Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

tucnakova

Sympaťáci. DD jede. Hodně hvězd zkrátka za to, že se po mnoha letech můžu večer zase čumnout na Čt1 bez blicího pytlíku na klíně a kdyby to neskončilo, koukala bych se každej další a další tejden, až do skonání. Amen. ()

daleba

Zatím tedy dost zklamání, ale pořád to sleduju a doufám ve zlepšení.... Ale kvalit Okresního přeboru to už dosáhnout prostě nemůže! ()

Fenri

Seriál čtvrtá hvězda ode mě dostává i pátou hvězdu, a to ne jen proto, že oplývá osobitým humorem (který určitě nesedne každému), ale především za po dlouhé době odvážný tvůrčí krok české televize a vystoupení z totální šedi. Palec nahoru. ()

charlotteLnD odpad!

Bože, proč? To jsou diváci tohohle skvostu hrdými vlastníky azbestovýho zažívání, nebo jde o nějakej novej druh masochismu? Slovy to nejde popsat, ta sračka se musí zažít na vlastní oči, pro mou maličkost se jednalo o jeden velkej WTF moment. ()

hony23

Sitkomy tady opravdu moc točit neumíme. Čtvrtá hvězda však patří mezi pár vyjímek potvrzující pravidlo. Asi 3 díly mi sice trvalo, než jsem seriálu přišel na chuť, ale poslední díly už se dobře bavím celým tím panoptikem, které tvoří hotelový personál. Zatímco většina českých sitkomů je totiž trapná neplánovaně, Čtvrtá hvězda na trapnosti jednotlivých postav postavila celý humor a ono to opravdu funguje! Naprosto bezkonkurenční byl zatím 6. díl s dnes už kultovní pornoscénou - to mě vážně rozeslalo na kaši! ()

paddy35

S každým dílem se bavím víc a víc...naprosto skvělý sitcom s ještě lepším hereckým obsazením..naprosto nejlepší z nových seriálů České televize. ()

Stelletta

Po dlooouhé době sitcom, který mě opravdu baví. Absurdní humor, absurdní postavy, výborní herci (klaním se dejvičákům), výborně napsané. Oceňuji, že každý díl se věnuje jedné postavě. SKvělé, svělé, skvělé. Nemám jiných slov! Děkuji pánové Prušinovský a Krobote. ()

LencaN

Nechápu, zkrátka nechápu tak vysoké hodnocení takového sitkomu. Viděla jsem dva díly, abych měla klidnější svědomí, že nehodnotím po jednom, ale vůbec nic se nezměnilo. Absolutně mě to nebavilo, nepřišlo mi to vtipné, obsazení bylo zvláštní...no prostě nuda na entou. ....Bohužel ani ve třetím dílu jsem nezaznamenala žádný pokrok, takže nemám důvod svoje hodnocení navyšovat. Trojan je sice super slizák, ale sitkom má diváka bavit a ne ho uspávat. ()

Juick

Český seriál, ze kterého se mi nechce zvracet? Konečně jsem se dočkal. Dá se na to koukat, občas se i zasměji. Jen tak dál. ()

mandella

Počkala jsem si skoro do konce a s radostí dávám plný počet. Je to přestřelené, na hraně, charaktery šílené, ale prostě to je zábava. A tak to má být, ne? Nejlepší postava jednoznačně Tereza v podání Lenky Krobotové a s ní spojené scény "erotického zájmu" o Davida nebo točení "porna" s Františkem :-))) ()

MTA

Čtvrtá hvězda si těch pět hvězd určitě zaslouží. Společně s Comebackem a Okresním přeborem je to nejlepší seriál, který byl za posledních deset let natočen. Výborné herecké obsazení Dejvického divadla tu dokazuje, proč je to špička v naší kultuře. 90% ()

rigby

Jasně zářící hvězda na nebi šedivé české televizní tvorby. Svérázný humor, chvílemi až moc černý, ale stále originální. V podání vynikajících herců, které si nelze neoblíbit. Možná je můj pohled zkreslen tím, že se jedná o mou oblíbenou sestavu, ale neuvěřitelně jsem se bavil. I když hluchá místa se najdou, jako celek je to silně naprůměrné a osvěžující. ()

zigy

Bomba! Každá postava je originál každým coulem. Humor je zcela specifický a nemusí každému sednout, mě ale sednul dokonale, podobně jako v Okresním přeboru. Skvělé herecké výkony, je vidět, že herci si své postavy opravdu užívají. Vedle Comebacku a Okresního přeboru je to další český sitcom, který může směle konkurovat zahraničním vzorům. Ale je to ještě daleko lepší! Chceme druhou řadu!!! ()

mr.twizta

Tak takhle jo. Tvůrčí tým stojící za nadprůměrným Okresním přeborem opouští pohodlný vesnický pažit a suverénně se vrhá do víru metropole. Ošuntělý hotýlek se hemží pestrýma postavičkama, ke kterým sice člověk pár dílů hledá cestu, ale ve finále by se nejradši neodhlašoval a prodloužil rezervaci. Prostoru se dostane všem, nějak extra se tu nepřehrává a humor, o který tu jde především, je místy příjemně absurdní. Zdá se, že Prušinovský a spol. definují českou komiku a já mám radost, že tomu mohu s potutelným úsměvem přihlížet. Pětka padne snad už příště, to se snad podaří neobsadit do jedné ze stěžejních rolí nesympatického vykulence s imbecilním účesem. ()

Merenre

Po prvních dvou dílech jsem z toho neskutečně zklamaný. Ačkoli je znát snaha (ač totálně marná) stylizovat seriál do podoby sitcomu a je zde jasná inspirace Hotýlkem. Místo jadrného, srdečného a krásně ujetého, absurdního a také svěžího a živého britského humoru zde dostáváme přesně to, co uvrhlo český humor do sraček v posledních cca 15 letech, a to jízlivá, žlučovitá, maloměšťácká satira, plná zlomyslného a jedovatého humoru, která se tím nejlacinějším způsobem snaží nás přesvědčit, jak je naše země v prdeli, zatímco všude jinde se mají jako v ráji. Comeback je proti tomu pecka a ještě výš po shlédnutí tohoto vystupuje na mém žebříčku (i v otázce dodržení formy, což se Comebacku na rozdíl od tohoto daří) kvality. Marně jsem doufal, že se češi vydají tímto směrem a vypilují to, aby český humor opět dosáhl zlatého věku zažívaného během Cimrmanovců, Wericha, Lipského, Šimka a Grosmana apod. Místo toho udržuje stabilní tempo typu tele tele jenom si tentokrát pomyslní genzer ze suchánkem hrají na velké intelektuály. A jak ty dva trapné zmrdy nesnáším, po kvazihotýlku jsou mi milejší, protože si na nic nehrají - jsou prostě jenom zaostalí. Zatím nebudu hodnotit, ještě jednu šanci tomu dám, tak moc si přeju renesanci kvalitní české tvorby a humoru. ()

0kozel

Tak tohle je lepší než jsem čekal. Chápu, že tenhle typ humoru není pro každého, ale mě to hodně sedlo a navíc mi to přijde na české poměry dost originální. ()

polyxena

Tak to byla jízda! Něco takového jsem v České televizi opravdu, ale opravdu nečekala. Místy občas trochu moc tlačili na pilu (těch sexuálních narážek tam na mě bylo trochu moc...liberálnějším spoludivákům se omlouvám), ale celkově naprosto na jedničku. Jeden se bavil a zároveň mu běhal mráz po zádech, protože některé z postav jako by opravdu vypadly ze skutečného života... ()

tomino28

Dobré, dokonce moc dobré! Na české poměry se jedná o svěží vítr mezi seriálovou produkcí. Asi to není pro každého, ale pokud je vám vlastní typ humoru, který balancuje na tenké hranici mezi únosností a trapností, tak se bavit určitě budete. Seriál je okořeněn spoustou peprných výrazů, ale přesto jde proti proudu, protože ony sprosťárny nejsou užívány samoúčelně a jednoduše se do děje o tom našem čecháčkovství hodí. Mimo to se mi líbilo i celé herecké obsazení v čele s vynikajícím Ivanem Trojanem, který ve své roli recepčního Františka jednoduše exceluje. Nějaké mouchy a slabší díly by se určitě našly, ale jako celek si Čtvrtá hvězda ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz