James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

epicek

Důstojná rozlučka a konec jedné éry. Craigův kruh se uzavírá a ačkoliv to vypadalo, že tenhle film ani nevznikne, jsem rád že kývnul na poslední misi, jelikož po Spectre zůstalo ještě dost věcí nedořešených. Casino Royale stále zůstává na pomyslném žebříčku novodobých bondovek na absolutním vrcholu, ale tahle "koncovka" se v pohodě se Skyfallem zařadí hned za něj. Zimmerův soundtrack opět bezkonkurenční, ale musím maximálně vyzdvihnout práci s kamerou, jelikož všechny záběry jsou vyšperkované do maximálního detailu (ať už akce na schodišti na jeden záběr nebo zachycení lokací). Po dlouhých 15 letech bude výměna stráží a já jen pevně doufám, že nový Bond bude minimálně stejně tak dobrý, jako ten Craigův, protože laťka je nastavena dost vysoko. Každopádně tahle 007 se od počátku lišila od ostatních a tenhle epilog to jen potvrzuje. The past isn't dead.  ()

fugazi

Poslední Craigův Bond se snaží, ale opět totálně selhává scénář a dramaturgie. Takže se zase jen odškrtávají povinné položky. Trocha nudné akce, přesun na exotickou lokaci, nesmyslná přestřelka se sexy holkou, panák Martini, zbytečný rozhovor a takhle pořád dokola. Bez napětí, bez nápadu a hlavně bez emocí… 6/10 ()

PavelVanekArt

Dobrý to bylo, solidní rozloučení s Craigovým Bondem, konec mě ale za srdíčko nechytnul, akce slušná a přehledná, Ana De Armas je bohyně, sem tam jsem postřehl horší CGI, papírovej záporák. Suma sumárum je to u mně asi třetí nejlepší Bondovka s Craigem. 4* a.k.a 85% ()

Martrix

Důstojné zakončení craigovského bondování. Opět nechyběla žádná z ingrediencí, bez kterých by to byl jen další akční film o konfrontaci hrdiny a vyšinutého zloducha. Je velmi složité vymýšlet takto schopnému Bondovi pořádné padouchy a vytvářet neokoukané akční scény. I proto je dobře, že se tvůrci zaměřili také na emoce, na vývoj postav a vztahů mezi nimi, což bylo pro uzavření éry nejlepšího Bonda velmi žádoucí. Craig i Lea tak dostali příležitost hrát a dát postavám víc, než jen fyzičku na kličkování mezi kulkami a na pěstní souboje. Což je jediný důvod, proč přivřu oči nad faktem, že Malkův Safir je velmi nedopečený záporák, jehož motivy vyšuměly do prázdna. Úplně na konci, po závěrečných titulcích  se objeví věta...James Bond se vrátí... . Časy se mění, možná by nebylo od věci přestat spojovat 007 s jménem Bond, ale společně s herci měnit i jména agentů. Třeba by diváci tolik nesrovnávali. Craigovské pentum totiž nasadilo laťku hodně vysoko, takže i přes mnohé výhrady, bude návrat ke značce James Bond, docela složitý. Každopádně za mě, by měl proběhnout i s novým týmem scénáristů. ()

PROCESOR

Už jsme si zvykli, že bondovky v podání Craiga jsou většinou kvalitní a žádný velký průšvih se nekoná. To splňuje i jeho poslední, a tedy i důstojné rozloučení s Bondem. Jenom si nejsem jistý, zda tvůrci zvolili dobře v pokračování jeho role a svěřit jí prdelatý černošce co vypadá, jako chlap. ()

Pajky3

James Bond ani Daniel Craig nikdy nepatřili mezi mé oblíbence, ale když už je to závěr jedné éry, tak jsem si to přeci jen nenechal ujít. Film je dost dlouhý, ale pořád se něco děje, takže jsem se nenudil. Největší problém jsem měl s tím, že jsem nedokázal pochopit motivaci hlavního záporáka. Akce byla slušná, obzvlášť odbočka v Kubě, kde se ukázala i Ana de Armas, stála za to. Pro mě je to zhruba 70 % a klasická bondovka, i když s překvapením v závěru. ()

Juto

,, Nie je čas zomrieť "si budem pamätať predovšetkým pre svoj emocionálny vplyv. Craig možno podal najkomplexnejší a najvrstvovejší Bond výkon zo všetkých Bondov. Je to vhodný koniec Craigovej éry. 8,5/10 ()

c.tucker

Jakože cože? Fukunaga prostě umí rozbouřit emoce a ještě se i hezky kouká na akci. Po velice slabém Spectre je tu top, i přes to že záporák byl všelijaký a v Craigových Bondech byl pro mne nejlepší Le Chiffre. ()

Kolikokoli

POZOR, SPOILERY!! Jedinýho Bonda, kterýho jsem předtím viděla, bylo Dnes neumírej. Tady se mi líbilo obsazení, hudba, proč tedy nezkusit. Když už nic, tak tam přeci aspoň budou dobré akční scény, pěkná auta a sem tam nějakej vtip. Jak jsem se mýlila. Bylo utrpení koukat na (jindy skvělého) Craiga, který nevypadal, že by ho to aspoň trochu bavilo. Navíc už vypadá dost staře na to, jak byly jeho scény (a celkově) film koncipován.  Z technologií ve filmu mi vstávaly vlasy hrůzou. Viděla jsem čisté scifárny i céčkové filmíky, které byly z hlediska technologií mnohem uvěřitelnější a realističtější než tohle. Nanoboti, kteří se přenášejí dotykem??? USBčko "a disk je kompletní"? Zabrečela jsem. Nicméně hodně mě bavil Rami Malek, je to prostě skvělý herec. Ana byla taky super, i když je tam asi jenom na deset vteřin, zaujala víc, než dvě hodiny Craiga. Nová 007 většinou jenom koukala a nic nedělala, občas prohodila vtipnou hlášku, ale zaujala, s větším prostorem by mohla přinést něco svěžího. Zápletka ohledně zbraně byla neuvěřitelně klišoidní. Stejně tak "vypnutí" všech záporáků stisknutím jednoho tlačítka (jak příhodné). Abych to shrnula, čekala jsem alespoň slušnou akčňárnu, když už nic, a bohužel jsem dostala nepovedený dvacátý pátý díl Rychle a zběsile. ()

BoXBe

Nejprve solidní thriller. Potom generální úklid a účtování se čtyřmi předchozími filmy. Mezitím několik přehrávaných zbytečně emočních scén. Pak konečně začíná nový Bond se zajímavým záporákem. Až ke konci se s ním ale dostane Bond do kontaktu. A jak rychle se seznámí, tak rychle je po všem, po napětí ani stopy, jen uměle, i když chytře, vyšroubované emoce. Velmi nesourodá, přestože špičkově natočená bondovka. Nejautentičtější z celého filmu byla Ana de Armas. Dlouho se mi nestalo, bez jakékoliv nadsázky, aby mi krása a efektní nástup jakékoliv herečky vyrazily dech. Vedle toho chválím velmi silný a povedený úvod, za který by se nestyděl kdejaký smrtelně vážný thriller (dejte režisérovi opět další řadu seriálu Temný případ). Bond si jinak opět pocestoval po světě, otestoval nové i starší modely dopravních prostředků a nejrůznější technické a technologické hračky a v každém ohledu skvěle bavil. Dějovou linku s "templářskou" organizací Spectre jsem sice nestrávil už v předchozí Bondovce, ale po divoké party na Kubě se s tím scénáristé vypořádali celkem svižně. Daniel Craig téhle roli bude chybět a jeho účast v téhle značce dodala v mých očích sérii potřebný a do té doby chybějící rozměr (a pár jich rozumně vzala). No Time To Die na mě tu a tam působil víc jako film s Craigem v roli Bonda než film s Jamesem Bondem. A místy jako slepenec jinde fungujících motivů. Craig je chvíli Rambo, chvíli John Wick, chvíli Ethan Hunt, chvíli Terminátor. Hudba je chvíli Temný rytíř, chvíli Interstellar, chvíli Inception. Lokace jsou nádherné, stejně jako průlety kolem nich, nad nimi a v nich, ale akční scény jsou stříhané dost nakrátko a zas jsem měl trochu pochybnost, jestli se v místě odehrává děj, nebo děj je nasazený na místo. Závěrečná Bondova first person shooting střílečka se už mohla odehrávat prakticky kdekoliv. Vem to čert. Bond tady prožil dost silný příběh a zvládl to na jedničku. I tahle Bondovka je co do profesionality a kvality zpracování v Lize mistrů, fanoušci okresních přeborů samozřejmě mohou soudit a vykládat rozumy, ale tohle jsou ty filmy, pro které se kupuje lístek do kina a užívá se velkoformátového filmového plátna. Počkám ale až na další shlédnutí, než bych film hodnotil plnou palbou. Více než dobré čtyři hvězdy bezprostředně po návratu z kina. P.S. Co se týče toho balíku pěti filmů s Craigem jako Bondem. Čistých pět hvězd bez zaváhání. Plná palba. P.S.2. Fukunaga by zvládl perfektně Batmana, Supermana nebo cokoliv dobrého ze světa comicsu. ()

FrankSusta

Někteří mohou říct, že toto již není Bond. Já jsem opačného názoru! Toto je Bondovka ve vší parádě! Po thrillerovýn začátku (a několika dalších krátkých pasážích) skvělé drama s akčními prvky. Zbývalo trochu a byla by to ta nejlepší Bondovka... v kině viděno dvakrát (pokaždé v DolbyAtmos - což je u tohoto filmu naprosto úžasné) a teprve napodruhé jsem to dokázal ocenit možná o trochu více. Ano, již to nebyl takový šok, ale i tak...! Daniel Craig hraje božsky (stejně jako většina ostatních - zdravím pány Malka a Fiennese s herečkou Seydoux). Opět nechybí Bondův smysl pro humor, úžasný záporák, úchvatná kamera a vše, co zkrátka dělá Bonda Bondem... A chci se zeptat, jestli tu jsem jediný, komu to občas připomínalo Conneryovky? (Nezastřelitelný Bond, zlý rusové, atd.) Recenze zde ()

mortak

Genderově vyvážená bondovka, která myslí i na čtenářky Harlequinů či Padesáti odstínů šedi. Kdysi se o to pokoušel i Ian Fleming, ale kniha Agent, který mě miloval je dost otřesný čtenářský zážitek (Fleming sám se po zdrcujících kritikách snažil zamezit vydávání). Tady to dopadlo lépe, ale všechny ty "romantické", "rodinné", a "slzopudné" scény jsou v dialozích i obrazech neskutečný kýč a barvotisk. Mimochodem, ta Zahrada pochází také od Fleminga (Žiješ jen dvakrát). Možná, že když série dojde k tomu, že neustále odkazuje na minulé díly či knihy, je lepší ji ukončit. A pokud dojde k jejímu znovuvzkříšení, prosím ať je tam co nejvíc Any de Armas, a co nejméně Léy Seydoux. Ke starým bondovkám se budu pořád vracet, k No Time To Die jen výjimečně. ()

campix

Cary Fukunaga natočil vkusnou a citlivou rozlučku Daniela Craiga v roli Jamese Bonda. V něčem poměrně dost rozdílnou od předchozích filmů, ale na druhou stranu se vrátil ve spoustě směrech ke klasickým ''bondovkám''. Největší mínus filmu vidím v nutnosti uzavřít ne tolik zajímavou dějovou linku, která se motá kolem organizace Spectre a velmi slabého záporáka (Rami Malek), který mi přišel skoro až nedůstojný pro osudové setkání aktuálně posledního představitele agenta 007. Hold daň za trošku větší emociální pojetí a niternost, kterou se Fukunaga snažil nastolit. Také Any de Armas tam mohlo být daleko více, ale to už je maličkost. Celkově řadím No Time to Die na stupínek lehce pod Casino Royal a Skyfall. ()

angel74

Kdyby mi někdo před lety řekl, že mě někdy v budoucnu James Bond dojme, nevěřila bych mu ani nos mezi očima. A ejhle, ono k tomu skutečně došlo. Pokud by všechny bondovky byly natočené v podobném stylu a měly obstojný scénář jako snímek Není čas zemřít, vůbec bych se nezlobila, ba právě naopak. Obzvláště, když přihlédnu k naprosto vymazlenému soundtracku. Nepatřím k těm, kdo by cíleně vyhledávali filmy o agentovi 007, ale něco nakoukáno mám, přičemž Daniel Craig coby jeho představitel už zřejmě napořád zůstane mému srdci nejbližší. (85%) ()

CinemaRanger

Esence Bonda s velkolepou akcí a komorní drama o lidskosti, křehkosti srdce a rozpolcení v jednom. K tomu nádherná kamera, kdy každý záběr vypadá úžasně; opět kvalitní hudba od Zimmera a parádní režie. Craig ve formě jak nikdy předtím. Rozlučka jak má být! Bohužel v některých částech se to opravdu velice táhne a záporák je slabší. 8/10 ()

otík

Právě jsem se vrátil z hradu (kina), pan prezident (Ralp Fiennes) demisi podepsal. James Bond už není agentem na zabíjení. Abych řekl pravdu, je to poprvé, co se mi do recenze na craigovského Bonda vůbec nechce. Jsem neskutečně nasr..... na scénáristy, takovou cípovinu si postava Bonda nezasloužila. Začátek ještě budiž, ale minimálně třetina filmu jsou kecy, kecy a zas jen kecy. Akce je podle mně málo, je slušně natočená, ale taková syrová, nezaujme, neokouzlí. Největší problém mám však s přítomností dítěte jako v jedné z hlavních dějových linek – tohle opravdu v Bondovi nemá co dělat a jen to ukazuje, jakým směrem se bondovky vydaly – z pohodových filmů s úsměvem na rtech do emočně bournovského dramatu o bytí a nebytí. Hnus. Samozřejmě mám velký problém s koncem, ten se mi prostě nelíbí, ale je to jen logické vygradování uvaleného scénáře, který Bonda staví v podstatě do neřešitelné situace a dělá z něj pouze loutku v rukou padoucha, který je zřejmě bratrancem plukovníka Moona z brosnanovky Dnes neumírej (mimochodem jak Brosnan, tak Craig končí ve stejně scénáristicky blbých filmech). Chápu, že scénáristé chtěli craigovskou pentalogii dotáhnout do konce, ale takhle to být nemělo. Když na závěr zhodnotím všechny craigovky, Casino bylo vítaným osvěžením, Quantum byla stejná trapárna jako Není čas, Skyfall bylo zlatým a totálním vrcholem, kde se sešlo vše od scénáristy až po režiséra a Specter byl po předchozím klenotu nečekaný propadák, který nebyl ještě tak špatný jako tento poslední film. Nevím, jen kroutím hlavou, jak mohli producenti tohle dopustit, ale pokud jedním z nich je Craig, tak se vlastně ani tolik nedivím. Pro mě osobně končí craigovská éra velkým zklamáním, přitom jsem si jeho Bonda velmi oblíbil a moc se mi ve své roli líbil. Ale pachuť bohužel po posledním filmu zůstává velká. Bond, requiescat in pace. ()

SeanLSD

Akože... Spoilery. Oceňujem odvahu dotiahnuť premenu Jamesa Bonda na človeka do nevyhnutných dôsledkov.. scenáristicky prepoctivo prepracovaných (a s evidentne ženským zásahom).. aj extrémnu kombináciu trúchlivo - dojemných konečných vecí s hravosťou až pubertálnou.. ale chvíľami ma to fakt sralo. ____ Rodinný Bond? Nuž, takého hrdinu, ako je James Bond dokáže zabiť naozaj už len rodina. Prehĺtal som to ťažšie ako on sám. ____ Inak viac než príbeh bol Danielov výkon. Čo urobilo jeho herectvo z pôvodne skoro až komiksovo šablónovitou postavou je jeden z veľkých pomníkov tohoto remesla. (Ruku na srdce - a to som jeho najväčší fanda - Sean Connery by to neuhral.) ____ O neuveriteľných 18 mesiacov odložená premiéra akoby ukazuje, že hoci je na svete pandémia (takže asi posral nejakú misiu), Bondovi sa nechce umierať. Ale zomrel Connery a zomrel aj Bond (Sean si ešte na smrteľnej posteli mohol pozrieť hotový film.) Ale ako záver 70-ročnej oslnivej kariéry je to dôstojné. Obstojné. Nebudem klamať, že sa mi na záver zarosili okuliare. A pieseň dokonalá, pri tej už na začiatku plačem ako decko. ___ A ďalej bude čo ? Zavolajú Campbellovi o ďalší reštart s Bond-girl Matildou ? Alebo sa nebodaj niekto naozaj pokúsi realizovať ten odporný nápad s čiernou agentkou 007 ? (Nie som rasista ani šovinista, ale povracal by som sa.) Snáď nechajú Jamesa spať. Ako mauzóleum všetkých mužských cností. ()

octopuska

Co k tomuhle dodat, pro mě asi nejslabší Bond vůbec. Na to, že to bylo závěrečné klání s anglickým Serjožkou a dost jsem se těšila, tak jsem šla zklamaná z kina. Po technické stránce se tomu nedá nic vytknout, je to vymazlené a lokace jsou nádherné. Ale jinak to ztratilo Bondovskej naturel. Slovo miluji tě, tam bylo slyšet víc než protřepat, nemíchat. Čokoládová náhradnice 007 mě hodně zneklidnila. Chápu, že se James musí vyvíjet aktuálně s dobou, ale kam? On musí být vtipný, sarkastický, sexy, šovinistický s nadhledem sobě vlastním. Takhle ho máme rádi a chceme ho takového mít. Takhle ho Fleming stvořil a je to legenda, která by neměla podléhat modním trendům. A právě tohle se úplně začalo vytrácet. Navíc záporák v podání vypouleného, zubatého mloka Maleka, kterej si libuje zřejmě v chemickým pílingu, mi nesedl vůbec. To už tam měl raděj dostat pořádný repete  rakouskej, psychotickej nácek Hans Landa. O ústředním songu, ani nemluvím. Mělo by to být úderné, živelné se spoustou dechů s odkazem na výtečnou hudbu Barryho. A ne unylá uspávačka hadů Ejliška, co si hraje na Adélu. Konec uzavřen a je jasné, že genderový a rasový tlak je neúprosný. Jak se k tomu Brokolice postaví je nejasné. Můžeme očekávat tříbarevnou bipolární transku s postižením, kdyby se náhodou chtěli ucházet o Oskary? Nebo důstojného pokračovatele typu Hiddleston, Norton? Nebo bude skok v čase a žezlo převezme jeho dcera? Budeme se muset nechat překvapit, doufám, že to bude mile. Ale mám obavy. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)