James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

fisus

Po roce opět v kině a hned 3 filmy v kuse. Bylo fajn zajít na 007 maraton a oživit si Skyfall a Spectre. Hojná účast, 7 lidí v tom největším sále, se asi uprostřed týdne dala čekat, ale tím líp. Aspoň byl klid. Rozloučení s Craigem bylo fajn, nemá cenu prozrazovat dej. Rami Malek opět potěšil. A nezbývá než se těšit, kdo bude další Bond. ()

simon84

Vyborny rozlouceni s Danielem Craigem. Velmi casto jsem si vzpomnel na prvni craigovinu Casino Royale, protoze motiv osudove lasky se vraci a je to skvely. A vlastne to i tak trochu uzavira i pribeh Vesper Lynd. Akce je vyborna, napadita, ma to veskere bondovske propriety, krasne bondgirl (Ana de Armas? Jak pise Cival, s tou by i holky chtely jit na panaka), svet na pokraji zniceni... proste klasika. I kdyz ne uplne craigovska klasika. Preci jen, pod nim ty pribehy byly spis mirne "realistictejsi" v podobe nejake formy mezinarodniho terorismu, tady se opet trochu vracime do dob Brosnana nebo Conneryho a sileneho zaporaka, co chce znicit svet. Film tahne Craig, jednoznacne. Je skvelej, jak v duchodu, tak i pak nasranej a zhrzenej pomstychtivej bastard. A na konci vam mozna ukapne slza dojeti. Co se mi moc nelibilo je Rami Malek. To pro me asi uz navzdycky bude herec jedne genialni role, ale jinak... bez charisma, nic moc hrani... jelikoz jsem videl Skyfall a Spectre pred timhle, tak na Bardema s Waltzem nema ani nahodou, to je uplne jina liga. A to jedine posledni bondovku mirne srazi dolu, Bonda casto dela zaporak (dr. No, Goldfinger, Scaramanga...) Jo a zenska 007 vubec nevadi, klidne muzete vyrazit do kina bez obav o tenhle svet, porad je v poradku ()

ROCK,THE

Nemám slov … Nemám slov … Opravdu více než dechberoucí zakončení jedné slavné éry agenta 007 v podání Daniela Craiga. Daniel se s postavou rozloučil více než důstojně a i teď při vzpomenutí na momenty z filmu se mi hrnou slzy dojetí do očí. Stopáž je trochu přepálená ale ničemu to nevadí, protože si užíváte každičký moment této luxusní rozlučky a hlavně každičký moment kde je Daniel takže film uteče až nechtěně rychle protože člověk si pak uvědomí že Danielova éra končí a mluvím za sebe ale zkrátka to láme srdce. Cary Fukunaga udělal jednu z nejlepších Bondovek jaké jsem kdy viděl, plné akce, emocí a skvělou “craigovskou” atmosférou, co se týče výpravy a audiovizuálu tak nemám slov, takže vzdávám holt režiséru který odvedl sakra skvělou řemeslnou práci. Nesmím opomenout ani skvělou hudbu od Hanse Zimmera která skvěle doplňuje tento luxusní snímek, ostatně co jiného než skvělý poslech od Hanse čekat kor když je to spojení Zimmer/Bond, takže soundtrack opravdu luxusní a čekám jen na půlnoc kdy si ho budu moci pustit celý z předobjednávky z iTunes. Bože když si vzpomenu na všechny ty momenty tak se mi chce znovu brečet tak skvěle zpracovaný a mnoho klasických Bondovských hlášek a scén, opravdu se nemohu dočkat víkendu až to uvidím znovu. Za zmíňku stojí i obsazení jak nových přírůstků tak i těch co jež známe, zkrátka skvěle zahrané a casting nemohl být lepší. Takže všichni okamžitě běžte do kina a užijte si tuto poslední jízdu ve velkém stylu! Rozloučím se netradičně méně vtipně než vždycky v mých recenzích … Buď sbohem Kapitáne Craigu a děkuji vám že jste byl mým idolem jakožto Jamesem Bondem, do dnes budu vzpomínat když jsem se svou maminkou byl v roce 2006 v mých 13 letech v kině na Casino Royale a od té doby jsem věděl že budete nejlepším Bondem a taky se tak stalo, a jako tenkrát když jsem byl svědkem vašeho začátku a viděl jsem první váš Bond film v kině tak je mi ctí a hrdostí že jsem se s vámi mohl rozloučit i tímto posledním filmem a jak jsem zmínil v recenzi, opravdu se nedalo ubránit slzám … budete nám chybět pane Bonde … Jamesi Bonde … NENÍ ČAS ZEMŘÍT ()

stepankoby1

Film bez energie, replikami a hláškami připomínající poslední Rychle a zběsile a hlavně nerozeznatelný od svého předchůdce. Ve finále se zvrhne v nechtěnou parodii. Chvilkami jsem si připadal jak u nejhorších Mooreovek. Btw. Netěšte se na Anu de Armas, ve filmu skoro není. ()

Cermbo

Hořkost a opakovaná kontrola zbývajícího času do konce. Tak bych shrnul své pocity z "Není čas zemřít".  Bond mi vždycky přišel trošku přeceněný, na druhou stranu minulé Craigovky se celkem daly, pokud jste od toho neočekávali kdo ví jaký zázrak. Co si budeme povídat, ten formát vyprávění je u Bonda pořád jedno a to samé.   Tentokrát však na diváka čeká naprosto průměrný, možná podprůměrný film s tuctovou akcí, přestřelenou stopáží a nulovým elánem, až na pár momentů, které stejně zapomenete. Rozloučení rozhodně nepovažuji za důstojné, naopak neuspokojivé až možná odfláknuté. Většinu filmu jsem to cítil na 3*, v lepších chvíliích dokonce na 4*, ale jelikož jsme z mého pohledu dostali nejslabší Craigovo Bondovku a negativní pocity silně převažují, tak lépe bohužel hodnotit nemohu. ()

tomashrabek

Remeselne už tradične skvelá bondovka, ktorá pôsobí skôr ako záver seriálu. Ťažko povedať, či tak bola pôvodne pentalógia s Craigom plánovaná, ale ak na niečom trpí, je to práve prílišná previazanosť s ostatnými dielmi (najmä s podivným Spectre). Craig hrá o život a Fukunaga to lepí, ako zvláda, ale záver aj tak zanechá podivnú pachuť, ktorou si stále nie som úplne istý. ()

rexino

Na film sa dá pozerať dvojakým pohľadom. V tom prvom tu máme rozlúčku s Craigovou verziou Bonda, ktorá ponúka kvalitné zakončenie vzťahovej aj pracovnej stránke jeho Bonda. Máme tu opäť, ako sme si u Mendesa zvykli, bezchybnú kameru, výborný soundtrack (Billie aj keď nemusím, ale na opening tá pesnička brutálne zapasovala a v kine stoji za to), kvalitnú akciu, nádhernú Bondovu DB5 a opäť bezchybnú Bond Girl od Ani, ktorá tam síce bola 20 minúť hlavne kvôli promo shotom, ale tak kto to môže marketingu vyčítať... že :). V tom druhom pohľade tu máme rozťahanú Bondovku, v ktorej máme zas a opäť nevýrazného záporáka, ktorý je bad preto, lebo je bad guy. Za tak dlhú stopáž takmer vôbec nerozvinúť, prečo vlastne chce zabiť väčšinu ľudstva je priam trestuhodné. Taktiež jeho motivácie pri záverečnom únose sú vlastne nejasné. Kľudne sa tam mohlo strihnúť 20 minút a neubližilo by sa ničomu. V tomto prípade urobil Fukunaga oveľa väčšie zadosťučinenie Waltzovmu záporakovi, ktorému za tých 5 minút vytvoril oveľa kvalitnejšie auru bondovského záporaka, ako Ramimu. V závere hodnotím 4*, ktoré tam vytiahol ten prvý pohľad na film. ()

Saur.us

Poctivá bondovka, která má vše. To, co se S. Mendesovi ve Spectru nepodařilo ukočírovat, C.J. Fukunaga zvládl skvěle! Svěží akce, ideální dávka vtipu a poctivá dávka nostalgie. Přeci jen, když bondovka, tak jedině se záchranou světa před maniakem v kimonu, který má vlastní ostrov plný pohunků ve stejnokroji. Škoda jen, že jinak výborná Craigova rozlučka je místy ale až nechutně melodramatická a ukecaná, takže ubrat pár minut stopáže a pár kýblů omáčky by jí zaručilo status nejlepší bondovky nové generace. ()

Chundys

Parádní rozlučková jízda 25. Bonda. Nejlepší Bond v podání Daniela Craiga. V podstatě jede jeden příběh a až teď byl ukončen to je slušný skóre od roku 2006. A položte si otázku, kdo by taky serval ty šaty z Any de Armas? Já veděl, že trumfne Evu Green ale sakraaaaa tohle byla bohyně (samozřejmě taky se někomu nemusela líbit)! Byl to ale ultimátní hever!!! A kdybych měl vyjádřit pocity z filmu, tak super prostředí, vymoženosti, hudba, příběh a celý vizuál. ()

Batahst8

6 let dlouhýho čekání se vyplatilo. Bond se vrátil s naprostou parádou, která ukončuje jednu velkou éru. Éru Daniela Craiga a když jsem už zmínil toho Craiga, tak ten je naprosto parádni, jako nepamatuju si film, kde hrál Craig  takhle dobře, žral jsem mu úplně všechno. Ale jako za nejlepší věc považuju režii Caryho Joji Fukunagy. Ten film vypadá prostě nádhérně s v každým momentě vypadá naprosto sexy, samožejmě tomu sexy feelingu pomáhá Ana de Armas, ta je prostě skvělá a naprosto sexy a je mi jedno, že je tam jenom 10 minut. To co si Fukunaga pohlídal, tak to je akce, jako nepamatuju si Bonda s takhle kulervoucí akcí. U každé akční scény jsem si připadal jakoby mi někdo urval koule (úvodní akční scéna uff, lepší akční scénu jsem hodně dlouho neviděl), kromě akční scény s Anou to jsem si připadal naopak jako by mi někdo hladil koule. Finále je naprosto emocionální jako skoro i slza ukápla. Bohůžel to má i pár záporů, např. Film by mohl být o něco kratší, postava Lanshany Lynch není moc sympatická, postava Blofelda by tu mohla být lépe využita a spousta dalších věcí. 25. Bondovka je naprosto strhující záležitost s naprosto parádní akcí, skvělým Craigem, božskou Anou, ale také s pár problémy (Na druhou projekci pujdu klidně jenom kvuli Aně). 8/10 ()

MiniMinion

Po prvním zhlédnutí mi ve filmu něco chybělo, něco nesedělo, jen jsem nevěděl co přesně. Až při druhé návštěvě kina mi to došlo - záporák mi nedával moc velký smysl, jeho motivace mi nestačila. Jeho původní cíl chápu a líbí se mi, dává smysl, ale jeho širší, globálnější záměr prostě nefungoval a naopak ze Safina udělal maniaka s božským komplexem. Jinak se ale až na pár detailů jedná o naprosto vynikající film, jeden z nejlepších z celé série, alespoň dle mého názoru, a o výborné zakončení Craigovy éry. Film je plný špičkové akce (leckdy originální ve srovnání s ostatními Bondovkami), Craiga hláškujícího ale i dramatického, odkazů na předchozí generace Bondů i na Crigovo ostatní filmy, většinou skvěle napsané i zahrané postavy, a hlavně emoce. A že jich není málo. Craigova interpretace se od většiny ostatních lišila právě tím, že postavu prozkoumali více do hloubky a našli v něm osobní emoce, které nezmizí 10 minut poté, co se objeví, a právě No Time Die to dovedl ještě na vyšší úroveň. Jednoduše síla. Na snímku bylo vidět, že Fukunaga ví, co dělá, a i když kamera nepatří mezi nejpoutavější v rámci Craigovy série (Skyfall zůstává nepřekonán), režie je zde naprosto pevná a nedostatky kamery slušně záplatuje. Zimmerovo skóre je taková jeho průměrná kvalita (což je pořád velice vysoká kvalita), ovšem jeho hudba při… té scéně, víte co myslím… je dech beroucí. No Time To Die je pro mě v závěsu za Skyfallem a těsně i za Casinem Royale, ale předčil Spectre i Quantum of Solace. 85%, má ale potenciál dostat se i na vyšší číslo. Vyrůstal jsem na Brosnanových filmech a vždy pro ně budu mít místo v srdci, ovšem čistě když srovnám postavy, Craig přivedl k životu Bonda nejkomplexnějšího a nejzajímavěšího. Díky mu za to. ()

godycz

Cista filmarina na velke platno. Takto se ma udelat velkofilm, ktery cele tri hodiny nezanudi. Jen skoda te berlicky pro tupe americany : magnet. No a priznejme si 00 uz to neni.... ()

AndreyCSFD

Těžko hodnotit. Řemeslně perfektní film - výprava, akce, zvuk, kamera...žádná nuda, ale už to není Bond. SPOILER Pravý Bond by se totiž nikdy antikoncepční chyby nedopustil, natož jako anglický gentleman s Francouzkou. A i kdyby k tomu došlo, vyřešil by to jako chlap buď žalobou na popření otcovství anebo šekem. Jenže to by udělal pravý Bond, který je pod drnem už nějaký ten film. Místo něho sledujeme v bondovkách modrookou blonďatou lopatu s vyholenou hrudí, co má emoce rozhašené jak stará baba po maratonu filmů Rosamulde Pilcher. Škoda, bondovky byly vždycky záruka oddechové ale inteligentní zábavy, akce a břitkých hlášek. V poslední době se ale přibližují spíš stylu Mission Imposible. Holt skončila jedna éra, uvidíme, co bondovky nahradí. ()

MAJkLSON

Tak už nám to končí a je to dobře, protože únava materiálem je tu podobná jako u X-Menů. Rychle vyřešit všechny nepřátele z minula, hodit tam nelogicky chovajícího se jednohubkového zaporáka a pak pif pif bum bum a finito. Jediné zajímavosti jsou - epizodka s Ana de Armas a nový agent 007, tyhle dva elementy film aspoň trochu ozvláštnily, jinak mi to splívá se Spectre a Skyfall. ()

warrenur

Scenaristicky priemerna bondovka s menej technickymi vychytavkami, intenzivnejsim emocnym zainteresovanim a zlatym modrookym dievcatkom. Velmi pekna bola lesna scena v hmle, hoci obcas postradala logiku. Vyborna Billie Eilish s uvodnym songom, uchadzajuce nahanacky aut. To je asi vsetko. Pribeh je tuctovy a aj sa obcas zastavi, aby si pan Bond mohol s uchadzackou na svojej pozcii pripit, ci prehodit nejake "vtipne" repliky. Ano, k Bondovi to patri, to vsak neznamena, ze je to stale rovnako trapne a nie "chlapacke". Rami, co ja viem...radsej ho uvidim v nejakej inej filmovej postave. Slabsi priemer. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)