Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

HAL

Narace až na kost, je v tom asi miliarda střihů, ale kdyby z nich vyhodili jen jeden jediný záběr, tak se film rozpadne na prach - ani vteřina není zmarněna zbytečně. Příběh je vyprávěn tím nejúspornějším minimem, a akční scény samotné bohužel až pod minimem - střihy tak rychlé, až není vidět vlastně nic. Jen škoda že právě v té finální, místo vymýšlení něčeho originálního, ustrnuli na pouhém vykrádání nejzajímavější scény z jedničky. Spokojených 6/10 ()

liskam

Naprosto vážně vám povím, že mě tenhle film rozplakal a dlouho jsem se z toho nemohl vzpamatovat. Každý kdo viděl už nějaký ten akční thriller a shlédne i tenhle film, pochopí jak to myslím. ()

mzss1

|94%| Viděno v kině. Konečně ! Máme tu šestý a poslední díl této podle mého názoru neprávem kritizované série. Kritiku začali lidé víceméně vnímat od čtvrté části s nesoucím názvem Afterlife. Jde o to, že se změnil styl. Akce začala být stavěna na efektech, přeakčnělosti atd. Já často nemám rád filmy, kde je akce přepálená – pak mi to zcela zkazí celkový dojem z filmu. Jenže tahle RE série je prostě výjimkou. První dva díly jsou na podobné úrovni (5*). Trojka je trochu odlišná, jen mi tam trochu neseděl konec, přesto lepší 4*. Čtyřka má výrazně pomalé tempo a je vidět i nižší rozpočet, přesto obstojné 4*. Pětka má perfektní a zajímavý úvod, hromadu akce po celém filmu a výtečný soundtrack – opět za 5*. No a tento díl samozřejmě opět plná darda. Bál jsem se, že po letech mi tento finální film už nepřijde dost dobrý a že už mi ta přepálená akce bude trochu vadit. Přeci jenom jsem poslední dobou v hodnocení a názorech na filmy o dost přísnější než kdy dřív. Jenomže během úvodu (stačilo jen chvilku) a už jsem byl celý nadšený a snad i dojatý, že vidím opět Resident evil. Já na téhle sérii vyrůstal. První dva evily jsem viděl z videopůjčovny na VHS. ;) Třetí už na DVD! :P Akce začíná na světle, je opravdu monstrózní. Poté se bude odehrávat víceméně ve tmě, což mi nevadilo – vše bylo přehledné. Občas byla kamera trochu roztřesenější, ale to je přece novodobým trendem. Přesto jsem si jí užil. Dalším velkým překvapením bylo to, že zde byl přímo gigantický počet mrtváků. V předchozích dvou filmech, především v tom pátém, minulém jich moc nebylo. Herecké obsazení dobré jako vždy. Jovovich a Larter – obě skvělé. Závěr má pointu, která se mi líbila – pěkné uzavření série. Za zmínku stojí i solidní hudba od Haslingera. Chyběla mi tu akorát jedna postava – to bych vytknul (neřeknu jaká), ale neva. Takže, je sice škoda, že je už konec této vydařené série, ale jsem rád, že to skončilo asi zhruba tak, jak jsem si představoval. Těším se na DVD ! ()

Anderton

Je fajn, že Posledná kapitola je tak špinavá a ide o tak rýdzi postapokalyptický kúsok. Zároveň je škoda, že Anderson nedokáže byť ambicióznejší, Aliciine schopnosti sú stále over the top, čo nejde dokopy s tým, že všetko je brané tak extrémne vážne. Ide o non-stop akciu s priblblými dialógmi od začiatku do konca a ak by sa film občas zastavil na viac ako jednu minútu, zrejme by mu to prospelo. Celú sériu treba brať tak, že Anderson na viac nemá, že zo seba vyždímal maximum možného a že je s výsledkom podľa všetkého sám (spoločne s Millou) spokojný. Ako guilty pleasure to funguje než ako drsná temná séria, čo ale zámerom tvorcov určite nebolo. ()

Frajer42

Znáte ten pocit, kdy čekáte na 3D verzi nějakého filmu, ale už vás čekat nebaví, tak se rozhodnete koupit ubohou 2D verzi a pár hodin poté se 3D verze přeci jen objeví? Samo o sobě to není tak hrozné, prostě si koupíte další blu-ray disk. Mnohem horší překvapení na vás čeká v okamžiku, kdy se rozhodnete si disk přehrát. Zjistíte totiž, že to co se mělo odehrávat ve třech rozměrech se povětšinou odehrává opět jen ve dvou rozměrech. Samotné 3D zaznamenáte pouze v hloubce obrazu. Další film s maximálně odfláknutými 3D efekty, které byly evidentně dodělané dodatečně jen kvůli marketingovým účelům. Od snímku takového, jsem vůbec nic nečekal. Jsem tedy celkem příjemně překvapen přívalem akce. Skáče se z akce do akce a divák nemá moc příležitostí nadávat na velmi nezajímavý děj. Zbytečně se nekecá, neboť si byli tvůrci dobře vědomi, že to co postavy vypouštějí z papulí se dlouho poslouchat nedá. Velkou výtku bych si dovedl nasměrovat směrem ke kurevsky roztřesené kameře. Když si k tomu připočtete fakt, že se kompletně celý film odehrává v naprosté tmě, tak si to od diváků žádá opravdu pevné nervy a v mnoha pasážích i zvýšenou představivost. Jako fanouška GoT mě velmi potěšilo, že se ve filmu objevil Iain Glen, dokonce naklonovaný. Snímek nedoporučuji sledovat v noci. Díky všudypřítomné tmě hrozí velmi reálné usnutí. Osobně jsem si jej dopřál hned dvakrát. Za sebe dávám 3 * a nebýt té debilní kamery, tak bych zašel ještě výš. Příjemná akční jízda s nezbytným minimem keců. ()

MikeCool

Potvrdilo se mi to, co jsem od tohoto - doufejme, že už - posledního dílu ze série Resident Evil očekával. Na 3. díl, Zánik to samozřejmě nesahalo ani po kotníky. Ovšem z té pomyslné trilogie, natočené po 3. díle, tedy Afterlife, Odveta a Poslední kapitla, hodnotím nejpozitivněji právě tento závěrečný díl. Jako jediný se občas náznakově přiblížil kvalitě starého, dobrého Residentu z roku 2000, 2002 a 2004. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Kothy

Zřejmě poslední díl této nekonečné série je tu. Konečně to všechno začalo dávat smysl. Kromě starých herců se zde objevuje i pár staronových, jako třeba Ali Larter nebo Ruby Rose. Milla Jovovich to konečně dotáhla do konce a nakopala Umbrelle prdel. Jinak je to prostě akční výplach jako minulé díly. "Jsi klon"? ()

Campbell

Kde začít? Neznám nikoho kdo by měl tuhle sérii rád, jen sebe. Já se u téhle sérky dokonale bavím. A ano hrál jsem všechny díly Resiho a nemusím neustále plivat břečky o tom jak to nemá nic společnýho se hrou. Tohle je pro mě popkornovka u který se moc nepřemýšlí. Mám rád všechny herce zde, a pochybuji že jestli bude nějaký ten restart série že nový film sežene lepšího Weskera než je Roberts, tenhle chlápek se pro tuto roli narodil. Efekty jsou parádní a pár příšer ze hry potěší. Co mě potěšilo víc byla akce která tu je natočena mnohem lépe než v předešlích dílech. Škoda že hudbu nedělal Tomandandy měla větší šmrnc. Akční sekvence tělo na tělo byly parádní a finále kdy Alice konečně dostane svou pomstu mě uspokojilo. Já si sérii užil, a dost pochybuju že vznikde ještě další díl, který by pokračoval s Alicí. ()

predators

Není to až taková sračka, jak jsem čekal...nepamatuji si předchozích třiadvacet dílů a né, nejsem fanoušek Resident Evil. Jak sám název napovídá, zlu v rezidencích téměř dozvonilo...zbývá tedy vyhladit pár zombíků, cerberů a jiné zmutované havěti. Jo a taky je třeba zabít lidi. To jsou taky pěkné svině. Takže máme co řezat, provrtat kulkama, nejlépe spálit, takže tím zasereme dvě hodiny a máme vymalováno. Na další díl už snad nebudeme mít peníze...pokud se znovu nenajde nějaký vymaštěný sponzor. ()

silentname odpad!

"Resident Evil: The Final Chapter" je pre mňa absolútne najhorším filmom v celej sérii. Je to spracované tak neskutočne otrasne, že by si niekto za to zaslúžil facku. Nebudem sa ani venovať príbehu, ale rovno odstránim z cesty skutočnosť, že tento film očividne nikto nevedel ako zostrihať a spravil z toho tak neskutočne otrasne nepozerateľný film, že som to nevidel minimálne 10 rokov. Netuším, kto sa postaral o strih, ale mal by dostať výpoveď. Rovnako ako kameramani a ich roztrasené akčné zábery, ktoré spôsobia, že človek nič nevidí, alebo má v tme vo svetle baterky pocit, že sa celý set zmenil na miestnosť so stroboskopom. Bolí z toho hlava a som šťastný, že som to videl v 2D, lebo som absolútne presvedčený, že všetci, ktorí išli na 3D verziu budú mať príšerné bolesti hlavy a očí. Na to sa nedá pozerať. Nemám ani pocit, že som sa dokázal na to pokojne dívať, len som neustále premýšľal čo sa deje. Vyraziť celý tím, ktorý mal na starosti kameru a strih. Toto bolelo. Ale problém je, že príbehovo je toto maximálna nuda, celé je to ako skutočný videoherný film a nič tu dokopy nedáva zmysel. Záverečný twist je pre mňa tak strašný, že to dokonca môže rozbiť pocity zo všetkých predošlých filmov a mám pocit, že sa na ne už človek asi nikdy nebude môcť pozerať ako predtým. Toto je neskutočne zlé. Postavy sú absolútne nevyužité. Herci miestami tomu nevedia nič dať. Niektoré efekty sú absolútne otrasné. A z iných som zase nechápal. Koľkokrát sa tu Claire podarí ujsť pred explóziou? A mimochodom, čo sa udialo medzi týmto filmom a Resident Evil: Retribution? A záver ani komenovať nebudem, lebo je to podľa môjho názoru tak neskutočne otrasné, že horšie to už asi ani byť nemohlo. Neodporúčam film vidieť. Ako človek, ktorý ostal so sériou Resident Evil aj po tom, čo som videl Resident Evil: Afterlife musím povedať že ste to maximálne zabili. Všetko je stratené. A jediné v čo dúfam je, že to niekto spracuje nanovo a lepšie. ODPAD! Hodnotenie: F ()

Yoshitsune odpad!

Zatímco herní Resident Evil, teď působí jako Fénix, tak filmový Resident Evil s jasně daným podtitulem, Poslední kapitola, působí ještě hůře než předchozí dva díly. Nejprve však musím napsat, že akce jako taková neni vyloženě špatná, pokuď zní tedy něco uvidíte, jelikož akční scény sou tak brutálně prostříhány, že i ti co nemají v lásce Baye musejí uznat, že Anderson je brutální střihač. Aby jste to pochopili, Anderson stříhá u každé akční scény, takže střih v každé druhé vteřině, je opravdu nápor na mozek. Navíc ve filmu je taková tma, že ani neni vidět, která nezajímavá vedlejší postava právě umírá, né že by na nich nějak záleželo, ale když už si nemůžete ani vychutnat nějaké lahůdkové sežrání nějakým digitálním monstrem, tak je fakt někde něco špatně. Předchozí dva díly, co Anderson režíroval, v akci taky nijak zvlášť neperlily, ale aspoň bylo vidět kdo s kým bojuje. Tak a k dalším věcem, postava Alice, zde již rezignovala na nějakou inteligenci, takže dobrovolně ze sebe dělá kreténa a nechává se chytat do různých pastí a nebo napadat. Takže to působí jednak hrozně legračně a za druhé, hrozně smutně. Příběh je v podstatě, to samé, jdi a získej něco, co "ne"ukončí celou apokalypsu. Logicky tohle má být poslední film, ale jelikož Andersona baví ojebávat lidi, tak další díl, je určitě za rohem. Ano, ano ve filmu je pak šokující zjištění, jak že ta Alice a ten její život se mají a kdo je tím zrádcem, ale zrádce odhalíte hned a zjištění s Alici, neni zase tak šokující jaké mělo být. Celé to tak trošku působí, jako by za nitky tahalo největší a nejtajemnější zlo vůbec........Uwe Boll. Mrzuté je, že to nestojí ani za tu jednu žalostnou hvězdičku, kterou bych udělil ze soucitu. ()

SeBig

Díky bohu už zakončení této série, která poslala celou značku RE totálně pod kytky.. režisér Anderson asi hodně koukal na walking dead a na mad maxe a opět se tak trošku inspiroval. Akce je tam od začátku do konce, ale je to tak debilní, že mě to ani nebavilo. Prostě to dosrali a já doufám, že se tý značky ujme někdo jinej a natočí SKUTEČNÝHO Resident evila. ()

Visáč

Po nabušenom Retribution trpké vytriezvenie. Scenáristicky vyprázdnené, s prvkami, ktoré sú aj v kontexte "movie logic" tejto série mimo. Bez prekvapenia alebo nebodaj originálnej myšlienky. Milla bez iskry a zápalu, obklopená bandou bezvýznamných sráčov. Skvelá ukážka x-tého pokračovania v rukách CGI auteura, ktorý si to ide na autopilota a jeho manželky, ktorá si to ide na paycheck. Hviezdička za Predictive combat software. ()

ainny

Do kina jsem šla nezatížená předchozími sériemi a nic extra jsem ani nečekala. Jediným důvodem, proč jsem pustila korunu, byl Lee Joon-gi. Jako jeho skalní fanynka a překladatelka jsem si jeho hollywoodskou premiéru (kterou, světe dív se, nejdřív odmítl) nemohla nechat ujít. A kupodivu jsem byla příjemně překvapená. Nenudila jsem se a při pohledu na zombie (o ně naštěstí ani moc nešlo) jsem se ani moc nesmála. Díky vysvětlujícímu začátku jsem byla v obraze a neměla jsem pocit, že vynechat předchozí části byla chyba. Jak už tu padlo, střih byl až moc agresivní, a když ho doplnily světelné efekty, nevěděla jsem, která bije. Naopak se mi líbily části, které jako by si vzpomněly na prapůvodní herní začátek. A ten Joon-gi? Jeho úloha byla přesně taková, jaká se dala čekat. Malá, ale nepřehlédnutelná. Nicméně Paul Anderson se nechal slyšet, že by rád s ním a s Millou natočil film, takže uvidíme, jestli se mu povede kráčet ve šlépějích Lee Byung-huna. :^) ()

korbitch22

Lepší než čtvrtý a pátý díl, pořád ale sakra daleko od kvalit prvních tří dílů. Tam kde Anderson přestal dělat staré chyby (zpomalovačky, nudné lokace, blbej scénář) tam začal dělat nové chyby a to hlavně místo otravných zpomalených neefektivních akčních scén až přílíš zrychlil a ten stroboskopický střih ničil jednu akční scénu za druhou a hlavně snad i Andersonova lenost, kdy místo pořádných poctivých efektů jakým byl Nemesis, psi v prvním díle nebo hlavní zrůda ve třetím díle vše posral použitím příšerně laciného CGI a např. to monstrum v Úlu ve sklepě mě dokonale znechutilo. Nemůžu říct, že jsem přímo zklamaný, tuhle sérii i přes všechny Andersonovi chyby vlastně žeru, ale od finalé bych čekal mnohem víc. Pointa mě docela potěšila, stejně jako návrat do Úlu a vizuální stránka taktéž, ale těch chyb je strašně moc, neskutečně trapný konec Weskera, kurva sem se těšil na pořádnou bitku, ze všech dílů nejhorší hudba, hnusné efekty...jsem z toho víc rozpolcený než sám Rozpolcený. Slušné béčko, ale vynechání kina mě teď už vůbec netrápí. Anderson je pako.50%. ()

Chrustyn

Přiznám se, že svět filmového Resident Evila pro mě skončil u třetího dílu. Od té doby se mi všechny díly míchají do jednoho nepřehledného a hlavně neskutečně trapného celku, který v ničem nefunguje a ukazuje, že ty 2-3 dobré filmy, které Anderson vyplodil, byly pouhá náhoda. ()

Marze

Akce. V Poslední kapitole navíc akce řízná, nešizená a takřka nepřetržitá, vyzbrojená jak létajícími příšerkami, tak mohutným jízdním parkem po vzoru předělávky Šíleného Maxe. Jenže zároveň akce střihaná tak nesmyslně zběsile, že je ve výsledku chaotická, nepřehledná, nezajímavá a vlastně znehodnocená. ()

rollman1

Epické zakončení ságy jedné frančízy? Myslím, že ne. Alice se vrací do Úlu, kde to vše začalo a je to nudné, nepřehledné a děsně nezábavné. Postavy přebíhají z bodu A do bodu B. Střílí se, utíká se a přestříhává se, ale tentokrát nic není zpomaleno. Celý snímek je prostě nuda, boje s monstry nejsou nijak inovativní a stejně z toho souboje není nic vidět. Nepotěší také likvidace všech postav s Retribution a opětovné přeskočení bitvy, na kterou lákal konec předchozího dílu. Bohudík jsem moc nečekal a tak nejsem zklamaný. A final chapter? Tomu nevěříte ne? ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)