Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Botič

Mnoho ovčích penisů, zvratků, výkalů a semene pro nic. Podezřívám Setha MacFarlanea z toho, že si tuhle hrubozrnnou komedii natočil hlavně proto, aby se mohl líbat s Charlize Theron. ()

berg.12

Humor dost často proklatě nízko u pasu. Když si ale vzpomenu, kolik sklopených pohledů mívám u Mela Brookse, nakonec tu jednu šerifskou hvězdu přihodím. ()

Spiker01

Na Teda, který přišel jako blesk z čistého nebe to nemá, ovšem stále je to velice koukatelná záležitost, navíc výborné obsazená a s několika obyčejnými, ale i pár výbornými gagy, které pobaví. Seth MacFarlane se sice tentokrát s úspěchem nesetkal, což je podle mě celkem škoda. Jak jsem již řekl, k ruce dostal několik známých herců, kteří tvoří jádro vtipu, protože ne vždy dokáže pobavit sám Seth. Např. takový NPH byl výbornou volbou, Charlize Theron hraje poprvé za několik let opravdu příjemnou postavu a Liam Neeson je zase správný badass záporák. Bavil jsem se zejména u druhé poloviny, kde se to pořádně rozjede a další díl bych si zfleku dal. PS : Opravdu mě potěšil vhodný způsob parodie na několik známých filmů a camea. PPS : "Mi La Ku Nis, Mi La Ku Nis," PPPS : Možná přijde i free-man :) ...70% ()

castor

Ha ha chi chi ho ho. Na pět mizerných gagů jeden vydařený, a to je sakra málo. Přesto jsem byl z předešlého Médi zklamaný víc. Neřízená střela Seth MacFarlane za oceánem možná platí za seriálového boha, ale tuhle látku ukočírovat nedokázal. Napodruhé to dopadlo o krapet lépe. I když zase dostal až příliš volnou ruku. Vážnější nota znovu nefunguje, Ribisi je znovu fajn, Theron je znovu sakra k nakousnutí. Zbytek je horší. Scénárista MacFarlane opět sází na kontrast zdánlivě neslučitelných prvků. Jsme na půdě tradičního westernu, ale všichni mluví jako hovada, trpí ukrutným průjmem nebo přemítají nad análním sexem. Standardní westernový příběh, v němž se nemotorný pasáček ovcí mění v neohroženého hrdinu (poradí si s novým kníračem své ex i manželem své současné lásky), doslova ubíjí nekonečná ukecanost, která se nás snaží pobavit a když si usmyslí, že se bavíme málo, ještě přidá na intenzitě. Jenže právě úroveň humoru je značně nevyrovnaná. Situačního i slovního. Navíc se asi shodneme, že fekální humor byl trapný už v prcičkovských dobách. Potěší naopak vzdání holdu kdysi populárnímu žánru (slušné panoramatické záběry krajiny) nebo milý a nečekaný odkaz na Návrat do budoucnosti. Když si navíc vzpomenu na totálně hybridního Osamělého jezdce, tak tady je to ještě dobré. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Mám rád Setha, obdivuju, co všechno provádí (překlad - co vše stačí produkovat, natáčet, dabovat, režírovat, psát...) a opravdu miluju jeho seriál Family Guy. Nicméně už podruhé nemůžu jeho tvorbě, která nemá nic společného s FG, dát plný počet. Jak u jeho předešlého filmu Ted, tak i u tohoto filmu musím konstatovat, že jsem se více než slušně pobavil, ale nejsem si jistý, jestli film jako médium je dvakrát vhodné pro jeho styl komedie. Zkrátka a dobře některé vtípky jsem si uměl představit v seriálu v kreslené podobě, ale na filmovém plátně nefungovaly tak, jak bylo myšleno. A podle výdělků tohoto filmu v tom zřejmě nejsem sám. Nicméně tohle je má jediná výtka, já se pobavil a některé scény či camea mi v hlavě zůstanou ještě nějakou tu dobu. Plus, Seth dokázal přilákat opravdu velký casting, pro takovýhle typ komedie. Ale jinak... Seth umí absurdní komedii, ale neumí ji "prodat" tak skvěle, jako trio "Zucker, Abrahams, Zucker" svého času umělo. Až (či pokud) se tohle naučí, tak nepochybně bude i králem filmové komedie. 75 %. ()

