Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Kingjiri

Scénář opět působí dojmem náhodnýho generátoru již použitejch dějovejch linek a postav, přičemž je jedna z původně mrtvejch postav naklonovaná hned několikrát. Daří se ale pracovat s těma nejzajímavějšíma motivama v rámci série (návrat do Úlu z jedničky a pouštní exteriéry z trojky). Akce byla docela fajn, jen střih moh být míň zběsilej. Iain Glen si záporácký role docela užíval a jeho závěrečnej fight s Millou Jovovich byl slušnej. Oproti očekávání vcelku záživný zakončení jinak spíš podprůměrný série. Věřim, že to podobně vidí i pan režisér a do dalších dílů se pouštět nebude (poslední scénou si však nechal otevřený vrátka). ()

Stíba

Jestli si to tvůrci ještě nerozmyslí a nebudou chtít s Millou znovu obydlovat planetu (což nepředpokládám), je s touto herní sérií, na které jsem sám vyrůstal, po patnácti letech zřejmě konec. Na finále mě nejvíce bavila asi hned úvodní pasáž v postapokalyptických ruinách města i další exteriérové části a co mě naopak trochu obtěžovalo byl občasný přehršel né úplně dobře vypadajících CGI scén. Byly tu i lepší díly ale celkově a především pak příběhově je to celkem důstojné zakončení jedné herně-filmové ságy. ()

darkreider

Ugh! Tak nám to teda snáď skončilo. Tak ako pár predchodcov ani posledný resident nezaprie epesný strihačský um. Mimo to, že sú akčné sekvencie po tme, tak aj to málo, čo je vidieť je zostrihané tak, aby sa slabšie povahy poblili. Bravo! Nedoporučujem epileptikom. ()

KOOHA odpad!

Ty krávo, že jsem se na to zase nechal nachytat. To byla zase blbost na entou, klasická kopárka předešlých dílů a ta kamera a ten střih...na to se nedalo koukat. Všechny záběry tak sekundu dlouhé, střih a zase sekundu záběr a zase střih. Kdo z toho neměl hlavu, jak pátrací balón, tak nevím. Takhle se přece nedělá film. Navíc, jak tvrdil, že to je poslední díl série, tak zase si nechal, jako obvykle, otevřené dvířka. No krávovina na entou. Ztracené dvě hodiny života ()

Ondr@932

Nejlepší díl z posledních 3 dílů od Paula W.S. Andersona, ale i tak to nesahá ani po kotníky prvním třem luxusním dílům! A už je i dobře, že série končí ... 60% ()

AxelWers

Exteriéry a kulisy veľmi dobré, postapokalyptický svet dobre znázornený, ale inak ono je to vlastne stále o tom istom. Tak hádam to bola naozaj posledná kapitola, lebo neviem, čo by v ďalšej vymysleli, aj keď na konci tohto filmu tam ešte niečo lietalo, čo by si zaslúžilo doletieť raz a navždy. ()

Cinematrix

Dal bych klidně i 5 hvězd. Vizuálně dokonalý. Ale nechápu, proč si Milla nechala useknout ty prsty. Vždyť stačilo, aby ruku zavřela v pěst a ten laser by ji minul. Vždyť ten paprsek viděla. Jak mohl Anderson připustit na závěr tak dokonalý série takovéhle fopa? Asi jsem puntičkář, ale tohle mi pokazilo celkové anvoi serie, proto jen tři hvězdy. A omlouvám se za spoiler, ale tohle jsem prostě musel napsat. ()

Hpatrik

Stokrát dokola pořád to samé! Nesnesitelně nepřehledné akční scény, stupidní scénář, logiku postrádající děj... tak snad už opravdu konec. ()

AngelG

Tak jsme se dočkali zakončení celé filmové RE ságy a musím jen říct, díky bohu za ty dary. Ne že by to občas nebylo zábavné, někdy jsou tyhle typy filmů taky fajn, prostě vypnout mozek a jen se bavit. Ovšem co člověk říká pořád, největší chybou, kterou Anderson tohle celé započal bylo, že to vůbec kdy pojmenoval Resident Evil. To je něco, přes co se člověk jen tak dostat nemůže. Protože koukat na to, jak jedna z nejkultovnějších herních hororovek je przněna k nepoznání a jen se zneužívá její jméno a občas nějaká ta postava, tak to se opravdu těžko rozdýchává. To prostě pro mě bude vždycky trnem v oku. Jediné, co Andersenovi uznám je to, že i když si to celé patlal po svém, bez ohledu na herní příběh, tak si to také zakončil po svém. Dostává se nám tedy celkem ne tak stupidní vysvětlení stvoření T- virusu, ale také objasnění, co je Alice vlastně zač, což musím přiznat docela mile překvapilo. Jinak to celé byl opět děsný CGI bordel, s 15628 nudnými bitkami, prostě klasika. Takže bůh s tebou filmový RE, oplakávat tě nebudu. P.S. To CGI tady bylo něco příšerného, jakože opravdu nejsem rejpal v tomto ohledu a moc to neřeším, tak tady mě to tedy opravdu šokovalo. To snad i první RE byl lépe udělaný, než co předvedli tady. Tfuj.. ()

papaguy

"Three Bitches":-) Alespoň se dr. Izákovi musí nechat, že ctí korporátní hierarchii. Nezbývá, než si rebootovat central cortex a doufat, že sedmička nebude tak stupidní, jako šestka. ()

Hellierer

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně. ()

Likan7

Vzpomínáte si na Dooma? Příběh nikdo pořádně neznal, ale hráli to všichni, protože to byl strašnej nářez. Chodil jsi z místnosti do místnosti a zabíjel doslova všechno, co se hejbalo. Poslední kapitola je mu podobná. Příběh je strašně trapnej, nelogickej. Milla už není sexy a ba co víc nemá na sobě ani latex. Všechno se točí kolem akce, a že té je. Na jednu stranu to je dobře, divák nemá absolutně čas myslet na nic jiného. Akční scény jsou šílený, rychlý a střihač měl při práci orgasmus, protože tu je v průměru snad 10 střihů během jedný sekundy, a to je přitom šíleně nudná, bez nápadu nebo něčeho nového, fakt jsem po půl hodině kontroloval, jestli jsem si omylem nesedl na ovladač a nezapnul zrychlené přehrávání. K sérii Resident Evil mam zvláštní vztah, vím, že to je skoro odpad (některé díly jím fakt byly) ale na další nový díl se vždycky rád podívám. Jen doufám, že pokud někdy vznikne sedmý díl, vrátí se to ke kořenům a nebudu koukat na hnusný diginetopýri a podobný kraviny. ()

Hashirama

Celkem rozpaky jako...návaznost na předchozí díl(y) opět minimální, uplynulé události (domnělá smrt Chrise Redfielda, bitva ve Washingtonu) se vůbec neřeší a jen zázrakem má Alice pořád stejné jméno. Naštěstí Anderson pořád dobře prohlubuje onu béčkovou mytologii a jeden logický kolaps vedle druhého ani nebere v úvahu, protože pak by to nebylo tak cool. Zpomalovačky vystřídalo závodní klání v rychlostřihu a pokusy o co možná nejmenší přehlednost, no aspoň si film drží své přímočaré zběsilé tempo od začátku do konce a ve finále příjemně nostalgicky odkazuje na jedničku. Wesker nanejvýš upozaděný, Milla a Ali tradičně super. Vcelku ucházející, chce se mi říct až důstojné rozloučení s unikátní filmovou sérií. ()

LordMysti

Jednu hvězdu za výpravu a opravdu hezké postapokaliptické zničené město, druhou za místy slušnou akci a nostalgii. Zbytek obrovské plytké klišé. Kdybych tento díl neviděl vůbec, nic by se nestalo. ()

Franc1s

Tak snad opravdu ende a přišlo velké zakončení jedné éry se zombíky a M.Jovovich.. Přesné jako ostatní díly, + na konci přijde jeden "mega" zvrat, miliardy zombíků a finální bitka. Do kina už bych na tohle nikdy nešel, ale jen jsem chtěl vidět jak to vše dopadne. Toť vše :) 5/10 ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)