Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Vivian

Původně jsem dávala tři hvězdičky, ale po pár posledních dílech přidávám čtvrtou hvězdu. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se naladila na humor dejvičáků, nebyla jsem na něco takového zvyklá a dlouho jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale teď se těším na každé pondělí. Ze začátku mi připadali všichni divní (hlavně můj oblíbený Ivan Trojan, jeho Koláček mi byl vyloženě odporný), ale najednou jsem je začala milovat. Prvním dílům jsem se nesmála, připadaly mi slabé, divné, o ničem... A najednou je to jinak. Těším se na ně a užívám si je. ()

Sakulnikov

Námět dobrý, herci dobří, záměr dobrý - ale dohromady to tolik nefunguje. Má to spoustu dobrých momentů, ale většinu času mi to nehraje dohromady. Možná efekt dortu pejska s kočičkou, možná proto, že tam chybí normální nekarikovaná postava. ()

swinevenca

Dejvický divadlo úspěšně balancuje na hraně jedinečnýho absurdního humoru a trapna i na hranici vysílání kolem 10.hodiny večerní. Kdo na to není, tak ho to uráží celou dobu, já musim uznat, že na první podívání se to taky kolikrát ubalancovat nepovedlo a místo smíchu došlo na tázávou frázi "WTF". Sestava parádní, ale stejně všichni stojej až Trojanem. ()

Blazis34

Příběhově i dějově v jednotlivých dílech je to neskutečný úlet :-D. Ale na tom si Čtvrtá hvězda opravdu nezakládá. Spíše se snaží zaujmout svýma hláškama a mě nejvíc bavilo duo Novotný - Trojan. Jejich role a dialogy patřily určitě k tomu nejlepšímu co seriál nabídl. Celkově dle mého šlo o blbost, která ale rozesmála a stála za shlédnutí. Čtvrté hvězdě dávám 65% - tři hvězdy. ()

Fíma

Nomen omen. Nemůžu si pomoci, ale Čtvrté hvězdě jedině čtvrtou hvězdu. O tu pátou hvězdu bude muset nový ředitel hotelu Smutný ještě zabojovat. ()

DR.SZ

Na originální sitcom ověnčeném dobrými a výbornými herci z Dejvického divadla budu dlouho vzpomínat. Líbila se mně ta zvrácenost a zvláštnost průběhu celkového toho zisku čtvrté hvězdy. No víme, že už z našich krajin se Čtvrté hvězdě snad nic nevyrovná. A jsem samozřejmě rád, že se tu jako ve správném hotelu mluvilo i cizími jazyky. A ještě něco chci říci - kdyby se pokračovylo, jistě by seriál spíš ztratil hvězdu než získal ...Stačil ten konec! :-) 85% ()

Hruskovice

3+1 za to že je to český sitcom, dobré hlášky a situace střídají trapnější hlášky a trapnější situace, ale na to co nabízí dnes česká televize je to nadprůměr. ()

nemer

Některé díly sice byly trochu slabší, ale Krobot i Trojan báječní, stejně tak třeba Kristus na trenkách :-) Za cvičení jménem Pytel tisíc hvězd :) Konečně vznikl nadprůměrný, neřkuli světový, český seriál. Jeden by nevěřil, že je to ještě vůbec možné. ()

bigbadboy

Trvalo mi několik epizod, než jsem si zvykl, ale pak jsem se zakoukal... takže z původních dvou hvězd jsem nakonec skončil u pěkných čtyř. Pokud vás nechytne seriál v prvních epizodách, vytrvejte :) ()

spookee

dost nestabilni uroven vtipnosti jednotlivych dilu. Zacatek prvni sezony super, od pulky dal uz jen nuda a zdlouhave cekani, jestli to prece jen nezachrani aspon ten Trojan. Na druhou serku uz je muj zivot prilis kratky... ()

Spilif

Ty vole, kamaráde tak tohle je pecka nic takového bych u nás od nás nečekal, a pro mě je tohle skandálně dokonalé. Kde ještě neměl odvahu, tak tomu zkuste dát šanci. Geniálně obsazený a ještě geniálněji ztvárněný. Tohle bych od ČT nečekal a opravdu za mě gratulace. Bavil jsem se moc ani nevím co všechno bych vypíchnul, ale prostě Čtvrtá hvězda stojí za to:) ()

silak_xup

Za mě super, mě k úsměvu na tváři stačil pohled na ,,veksláka´´ Trojana, díky kterému tomuto seriálu dávám s klidem 5 hvězd, dobře jsem se bavil. ()

Luckyboy

Každodenně civilní, suchý a absurdní humor založený na sociologii naší společnosti a psychologii postav mám rád. V tomto případě o to víc, že autoři dokázali jasně a přesně vystihnout atmosféru a charakterové archetypy naší společnosti. Tohle by se mělo cizincům pouštět jako instruktážní úvod do povahy českého národa. A jelikož je úděl příslušnosti k našemu národu a zemi velmi často těžký, tak je super, že si z něj aspoň občas může člověk dělat ironickou srandu a i díky jednomu pražskému hotelu a hlavně Krobotovi s Prušinovským, se tu pak dá žít snesitelněji. "F*ck Prague!" ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz