Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa ArthasKarfa k tomuto seriálu (22)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Výborný český seriál o oddělení, které se zabývá vraždami a další velmi závažnou trestnou činností. Kromě pracovních postupů, policejní byrokracie a často nedosažitelných pachatelů zde opravdu velmi oceňuji vhodné herecké obsazení všech postav a vedlejších byť malých rolí. Jednotlivé díly mají spád a baví. Jsou různorodé a opravdu nejde jen o vraždy, které jsou vždy stejné a vyřešené rychle nebo naopak pomalu. Líbí se mi i různorodost míst, kde se případy po Praze vyšetřují, porovnáváte s místy, které znáte, kde se pohybujete a to je na tomto seriálu taky velmi poutavé, právě tato spojitost s místy, která mám rád. Skvělý seriál jedním slovem. Není co vytknout. ()

Laborant (2014) (S01E05)

Tady byl ten pachatel opravdu na přes pusu. ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Václav opět ukázal, že z historie se lze poučit i v kriminalistice. ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

Dobrá byla ta drobná etuda s ETŘ. Skvělý systém. :) ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

Zajímavý fakt s tím časem a navíc pan Mrha je fakt hnusák. ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

Přeji vám hodně opravdových pracovních úspěchů. 😁 ()

Season 2 (2016) (S02)

Podobně jako první série, velmi zábavná, dynamická a logická záležitost, která i díky skvělému obsazení baví a nechá vás přemýšlet o pachatelích a trestných činech během celého dílu. Velmi děkuji za takové seriály a zobrazení policejní práce bez velkých přikrášlení s její nudnou realitou i dílčími úspěchy celého vyšetřovatelského týmu. ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Vladimír Javorský tenhle díl opravdu velmi kvalitně doplnil svojí výborně zahranou rolí nevidomého svědka. ()

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Chudák Kozák, ale jinak hodně povedený díl. ()

Tělo (2016) (S02E05)

Jak se Ti žije s vědomím, že jsi vrah? Zdá se Ti vo ní?  ()

Olizovač (2016) (S02E06)

Já jsem snad do smrti vodsouzenej dělat ze samejma debilama. :-D ()

Krádež století (2016) (S02E07)

Korejs  se nevzdá, jinak případ zajímavý vždycky když ho řeší Plíšek. ()

Season 3 (2022) (S03)

Nové a povedné, opravdu to byl ten styl případů a vyšetřování, který jsem měl na původní sérii rád, Adéla a Jirka byla zajímavou a zapadající posilou. Občas něco málo Plíška a Korejs s jeho jablíčky. Korupce a rodinné pozadí. Prostě dobré a děkuji. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Je to vlastně hodně podobné, jako předchozí dvě série, ale něco mi tam chybí, jestli Plíšek nebo Korejs a nebo jen taková ta "neznámost" seriálu, který se ve třetí řadě už těší popularitě a mže na tom stavět. Zatím nevím ale těším se na další díly. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Kromě návratu dvou původních postav mě opravdu bavil Korejs a jeho přesuny v zasedačce. Jinak zajímavý díl i vyšetřování. Skopal je zárukou kvalitního výkonu. Prostě se to zase povedlo. ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Tohle byl hodně smutný díl a tak celkově takový těžký a vlastně dost morální a lidský. Líbí se mi, že prostor je dán stejně všem od Vetchého po Hanuše. Tenhle díl patřil ale Barboře Bočkové a to bylo moc dobře, na pozadí totiž velmi koreloval s jejím osobním světem a celé se to prolnulo. ()

Električka (2022) (S03E07)

Další skvělý díl, pokračování náročného vyšetřování vražd taxikářů a k tomu další zvláštní vražda v tramvaji. Tým šlape a k tomu příjemně dávkovaný humor. ()

Strihač (2022) (S03E08)

Moc hezká práce kriminalistů i na podružném případě série vloupání. Opravdu se mi líbí jak tým šlape. Nová ředitelka je "na pěst" a opravdu bych jí za šéfovou nechtěl. Paráda je, že Korejs dostal zase víc prostoru. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Tak tenhle díl byl tedy opravdu síla, představa, že si člověk vezme na vychování děti z dětského domova a skončí to takhle. Lidé, kteří lásku dali a vrátila se jim jen nenávist a zloba. ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

To je generace, čuměj do mobilu......jaký video natočí jaká pipina na konci světa, ale jak vypadá člověk ve vedlejším pokoji nemaj ánunk. Věta, která dokonale vystihuje tenhle díl a vůbec chování mladých lidí. Kromě celého vyšetřování se mi líbil i návrat Tomášovi dcery, kdy se kromě jiného opět její život drobně v podobnosti přiblížil případu a scéna na konci je velmi dojemná. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD