Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Don82

Scenáristicky dotažený sitcom, který určitě vnitřně aspiruje na něco více, ale daří se mu to jen v určitých ohledech. Herecky také celkem dobré, nicméně některé "meta" scény působí až moc škrobeně a uměle. Vynikající Trojan a Krobot zachraňují nejeden díl, který by byl jinak šedý pod průměr. Celkově vzato jde o takový suchý český humor s trochou ironie. ()

SONY_

Ani nevím, zda bych se do hotelu Meteor ubytoval. Možná, že i ano. Máme tu totiž šéfkuchaře Tichého, který už svým výrazem umí pobavit, kuchaře Smutného jsem přímo nesnášel, takže bych si jeho specialitu nedal, celkem hezkou Pavlínku na recepci, ňoumu Štěpána a fotbalového nadšence Davida. Dále cílevědomou manažerku Terezu, která mě taky někdy dokázala vytočit a profesionálního hráče v Mahjongu Theodora bych rozhodně neporazil, ale fandil jsem mu. Takže celkem slušné postavy, které uměly pobavit a mělo to i nějaký ten děj. Takže tu čtvrtou hvězdu jsem jim dal za sebe alespoň tady a doufám, že už si spraví ten výtah, abych v něm nemusel skákat v případě, že bych měl do hotelu cestu. /75%/ ()

papilon395

Po letech reprízováno a já zvyšuji svoje hodnocení na plný počet. Přirovnám ke camembertu. První sledování při televizní premiéře proběhlo s jistým ohrnovánín nosu. Pohled na ušmudlané zázemí hotelu a pitoreskní personál mi příliš nevoněl. Teď už se delikatesa uležela a dozrála. Všichni hrají jak o život a já jim to žeru. ()

mig21

Po prvním díle zatím hodnotím 4 hvězdami, ale myslím, že až dostane prostor Krobot, hodnocení půjde nahoru :) .......... přesně dle očekávání, po více dílech zvedám hodnocení na absolutorium ()

VlastaFlaksa odpad!

Nebýt jako vždy skvělého Ivana Trojana, který dokáže i z ničeho vykřesat alespoň "něco", byl by tenhle seriál o ničem. Takže moje původní dvě * patřily výhradně jemu. Vše ostatní raději "no coment" Po delším sledování to ani Ivan Trojan nezachránil. S každým dalším dílem narůstala trapnost celého seriálu. ()

Hawaj

Slabota, je to vlažný, zdlouhavý a váhavý. Trojan tradičně převyšuje ostatní postavy o několik levlů, ale holt to sám celý neutáhne. Jak už tu někdo podotkl, postavy nejsou řádně vystresované a vzájemná interakce charkterů je nulová, to pak težko můžou vytvářet humorné situace. Rozhodně by to místy chtělo větší hysteričnost a vypointovanost. SPOILER Například tam totálně chyběla souvztažnost situace se zubama nemluvě o jejím vybudování. Ukázat totální zoufalství majitelky - objevení zubů - pak nevinou hru recepčního - moment odhalení - hysterická reakce majitelů - komické následky. To bylo totálně nepovedený. Člověk si musel půlku věci domyslet a pak si řict, jo aha tady se mám asi zasmát... A teprv nakonec se dozvědět jak se chapec k zubům dostal?!? Tohle nefunguje. Určitá polopatičnost je občas potřeba. KONEC SPOLERU Zatím mi to připadá jako prvotní nástin pilotu, kde se musej postavy a situace ještě sakra dost dopilovat a vychytat. Sitkomová řachanda veškerá žádná. Jeníku, todle má do sitcomu ještě hodně daleko. ()

macetoma

Rozjezd seriálu byl tak na čtyři hvězdy - epizoda s Janem Kašparem byla samá hláška, odvaz jak blázen, mlátil jsem se smíchy do kolen. Pak to šlo už jenom dolů. Ještě díl, kde Martin Myšička předává tajný deník se docela dal, ale v díle co Miroslav Krobot přestane být šéfkuchařem už to bylo horší. Dialogy stále stejné, jako by tvůrcům došly nápady a tak se plácají v mravním bahně stoky velkoměsta. Poslední díl, co jsem zatím viděl, kde Radek Holub hraje Urana, byl vyloženě nechutný opruz, totální odpad. Je mi tvůrců líto, neboť si vzali větší sousto než zvládli. Taky je mi líto Ivana Trojana, že tam ještě zůstal hrát - měl by zvážit odchod ze seriálu, aby nespojoval své slavné jméno s tímto - teď už - brakem. Dávám 1 hvězdu. Na čtyři to nemá ani náhodou. ()

MartinTerran

Slabé. Čekal jsem další kvalitní český sitcom, ale dobrých vtipu je tu pomálu, herci podali dobrý výkon, ale postavy jsou špatně napsány. Todle prostě nevyšlo snad příště. EDIT: Po napsání komentáře byly odvysílány asi 3 výborné díly, ale pak zase kvalita klesla, i přesto došlo k mírnému zlepšení, takže trochu zvyšuji hodnocení na další hvězdu to prostě nemá. Hodnocení: 45/100. ()

KaZbunda

Je to prostě díl od dílu lepší. Okresní přebor savím o kousek výše, ale pokud bude vzestupná tendence pokračovat, možná to přehodnotím. po 6 dílech za lepší 4. ()

kubilov

Nový sitcom veřejnoprávní televize, jenž má nesporný náběh na nejlepší seriál tohoto druhu v našich končinách, jestli bude pokračovat tak, jak to nastolilo prvních šest dílů, je to takřka jistota. Příjemné prostředí ***/* hotelu se skvělými herci, z nichž právem vyniká geniální Trojanova kreace a kovanej sparťan Novotný. Ostatní, jako například gay Taclík, (zase) barmanka Babčáková nebo plný noviny Vetchýho jsou také velmi solidním nadpůměrem, který ještě umocňují trefné hlášky a gagy. ()

Samarol

Od tohohle seriálu jsem čekal daleko víc. Chtěl jsem se jenom trochu zasmát, ale to vážně nejde. Rád bych mu dal ještě šanci, ale stačila jedna scéna, v druhém dílu, s vozíčkářem a radši jsem to vypnul. Trapnost nad trapnost. Jednu hvězdu dávám za herecké obsazení, ale víc ani ťuk. ()

Plastík

Tohle je TOP. Vynikající dialogy. Skvělý herci, hlavně jejich dokonalá artikulace. A ty témata? Píšu to a mám hubu od ucha k uchu. Každý pondělí čekám na vysílání jako na smilování. ()

jirin_cz

První dva díly super. Jenže pak se mi zdlo, že to šlo hodně dolů a jen občas pobavil některý díl. Škoda, zatím tedy průměr. ()

Vykuk

Konečně něco českého, na co se nejen dá dívat, ale opravdu se u toho zasměju. Je to jednoduché, příjemně chytlavé, nic se násilně nepodbízí, žádný dementní umělý smích apod. Herci hrají pohodově, nepůsobí tak uměle, jako v těch sra**ách, co chodí na nově a podobně. Sakra jsem nadšen a těším se na další díly:) ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz