Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

amyth

Tragické. Cavill jako Superman je slabý, ale Affleck jako Batman je naprostý castingový úlet (je to pro mě až neuvěřitelné, to opravdu nikdo neviděl Daredevil?????). Celý film je dělaný na sílu, lámaný přes koleno. Nic nedává smysl, působí to zbytečně, uměle, trapně. Po fenomenální Nolanově trilogii, kterou na rozdíl od originálního Supermana pamatuje i nová generace, se nedá čekat nic jiného než srovnávání. A to nemůže skončit jinak než těžkým KO Snyderových kašpárků - za mě slaboučkých 30%. ()

Kortexo

Velmi milé překvapení! Film má podtitul: Úsvit spravedlnosti, takže je začátkem určité série, která by se dala přirovnat k Avengers, což mnoha lidem nedošlo.Film je prvním v řadě, takže představuje postavy a začínající vztah mezi nimi, logicky menně boje, nezajímavý záporák a klasické komiksové zápletky.Určitě je lepší pro pochopení kvality snímku je potřeba znát komiks a nejlépe znát alespoň několik animovaných filmů Úsvit spravedlnosti, kterých je několik desítek.A jejich kvalita je různá, ale rozhodně je na nich film postaven.Znalost universa DC je tady velmi podstatná pro rozpoznání kvality filmů.Film vás nutí přemýšlet a pokládá otázky o kladech a záporech života vyjímečných osobnosti a to je jeho největším kladem.Ben Affleck, jako Batman je přesvědčivý a rozhodně nekopíruje nikoho z předchozích představitelů.Temná stranka Batmana je v jeho podánní velmi přesvědčivá a je hlavním pozitivem filmů.Jediným negativem filmů je herecký výkon Jesse Eisenberga, který na roli geniálního záporáka, rozhodně nestačí a je k smíchů a doslova svým výkonem uráží jednoho z největších záporáku. Je potřeba brát film s nadhledem a počkat na další pokračování, stejně, jako u Avengers, nebo Star Wars. Nelze negativně hodnotit nedokončený projekt... ()

Kucino

(SPOILER) Od tohoto filmu som nečakal nič, pretože už od trailerov mi to prišlo ako obrovská sprostosť. No myslím, že s ohľadom na moje predošlé očakávania film prijemne prekvapil, i keď sprostosťou ostal. Prvá polovica filmu ma dostatočne bavila a nebyť obrovských nezmyslov odštartovaných slovom MARTHA!, ktoré očividne stačí v prípade, že by vás chcel Batman zabiť, a nie len to on vám ešte nato pomôže v ťažkých chvíľach.(smiech) Ďalej milostnými scénami počas najväčšej bitky veď protivník počká treba vsunúť trocha romantiky. Vtipného Batmana, ktorý môže už tak maximálne utekať so svojim navijakom pred Kryptonskou obludou. Afflecka, ktorý na začiatku absolútne odsudzuje supermana (ten jeho pohľad) ako poničil budovy bojom so Zodom a zabil pri tom tisíce ľudí, a pri konci ako by na to zabudol a sám navedie obludu do centra mesta, z ktorého zostanú na konci len ruiny. Tipujem, že to ale všetci prežili safe and sound. (smiech na 2) Este by sa určite našli ďalšie úsmevné scény, ale ako demonštrácia myslím výber postačuje. V druhej polke som sa v podstate dosť nasmial, i keď o to autorom asi nešlo. Efektami som bol, ale dostatočne potešený a film mi ušiel bez prehnane dlhých a nudných chvíľ. ()

fordhont

V podstatě se jedná o pokračování Man of Steel a s Batmany od Nolana to nemá nic společného (ani obsazení). Temnější zpracování mi vyhovuje. Nesmyslné jednání postav přisuzuji samoúčelné snaze o souboj těchto superhrdinů, v dalších případech ale už pro to není omluva. ()

Phantasma

Co k tomu říct. Tak velké zklamání jsem dlouho nezažil. Postava Batmana nevýrazná, nemastná a neslaná. Postava Batmana je ve scénáři zbytečná asi jako holičství na schodech ke gilotině. Druhou polovinu filmu jsem měl snad pocit, že sleduju pokračování Muže z oceli. Na efekty sice pěkné, ale moc kýčovité. Když tohle člověk srovná s MARVEL, tak tohle je koktejl plný stejných efektů a výbuchů a film to shazuje do jednoho velkého pytle s názvem MAINSTREAM. DC se pouští do maratonu filmů: Untitled Batman Reboot (2017), The Justice League Part One (2017), Wonder Woman (2017), Aquaman (2018), Justice League Part Two (2019) ...... ale já jim nevěřím už teď. ()

Guran

Dlouho očekávaný film, jehož režie se opět ujmul Zack Snyder. Dva velcí superhrdinové stojí proti sobě, jako nepřátelé. ale nenechte se zmást. Batman a Superman se ve filmu proti sobě utkají jen jednou, zbytek jsou jenom keci sem tam nějaká laciná akční scénka. V tomto ohledu mě film zklamal. Možná až přehnaně jsem čekal, že se tihle dva týpci budou řezat snad už v úvodu, ale místo toho čekáte celý film a až se konečně dočkáte, tak si boj užijete jenom párm inut. Pak najednou uhodí blesk z čistého nebe a z nepřáel jsou největší kamarádi. Co se týče scénáře, tak Terriovi a Goyerovi bych dal po tlamě. Je vidět, že filmaři s penězi šetřili. Scénář je ukecaný a akčních scén si ve filmu také moc neužijete. Navíc obsahuje spoustu nedodělávek. Vůbec jsem nepochopil účel vozíčkáře. Když namaloval ten červený znak na tu sochu, čekal jsem, že nám ještě něco předvede, ale nestalo se. Naprosto zbytečná postava. A takových přehmatů je ve filmu více. Prostě scénář děravý. V dnešní filmařině scénáristé na svou práci z vysoka kašlou. Herci se mi líbili, kromě Bena Afflecka. Opět nezklamal, jakožto šílený herec. Záporák Jesse Eisenberg mě bavil víc, než naši dva slavní hrdinové. Na Amy Adams a Gal Gadot se hezky dívalo. Ve filmu nechybí ani odkazy na další superhrdiny. Mám na mysli Aquamana v podání Jasona Momoay. Abych to na závěr shrnul. Batman vs Superman je z hlediska vizuální stránky krásná podívaná. To je také největší klad. Jinak scénář je bída. Affleck hrozný herec. Akčních scén je minimum. A bitva: Batman vs Superman se odehraje jen jednou a to si myslím, že mohla vypadat ještě líp. ()

Hawkey15

Hodně se psalo o tom jestli Ben Affleck zvládne zahrát Batmana a po shlédnutí jsem zjistil, že i kdyby Ben Affleck zahrál Batmana špatně (ve výsledku ho zahrál obstojně), tak by to byl ten nejmenší problém celého filmu. Jako velký fanoušek komiksů, jsem odcházel z kina frustrovaný a v hlavě se mi přehrávala pořád ta samá věta, kterou jsem si musel v následujících hodinách několikrát zopakovat nahlas .... "To byla ale pičovina" a slušněji to vážně říct nejde ! ()

henrycruel

Sice to není nejlepší film s Batmanem, ani se Supermanem, ale je to celkem slušný snímek, ve kterém se hrdinové od DC Comics objevili poprvé společně. Ve filmu je plno nesrovnalostí, ale já jsem od něj nic moc nečekal. Takže si nestěžuji! ()

RyanRainheart

Nejsem náročná, ale to co jsem dostala, nejsem si jistá. Nejvíc mi vadily ty nelogičnosti ve scénáři - Brucova zaujatost Supermanem byla na začátku ukázaná ve scéně, která mě naštvala (když vidím všude kolem sebe apokalypsu, tak přece nečekám v baráku až mi spadne na hlavu či až mi šéf zavolá, že tedy mohu odejít, tak neočekávané to zase nebylo a nějaký čas na únik z budovy byl), bohužel je toho ve filmu. Scénář je bohužel největší slabinou tohoto filmu - bere se moc vážně, není ničím odlehčený (pár vtípků tu akorát uslyšíte od Alfréda, a to je tak všechno). Jinak herci jsou dobří, dokonce i Affleck jako Batatman mě překvapil, že to jde a dokonce i Gal jako Woder Woman. Musím vyzdvihnout samozřejmě soundtrack od Hanze Zimmera a Junkieho XL, ze kterého se pro mě stává čím dál zajímavější skladatel. Jsem ale docela zvědavá na tu R-kovou verzi, co nám slíbili. ()

Hitmo

Takže... V prvom rade som obrovský fanúšik Marvelu a moje prvé pocity po videní BvS boli sklamanie a hnev. To čo bol prinútený Snyder natočiť proste nemohlo dopadnúť na výbornú. Nový batman, Alfréd, Lex Lutor...členovia Justice ligue... záporák Doomsday.. toto všetko a ešte omnoho viac, by nezvládol asi žiadny režisér. Jemu sa to podarilo a to že každý fanúšik komiksov má teraz vysoké nároky to sa ukázalo na recenziách a hodnoteniach. Určite sa máme na čo tešiť a DC to rozbehne vo veľkom... Chlapci sa pobili a dopadlo to tak ako to dopadlo, teraz už len vydržať a určite sa dočkáme filmu epických rozmerov ako Avengers... 7/10 ()

vipeerr

Musím trochu z nutnosti přepsat svůj původní komentář. Všichni kdo hodnotí třemi hvězdičkami a hůře nemají naprosto ponětí o komiksových postavách a DC či Marvel by měli na čas vypustit ze svého slovníku. A načerpat nějaká data. Ano, není zde ani vidu ani slechu po staré klasice. Batman prošel několika zásadními změnami. Je tady celkem zbrkle vysvětlený jeho origins jakýmisi flashbacky. A film začíná v podstatě konečnou pasáží posledního Supermana. ALE je potřeba zmínit že je to vůbec první adaptace Batmana kde si tento superhrdina konečně dostál svému jménu. Kde se jen neprohání v plastovém autě před green-screenem a tu a tam nezbije pár smrtelníků. Tady Batman konečně ukázal svoji "mstitelskou" tvář kterou podle komiksu jeho charakter má mít. Ukázal také, že je jak komiks řiká, právoplatně nejsilnější hrdina z Justice League. Proč? Read the fuckin comic book moron. A vůbec rozložení filmu? Podle mě krásně odstartovaná etapa přicházejících DC filmů. Relativně kvalitně zpracované efekty, tu a tam to sice skřípalo už, protože to vypadalo jako hra na PS4. Ale mám z toho skvělý pocit. And call me crazy, ale tenhle Lex Luthor byl také so far nejlepší ze všech. Takže všichni co víte o komiksech asi tolik co já o atomové fyzice, přestaňte prosím neadekvátně hodnotit film 1* apod. Je to naprosto nesmyslné když kouknu na historii Vašeho hodnocení a máte ohodnocenou Twilight ságu třemi * Zbytečně to kazí průměry skvělým filmům.. Po shlédnutí Wonder Woman jsem byl nucen se vrátit, a změnit hodnocení za 5*. ()

RafaKrakal

Pozitiva: Ben Affleck v roli Batmana Wonder Woman v umné, opticky líbivé garderóbě Negativa: Neskutečně dementní scénář Přehršle logických chyb (Superman takřka umře po jednom zásahu kryptonitu, ale posléze se zbraní plnou kryptonitu letí zabít hlavního padoucha a nic se mu nestane, Superman probodne skrz naskrz monstrum, jež má obvod tak 10 metrů, kopím o velikosti 1 metr a ještě z monstra 2 metry kopí čouhají) Postavy se chovají jak dementi (pane prezidente v Gothamu se objevilo monstrum a vrtulníky ho nezabily, rozumím, sejměte ho atomovkou) Superman je úplně zbytečná postava. Oproti Nolanově Batmonovi naprostá slabota, leč věřím, že samotný film o Batmanovi s Benem Affleckem v hlavní roli může fungovat. Celkově dávám 5/10 ()

drim87

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti neboli Muž z oceli 2. Jsem rád, že to můžu napsat, protože je to opravdu pokračování předchozího filmu a ten nebyl vůbec špatný. Máme tu stejné herce, hudební motivy, vizuál a atd. Pokud jde o nového Batmana, nemám co bych vytknul. Affleck se na něj hodí skvěle a těšim se na něj v dalších dílech. Hodně cool je honička s batmobilem a náklaďákem. Finále je opět přepálené jako minule s více kliše, ale celkově nenudí. Co mě hlavně štvalo byly odkazy pro komiksové fandy. Jelikož jsem je nečetl, občas jsem se nechytal. 75% ()

Sedliak

Do kina som išiel po prečítaní recenzí, takže som čakal, že to bude veľmi slabé, ale našťastie som sa mýlil ... Batman vs Superman určite nie je zlý film! Herecké výkony úplne v poriadku, snaha a príprava hercov je hmatateľná (prekvapil najmä Affleck - pozitívne, a Eisenberg - naopak sklamanie, napriek jeho snahe). Dej smeruje k vysnívanému duelu dvoch hrdinov, ktorý je bohužiaľ ukončený veľmi odfláknutou premisou a v podstate od toho momentu kvalita filmu klesá raketovou rýchlosťou. Na scénu totiž prichádza veľký škaredý bubák a hrdinovia sa musia spojiť, aby ho porazili (spojí sa v podstate Superman s Wonder Woman, pretože Batman len očumuje z diaľky). Film stál veľa pekných bubákov, takže ak chcete vidieť na plátne veľkú mlátičku, určite choďte do toho. Ja si radšej pustím Watchmenov, vtedy Snyderovi išla karta. Teraz sa nechal namočiť do hry, v ktorej sa podľa mňa necíti dobre. ()

Smajlík93

Když bych to pokusil přirovnat k předchozímu filmu, tak v Muži oceli scény s Russellem Crowem byly výborné, zbytek už byl horší...a ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti tomu je obdobně, hvězdičku bych dal pouze za Batmana. Na zbytek mohu jen dodat, že zápletka/děj byla "na silu" přehnaná. ()

J.Cobra

Pozor! Obsahuje spoiler a Product Placement: "Batman - můj účes stále drží." Nejmenovat se obě matky Martha, Superman by byl mrtev. Respektive by umřel dříve a nemohl by umřít pak... a pak znova. Oproti "jedničce", která byla skvělým pohledem do Supermanova zrodu, se zde o čas na plátně dělilo mnoho postav a žádná nedostala dostatečný prostor pro vcítění a porozumění. Což mě nejvíce mrzí u Wonder Woman, v jejíchž scénách jsem se měnil na fanouška slintajicího blahem, úsměvem Jokera a klepáním prstů v gestu pana Burnse, se slovy "výtečně" a dále u Lexe Luthora, na kterého jsem se těšil převážně z důvodu jeho hereckého představitele Jesseho Eisenberga. Ten opět nezklamal, ale mohl bavit, provokovat, šokovat a intrikovat mnohem déle. Třeba místo zbytečných (podezírám autory, že scény natočili jen proto, aby nás zmátli v trailerech), zmatečných, nepodstatných a špatně natočených a ještě hůře zahraných snových scén Bena "rádoby Batmana" Aflecka. Zde jsem konečně poznal jak to vypadá, když herec neumí hrát. Prostě jsem mu to nežral a kazilo mi to dojem z celého filmu. Navíc celá Batmanovská linka za moc nestojí. Ti, kdo viděli "Nolanova Balea" jednoduše nemohou být spokojeni a tetelit se blahem jako před lety. A nyní ke zpracování. Naštěstí dávají 3D i s originálním zněním, takže jsem nemusel trpět dnešní kvalitní rychlo dabing. Titulky jsou dobře zapracované, takže nerušily celkový dojem už tak slabého 3D, které je u tohoto filmu dle mého zbytečné - žádné 3D orgie se nekonaly. I přes veškerá negativa však nemůžu pod 4 hvězdy. ()

vieriX

Shrnul bych to tady to několika bodů: 1, Je tu nový Batman a musím říct, že Ben Affleck je vážně skvělý bere ho trochu jinak a je vidět, že už je oprýskaný z boje 2, flashbacky a menší náznaky kdo bude součásti rodícího se universa hlavně Justice League viz.Aquaman,Flash a Cyborg 3, akce je skvělá hodně podobná jako v Man of Steel a na rozdíl od Marvelu je mnohem temnější, než jsem zvyklí.4, co by mohlo být lepší je scénář tady to nebylo stoprocentní prostě se hodně tlačilo na pilu, aby se stihlo dohnat Marvel a připravit si půdu pro Justice League. Celkově mě film hrozně bavil a kdo četl nějaký komiks tak bude více vědět narážku Lexe, že ďábel nepřichází z pekla ale z nebe. ()

ratpile

Nerdí orgie, která na mě naprosto zafungovala. Scénář je místy zkratkovitý, občas pitomý, ale v základních motivacích obou hrdinů funguje. Affleckova nasraná poloha je super, Cavill ala ztrápený Superman taktéž. Jejich svár je prostě nabitý napětím a byť celá jejich konfliktní linka vygraduje poněkud hloupě a divák si musí trochu domýšlet, měl jejich souboj neskutečné grády. Digitální šílenství v závěru byla čirá CGI mánie, ale od střetu Supermana, Batmana, Wonder Woman a Doomsdaye, přeci nikdo nemohl čekat nějaké old school řemeslo ala Nolan. Eisenberg mě v trailerech iritoval, byl ale naprosto skvělý. Guildy pleasure pro kino jak řemen. Tell me. Do you bleed? ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce