Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

ardeas

Ako to len zhrnúť, ale budem sa snažiť byť stručná. Nehorázne prešvihnutá stopáž zbytočnosťami. Taktiež kde sa stratila akcia prvé 2 hodiny??? Batman v podaní Afflecka je nemotorný, vyzerá ako na steroidoch (nik mu nevysvetlil že je to škodlivé?) a prvé 2 hodiny sa asi tiež len rozcvičuje. Celkovo mi nesadol, po akejkoľvek stránke, pretože jeho postava nekorešponduje takmer s ničím čo sme dostali od Bale-a. Je to niekto úplne iný a pre mňa cudzí, ktorý nemá svoje hodnoty, ale ide si za svojou hlúposťou hlava nehrala. Eisenberg tam podľa mňa ani nemal čo hľadať, nehodí sa do tejto role, akoby sa snažil hrať Jokera ale jemu tak akurát sahá po členky, ak vôbec. No a tu sa dostávame k jadru problému, príbeh je od samého začiatku postavený na vratkých základoch (nelogických, preexponovaných), celé 2 hodiny pozeráte ako opadáva fazáda, drolí sa malta a jediné čo sa snaží urdžať stavbu ako tak na nohách je superman. Smutné takto zabiť potenciál, bola to príšerná nuda, horšie ako nové Starwars a to tiež u mňa nedopadlo najlepšie. Prakticky stačilo si pozrieť len posledných 20-30 min a o nič by ste neprišli. Veľká škoda... ()

RoyBatty444

SE verzia je rozťahaná ale dá sa vydržať. Príbeh je síce veľmi nekonzistentný a má veľa hluchých miest. Vážne spracovanie komixovej témy sme už zažili s Nolanovým Batmanom tam to bolo ale dotiahnuté do konca a aj protivníci boli vážneho razenia čo sa tu o Lexovi a SGI postave povedať nedá. Postavy sú až na Affleckovho Batmana a Ironsovho Alfreda, ktoré sa vynikajúce sa šedému priemeru ostatných. Hudobne sa nájde veľa hluchých miest. Reálne témy sa miesia s nereálnymi nie veľmi presvedčivo. ()

Radim98

Poznáte, že je film špatný, když ho nezachrání ani Zimmer. Nuda k uzoufání, tohle byl snad první komiksový film moderní éry, který jsem doslova přetrpěl a to počítám i Iron Mana 3, který byl debilní na entou, ale pořád bavil víc. A i mnou kritizovaní Avengers si s tímhle ospalým tyjátrem můžou s klidným svědomím utřít zadek, tady jim konkurence opravdu neroste. ()

agentkenny

Většina lidí odsuzovala obsazení role Batmana. Po zhlédnutí musím ale říct, že se ta většina může zahrabat. Affleck to zvládl. Celkově by tento film mohl mít minimálně 75 %. Já se bavil, a to jsem viděl prodlouženou verzi, která má 3 hodiny. ()

cumpi3

ehm...tak jo, pata ze srdce a jen pro extended...ale zadny film se mi na podruhe nelibil o tolik vic...asi tim, ze jsem se o neco vic orientoval a nebyl to az takovy vyplach a nejake veci, co mi smysl nedavali ho meli...a Snyderova rezie a stylizace se mi libi...proste DC! Jen Goyer to proste scenarem trochu kazi...jinak jsem zvedav, jak ten film vyzni, az filmu bude vice, protoze tenhle film proste vynikne, az jich bude vice a tim padem i mene otazniku ()

Kamil111

Mohlo z toho něco být, nebýt zřejmě autorova iniciačního zážitku s Čapkovými pejskem a kočičkou a jejich děláním dortu. Dal bych 2 a půl *, ale když to nejde, tak čistě kvůli výtvarnému pojetí přidávám malinko víc. Ale stejně, zlatá Edwardsova Godzilla. ()

Mark1983

Když bych dal dvě hvězdičky tak by mi to připadlo moc málo a ty tři hvězdičky je tak akorát - dle mého úhlu pohledu, ač tato část nového Supermana mi přijde takřka stejná jako ta první, i když tzv. Batmanosupermanovská konfrontace v uších zní jako absolutní slátanina, protože když se to formuluje jako nesmysl tak - to by ještě šlo. I když já moc přes ty komiksové adaptace nejsem tak tohle je zpracované celkem obstojně, i když průměrně. A samozřejmě na Temného rytíře tenhle Batman nemá, o tom není potřeba polemizovat. Přesto to jakž takž koukatelné je, jelikož David S. Goyer má svůj styl psaní scénáře, který mě ve většině případech jako Luc Besson z Francie dokáže něčím zaujmout. ()

kubixix

Tak to je kravina. Ne, to jsou dvě a půl hodiny kraviny. Vždyť se tam vůbec nic neděje? Ben Affleck je jako Batman nula A Superman? Radši nic neříkat. Nesrovnalostí je okolo tuna a to ani nemluvím o hlouposti celého příběhu. Snad nejvíc sem fandil záporákovi, kterej jako jedinej hrál něco kloudnýho a kupodivu to tedy nebylo jen kvůli tomu, aby ho tedy konečně dopadli a film skončil. ()

gael83

Uff! Ten pocit, kdy nevíte jestli se díváte na totální SHIT nebo extra úlet, takže snesitelnost tmavé u mě nikdy nebyla dostatečně tolerantní a tak nějak mam chuť dát Batmanovi na prdel i když uznávám, že snaha byla, ale hlavní problém je Ben "neumim hrát" Affleck jeden výraz nestačí a jeho verze prostě nemá koule, to si řikejte co chcete, byli tu jiní a dali to 100x líp. Superman překvapivě good work, nemá to právě jednoduché chudák v tom homo oblečku s ještě teplejším pláštíkem, uznale říkám, že Henry je v pohodě, netlačí protože ví, že je Bůh!! Co se povedlo je intro Aquamena a především Wonder woman, vkusně a nenásilně vstoupí na scénu přičemž druhá z dvou je prý "immortal" dobře no :D Trikově a technicky standart nebyla scéna kdybych omdlel a narovinu finální battle nic moc včetně střihu a nějak mi začíná ta zasraná nekvalitní animace vadit, jak zhulenej Homer mrkslej South parkem. Sečteno podtrženo katarze nastala, logika nikde i když je to comics takže budiž odpuštěno. Hošani se servali a vyřešila to žencká, jako dycky. Pusa na tvář, stočit pláštěnku a jdeme dál protože tohle neni progres, pouze fresh pojetí. ()

Timonthy

Co to je? Sice si cením snahy tvůrců, aby se tyto dvě postavy sešli ve filmu, ale tohle je pitomost od prvních minut (nepočítám-li odkaz na Batman začíná). Tak třeba: šéf dá evakuovat budovu, ale až poté, co je na to upozorněn, i když budovy za ním se hroutí... Nebudu ani počítat ty miliardy efektů, i když graficky zdařilých. Batmanovi jsem vždy fandil víc, ale u tohoto snímku nevím, je tady až moc přehnaně surový... a Robin chybí. ()

zekon

Batman vs Superman vs Godzilla vs Xena....moc velký mix dobré akce, trapárny a průseru. Spojení světlého Metropolis a ponurého Gothamu se vůbec nedaří a ono to ani nejde. Velké plus je, že je to daleko kvalitnější než Nolanovi sračky a Affleck je rozhodně Batman, ne jak divný Bale. Batwing super, Batmobil super, Nolane, tak to mělo vypadat!!!!!!!! Chybělo mi více Batmana, kde jedna famózní bitka uvnitř budovy to nezachránila, ale byla fakt ukázková jakže to ten Batman dělá (Snyder má evidentně nahráno i něco ve hrách :), jenže golemobatman, Godzilla a Xena mě tam vůbec neseděli a celé mi ten dojem zkazili. Zvuk fantastický, hudba fantastická, ale prostě.........jak to asi napsal Enšpígl. ()

Pythonator

To se všichni báli, jak to Affleck posere a on přitom vůbec nebyl špatný Batman. Spíš to posral Snyder, ale to už je věc pohledu. Čekal jsem větší nářez. Snyder si mohl odpustit to přehnané množství svých vizí - ujeté sny jako by vypadly z toho jeho punče, jak tam hrály ty pomatené roštěnky. Jinak ale paráda. Dokonce bych řekl, že lepší paráda, než konkurence od Mrmela. Když si to Homopitán Emerika rozdával s Železným Pyjem, tak tomu chyběl pořádný příběh i logika, ale u tohoto Homomyšáka a Supergaye to smysl docela dávalo a bitka byla docela dobře natočená. Nejlepší samozřejmě byla Wonderrajda, na kterou se tak krásně dívalo, že už s nadějí vyhlížím její sólo akci, kde si to bude vzrušeně rozdávat s kdovíkým. Mrmel ale přesto zatím stále vede, protože Avengers jsou prostě lepší. Samozřejmě je to věc vkusu, ale tohle prostě nemělo epický rozmach ani akci Evénžrů, což se však může ještě změnit, až se složí dohromady celá DC partička ve všemi nerdy netrpělivě vyhlíženém veledíle Liga nespravedlivých. ()

Unrealik

Ale jo, celkem fajn, byť strašně předvídatelné. Batman se mi líbil. Potěšila přítomnost Kapitána Ameriky. Hulk naopak moc ne, není to má oblíbená postava, ani v tomto provedení. ()

redwing19

Som zaujatý divák, pretože na takéto filmy by som sa vedel pozerať od rána do večera, aj keby tam nič nerobili len sa prechádzali v kostýmoch. Čo sa týka vizuálu paráda, hudba paráda, herci paráda... scenár mohol byť určite lepší, ale zas taký prúser to nie je. Určite si to nezaslúži hodnotenia typu „odpad“. Ak to ľuďom nič nehovorí, tak by to nemali hodnotiť a nie devalvovať niekoho prácu, keď to „odpad“ skutočne nie je Videná ultimate verzia ()

Nortizop

Nemám rád věci, které jsou předvídatelné, a těch je zde opravdu až moc: tu jsem si říkal jó tak batman vyskočí z podlahy, a tady borec čeká u zdi tak ho nejspíš batman čapne skrz zeď? Nakonec, co bolelo nejvíce ...very weak SPOILER ALERT... byl ten pitomý záběr na víko rakve. Hned při prvním snímku vím, co bude následovat, tak proč sem dávat, když za ten čas dané scény, divák nezíská žádnou novou informaci. ()

LL CoOl J 74

Takhle jsem jeste nikdy komiksovku nehodnotil , ake Snyder mě zklamal .. Zapomenu na to ze jsem to videl a budu se tesit na Justice League a budu jen doufat ze uz takovehle hodnocení nebude ... !!!! ()

Kleinbauer

Úhor, jistě splňující všechna kritéria pro neliterární fandy, s komiksy nic společného nemající. Doporučuji všem po lobotomii. Jistě si v záplavě pohyblivých obrázků přijdou na své. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce