James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Mrkvič

Díky za vaše služby pane Bonde. Svým pojetím se nová bondovka hodně vracela k desítkám let starým kouskům. Do toho dříve nenatočitelné záběry, u kterých i zkušený divák žasnul. No a na závěr definitivní rozloučení jednoho Bonda se svou rolí. Ještě se dá připočíst charismatický záporák a jedna sexy pomocnice, kterou jen Bond bohužel nevyužil "víc". Některé bondovky s Craigem nejsou moc zapamatování hodné, ale Skyfall a "ta poslední" se budou v myslích objevovat často. ()

Dreaker.24

Lepší než Quantum of Solace, horší než Casino Royale a Skyfall a asi tak na stejné úrovni jako Spectre. Poutavá akce, nějaké ty emoce a v hereckých výkonech se taky niko úplně neztrácel, občas tam bylo i pár hluchých momentů, ale to opravdu jen párkrát, každopádně to není důvod k tomu, abych dal míň jak 4*. ()

Koocik

Tak nám ten feminismus dorazil dokonce už i do série agenta MI6. Místo klasický Bondovky nám bylo naservírováno spíš takový scifi. V reálném čase už je to dost mimo realitu a to se mi osobně dost nelíbí. Půl hodinová úvodní scéna, celkově stopáž filmu je extrémně dlouhá a nebaví - v kině jsem se ty 3 hodiny neskutečně pořád převaloval, už jsem nevěděl, jak sedět tak, abych si film vychutnal. A to byl ten problém - ono si to moc nevychutnáte, protože pokud očekáváte klasickou Bond podívanou, tak tohle je něco jinýho, dost nezáživnýho a odlišnýho. Navíc ten konec to dodělal úplně - aby zemřela ta ikonická postava, díky které tato série funguje... To mi přijde jako naprosto nelogický zvrat. Tento film je důkazem toho, že ačkoliv se moderní technologie v podobě akčních a trikových scén neuvěřitelně rychle vyvíjí, tak to automaticky neznamená lepší kvalitu daného snímku, když je postrádáno to hlavní - dějová linka. Za mě je to nejhorší Craigova Bondovka (asi i to Quantum of Solace je o trošku lepší) a možná bych i řekl, že se jedná společně s Ve službách jejího veličenstva o nejhorší 007 film vůbec. Bohu dík za to, že tu máme filmy s Connerym, Moorem a Daltonem, které mi zlepší chuť. ()

anli

Přichází konečně pořádný velký biják ,na který jsme se dlouho těšili a to poslední bondovka s Danielem Craigem s krásným pořadovým číslem 25.Přímo navazuje na poslední "Spectre" a myslím ,že je dobré si ho před tímto filmem připomenout.Bond je už ve výslužbě a užívá si zaslouženého odpočinku.Jak dlouho myslíte ,že mu to vydrží?Správně ,moc dlouho ne a je vržen zpět do akce.Navíc mu mezitím 007 zabere někdo jiný ,ano hádáte správně ,je to nová agentka-žena.A bondovský kolotoč se roztáčí.Je opět patříčně velkolepý ,vizuálně nemá chybu a opět se podíváme po celém světě.Kamera Linuse Sandgrena je opravdu skvělá a dokonalá a řekl bych přímo bondovsky napínavá ,stejně jako je skvělá hudba Hanse Zimmera (od toho jsem ani nic jiného nečekal).Daniel Craig si rozloučení užívá ,je opět skvělý a trochu víc dumající a romantický.Léa Seydoux si s ním perfektně sedne a patřičně to mezi nimi jiskří a divák sleduje skvěle prohlubující se vztah.Rami Malek si hlavního padocha opravdu užívá ,je naprosto skvělý a také díky němu se film opravdu drží nad průměrem.A teď k nedostatkům.Co kulhá je scénář.Neal Purvis a Robert Wade ,kteří psali geniální "Skyfall" a "Spectre" si tady asi nevěděli rady ,musel jim pomáhat režisér Fukunaga a Phoebe Waller-Bridge.Určitě se velmi snažili ,ale je tu opravdu spousta menších a větších nelogičností a zbytečností ,ale hlavně pro mě nedostatečná motivace hlavního padoucha a taky tu spousta věcí zůstává nevysvětlených ,což je velká škoda.Jinak je to opravdu velký biják se vším všudy a 4K obraz a 7.1 zvuk to jen podtrhuje.Myslím ,že poslední Danielova bondovka si zasloužila opravdu lepší scénář a příběh.Chvíli přemýšlím a dávám 75%,tedy řadím za "Skyfallů a "Spectre" a konec ponechám bez komentáře ,abych nespojleroval ,to je jasné.No a jsme tedy zvědavi ,kdo se nám jako nový Bond představí v dalším filmu.P.S.Ty hodinky beru:):):) ()

Thommie

Problém je, že to absolutně nemělo styl, což je jediná věc, kterou se Bond odlišuje od průměrných akčňáren. Na Skyfall a Casino Royal to nemělo ani omylem. Jediným pozitivem byla Ana de Armas, která se tam tudíž vůbec nehodila. ()

Cushing

První půlka bondovka, druhá vztahy. Byli jsme připravováni dlouho. Bond se dostal do ženských rukou a je tam už napořád, jistě se mu tam líbí, byť na chvilku. OK. Ale přesto to nemusí být tak špatně napsasný? A 007 černoška nemusí být tolik na vedlejší koleji? Ani to dítě? Ani ten zloun? Kterej by nemusel být marnej, ale nedostal šanci. Jako jiní a jiné. Nezabil ho Bond ani tajná služba, ale scenáristi. I když.... mohla by Lea být příští JB? To by se pěkně koukalo. Když s ním má potomka... ()

venison

V podstatě mám stejný dojem jako z Casino Royale. Přiznám se, že jsem moc filmů s Bondem neviděla. Moje představa o postavě Bonda byla, že se jedná o sexistického týpka v obleku, co má hromadu pohádkových udělátek a každý film přefikne nějakou kočku. K mému překvapení je tohle všechno v Není čas zemřít spíše okrajově. Koukatelné, svižné, dravé, dobrodružné krimi, ve kterém je vlastně jedno, jestli je hlavní postavou James Bond nebo jinej zabijáckej týpek. Akční scény byly více než fajn, obsazení více divácky velmi přívětivé.. Trošku překvápko na konci.. I pro nefanouška fajn podívaná.. ()

hroubek

Dostal jsem dobrý a povedený film, ale upřímně jsem čekal o trochu více. Medvědí službu filmu udělaly trailery, které toho dost ukázaly a místy jsem přišel o moment překvapení. Bohužel tohle je vinna celé pandemie a taky toho, že kampaň na film trvalo přes rok a půl. Co se týče samotného filmu, tak ten je po vizuální a technické stránce nádherný. Tvůrci si vše pohlídali a film vypadá a zní fantasticky. Problém je, že fantastický není scénář. Režisér Cary Fukunaga odvádí luxusní práci. Je silný v akčních scénách, fungují mu dialogové výměny a dokáže v nás vzbudit nějaké emoce nebo nás dojmout. Fukunaga se snaží film po příběhové stránce ukočírovat, dát mu směr a přinést zakončení hodné samotného agenta Jejího Veličenstva. Jenže musí navazovat na zápletky z minulých filmů, a to mu dost podráží nohy. Nejvíce je to znát na druhé třetině filmu, kdy se musí vysvětlovat a znova vysvětlovat kdo, co, proč a jak. A z mého pohledu ty odpovědí nejsou dobré a ani zajímavé. Naštěstí, to co tomu předcházelo a to co bude pak následovat je super. První třetina má perfektní start, akci, song a jistou uvolněnost (celá sekvence na Kubě s nádhernou Anou de Armas). Závěr má výbornou akci (scéna na schodech je LUXUSNÍ) a smysluplné zakončení, jenž tne do živého a umí dojmout. Daniel Craig si svou labutí píseň užívá, co to jen jde. Jeho výkon je velmi dobrý a ukazuje nám novou polohu Jamese Bonda. Rami Malek je pro mě největší zklamaní filmu. Jeho záporak mi nesedl, nebavil mě a hlavně jsem očekával, že předvede něco víc. Léa Seydoux podává dobrý výkon a své si v pohodě odehraje. Ana de Armas vlítne do filmu jako menši hurikán a během pár minut si mě naprosto získala. Lashana Lynch se svou rolí poprala více než dobře a rozhodně jsem si její představení užil. Bavili mě i herce, kteří neměli tolik prostoru jako v minulých filmech, protože každý z nich dostane svůj moment, jenž si ukradne pro sebe (Harris, Wright, Fiennes nebo Whishaw). Ve výsledku jsem spokojený a film budu řadit k těm lepším bondovkám. Dost mě mrzí, že má film nudného záporaka, který ve výsledku nic moc nepředvede. Zrovna v tomto filmu jsem doufal, že záporak bude propracovanější a jeho souboj s 007 bude zajímavější po všech stránkách. Není čas zemřít je film, který si zaslouží Vaši pozornost, zaslouží si Vaše peníze a v neposlední řadě si zaslouží, abyste ho viděli v kině. ()

ondraondra

Paráda! Druhá nejlepší Craigova Bondovka. Na Skyfall to sice nemá, ale přesto jsem si film užil naplno. Nikoho asi nepřekvapí, že akční scény jsou úžasné, stejně tak jako Jamesovy vtipné hlášky a poznámky. Bond tady není jenom akční hrdina, ale skvěle je tu vykresená i jeho osobní stránka. A musím řict, že Léa Seydoux je nejlepší a nejatraktivnější Bond Girl v historii všech Bondovek. Pokaždé, když byla na scéně, tak mi zářily oči. Všechno šlape jak má, i když to není dokonalý film. Třeba taková stopáž je lehce přepálená. Každopádně je to důstojné zakončení Craigovy série a už dlouho jsem neviděl film, který by mě ke konci tak moc dojal. 8/10. ()

fabecc1222

Je jasné, že přesně takovýto film je ten, který bude fanoušky značně rozdělovat, a dělit do několika táborů. Velmi kontroverzní závěr, který spousta lidí ocení jakožto něco nového, odvážněho, a spousta lidí zavrhne, jakožto něco naprosto antiBondovského. Obecně je tento Bond hodně jiný, než všechny předchozí, a tento film je celkově velkou Craigovou rozlučkou s tímto charakterem, který ve velkém stylu pospojuje a dovysvětlí mnoho dějových linek z předchozích filmů. Samotný Bondův charakter prošel během celého Craigova účinková velkou proměnnou, která nebyla mnoha lidem po chuti. Není čas zemřít je ale jinak klasickou Bondovskou parádou, s nabouchanou akcí, i přes dlohou stopáž film velmi příjemně utíká, jelikož se stále něco děje, řeší... Akce i celé technické zpracování je na špičkové úrovni, stejně tak Zimmer přidává další ze svých výborných soundtracků, s mnoha variacemi na klasické Bondovské motivy. I-když se člověk odprostí od jednotlivých kontroverzních rozhodnutí, tak určitě stále není film dokonalý. Naštve naprosté mimimum prostoru pro mega sexy a mega roztomilou Anu de Armas, Malekův záporák sice určitě není špatně zahraný, ale prostoru také příliš nedostane, a obecně je prostě v rámci Bondovek takový nevýrazný, a nepřináší nic moc nového. Filmu tak asi nejvíce ubližuje to, že je to součást Bondovské série, jelikož kdyby to byl samostatný film, tak by samotný závěr nikoho tolik nevzrušoval, a přijal ho za svý, takhle je to však přecijen jiné, a budeme všichni vyčkávat, jak se s tím tvůrci popasují pro příštího Bonda. ()

MikeZ

Špičková bondovka, která ve finále silně přeceňuje emocionální propojení diváka s hlavní postavou. Zjistil jsem, že nejsem fyzicky schopen se dojímat nad Jamesem Bondem, ani za všechny odkazy na Ve službách Jejího Veličenstva světa. 7/10 ()

JohnSmith

Musím uznat, že tohle bylo opravdu stylové rozloučení Daniela Craiga s postavou Jamese Bonda. Příští představitel se bude muset hodně snažit. Ač je film poměrně dost dlouhý, má neskutečný spád a člověk se opravdu nenudí. Bravo. ()

VanTom

Chtělo to více smysluplně a průhledně motivovaného padoucha, méně rodinné terapie, více Any de Armas (!!! - doufám, že se příště vrátí), méně slzičkové psychologie, (ještě) více přepálené akce první jakkosti, méně vnitřních šrámů a tajností v minulosti, více konzistence. Nadhled a suverénní "mačo" charakter (příznačně neustále konfrontovaný s vyrovnaně schopnými ženami, žádnými "bondgirls") na jedné straně totiž příliš neladil s (opětovným) osudovým ponorem do rozervané duše a citových traumat odcházejícího agenta, přičemž samotný melodramatický závěr se k bondovce nehodil už vůbec. Ten nicméně cíleně dovedl craigovskou éru na konec slepé uličky, ze které se bude tvůrcům v další instanci těžce vycouvávat. Slabší 4* [CineStar Anděl] ()

haj

NTTD je pátý a poslední díl s Craigem v roli Bonda, který se do kin dostal po řadě potíží a odkladů až po šestileté pauze. V mnoha ohledech jde o klasickou bondovku se vším, na co jsme zvyklí, ale po příběhové stránce se tvůrci rozhodli natočit nejemotivnější bondovku v celé sérii a odhodlali se k několika radikálním rozhodnutím, se kterýma se lze buď smířit nebo je nenávidět a potažmo pak i celý film.  Předtitulková část se jako ve všech Craigových filmech (možná kromě QoS) povedla na jedničku, rozehrává skvěle příběh ve dvou časových rovinách, v té současné s perfektní akci v nádherných lokacích. Bohužel po titulkové části už je film scénáristicky mnohem méně vyrovnaný, nabízí klasický megalomanský plán hlavního zaporáka, který se Bond snaží zastavit a zároveň se věnuje osudovému vztahu Bonda a Madeleine, který ale bohužel není i přes dlouhou stopáž tak propracovaný a s takovou chemií jako s Vesper v Casinu nebo Tracy v OHMSS. Celé to pak dospěje ke značně kontroverznímu závěru, který rozhodně není pro každého, zejména pro skalní fandy. Jinak se ale jedná o slušnou bondovku s hezkými lokacemi a vcelku povedenou akcí (i když té úvodní se podobně jako v Casinu nebo Skyfall už nic nevyrovná), potěší návrat ke gadgetům i Zimmerův hudební doprovod. Slabší už je Malekův záporák, který je poněkud nezajímavý, málo využitý a v druhé polovině filmu vůbec nechápu, čeho se snaží dosáhnout (zabít co nejvíc lidí jen pro vlastní potěšení? získat peníze z prodeje zbraně?). Celkově se nejedná o žádnou pecku ani průser (pokud se člověk smíří se závěrem) a jsem zvědavý, s čím a s kým přijde duo producentů příště, přitom je jasné, že všech 5 filmů s Craigem budou ignorovat, že Craigův Bond a jeho příběh od CR až po NTTD stojí zcela mimo zbytek série. ()

finy_cz

Úvodní píseň od Billie Eilish je tak strašně nudná, že pak má člověk mnohem lepší pocit z celého filmu, to tvůrci vymysleli dobře. Celkově úvodní bondovská znělka mě fakt nenadchla. Jinak je to pěkné zakončení Craigova bondovského účinkování. Jen se modlím, že za něho nenastoupí 007 v podobě, jakou jsem viděl ve fimlu. V tmavých akčních scénách je to pak strašně nepřehledné. ()

Timak

Craigova pentalogie: Casino - wow, pecka, skvělý Quantum - cože? proč? jo, aha - Gemma a Olga .... hmmm Skyfall - wow, pecka, nejlepší Spectre - cože? proč? jo, aha - Monica ... hmmm .... slabota No time - tak to už takové wow není. Ale Ana jako luxus ... díky Dane. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)