Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

arexam

Nic, pátá hvězda tam je. Spojení Dejvického divadla s Prušinovským je prostě Ono. Aspoň si ČT vykompenzovala odmítnutý Přebor. ()

Gogo333

Českou seriálovou tvorbu moc nemusím, většinou to je odpadová záležitost (VKV, Ulice, Ordinace) a tak jsem vždy rád, když mě něco zaujme a pobaví. Do seriálu jsem šel kvůli Trojanovi a určitě se to vyplatilo. On jako podvodníček perfektní, ředitel ujíždějící na Mahjongu a další postavy určitě stojí taky za pozornost. Každý díl mě bavil a těšil jsme se na další. Snad se dočkáme i nějakého pokračování, určitě bych byl pro. 70% ()

Hanys_

Ta čtvrtá je hlavně za Trojana. To jeho nazdaaar a ty vole mi bude docela chybět. Jinak hodně příjemný pokus o něco jiného v tom tuzemském komediálním rybníčku. ()

showxman

Granát mezi komediálními seriály, který exploduje každou scénou. Skvělá chemie mezi herci/postavami a velmi vtipné dialogy si zaslouží rovnou pět hvězd. ()

HawkeyeSaw

Po perfektním rozjezdu prvních tří dílů jsem byl nadšen. Následující díly zaměřené již více na jednotlivé postavy na úkor prostředí celého hotelu už trochu ubraly na působivosti, stále si ale udržely skvělou kvalitu díky hereckým výkonům představitelů Dejvického divadla. Trochu mě zklamal závěr, ale přesto za Ivana Trojana a poslední televizní roli Jana Kašpara nemohu jít pod Čtvrtou hvězdu! ()

ondrula

Je to docela sranda, ale jen za cenu, že je to taky dost bizar a crazy. Tak třeba Trojanova postava recepčního - zlodějíčka je sice srandovní, ale není z tohoto světa. Hrají tam moji milovaní herci z Dejvického divadla, takže jsem jim schopen odpustit skoro vše, ale na to, že je to dílo Prušinovského, tvůrce geniálního Okresního přeboru, je to celkem nic moc. Podobnost s Hotýlkem je do očí bijící. ()

Disease

Možná jsem to kdysi nepochopil, ale vždycky jsem si myslel, že komedie má být vtipná a první díl by měl navnadit k dalšímu sledování. Dám tomu asi ještě šanci a tak po 3. díle ohodnotím... Tak jsem něco přeskočil a dal až ten "kontroverzní" díl o pornu. Vzhledem k tomu, že tam byly asi tak 2 momenty na pousmání, nehodnotím odpadem, ale v naději na lepší přístí, které ovšem neuvidím, dávám 1. ()

DarkKnight

Přesto, že se jedná o jeden z nejlepších českých sitcomů, neznamená to, že je "Čtvrtá hvězda" dobrá. Seriál je celkem chválený, avšak není to zapříčiněno kvalitou, nýbrž pouze tím, že se v České republice netočí dobré sitcomy (a skoro ani komedie), takže pokud se v televizních obrazovkách objeví něco relativně zkousnutelného, co sice není trapné ale ani vtipné, je z toho dost lidí uneseno. Pokud člověk srovná "Čtvrtou hvězdu" se zahraničními sitcomy, vidí teprve tu hrůzu, kterou - jinak skvělí - tvůrci a herci vytvořili. Tento hotel a ani seriál ode mě tedy čtvrtou hvězdu rozhodně nedostane. ()

Piškotka

Typický rukopis Miroslava Krobota - humor stručný, jasný a výstižný. Všechny postavy mají "svou úchylku", pohromadě působí jako jedna rodina. Hlášky místy nepřekonatelné. Z herců výborný Plesl, Krobot, Trojan, Novotný, Myšička, z hereček Issová, Babčáková a Melíšková. Těším se na pokračování ()

.baris.

Osobně nevím, co si o tom mám myslet. Moji oblíbení herci z mého oblíbeného divadla přicházejí s mým oblíbeným - a televizí dopředu avizovaným - suchým, ironickým, černým humorem. To bude pecka, což? Nebyla jaksi. Ano, chvílema čůrám smíchy. Ale těch chvil, kdy se zdviženým obočím zírám na obrazovku a nechápu, čemu se mám smát, je víc než dost. Nakonec jsem ani neviděla všechny díly a moc toho nelituju. U Čtvrté hvězdy jsem čekala tu pátou jasnou. Asi jsem zklamaná, nevím. Ale jo, asi jsem. A tak nakonec dávám jenom dvě. ()

bloodcountes

parádní legrace, na kterou sjem stavěná, taková ta až do absurdity jdoucí. To fakt můžu. Výborní herci, nejlepší je údržbář, kurva, kuchař a managerka, ačkoli ta už dost přehrává. Pěkné svěží dílko, klidně bych si nechala líbit další pokračování při honbě za pátou hvězdou:) ()

Prochy38

Scénář tohoto seriálu mě naprosto sundal. Do toho obličeje Dejvického divadla v čele s V. Neužilem a M. Issovou.... za mě perfektní zábava na témata naprosto ze života. Možná to mohli táhnout dál, ale to by nebyli Prušinovský s Kolečkem. Jako série stačí a už víme, že takových projektů bude víc. ()

eromar

80% Na českej seriál nezvykle nadupaný. Ten divnovtip mi zatím vyhovuje a "Fuck Prague" bezkonkurenčně nejlepší moment v první epizodě. Uvidíme co dál... Po dílu "Hodina H" už musím jít na 80%. Český seriálový klenot. ()

Mikino00

Po třech dílech musím konstatovat, že je to osobité, příběhy jsou dobře humorně sladěné, ale na druhou stranu o nějaké větší vtipnosti se hovořit nedá. Kraluje samozřejmě Trojan. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz