Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

pmusic

Svoje původní hodnocení (***) jsem musela po dokoukání celé série změnit. Domnívám se totiž, že tři hvězdičky byly na tak výborný seriál málo. Od Comebacku první seriál, u kterého jsem se skutečně bavila, je pravda, že některé díly byly lepší, jiné byly vtipné jen místy, ale tak už to prostě bývá. Na mém celkovém hodnocení to ale nic nemění, herecké obsazení nemá chybu, bavila mě každá postava, nejvíc asi duo Tichý a Smutný.. :)) ()

transbeskyd

Ty vole! Seros presne podle meho gusta.Tucet dilu a pritom zadny tuctovy:) parte co se na tom sesla zafungovalo snad vsechno na co sahli - herci, scenky, gagy, hlasky az po hudbu.proste to sedlo jak poklice na hrnec od Smutneho svickove..meteor-it a hvezda mezi nejen ceskymi serialy.po okresnim preboru dalsi zarez a Kolecko ma u me zas o kolecko vic.a mel bych jeden typ pro dalsi radu, kterych bude doufam vic- pustte se i do politiku.potrebuji to jak sul, ze pane Komarku? ()

ondey

Nejlepší českej komediální seriál. Takovej malej českej originální Kancl. Humor Dejvickýho divadla není pro masy, lidi si tu nekopou do zadku a nekloužou na slupce od banánu. Holt, nezasměje se tak každý. Já se ale doslova řechtal :)) ()

jprmusic

Nic vtipnějšího a kultovnějšího tady dlouho nebylo a obávám se, že nebude. Všichni herci do jednoho (snad z výjimkou Radka Holuba - ten už je trochu za hranou) absolutně excelují, takže některé hlášky u nás v práci stačily "zlidovět" (Trojanův Pechfógl např). Super. ()

whysoserious

U některých dílů jsem se bavil výborně, ale u některých jsem se téměř vůbec nezasmál. A právě kolísající kvalita mě moc mrzí. Od tvůrce Okresního přeboru jsem čekal trochu stabilnější laťku. ()

Hanz924

Na to, že to pochází z české tvorby, tak to teda klobouk dolů. Vtip na jedničku s hvězdičkou. Jeden z mála seriálů (sitcomů) co by si zasloužil více dílů. ()

pekas

Koukám, že jsem zapomněl komentovat a to by byla škoda. Humor příjemný, obsazení výborné, já se bavil a díval pravidelně. 88% ()

brzozin

Zvláštni, když jsem tohle dílo viděl poprvé, absolutně se mi nelíbilo. Po roce jsem se k němu vrátili a královský se bavil. A Trojan, kterého jsem měl od mládí zafixovaného jako slušňáka, už bude pro mě nadobro tim veksláčkem, kterého tu tak božsky zahrál. Děkuji ČT, že vyrobila tuto svěží černou grotesku. ()

soviczka

Až do sedmého dílu mi Čtvrtá hvězda připadala neuvěřitelně trapná a nenáviděla jsem všechny postavy bez rozdílu. Pak se to zlomilo a já musela dát zbylé díly na jeden zátah, protože bych na další nevydržela čekat. Skvělá zábavná jízda herců z Dejvic si čtvrtou hvězdu rozhodně zaslouží. ()

Heyyy

Prvních pár dílů (cca do třetího dílu) převládala spíš nuda, nakonec se to ale vybarvilo a o srandu nebyla nouze. Některé díly byly přímo bomba. Především jsem si ulevila, že se pozornost od nudného Štěpána trochu stočila na více zajímavé postavičky seriálu. ()

nula87

Rozhodně bych tomu neříkal sitcom, protože tam bývá styl humoru zcela jiný, ale tohle je jeden z nejvtipnějších komediálních seriálů posledních let. 80% ()

subic

Svět pod hlavou na mě zapůsobil tak nějak víc, tohle je přeci jen Krobotovská blbina plná gegů a to i těch slabších. Ale i tak pořád nadprůměr českých seriálů poslední doby. 70% ()

majky19

České sitcomy nejsou zrovna můj šálek kávy, ale toto opravdu nebyl žádný propadák a dalo se na to dívat. Vtipné situace se střídaly s těmi méně vtipnými či místy dokonce až trapnými, ale jak říkám, na českou produkci ten sitcom není špatný, je to takový pořad, který ani nenadchne ani neurazí. Tři hvězdy si určitě zaslouží. ()

boombang

Po prvních dvou dílech jsem to chtěl vzdát - tím spíš, že jsem na některé mladší Dejvičáky alergický, ale pak se to rozjelo. Díl Vyhazov je dokonce za 5 hvězd. Až budou Francouzi točit film o Funésovi, nechť do hlavní role obsadí Trojana - nikdo jiný to nezvládne. ()

oasismanik

Tento český humor, to je skoro tak zlé ako ten náš, slovenský...no dobre, to som možno prehnal. Dal som dve časti, nezasmial som sa ani raz, ani som sa tuším nepousmial, čo je teda pri komédií asi problém, čo? ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz