Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

bararich8

Po finále musím říct, že celkově je to hodně povedená záležitost, některé díly byly slabší, které však následovány epizodkami o to lepšími. Krátké, výstižné, neberoucí si servítky a ohledy. Určitě se nezalíbí všem, ale tohle tady prostě chybělo. Doufejme, že 2. série dopadne. ()

anitae

Tak za mě to čtyři hvězdy teda nemá. I když musím uznat, že 12 dílů uteklo opravdu rychle. Vadila mi nevyváženost humoru - někdy jsem si i říkala proč na to vlastně koukám - tak třeba asi kvůli sympaťákovi Neužilovi a Trojanovi. ()

tranquill

Paráda. Spojení Prušinovský-Krobot opět zafungovalo! Suchý humor, crazy dialogy, skvělé herecké obsazení. Byl bych rád za nějaké další díly... ()

Drom

No upřímně, tři hvězdičky s odřenýma ušima, čtvrtá těžko. Je to sice poměrně suchý, ale taky celkem slabý a hlavní devizou jsou herecké výkony (a někdy roztomilá Lenka Krobotová). Jinak co do postav je to zas pěkná přehlídka retardů: trouba s účesem dle kastrólu, vymletá kravka (která neví, co chce), fotbalovej dement a ochránce smečky, slizká kurva s úchylkou na převlíkání, dement bez znalostí a názoru, mlčenlivej Bob, hluchej mentál a jeho nehluchý dvojče mentál, posedlá manažerka a všemu šéfuje závislák na Mahjongu (no lepší než miny nebo solitaire)... zbytek se pak nějak nestihl ve dvanácti pokračováních příliš rozjet, včetně sladké Kláry Melíškové (takovej štěk chudinka dostala :(). Nechci popírat dobré zpracování i nápady, ale je to takový bodání do tmy, na pomezí sitcomu a komedie. Vycpávky se sice nekonají, ale ten spád se někdy zoufale nekoná. ()

Luisis

Po dlouhé době český seriál u kterého jsem se opravdu královsky bavil. Skvělé herecké obsazení "tyyy voleee". Vtipné, svižné..kdy bude druhá série? - 90% ()

Automaniak

Start nového roku a Česko nasazuje laťku extra vysoko. Po 9 díle na sto procent házím tomuto seriálu 5 hvězd. Herecké výkony nejsou na 10/10 ale za Františka to je určitě 10/10 (Trojan), neskutečně dobře zahrál a zahraje! Klobouk dolů a netěším se na jednu věc, až tenhle seriál skončí :-(. Vole z toho bude rito jako KRÁVA! ()

DAPDO

Netřeba žádný dlouhý komentář, kdo nemá rád tenhle typ humoru, tak tomu na chuť nikdy nepřijde. Pro mě naprosto bez chyby, Honza Prušinovský je démon, toto se hodně povedlo. Každá postava má něco do sebe a v podání herců z Dejvického divadla to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou ! ()

Plechpetr

Čtvrtá hvězda má za mě dvě velké nevýhody. První je katastrofický první díl, u kterého podle mého názoru hodně lidí skončí a hodí to do odpadu. Druhá je vysoká absence vtipných momentů ve stopáži jednotlivých dílů. Dva vtipné momenty na díl (a to ještě horko těžko) je opravdu málo. Trojan a Novotný největší výhodou seriálu. Františkovo "No, ty vole!" se bude ode dneška skvěle vyjímat v mém repertoáru českých hlášek. ()

Stíba

Je zajímavé jak rozporuplné reakce tenhle seriál přinesl. Ať už z toho, co tu čtu nebo z toho, co mohu srovnat od lidí ve svém okolí se svým osobním názorem. Já osobně tedy zůstávám na té temnější straně spektra a moc jsem se u toho opravdu nebavil. Iva Trojan jede ale sám to nezachrání, ostatní jsou většinou jen opravdu do počtu a celá kostra seriálu, témata jednotlivých dílů (někdy jsem si opravdu připadal jak Alenka v říši divů s čím to tvůrci přišli) i vtipy mi po většinu času přišly out. Takže sorry a za 2*. ()

JBMAVERICK

Po druhym zhlídnutí bych dal i víc kdyby to šlo. Naprostá pecka! Jeden z nejlepších českých seriálů. A jasně nejlepší sitcom. Trojan je bůh. Tyvolleee ()

markotter

Po dvou dílech zatím zklamání. Nějak tam necítím ducha Dejvického divadla. Uvidíme, co bude dál. Edit po 2. letech: nechápu sám sebe, že jsem tomuto dílu dal jen 3 hvězdy. Minimálně 4. Hvězdu si to bezpochyby zaslouží. Právem. Na ducha DD si člověk musí počkat. A dočká se. ()

tančísvlky

Počkal som na druhý diel a zdá sa, že "nádejný" prvý diel sa v pokračovaní úplne rozplynul. Možno sú dva diely príliš skoro na hodnotenie, ale risknem to a skúsim predvídať. Asi sa nedá v tomto žánre byť aspoň malinko britsky normálne vtipný. Ak tento seriál má byť akási reklama na Dejvické divadlo, tak sa to minulo účinkom. Jednotlivé diely a ich úroveň neuveriteľne kolíše. Od totálneho debaklu až po iskierky nádeje. Fakt som z toho zmätený... ()

Flexaret

Ta naše česká tvorba a její pověstná absence pořádné dramaturgie: pomalé tempo a vtipů poskrovnu. Postava mladého recepčního absolutně nezajímavá, škoda jak málo prostoru mají ostatní postavy. ()

hyper01

"Prostě každej recepák, kterej ten notes má, tak se má dobře. Hlavně finančně, že jo?" "Ale hovno finančně, o prachy de, vole!" ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz