Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

ostravak30

Prušinovský a Kolečko. Úspěšná dvojice má za sebou veleúspěšné projekty. Jedním z nich je Čtvrtá hvězda. Nutno podotknout, že pro mě vcelku překvapivě. Atributy jejich seriálů jsou veskrze stejné. Vulgarity, plno sexu a sexuálních narážek a ostrého humoru neberoucího si servítky. Totéž najdeme zde. Naopak se jim musí nechat, že vždy dokáží vytvořit originální postavy s originálními charaktery a originálními problémy. V Okresním přeboru jako příklad lze uvést pokladník hrající automaty nebo věčně simulující fotbalista. Zde máme Františka, který okrádá hosty, ředitele hotelu Teodora, který hraje Mahjong a nic jiného ho nezajímá, manažerka Tereza zase v podstatě znásilňuje údržbáře Davida, ale také najdeme kuchaře se ztrátou chuti. Nicméně až na pár povedených dílů a fórů tentokrát vidím seriál jako spíše průměrný. Zatímco například Okresní Přebor byl seriál lidový (včetně lidového humoru) a pro všechny, seriál Čtvrtá hvězda, nemůžu se zbavit toho dojmu, je spíše pro pražáky a jen pro ně. A není to jen tím, že se celý odehrává v Praze, hrají v něm pražští herci a David fandí Spartě. Jde i o problémy, které postavy řeší. ()

Tominni

Spojení Krobot-Prušinovský prostě funguje. Navíc úroveň si drží poměrně vysoko ve všech 12 dílech. Příběhy z hotelu Meteor o všech (není jich zase tolik) jejich zaměstnanců, kde se vyskytne snad vše. Krádeže, nedodělky, tajné notesy až po boj o čtvrtou hvězdu. ()

JosefTomas

V hodnotící škále 5 maximálních hvězd se seriál u mě přeci jen na tu metu čtvrté hvězdy s odřenýma ušima dostane. Využitý pojem "odřenýma" se ale vztahuje čistě na osobní preference, protože Dejvičáci mají dar a schopnost díky jednotnému obsazení přenést svůj styl i na televizní obrazovky a to nejen v tomto případě Čtvrté hvězdy, ale i třeba pozdějšímu Dabing Street. Je to vlastně jednoduchý, ne však pro všechny stravitelný mustr, který se pokusím popsat. Začíná to z ničeho nic, něco zásadního se stane (Neužil přichází do hotelu), začíná se sem tam lehce hláškovat (fór s kytarou) a ostatní začínají zbrojit další hlášky. Pak přijde ona ultimátní slovní přestřelka (díl s Janem Kašparem), kde do sebe našijí snad úplně všichni tunu hlášek a od daného momentu se začíná od komedie přecházet víc a víc k dramatu, humor je najednou vážnější a na konci se to záměrně všechno "uzavře" tak, aby byl divák zvláštním způsobem nespokojen i potěšen zároveň. Je to možná komplikovaný a nedává to smysl, ale přesto je to tak, jak má být. Takové je prostě Dejvické divadlo, ale je trochu škoda, že v tomto případě ta ultimátní verbální přestřelka přijde hned v druhém díle a od té doby to seriál ne a ne dohnat (Dabing Street si to udrželo aspoň do čtvrtého dílu). Vytýkat to ale po dalším a dalším setkání s touto skupinou z Dejvického je zbytečné, neboť jde o tak charakteristický dojem, jaký zvládají kupříkladu ještě netypičtější Sklepáci, nebo přímo geniální Cimrmani. Čtvrtá hvězda tak nabízí přesně to, co se od ní čeká a divák buď bere, nebo nechá bejt. ()

Rayen1

Viděl jsem podruhy (poprvé někdy před cirka deseti lety) a musím uznat, že v druhým kole se mi to se mi to líbilo mnohem víc. Jak nemam rad Issovou, tady byla skvělá. Do tohodle seriálu se musí asi dospět prostě... ()

maoc

Česká mutace sitcomu si bere jen to, co potřebuje a co je schopna ufinancovat. A přidává k tomu mnohé ingredience, které zahraniční sitcomy postrádají, např. SKVĚLÉ herecké výkony. Ty mantáky postavám opravdu věříte! Trojan a jeho neskutečná znaková řeč, Issová jako až příliš vyspělá a vše bezchybně analyzující dívčina s mesiášským komplexem, Neužil jako nedomrlý honimír, Novotný jako hlavně na hubě a na slabší silněj hubatej sparťanskej fanda, Plesl jako rádobytvrdej počůránek, Krobotová jako manažerka, atd., atp. Prostřední díly byly slabší, ale začátek a konec super. U komedií se zpravidla nesměju a ani Čtvrtá hvězda nebyla výjimkou, ale velmi černěhumorně to bylo vtipné až až. Dokonce na pátou hvězdu. ()

DanielaE

Zázraky se nám v tom novém roce opravdu dějí. Nejprve 1. odd., pak Čtvrá hvězda (po Cirkusu Bukowském). Jen tak dál, dosud dost nemilá ČT! ()

Neklan006

Projekt herců Dejvického divadla. Sranda je, zatím nejlepší tedy Taclík jako gay taxikář. Občas hluchá místa, ale snad se rozehrajou. Jinak profici v ČT nedokážou ani sepsat upoutávku - "Hotel na periferii Prahy" je někde téměř v centru - Žižkov nebo Vršovice. ()

psychohippo

Tak první díl jsem sledoval poněkud vyjeven. Místo slov sitkom, černý či absurdní humor, mi zůstalo trčet v hlavě je slovo TRAPNOST. Ale tomu jsem jaksi nechtěl věřit. Vždyť Krobot, Trojan, Dejvice Theatre atd... to bude asi nějaký metahumor, asi nejsem v kondici já, třeba jsem to nepochopil. Tak jsem se přiměl k druhému dílu. Hm... S tím nepochopením jsem to asi trefil, otázkou je, kdo co nepochopil. Myslím, že se asi s tvůrci rozcházím v chápání pojmů jako sitkom, černý či absurdní humor, satira atd. Možná tak v časech České sody či prvních dílů Tele tele bych to vzal. Stále doufám, že jsem něco přehlédl, že ještě něco přijde, ale scéna s orálním sexem kvůli opravě výtahu (snad 20x označeného za "polský šmejd" - proč? k čemu?) tyhle naděje potápí. Podle mě největší díl nepochopení má na triku dramaturgie ČT a PR tohodle díla: fakt jsem očekával sitkom, či spíše britcom, plný suchého humoru a sarkasmu, blbý paruky k tomu nestačí. No ale, zkusím ještě třetí díl... kvůli Krobotovi, Trojanovi, Issové, Myšičkovi, Novotnýmu, Taclíkovi &comp. Mám je stále rád a špičky, to oni zase jsou! ()

PamelaJJK

Hodnotím tento sitcom v jeho polovině (po 6. dílu) a zhodnotím to jedním slovem - skvělé!!! Tohle se ČT opravdu povedlo. Parádní obsazení. Hlavně Martha Issová a TNT (pánové Trojan, Novotný a Taclík) jsou k sežrání. Ale i Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot a všichni další. Přiznám se, že mě docela zaráží zdejších 72%. Díky zkušenostem s přijímáním české komediální tvorby jsem očekával mnohem méně. Ve Čtvrté hvězdě se mísí inteligentní humor s obhroublým lidovým vtipkováním a občasné vulgarismy dělají Čtvrtou hvězdu realistickou a skutečnou. Stejný tým dělal i na Okresním přeboru, takže jsem čekal pecku a dočkal se jí. Hurááá! Já hotelu Meteor dávám s klidným srdcem i pátou hvězdu. A jen na okraj - Kam se hrabou komerční televize se svými úděsnými sitcomy!!! ČT by je mohla školit... ()

Saljack

Hodne slabe na to obsazeni. Vubec to neni vtipne, spis trapne a navic me stve, ze Marek Taclik hraje v takove blbosti. Navic mu dali tak debilni roli, ktera mu vubec nesedi, on vlastne v tom serialu sedi jenom Trojan. ()

MiniMer

Miluju Dejvické divadlo čím dál tím víc. Co napsat, naprosto boží seriál, všichni si to tam krásně dávají a je vidět, jak se všichni znají a slyší na sebe. Nemohla bych si vybrat nejoblíbenější postavu, ale vedou Trojan, Plesl, Melíšková, Krobotová, Krobot, Myšička, Novotný, Taclík, Neužil....no to nedám, miluju je <3 "Kámen není kokos!" ()

ferouser

První dva, tři díly mě neurazili, ale ani nějak zvlášť nenadchli. Teď se mi však zdá Čtvrtá hvězd díl od dílu lepší. Snad bude v tomto trendu pokračovat i nadále. ()

Luswani

"Jsem tady 16 let. Ten hotel je prakticky můj." :D :D :D Čtvrtá hvězda není rozhodně seriál pro každého. Na její humor musí být člověk naladěn a přijmout ho tak, jak je. Mě se to moc líbí, sice je tam vždy i pár hluchých míst, ale jako celek to prostě funguje. A jak nemám rád Issovou, tak tady jsem si ji překvapivě oblíbil, její projev do tohoto seriálu naprosto sedí. Výborný Neužil, Trojan, Babčáková (ta mě taky hodně překvapila), Novotný, Krobotová, Plesl. Jen doufám, že se bude točit další řada, dvanáct dílů je totiž zoufale málo. 85% ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz