečná kritika tyto filmy jako MARVEL a DC jsou všechny velmi úspěšné pro fandy těchto studií ale ti co jdou na ten film a pak ho tu kritizují je velmi ošklivé pokud nejste fanda těchto filmů tak to ani tady nehodnoťte jelikož tomu nerozumíte za mě úžasný film dávám 5 hvězdiček ()

Matrix007

Celkem slibný start série LIGY SPRAVEDLIVÝCH. Trochu jsem se bál, když probíhaly projekce fandů a kritiků, ale až na ten předigitalizovaný konečný souboj a dvakrát u filmu si říkám "Co to kurva je" tak to u mě za slabší 4* obstálo. Ben Affleck v roli Batmana opět dokazuje, jak umí hrát. Batman se mu povedl a myslím, že by se mohl zařadit mezi oblíbené herce, kteří tuto postavu již ztvárnili. Gal Gadot, kráska série Rychle a zběsile, nastoupila celkem slušně v roli Wonder woman. Jsem zvědav na její sólovku. ()

Wolftalon

Očekávání byla veliká a o to víc mě zklamaly drobné nedostatky, které se objevily. Nejzásadnějším byl určitě zmatený úvod, který hrozně rychle přeskakoval od jedné scéně k druhé, aniž by ji náležitě objasnil. Což bylo třeba, protože si dokáži představit zmatení diváka, který nemá přehled o komiksech. Tento neduh ještě umocňoval dost násilný střih, který podtrhnul dojem jakési vyprávěčské nekonzistence. Jak se však film blížil do své druhé poloviny, tak tyto problémy začaly ustupovat. Najednou bylo jasnější, co se básník snaží říci, a zbytek filmu jsem si jednoduše užil. Akční scény byly naprosto dokonalé, zejména ta Batmanova v závěru filmu - nic lepšího jsem snad nikde jinde neviděl. Tím se dostávám ke kontroverznímu Batfflecovi... Každý ignorant, který prskal na internetu, jak špatnej Batman z něj bude, by měl teď zpytovat svědomí. Nemohu ho označit za nejlepšího Batmana, jelikož každá jeho filmová inkarnace je něčím originální, ale doufám, že se s tímhle podáním ještě pár let uvidíme. Jinak, Cavill a Adams klasika, Gadot super, no a Lex Luthor...na něj jsem si jako na jedinou postavu zkrátka nedokázal vytvořit názor. Možná že později si ho udělám,, ale zatím nemohu soudit. Abych to tedy shrnul, až na chaotický úvod je Batman v Superman skvělý počin, který ukazuje, že DCU se chce vydat jinou, serióznější cestou než odlehčenější Marvel. A to je jenom dobře, protože o to pestřejší nabídku komiksáren budeme v budoucnosti mít. ()

warha

Tak já nechápu proč má film tak malé hodnocení a je tolik kritických ohlasů! BvS je naprosto uchvatný film, který má tu správnou atmosféru a nedělá si „džouky“ během války, jako ty pseudokomiksovky od Marvelů. Pro mě je to nejlepší zpracování komiksového příběhů. Affleck jako Batman naprosto úžasný a dává zapomenout na Balea, pro fanoušky série Arkham naprosto úžasný kostým, systém souboje...no prostě dokonalé zpracování. Gal Gadot si každou scénou získává srdce diváků. Ano, příběh sice není dokonalé a slouží spíš jako odrazový můstek pro další hrdiny a pokud by se ubralo těch ničivých scén(boj s doomsday) tak by to bylo pro mě za 100%, nyní jen za 95% :) ()

chup44

Update 4.7.2017: Tak konečne a naposledy. Je to fakt super film ( v Ultimate Edition). A všetci, čo máte výhrady, tak ano, je tu niekoľko momentov, ktoré by mohli byť vyriešené lepšie, ale ten Batman je proste neskutočný, neskutočný!!! Drsný, nekompromisný, ako komixu. Iste, Temný rytier bude pre mňa stále TOP, ale len kvôli Jokerovi, čo je na druhú stranu smutné , že film o Batmanovi a najlepšia postava Joker... No skrátka, tento film je veľmi dobrý! Update 2.8.2016: Po treťom pozretí Ultimate Edition som zmenil hodnotenie na 5*. Nechápem, ako mohli vôbec tú skrátenú verziu vypustiť a na druhú stranu sa ani nízkemu hodnoteniu nečudujem. Ľudia by si mali pozrieť aj 3-hodinovú verziu. Pôvodný komentár: Čakal som tu nízke hodnotenie, niektorí by dali najradšej odpad ešte pred premiérov, už len z princípu. Ale k filmu. Začnem tým horším. Dej je naozaj trochu chaotický, je to zrejme spôsobené tým množstvom postáv. Napríklad sme sa vôbec nedozvedeli, prečo Lex vytvoril Doomsdaya, aj keď Lex bol celkom šialený sám o sebe a miestami fakt pripomínal Jokera, takže mu zrejme iba "preplo" alebo čo... No nevadí. Teraz to lepšie. Ben Affleck je samostatná kapitola a zabite ma ale podľa mňa najlepší Batman vôbec. A to aj napriek tomu, že vo filme nemal toľko priestoru . Dúfam, že bude samostatný film o ňom, pretože sa na túto rolu hodí. Wonder Woman potešila, Superman bohužiaľ málo výrazný.Nebol to Nolan a to je v podstate aj dobre, nemôžu byť všetky filmy rovnaké. Zatiaľ 4 hviezdy, musím to pozrieť minimálne ešte raz a potom uvidím. Videl v Cinemax Bory 3D IMAX. ()

tybro

Zprvu jsem měl obavu ohledně obsazení Afflecka coby Batmana, ale ty se rychle rozplynuly jak pára nad hrncem. Ve filmu jsem neobjevil žádná hluchá místa a po stránce jak Batmana tak Supermana jsem si přišel na své. Leč ta "nová hrozba" by si zasloužila trošku více času ve filmu, byl to parádní fajt a každý si zabojoval perfektně. Už teď se moc těším na JL. ()

Tomy_Reardon

Zimmer, Lex Luthor, Ben Affleck!!! Proto 3 ***.. A pozor to nejvetsi kliseeeee, opet rosekany naprosto vsechno, tisice mrtvych, zniceny budovy a mesta, boze kdy to skonci!!! SPOILER ALERT--->Necti pokud si nevidel, To ze ******** "umrel" tomu dodalo trochu stavy, a pak pozor, skoncil film!!!! ()

martin5504

Môže obsahovať spoilery. Batman vs Superman bitva storočia. Batman a Superman sa režú ako o život no výsledok bitvy vám nepoviem. Batman ako celok výborný, rozhorčený starý Bruce Wayne je nasratý na Supermana, že mu zničil budovu, ale áno viem nebol to len ten dôvod. Supermana už poznáme k tomu niet, čo povedať. Krásna Wonder Woman sa nám ukázala v pár scenách a v záverčnej bitke z Doomsdayom no len z tohto pohľadu viem, že Gal Gadot bol vybraná správne. Psychotický maniak Lex Luthor, ktorý nemá rád ani Supermana ani Batmana bol ten správny záporák, ktorého tento film potreboval. Jesse Eisenberg to zahral perfektne síce vlasy mal, ale dlho mu nezostali, ja dúfam, že Lexa ešte uvidíme pretože nám pekne ukázal či povedať na čo sa máme v Jusice League tešiť. Cameo Flasha v Bruceovom sne mi behá porozume ešte do teraz a teším sa, čo z toho nakoniec vznikne. Ukázali sa nám parádny Aquaman, Cyborg a Barry Allen, do ktorého mi stále nejako nesedí Erza Miller, ale pomaličky si k nemu hľadám cestu. Bitka medzi Supermanom a Batmanom bola úchvatná a trošičku aj emotívna. K záverečnej bitve sa pridala aj Wonder Woman, ktorá veľmi, ale veľmi pomohla. Hudba nebola zlá no k tej musím daj jediné mínus, zdalo sa mi, že pri Mužovi z oceli bola pri tých veľkolepých bitvách viacej akčná muzika, ale možno sa mýlim, potrebujem si film pozrieť znova aby som to posúdil poriadne naopak soudntrack keď nabehla na scénu Wonder Woman bol úžasný. Koniec bol veľmi emotívny a Bruce pomaličky skladá Jusice League. Teším sa na sólovky Wonder Woman, Flasha, Batmana a Aquamana pretože títo hrdinovia si určite zaslúžia plný priestor na striebornom plátne. Taktiež sa samozrejme teším na eRkovú predĺženú verziu uvidíme, čo nám prinesie. Filmu dávam 90%. Videné v 2D. ()

BrusVejn

Zackovi Snyderovi by mal niekto vysvetliť, že menej je niekedy viac. Film trpí hlavne tým, že je toho proste moc. Treba predstaviť Batmana, treba ukázať Wonder Woman, treba ukázať ďalších superhrdinov, potom jedného nepriateľa, druhého... Je toho proste moc a film tým neskutočne trpí. A keď sa vrátim naspať ku Snyderovi tak akcia je taký ultra bordel, že to na mňa rovnako ako Man of Steel nemalo žiadny efekt. Vybuchujú tu budovy, mestá, atómové bomby a ja len so slzou v oku spomínam na prvého Spider-Mana a jeho osobný emocionálny súboj s Goblinom bez kadejakých výbuchov a kravín (toto je mimochodom problém všetkých komiksoviek dnešnej doby). Lois Lane je len obyčajný hlúpučký prívesok, ktorý furt musí niekto zachraňovať. Film má pravdaže aj mnoho plusov, Batman je podľa mňa výborný, rovnako ako Superman, páčil sa mi aj Lex a Wonder Woman. Casting teda celkovo podarený. Na konci musím skonštatovať, že BvS sklamáva na mnohých frontoch. Nad Snyderom som asi definitívne zlomil palicu (i keď je otázne ako veľmi je zodpovedný). ()

Hellhajzl

Jak již bylo několikrát napsáno i jinými uživateli (nechtěl bych se zbytečně opakovat) - byl to neskutečný digitální bordel, že si prostě člověk musí říct...co to dopr... zase uklohnili??? Jako nežádám po nich oscarový snímek s hlubokou myšlenkou a scénářem napsaným životem, ale tohle je zas druhý extrém. Na konci se v těch výbuších už člověk ani nevyznal...ono to bylo jedno. Sem tam bouchnul barák, někdy celá fabrika. Koho to štve? Myslím, že zůstanu oddaný Marvelu. ()

matushsvk

KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILERY! Očakávania sú ako misky váh. Na jednej strane od filmu nemusíte očakávať vôbec nič a ten vás v konečnom dôsledku milo prekvapí. Na druhej strane stojí Batman vs Superman, kde pomaly viac ako ročná marketingová kampaň aj v podobe reklám Turkish Airlines na Eurosporte sa prehliadnuť skutočne nedala. Aj napriek tejto "výdatnej masáži" som šiel do kina s čistou mysľou užiť si rovnaký Snyderov CGI orgazmus, ako pred necelými 3 rokmi pri Man of Steel. Po druhýkrát ma ale takto ľahko neoje*e. BvS chce byť naraz všetkým a na koniec je pomaly ničím, kde po takomto nechutnom guláši vám ostané len horká pachuť v ústach. Chcete pokračovanie Man of Steel? ✓ Batman vs Superman? ✓ Úvodné predstavenie Justice League? ✓ Lex Luthor movie? ✓ To všetko tam nájdete. Ale čo taký koherentný príbeh, ktorý má hlavu a pätu? ✖✖✖✖✖ NOPE Osobne nemám ani chuť sa rozpisovať ešte viac, Louis Lane bola Louis LAME (počas celého filmu slúžila len k jednému, aby ju mohol náš Supernabúchanec zachrániť opäť, a opäť, a opäť.). Vykreslenie Lexa Luthera bolo komické a viac sa podobalo Jokerovi, ako Lexovi. Na scenáristické diery som už zvyknutý, ale aby ich tu bolo toľko, ako v ementále z Lidlu tak to snáď nečakal ani najväčší skeptik. Jediným pozitívom na celom filme je Batflack, ktorý umlčal haterov a ukázal, že to s jeho budúcoročným rebootom Batmana nebudé až také tragické, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Palec hore si zaslúži aj Zimmer a Junkie XL, ktorých energické "Is She With You?" mi zježilo všetky chlpy. 4-5/10 ()

Tomko87

Nuž som dobre v rozpakoch. Nečakal som že sa tak skurvene bude vliecť. Normálne som zaspával. Seriózne bez srandy. Zase to bolo tak nahovno rozdelenè. Celý film len kecanice, prípravy, no na konci samá akcia. Nejak som sa nenadchol samotnému stretu hrdinov. Ako také nadšenie prišlo až z príchodom WW na bojisko, spolu s jej hudobným doprovodom. Ale zase ako v MOS.. Pome rozjebať co sa dá naokolo. Superman bez zájmu. Batman bol super. Konečne zabíjal. Ben ho zvládol perfektne. Lex ma prekvapil. Hádam sa mi najviac páčil. Pod žartujúcou usmievavou maskou je večne nasratý maniakálny hajzel. An Wonder Woman bola mršná . No chcelo by to viac priestoru. Fakt len tak do počtu Čo som nečakal, tak tak žalostne málo priestoru pre Batmana. . Celkovo sa mi film páčil, no som aj dosť sklamaný. Snydera by bodlo vymeniť. Edit : Filmu dávam dve hviezdičky ... Proste to je fail ako remeň ()

cad_bane

Mám z toho docela smíšené pocity. Nicméně film je jako celek dost slušný. Hlavní kámen úrazu je moc děje na jeden film a taky hodně postav. Ze začátku mi přišlo hodně únavné vidět už po několikáté zrození Batmana a zase Toho známého Bruce Wayna, ale Ben Affleck je určitě jinej. Dal mu svůj vlastní styl, který funguje po celou dobu filmu a vůbec nenudí. Henry Cavil jako Superman byl opět sympatickej. Dá se říct, že film je rozdělený na dvě základní části a to dramatická a politická část, kde Metropolis je proti Supermanovi a najednou tu máme Lexe Luthora, který se tu bezvadně představil a pak přichází ta akční část, která je neskutečná. Ano a Doomsday nebyl vůbec špatný. J. Eisenberg má na tu roli asi talent a at´ už vlasama nebo bez vlasů, tak se z něj stal naprosto jedinečnej záporák. Wonder Woman tu působila spíš jako vedlejší postava, hlavně nás pozvala na její samostatný film. A Ester eggy tu fungovaly naprosto báječně, od Robina, přes Flahe až po Aquamana, u kterého mě mrzelo to, jak dlouho tam byl, Jason Mamoa tam prostě chtěl mít víc prostoru. Tenhle film je moc pěknej pokus rozjet Dc filmy stejně jako Marvel a určitě se jim to moc povedlo. ()

andrewXx

Ako fanúšik DC Comics, ktorého pri voľbe Marvel vs. DC najviac ovplyvnil Christopher Nolan svojim noirovým krimi spracovaním najväčšej DC ikony Batmana, som sa na tento film hrozne tešil. Dovolím si tvrdiť, že bol Batman v Superman zatiaľ môj najočakávanejší film roka, pričom ďalší kandidát na tento post je v nedohľadne. Nadšenie podnietil aj fakt, že režíruje Zack Snyder, ktorý ma o svojich kvalitách dokonale presvedčil pred tromi rokmi pri Man of Steel. Práve pri tomto filme Zack Snyder ukázal, že Christopher Nolan nie je jediný spôsobilý na réžiu DC komixoviek, aj keď ten sa na Man of Steel tiež podieľal na scenáristickom poste a myslím, že aj produkoval. Včera to konečne prišlo a film som si vychutnal presne 1 deň po premiére v 3D. Už pár dní predtým som uvažoval nad tým, ako film dopadne a miestami mi napadol aj fakt, že by som mu mohol rovno udeliť 5* ešte predtým, než ho uvidím. Pretože všetko nasvedčovalo tomu, že to proste nemôže dopadnúť horšie než dokonale aj keď tu bolo zopár ale. Obával som sa najmä o nového Batmana v roli Bena Afflecka. O to, či Zack Snyder dokáže udržať latku kvality a ako to bude s prepojením ďalších hrdinov z DC univerza, keďže aj to je jedna z vecí, na ktorú mal tento film poslúžiť. A práve posledná zmienená mu najviac uškodila. Celé to začína naozaj veľmi sľubne s prebleskom zrodu Batmana až po súčasnosť, ktorá bola dokonale prepojená s koncom filmu Man of Steel. Naozaj krása. No potom to prišlo a film naráža na fakt, že chce vyrozprávať oveľa oveľa viac, než si pri svojej stopáži 151 minút vie dovoliť. Je tu naozaj veľa nových charakterov, pričom sa film odohráva medzi dvoma rozdielnymi svetmi Gothamu a Metropolisu. Na nedostatočnú dĺžku a neznalosť z minulosti doplácajú teda nové postavy tým, že sa im film nedokáže venovať tak dlho, aby ich divákom dokonale predstavil. Niektoré scény tak pôsobia chaoticky a úplne nelogický je fakt, že aj napriek tomu sa réžia stíha venovať snovým pasážam, ktoré mi prišli zbytočné. Odhliadnuc od toho si film od začiatku až do konca nesie výbornú temnú atmosféru presne takú, akú si komixové spracovanie od DC pre dospelých zaslúži. Kasting bol naozaj výborný, vrátila sa väčšina postáv z Man of Steel a napriek prvotným obavám si neviem predstaviť iného kandidáta na rolu Batmana v rokoch, než bol Ben Affleck. Nie práve šťastnou voľbou bol možno Jesse Esenberg, ktorého Lex Luthor sa občas vymykal tomu, čo som si osobne predstavoval. Výber Gal Gadot určite super, ale jej Wonder Woman vo filme dostala tak málo priestoru, že mi tam pripadala veľmi vynútená práve kvôli budúcoročnému The Justice League. Mohla medzi tým najprv dostať sólo film. Popri atmosfére a kastingu určite treba vyzdvihnúť výborné akčné scény, rivalitu medzi Batmanom a Supermanom, drsné spracovanie (aj keď ten Rkový rating mohol byť prítomný aj v kinách) a ten záver, no chvíľu som naozaj uveril. V konečnom dôsledku nemožno povedať, že by bol Batman v Superman sklamaním, to určite nie. Išlo o výbornú komixovku pre dospelých, ktorá si však na plecia nabrala viac, než pri svojej dĺžke a tempe stihla vyrozprávať a to je jej hlavný problém. Menšie zlo bola aj 3D verzia, ktorá vlastne okrem bolenia očí u niektorých jedincov po filme, neohúri žiadnym lepším 3D efektom, ktorý by stál zato a bola len do počtu. Zároveň išlo aj o predzvesť prvej DC tímovky, ktorú uvidíme budúci rok. Takže som určite ďalej plný očakávania a dúfam, že Snyder v rozprávaní zvoľní tempo. Potom bude všetko v poriadku a aby som nezabudol Hans Zimmer bol znova zárukou kvalitnej filmovej hudby a zvlásť počas silných a epických momentov, ktorých vo filme naozaj nie je málo a dokázali ma strhnúť, začo si u mňa tiež získava veľké plus. Update Ultimátna, nezostrihaná verzia je jedna veľkolepá a epická DC symfónia pre dospelých. Prišla o nedostatky kino verzie a tým si jednoznačne zaslúži plnú paľbu! () (menej) (viac)

sjrnn

Opět nezklamalo. Mělo to nádech velkofilmu, se správným soundtrackem a atmosférou, narozdíl od jakéhokoliv filmu od konkurenčního Marvelu. Ale chápu, že zde nebyl použit fekální humor, ba se dokonce nemluvilo sprostě, takže to na více procent neuhraje. DC prostě neni pro děti. Navíc je lehčí urážet např. "obsazenou" WW, ikdyž vlastně nevím co je ta postava zač. Potěšil mne také lehký spoiler na Justice League v podobě záběrů na Aquamana apod! ()

R.R.R.Remeck

Perfektná hudba od Zimmera. Akčné scény sú fajn. Ale tie skoky medzi scénami to je hrôza(chvíľu ste v metropolise, na minútu sa zastavíte vo washingtone a zrazu sa vynorime u batmana doma) a takto beháme po celej Amerike skoro cely film. U mňa je to čisto priemerný film, ktorý chce odovzdať ľudom myšlienku ale nedari sa mu to. ()

Bezejmený

A to bylo co? Špatně sestříhané, nehodící se hudba, mizerná a nelogická motivace postav, příšernéý hlavní zaporák a naprosto nezajímavá a odfláklá akce. Nejhorší jsou zřejmě flashbacky, či noční můry, nebo co to mělo být. Bruce Wayne má nejoddanější zaměstnance, čekající na pokyn od šéfa k evakuaci. Města opět vylidněná, což je nám v závěru asi 5x opakováno. Scény na sebe nenavazují a člověk má pocit, že na chvilku unsul. Herci hrají celou dobu stejně, je jim jedno co říkají. Představení Justice League je spíše k smíchu. Ostatně celý film vypadá trochu jak Strážci vesmíru. Jedna z mála dobrých scén je Batmanovo záchranná mise, což je smutné. Celkově? Nuda a zklamání. Jestli tohle pro DC a WB měl být start celé řady dalších filmů, tak je překvapivé, jak moc špatný film je. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce