Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Autogram k tomuto seriálu (35)

Krádež století (2016) (S02E07)

Skutočne nabitý diel, keď sa uzatvárajú viaceré prípady aj osobné osudy. Pri krádeži pol miliardy bez mŕtvoly je dôvod na vtipkovanie, a tých vtipov sa tentokrát urodilo. A zostal čas aj na analýzy stravovania policajtov vrátane policajnej klasiky už od čias Rexa - housky se salámem. Na každého raz dôjde, len či ten záver so šéfom vyústi tam, kam všetci dúfajú... ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Ani záverečnej časti druhej série nič nechýbalo. Charaktery policajtov sa definitívne vyjasnili, a nie je to až takým prekvapením. Vyšetrovanie bez motívu sa nevedie ľahko a tak sa motív hľadá aj v poslednej nitke, ktorá sa nájde. Zostáva len dúfať, že o nejaký čas sa snáď dočkáme ďalšej série. –––– No vida. A pak, že je pravda ve víně. –––– Mám vám od kolegů vyřídit, že i z hoven se dají vyrobit důkazy. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Najskôr normálne vyšetrovanie, ale na konci kuchárske okienko len pre silné žalúdky. Ešteže z toho všetkého strašného urobili komédiu aj v spolupráci so Šípom. Trochu politickej nekorektnosti vo vyjadrovaní v tejto príliš korektnej dobe nezaškodí. –––– Za slušnou mluvu odpovídá vedoucí, a to jsem já. Tak mě, kurva, neserte! –––– O pachatelích stačí říct, že to byli mladíci. ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Vyšetrovanie štýlom pasce na páchateľa nie je nový, je tu použitý celkom umne, ale ten spôsob, ako sa k tej pasci dostali, bol dosť krkolomný a zdĺhavý. No a presne takú PVC fľašu som používal v detstve na nápoje pri výletoch do prírody, chuť vody v nej bola už po krátkej chvíli riadne hnusná. Partia 1. oddelenia sa pomaly kompletizuje, uvidíme, ako to nakoniec dopadne. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Konečne prípad a vyšetrovanie, ako sa patrí na Prvé oddelenie. Až do konca som nemal istotu, či sa chodbová scéna uskutoční. –––– Ty nechceš vidět, jak ti poroste dítê? Tak promluv, jinak ho budeš znát jen z fotek! –––– Je to návykové, tadle práce. Stačí pár dní a zjistíš, že bez toho nemùžeš bejt. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Mlčať je zlato, ale keď mlčia všetci a vietnamským spôsobom, majú to policajti ťažké. Pekné vyšetrovanie, medzi kolegami to pekne iskrí, aj keď nie láskavým spôsobom. Záverečná finta na podozrivého bola veľmi drsná, to si asi ani nevieme predstaviť. –––– A když neposlouchá, tak se to bere jako ostuda. Toho manžela, že ji nevychoval. –––– Nezapomínej: Kdo si hraje, nezlobí. –––– Na to by byla nejlepší Adéla... ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Od samého začiatku trochu prebábätkované, ale má to svoj význam. Až na főriky zo začiatku, dosť smutná epiződa, celá na pleciach Adély. O to horší pocit z toho mám, že to všetko vyzerá tak reálne. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Tak to bola slušná dávka úmornej policajnej práce. Až taká veľká, že sa nezmestila do jednej epizódy seriálu. A to všetko s jednou nenápadnou fetkou. ()

Električka (2022) (S03E07)

Prípad s feťákom sa komplikuje, hoci ten sedí. Našťastie na myslenie pomáhajú jablká, zvlášť ich veľavýznamné šúpanie u Korejsa. Ten koniec celú úmornú policajnú prácu posiela do hajzlu, ale aspoň vtipným spôsobom. –––– To děláš chybu s tím jablíčkem. –––– Pane majore, tak jsem blbej já nebo vy? ()

Strihač (2022) (S03E08)

Náhoda dokáže byť sviňa, ale niekedy to trvá. Reálne podľa titulkov skoro dva roky, ale aj hodinové trápenie, ako sa dostať k vrahovi poctivým vyšetrovaním, bolo dosť. –––– Zpracuj to do prezentace a pošli mi to. Mám pocit, že jsem nepřišla na kraj, ale do středověku. –––– To jsou blbci, co? –––– Nechci se nechat okrást. To přeci nebudu riskovat. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Epizóda sa úplne vymanila z policajných kancelárií a toľko času v teréne sme v Prípadoch ešte nezažili. Zažili sme ale horor. Aspoňže ten podpráporčík dospel k svojej minúte slávy, keď už musel robiť celý čas niekomu taxikára. –––– Kudy se jede, určuje řidič. –––– Budete bydlet u mě. Já se o vás postarám! ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Tentoraz bola tá mravčia policajná práca aj trochu nudná. Alebo je môj slabší dojem spôsobený aj tým, že na Kozáka sa to akosi sype z dvoch strán naraz, akoby jedna riaditeľka nestačila. –––– Ta osoba jeví známky manipulativního a antisociálního chování. – Jo, taky si myslím, že je to kráva. ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

Tak to bolo drsné priznanie, a k tomu ešte šialená dôslednosť v zahladzovaní a manipulácii stôp. Tá odcudzenosť spolubývajúcich bola až neuveriteľná, keď nevedeli nielen mená ale ani počet spolubývajúcich. A tiež súkromný život dcéry Kozáka, teda skôr akejsi filmovej karikatúry mladého slobodného života. Táto epizóda sa musela zaobísť bez ošúpaného jabĺčka. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Taká rozlúčková epizóda, kde je samotný prípad v pozadí turbulentných udalostí na 1. oddelení. Trochu sa mi nezdalo, že len tak sa policajtom podriadi Vor v zákone, a podľa záverečných titulkov to aj tak dopadlo. Taká malá krajina jednoducho nemôže stačiť na vyššiu medzinárodnú mafiu. ()

Trik (2022) (S03E13)

Všetko dopadlo dobre, aj prípad bol náročný, ale nie až tak zaujímavý, ako by sa na posledný diel patrilo. Priestor sa musel nechať ukončeniu všetkých osobných liniek, a to sa podarilo dokonale. –––– Kamaráde, bejvalej policajt, to neexistuje. To je protimluv. To je jako bejvalej alkoholik. Obojí nelze vyléčit. –––– Staré myšlení, neperspektivní typ. Vy si ani neumíte srovnat mikrofon k videokonferenci. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD