Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Rockerman

Při prvních dvou dílech jsem dost zíval. Ovšem třetí a čtvrtý díl, to už je jiné kafe! Zatím nehodnotím, ale dávám tomuto velmi amorálnímu seriálu další šanci. Doufám, že to půjde ještě výš. A šlo to výš! Díly číslo 6 a 7 zatím top! Zdravím tímto exnovináře a současného poslance Martina Komárka. Jeho články jsem v MF-Dnes vždy vyhledával a většinou s ním i souhlasil. Teď chce cenzurovat seriál pro údajné šíření pornografie!!! Může se člověk za pár měsíců v politice takto změnit? Nechápu!!! Chybělo jen málo, aby se tento počin stal kultem! Přece jen některé díly nebyly úplně super, takže dávám čtyři hvězdy. Přesto tvrdím, že tento seriál je velkým oživením v programu naší veřejnoprávní televize. Jen tak dál!(11.9.2018) Chtěl se si porovnat ČH a letošní Dabing street a mrknul jsem na to znova. Uzrálo to! Smál jsem se mnohem častěji, než poprvé a jednoznačně je to tedy lepší, než DS. "Dejvicá sranda " mi prostě sedí a já zvedám hodnocení na plný počet! ()

Luk Skywalker

Po polovině odvysílaných dílů dávám zatím tři, ale od 4.dílu se neskutečně bavím, jestli to tak půjde dál, tak dám 4 hvězdy. Ty tři díly předtím byli nic moc a dokonce hrozilo, že se přestanu dívat, ale pak přišlo to nečekané zlepšení, tak snad to vydrží do konce. K obsazení: Trojan je slizák, ale jde mu to, Když se objeví Krobot, tak je jasné, že bude nějaká dobrá hláška. Neužil působí takovým metrosexuálním až gay dojmem, i když se v roli snaží o něco jiného. Krobotová ztvárňuje nekompromisní "šefku", tak jak má být, Myšička naopak flegmatik jak cyp. A poslední kdo stojí za zmínku je Klára Melíšková - luxusní prostitutka k "luxusnímu" tříhvězdičkovému hotelu. EDIT: Navzdory názvu 4 hvězda nebude (v logu jsou tři a ty sedí i v hodnocení), nečekaně zlepšení se po třech dílech zastavilo a sjelo to do stejných kolejí, jak ze začátku. ()

vojo

Dejvické divadlo sa na ČT baví... A verím, že nielen jeho priaznivci s ním. P.S: Nechýba trochu "Pytonovské" poskočenie :) ()

char_t

Deset dílů a pořád nevím, co si o tom mám myslet. Na sitcom málo vtipné, trapné tak moc, že to už musí být schválně (nechápu proč)... Některé hlášky, opakující se 3x za díl, už vážně nejsou vtipné ani trochu (Nejsem teplej! apod.)... Ale přesto mě něco nutí dívat se dál, fakt nechápu :-) Už vím, asi to bude tou podvědomou lidskou bulvární touhou vidět superhvězdy jak jsou za debily... ()

Ydrosten

Česká televizní a filmová tvorba, trpí tím, že je do všeho obsazováno stále dokola asi 30 herců. Seriál má sice zajímavé obsazení, ale to je dost málo. Vtip tam sice taky nějaký padne a sem tam se vydaří i zajímavější dějové překvapení, ale u mně je to bohužel jen na 2 hvězdy. Nebaví mně to tak jako ostatní. ()

cle_men_tine

Tak nevím jak vy, ale já si myslím, že si tady z nás někdo dělá prdel!!! Bohužel jsem však taková nešťastná povaha, že si to nechávám líbit a ještě se tomu zasměji... ()

rekkky

Z toho, co se na veřejnoprávní obrazovce objevuje, je Čtvrtá hvězda hotový klenot, protože svým osobitým humorem dokáže zaujmout a každá epizoda má své trumfy. Herecké obsazení v čele s Ivanem Trojanem spolehlivě předvádí výbornou zábavu, protože své role a charaktery hrají s dávkou přesvědčivosti, která mnohdy nepotřebuje nadhled. Jednotlivé zápletky nejsou nikterak zásadní a výrazné svou povahou, ale způsob, jakým jsou prezentovány má osobitý styl a to je hlavní důvod, proč se vyplatí na tento seriál dívat. Prostředí pražského hotelu Meteor je pro potřeby seriálu vytvořeno pro diváka atraktivní formou, přičemž herci místo divadelních prken excelují na jiném místě a jedná se o jasný příklad toho, že i z mála jde vyprodukovat jednu perlu za druhou. ()

Olík

Čtvrtá hvězda není gejzírem gagů, hlášek a situací, při kterých divák padá co chvíli z gauče. Čtvrtá hvězda není ani situační komedií, tak jak jí známe z americké či britské produkce. Čtvrtá hvězda je důstojným pokračovatelem tuzemské tradice a legendárních seriálu jako např. Taková normální rodinka (samozřejmě myslím tu z roku 1971) těžícím z potenciálu uměleckého souboru Dejvického divadla........a že je kam sáhnout. O Trojanovy se myslím nemá cenu ani bavit......rodina Krobotova, Plesl, Šimčík, Issová, mnou do té doby opomíjený Neužil.......všichni excelují tak, že jindy hlavní tažnou sílu Davida Novotného občas až přehlédnete. Zasloužené čtyři hvězdy pro Čtvrtou hvězdu :D ()

mildaaa

Tak po shlédnutí prvního dílu jsem nebyl úplně nadšenej, ale pak se seriál pořadně rozjede. Patří k těm počinům, který jsou tak blbý až jsou prostě dokonalý. Po shlédnutí 6. dílu, tak dávám absolutní hodnocení. Seriál tahá hlavně na jméno Krobot,ale ten zde má roli spíš vedlejší. Mým favoritem zde je asi Ivan Trojan. ()

Ozzy2

Málokdy se povede natočit něco tak trapného,hloupého a absurdního.Všem,co tomu dali 5 hvězd-přeju vám,abyste se o dovolené dostali do podobného "hotelu".To by bylo stížností... A propagace Sparty,kterou cpe Novotný do všeho už je pořádně ubohá. ()

UniqueNett

Absolutně geniální! Nejen že má Čtvrtá hvězda fantastické obsazení, ale dokonce je i vtipná! Miluju sarkasmus, takže si každý díl neskutečně užívám. Ivan Trojan je naprosto famózní, duo Smutný - Tichý je tak absurdní, že nejde se nesmát a David Novotný.. to je prostě klasik :) Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaký český seriál tak bavil, takže za mě rozhodně pět hvězd. I když očekávám, že český národ tento typ humoru nepochopí, takže dílů bude bohužel málo.. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz