Star Wars: Vzostup Skywalkera

• Česko Star Wars: Vzestup Skywalkera (viac)
USA, 2019, 142 min

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (viac)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znova spájajú sily, aby divákov vzali na výpravnú cestu do ďalekej galaxie vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. V strhujúcom závere ságy Skywalker sa zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu. (Saturn)

Zravocado

Celkem koukatelny díl s velmi povedenými efekty a epickými záběry. Bohužel předvídatelný děj hodně kazil dojem z jinak vcelku povedeného celonočního pokračování běsnění radoby Judaiky Rei. Trochu to kazily momentky, které pomocí Ctrl+C Ctrl+V tvůrci přetáhli z předchozích úspěšných dílů. Chápu, tehdy se povedly, tak se musí provést i teď. Ne, nepovedly. Jiná situace, jiná postava, někdy to funguje, ale musí to být správná postava ve správný moment. Arniemu tyhle kopírky fungují desítky let, ale tady divák čekal jistou míru vznešenosti. A i když ty scénky pobavily, nehodily se úplně do mísy. Budu jen doufat, že ještě vyjde jeden díl, který bude tak epický, že mi bude dvě a půl hodiny brát dech pohled na jakoukoliv scénu. I tak ale čtvrtá hvězda uniká jen o vlásek ()

MatyRock

No už když jsem odcházel z kina, jsem cítil že ten film byl spíš horší. Zběsilá rychlost a snaha odvyprávět vše co se začalo v epizodě 7 a přihodilo v epizodě 8. Kvůli této rychlosti není prakticky na nic prostor. Ve vteřině dostaneme určitou informaci pro to, aby jsme v zápětí přešli do akce. Příběh je celkem o ničem a v zásadě se nám tady asi po čtvrtý recykluje stará známá formule z minulých dílů. Palpatine se neměl vracet! Jeho znovu oživení nepůsobí nějak dobře. Hlavně se to všechno dozvídáme během prvních 5 minut filmu. Na postavy taky nezbylo moc času. Ale ty hlavní aspoň nějaký konec dostaly. Jinak třeba schopnosti postav jsou v tomhle filmu extrémně přepálený a fakt ne! Úplně to znehodnocuje předchozí filmy a podkopává je to. Ani duely se světelnými meči na mě nepůsobily tak jak by měly. A prostě je v tom tolik nelogičností a bordelu, že to nemá cenu řešit. Film by si zasloužil 2 hvězdy - nějakých 5/10. ()

jerzy1976

Po přečtení "pár recenzí" jsem čekal celkem průšvih. Jako tedy ehmm...občas jsem zdejším hodnocením trochu "udiven", ale aby měl tento film 62 %...To jako fakt? Vyrostl jsem třeba na Rambovi a Terminátorovi, ale aby měly poslední díly 69 % a 67 %... Už dlouho se mě nestalo, abych se na film chtěl opět podívat znovu a to hned. Zkrátka - to co očekávám od Star Wars, to jsem dostal - odboj, síla, roboti, infiltrace na nepřátelskou loď, zajetí, únik z nepřátelské lodi, vesmírná bitva, nutnost vyřadit z provozu důležité zařízení, souboje světelných mečů...a ten závěr... paráda. Za mě zkrátka 98,3 % a kladu si otázku, co kdo vlastně od Star Wars očekává(al), pokud je nyní nespokojen. Druhý díl této trilogie mohl být vnímán různě... ale tady se příběh gradujícím způsobem pěkně uzavřel a byl to prostě "nářez" :-) ()

MRParis

Úžasný a epický závěr celé ságy se skvělou Daisy Ridley která hraje jako o život. P. S. Jděte jse zahrabat vy dvou hvězdičkový buzíci!!! ()

Etiketa

Vizuální skvost s absurdním scénářem. Je mi líto kolik úsilí musel celý štáb vložit do realizace naprostého braku. Jen proto dávám tři hvězdy. ()

Marek.Skalka odpad!

Je to tvůj dědeček, který zabil tvou matku a našeho otce. Proto musí zemřít. Až se to stane, budeme spolu vládnout celé galaxii. Společně s bývalými stormtroopery, kteří se vzepřeli rozkazům a tomu, proč byli stvořeni. Celá sedmá rota. Říkejme tomu instinkt, vnuknutí. Zdá se ti to podivné? Přesto je to pravda. Kdo jiný by tomu měl vědět lépe než já, tvůj teta.... * Triky dobré, scénář o to horší. ()

Lvísrdce odpad!

Ač jsem očekával, že budu zklamán, tak přesto mé zklamání mohutně přrdčilo to očekávání. Má to pěkné vizualní efekty. jinak nic nedává smysl - motivace chování postav, děj, časové posloupnosti, dialogy.Kupa nesmyslných připomínek minulých dílů a recyklace použitých postav. Až děsivá prázdnost nových myšlenek, jen věčné přepoužívání již dříve natočených motivů Bylo lepší, kdyby to opravdu udělali bez toho pitomého děje jen jako dadaistycké pásmo po sobě jdoucích visualních efektů. ()

Narg79

Bohužel celý film byl nezáživný, mnohé scény nelogické, stejně jako ten konec filmu. Nemůžu si pomoct, víc než 2 hvězdy tomu dát nemůžu. ()

Domrasek232

Abrams to dokázal pohřbil Star Wars. Rey celou trilogii působí spíš jako robot než člověk bez emocí. Tím se stává velmi nesympatická. Jediné plus tehle blbosti je herecký výkon Adama Drivera (Kylo Ren) proto jsem se nakonec rozhodl dát tomuto filmu 1 hvězdičku plus jediná dobrá scéna byla když k Rey promlouvali jediové, jinak z toho filmu se nepamatuji skoro nic. Krom REY !! REY!! REY!! Dominica Monaghana jsem celou dobu nepochopil co vůbec ve filmu nehraje. Prý nějakého experta na sithy nebo něco. Ani mě to nezajímá. Naštěstí se ve filmu skoro neobjevuje. A když jo tak řekne něco co ostatní postavy ví, už dávno. Stormtroopeři jsou ve filmu asi ta největší hrozba. Normálně je realnější, že vyhrajete ve sportce, než že vás trefí. Prostě se to nepovedlo ve filmu se oběvuje tolik logických kiksů, že i na první zhlédnutí vám to musí být jasné. A i kdyby existoval nějakej Abrams cut tak mě to vůbec nezajímá a ani zadarmo bych se na něj nepodíval ()

Salsecnew

Opět další fantastický díl, i když mi připadá, že nejlepší byla původní epizoda IV, pak V a VI (tedy původní trilogie), přesto si myslím, že tento nový díl byl skvělý. Samozřejmě je zde pár blbých částí, ale ty jsou ve všech dílech, takže si myslím, že to bylo super. ()

Honza2211

Tak nevím proč si na to tady všichni stěžují. Efekty byly vynikající, trocha emocionality a hloubky tam byla, bylo to jen lehce natažené, myšleno přehnaně dlouhé, škoda jen že to nešlo více do hloubky příběhově, ale i tak film byl místy inspirující s připomínkou na další vynikající díly Star Wars, kde se vyskytoval Imperátor. Navíc vynikající hudba, která nezklamala. Rozhodně LEPŠÍ než dva jiné filmy (nebudu jmenovat) ze ságy Star Wars. Můžeme být rádi, že se film natočil a dostali jsme něco navíc. Takže nakonec si film těch 80% a 4 hvězdičky s přimhouřením oka určitě zaslouží. UPDATE: Tady zůstávám spokojený: Ray se snažila a určiré spirituální prvky tam na závěr byly - které jsou v každém Star Wars filmu potřeba. Jsem stále přesvědčený o dobré kvalitě filmu, navíc tento díl nebyl tak brutální jako jeho předchůdce. 80% zůstavá. K ještě lepší kvalitě by možná pomohl fanouškovský setřih. ()

GoodStenly

Sakra, podle toho jak se sága postupně vyvíjela, jsem čekal úplně pokud možno reálný konec. To se Amíci nemohli pochlapit a nechat vyhrát "temnou stranu"...!? Tak by měla být zakončená a né, že opět "dobro" zvítězilo nad "zlem". Hmpf! ()

dombas

Strašná kycovita sracka..ten tlak na to, aby to dopadlo správně, šílenost, dobre ze to končí, dela to akorat ostudu,predchozim 6 dilum..dobro,vyhraje a sracka zustane...ten patos, kdy nase armada porazi,tu Americkou protoze nas provazi sila..jak.tohle muze nekoho bavit...totalne doje*ana serie..Han se obrací v hrobe...nikdy vice uz.. ()

d.p.1

Film reflektující ultra-levičáckou hyperkorektnost a absurdnost dnešní doby a po třech letech jsem se rozhodl trochu pozměnit svou recenzi, protože tenhle film byl začátek konce, ukázkou toho, že do kina už se skoro nevyplatí chodit. Je to jedinej film z takhle slavné série, na který jsem nešel do kina, ale počkal si na něj na HBO, protože už předchozí dva díly byly oproti klasice o dva levely slabší a ani tady se to moc nezměnilo a pořád se to s první ani druhou trilogií nedá absolutně srovnávat. Vím, že je teď oblíbené dávat všude zástupce všech ras, hlavní hrdinové jsou teď lépe ženy než muži a díky bohu tu nebyly moc okázale brány sexuální menšiny, což je teď taky v kursu a vůbec bych se nedivil, kdyby někoho od Disney napadlo udělat z Ray lesbu, ale naštěstí se to nestalo a i díky tomu malinkatému zbytku ducha staré série jsem se rozhodl že k filmu nebude tak kritický. Rozhodně není lehké navázat na tak slavné předchůdce, to jsem bral v potaz a nepovedlo se to, co si budeme povídat. Občas mi přišlo, že se až moc snažili a tím moc tlačili na pilu - třeba u kamery mě to občas tak trkalo a i když profesionalitu se tomu nedalo vytknout, prostě to nemělo pořádnou atmosféru, postavy za celou sérii taky moc nepřirostly, možná ten Kylo nakonec vycházel líp než Ray, ale i tak to zdaleka nebylo ono. Ale pořád je to Starwars, takže přimhouření očí si zaslouží i když podruhé už se na film nepodívám a neláká mě to, což je smutné. Disney tuhle sérii zabilo, je to produkt dnešní doby v tom negativním smyslu - sice máme super techniku, schopnost udělat skvělé efekty, úžasné rozpočty, ale když se do toho plete politika hlavně nikoho neurazit, být korektní ke všemu, aby mě feministky a LGBT a jiné minority neukamenovali, vzniká z toho paskvil, co ničí svůj potenciál a co se bojí stát za svým a dbá se na nesmysly na úkor toho podstatného. Možná vlastně ty dvě hvězdy dávám spíš náhrobku téhle slavné série, protože to co mě přimělo dát toto alespoň podprůměrné hodnocení nebylo přidáno nyní, neodráží to tenhle film, ale to, že se v tom filmu malinko odráží ty staré dobré hvězdné války. Jinak bych dal odpad, protože tenhle film nic jiného není. RIP Star Wars. ()

JoshSparks

Je okurkova sezona, vetsina zajimavych premier odlozena na 'az nekdy', tak pojdme na resty. Epizoda 7 me nenatchla, 8 vylozene stvala a 9 jsem proto ulozil na dlouho k ledu. A led povolil a tak byl cas si pribeh rodiny Skywalkeru vyslechnout az do konce. Jak jsem k filmu pristoupil: po serii vykradajici 7 (epizodu 4), prapodivne 8, jsem uz necekal nic, jen jizdu za 200+ milionu dolaru, proste blockbuster jak ma byt. A ten jsem dostal, krasne kamerove prostocviky, efekty velkolepych bitev i malych osobnich souboju, nadherne vice ci mene digitalni exteriery, visualni napady hodne pana Abramse. Dej? Neresim. Uprimne neni proc. Polozme si ale otazku, jak by to cele pokracovalo, kdyby to dal psal Lucas? Lepe, hure, jinak? Muzeme Ambramsovi spilat sebevic, ale s tak spatnymi kartami, jako je Mysak za zadkem, toho moc proste nemate jak vykresat, jen trikove orgie zabalene do obcas wtf pribehu, obcas citujici predchozi trilogie a hlavne snahu neurazit pokud mozno vsechny. Takze nakonec smirlive 4 za vizual, kamea, obcasne vtipky a i mirnou snahu posunout silu o lvl dal. Ale vazne jen smirlive 4. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (viac)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Dny Star Wars Celebration jsou tady a spolu s nimi přišla řada i na hromadu nových oznámení. Je toho tentokrát fakt hodně, takže se do těch novinek rovnou pustíme. A začneme hned tou nejžhavější,… (viac)