*CARNIFEX*

"Pre mňa jedno veľké prekvapenie. Nie je veľa westernových komédií a tie čo sú, tak zvyčajne za moc nestoja." Toto napísal "misterz", a ja nemôžem inak, iba súhlasiť. Ja osobne som sa pár krát fakt slušne zasmial. S hodnotením som na vážkach, no myslím že veľmi silné tri sú lepšie, ako veľmi slabé 4. ()

D.Moore

Ten fekální humor, který navíc musí být i se vším všudy ukazován, mě jednou zničí. A přitom mohly Všechny cesty vedou do hrobu být vážně dobrá komedie, kdyby se bez těchto zbytečností obešly. Seth MacFarlane totiž píše a hraje jako velmi sprostý a stále zábavný Woody Allen, nápadů má hodně (možná až moc) a film, který přímo voni westernovou atmosférou, svižně odsýpá. Z vedlejších postav se mi nejvíce líbili snoubenci v podání okouzlujícím způsobem vulgární Sarah Silverman a mrtvolně bledého Giovanniho Ribisiho, Charlize Theron to velmi slušelo a Liam Neeson si záporáka zahrál tak trochu podobně jako onehdy Henry Fonda v Tenkrát na Západě. I kdybyste se na film nechtěli podívat, poslechněte si alespoň skvělý soundtrack Joela McNeelyho, na němž je Goldsmithova poctivá škola vážně znát. Tři a půl. ()

kulyk

Je vidno, že když se utvoří vkusný kompilát absurdního humoru, inteligentních narážek a fekálních džoučků, může to stále ještě fungovat na jedničku jako Clintonovo libido. Oh, má Čárlý, kdybych já v tobě stále neviděl tu nešťastnou hrmolizku ze Zrůdy.... o kolik jen smutně osamocených orgasmů jsi mě onou prokletou rolí připravila. Nu což, vstaly nové bojovnice. Tak tedy - nejen za ukázkový happyend, bonusovou scénu a naději, že ne všechny cysty vedou do hrobu, pálím plnou a pěstím vykroucený mustaš. ()

Spooner

Geniální camea, cute Charlize Theron, drsný Neeson.... a obrovská spousta nechutného fekálního humoru, který jsem v americké produkci už nikdy nechtěl vidět. MacFarlane občas přijde s výborným momentem či hláškou, které se nejde nesmát. Poté to ale zabije naprosto nechutnou a nevtipnou scénou, u níž se budete modlit, aby už skončila. A kdyby se příště MacFarlane soustředil spíše na režii a dabování, než hraní hlavních rolí, tak by to asi nikomu nevadilo. Třetí hvězda je jen za ty camea. 50% ()

Wacoslav1

Všechny cesty vedou do hajzlu. Tak maximálně. Tohle je holt ten známý problém, že když někdo natočí komedii co se opravdu povede, tak má neotřesitelný pocit, že ať příště natočí cokoliv musí to být prostě vtipné. A to je přesně případ tohohle filmu a jeho tvůrce. Jako, že Méďa byla fakt pecka o tom žádná. Tohle je bohužel jenom přehlídka ovčomrdačského, fekálního a místy opravdu trapnýho humoru kterej je sice sem tam proloženej nějakou opravdu povedenou hláškou nebo situací, ale těch je pohříchu kurevsky málo. Navíc délka je těžce přestřelená. Kdyby to mělo aspoň tempo a po 90 minutách to skončilo, tak bych zamhouřil obě oči, ale takhle prostě nemůžu dát vyšší hodnocení než dávám. Ostatně tenhle film se mi od začátku moc nezdál a ani když byla možnost jít na CSFD projekci, tak jsem do toho nešel a dobře jsem udělal. Dál je zbytečný to rozepisovat. Radši si znova pustím masakroidní Sousedy než tenhle hodně slabej odvar.40% ()

Davies182

MacFarlane opět dokazuje, že je filmovým gradmasterem přes humorná camea. Co mám ovšem problém pochopit je, proč se tak chytrý komediální tvůrce neustále zahazuje s přežitými fórky plnými fekálií, moči a spermatu. Ona se potom legračnímu westernu špatně hledá cílovka (zhulená kamarádská parta dvacátníků s basou piv?), když se film v jednu chvíli tváří jako inteligentní sranda, a v tu druhou pak náhle jako sled neúnosně trapných šprýmů na účet sexuálních aktivit, přičemž z té největší hollywoodské žumpy jej tahají roztomile zmatené ovce s penisy a malá velká herecká překvapení (která vám snad do vlastního zhlédnutí nikdo nevykvákne). Má to svá vtipná místa, ale je jich žalostně pomálu. P.S. Užívá si stále Giovanni Ribisi tyhle své občas vyloženě dementní role? A co tam sakra dělá Neeson? ()

petero

Rková komédia z divokého západu s Charliz Theron a Liamom Neesonom ako záporákom. Silné to ingrediencie, ktoré vyšli na vnivoč. Sitcomovské primitívne vtípky bez nadväznosti, už len rehot divákov v pozadí chýbal, Macík bol dejovo oveľa konzistentnejší. Väčšina obsadenia pôsobila neprirodzene, napochodujeme do záberu a pokecáme si, okrem uvoľnenej Charlize Theron. ()

gogo76

"Môžeš si také fúzy dovoliť?" Ako novinku pred troma rokmi som to očakával, ale po slabšom hodnotení som to dlho ignoroval. Časom hodnotenie stúplo a bol som zvedavý aj na Ch. Theron a L. Neesona. Humor mi prekvapivo sadol, bavil som sa celkom slušne, občas výborne. Ch. Theron je skvelá, usmievavá a zjavne mali dobrú náladu všetci obsadení herci. Niekto si to možno nevšimne, ale v malej roli (2-3 sekundy) sa tu mihne E. McGregor alebo R. Reynolds i iní známi herci. S. MacFarlanea nepoznám, ale toto mu celkom sadlo. Prekvapila ma aj herečka A. Seyfried, ktorej som vždy s posmechom vyčítal veľké oči a ona si dokázala urobiť srandu i sama zo seba, čo oceňujem. Fajn soundtrack a poteší odkaz na film Návrat do budúcnosti. Celkovo svižné, príjemné a vtipné dielko. 80%. ()

Xmilden

"People die at the fair." Tahle hláška prostě nezevšední. Závěrečné cameo je vskutku smrtící. Hodně scén je neskutečně až trapných nebo odporně nechutných, nicméně najde se i spousta takových, které se zaryjí hodně hluboko do paměti. Obsazení je luxusní a stejně jako jsem závidím každému herci že může natáčet s Evou Green, tady pro změnu závidím hlavnímu hrdinovi líbání s Charlize Theron, která má opravdu čuch na výtečné role, ke kterým se jako divák budu velmi rád vracet. I díky ní se hrozně moc těším na nového Mad Maxe. Dokonalý opak proti Charlize tvoří Seth MacFarlane, kterému jsem 90% filmu nebyl ochoten uvěřit jeho roli. Přecejen by si měl uvědomit, že patří spíše za kameru než před ni. 55% ()

LiVentura

Zábavná, v poslední době, nejvíce podařená americká parodie na daný filmový žánr.. budete se místy opravdu bavit, hlavně za postřehy hl.hrdiny vůči místu a času, v kterém musí žít.!! :-))) ()

juta

Ve srovnání s Méďou úplně jiná liga. Méďa mi vůbec nesedl, zatímco Albert s jeho smečkou dredovských ovcí mě dostal. Komedie plná zábavy, dobře vystavěných vtípků, dělajíc si srandu, vééélkou srandu z westernovského západu. Byl jsem totálně odrovnanej u scény s Christopherem Lloydem. :D ()

Fiftis

Tento druh komédie nieje pre všetkých. Preto tak rozdielne hodnotenia. Je to forma paródie a niektoré vtípky sú pre niekoho proste príliš morbídne. Prd cez penis, výkaly v klobúku či petarda v rozbífe sa mnohým určite zdali nevhodné. Mne osobne sa ale páčili odkazy na mnohé úspešné filmy a tieto narážky filmy neurážali, narozdiel od iných paródií. Trebárs odkazy na Niečo na tej Mery je, Divoký Django či Návrat do budúcnosti, čo ma potešilo asi najviac. U všech skotů! Gagy s majiteľom fúziarne či fungovanie vzťahu naivného Giovanni Ribisiho a prostitútky sú úžasné. Giovanni je asi najväčším ťahúňom tejto snímky. Jeho šplechy mi ešte dlho budú hrať v ušiach. Jedná sa proste o zábavnú komédiu, ktorú musíte brať ako oddychovku a nie film na oscarov. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)