James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Martin741

Dvadsiatapiata bondovka nesie meno No time to Die. Reziser Fukunaga /Sin Nombre 2009, bestie bez vlasti 2015/ vyzera byt rezisersky talent, natocil vskutku namakane dielo, ktore postupne rozoberiem. Problemov okolo tohoto filmu bolo vsak pozehnane - najprv  mala byt premiera niekedy 2020, potom sa to posralo a vysledok som videl az v oktobri 2021. Oplatilo sa cakat, od Spectre uplynulo 6 rokov, rovnako ako medzi Licence to Kill 1989  a Golden eye 1995 tiez ubehlo 6 rokov. Co sa tyka hercov, maximalna spokojnost u mna vladla s Danielom Craigom /Casino Royale 2006, Skyfall 2012 Spectre 2015/, Craigov Bond sice stale nema na conneryovske vysiny, no na Rogera Moore-a sa dotahuje v pohode, hoci Moore stale ostava najzabavnejsim Bondom vobec. Posledne miesto s Lazenbym sa nijak nemeni, Lazenby je dlhodobo na poslednom mieste v mojom rebricku. Lea Seydoux /Grandhotel Budapest, Zivot Adele/ mi nevadila, medzi nou a Bondom bola chemia ale i chlad. Laschana Lynch /Captain Marvel/nijak neoslnila, proste dalsia postava do poctu. Na poste M bolo bez zmeny, stale M je Fiennes /Grandhotel Budapest, Spectre, Skyfall/, Monneypenny v podobe Naomie Harris /Spectre, Skyfall/ bola na urovni, kazdopadne na staru Monneypenny v podobe Lois Maxwell stale nema- pani Maxwell mala az 14 filmov, spolu s tusim starym Q Desmondom Llewelynom. Q v podobe Bena Whishaw-a /Cloud Atlas, Spectre, Skyfall/ si odbil svoje, Jeffrey Wright /Casino Royale, Quantumof Solace/ to iste. Musim este spomenut nadhernu sexicu Anu de Amas. Zas a znovu sa tu spomina Spectre, coz je - oplati sa to pripomenut - SPECIAL EXECUTIVE FOR COUNTER INTELLIGENCE , TERRORISM REVENGE AND EXTORTION. Mimo toho  je dalsim synonymom pre Spectre i duch prizrak, coz  sedelo aj vo filme. Akcne sceny na urovni, Craig aj po 50 -ke stihal /Hoci Moore uz ako 58 rocny mal dvojnika/, musim spomenut krasnu kameru Sandgrena - norske lokality su uchvatne, s radostou som to pozeral. Pohreb sagy sa nekona, to rozhodne, len sa bojim jednej veci - bondovky vzdy reagovali na aktualne dianie vo svete. No a uz som sa - pocnuc Pistom Segosom - definitivne zmieril s tym, ze existencia trojpismenkovych organizacii je vo filmoch uz proste folklor. Nejaka ta CIA - sak tych trojpismenkovych je jak nasratych. To je v pohode, kym ide o politiku, bojim sa ale toho, ze do sveta 007 -ky preniknu kadejake genderovo lavicovo progresivne neomarxisticke myslienky. Nejdem to konkretne rozvadzat, lebo mam z tohto - izmu casto husiu kozu. Bond v podani Craiga nie je len masina na zabijanie, ma aj svoje vnutorne pochody, myslienky, ukazuje city a emocie. Konkretne zas neviem ci vyssie ci nizsie city, no emocie - pokial sa nespracuju - maju strasnu silu. Bond ukazuje ludskost a dobre srdce, mna potesili hlavne zaverecne vety od Bonda pred tym vybuchom. Poznat prilis to, ze film ma mnoho scenaristov, vladne casto prehustenost a niekolko tem sa rozvija naraz. Koniec bol na Bonda hodne netradicny - tym aj koncim komentar  : 69 % ()

Chen

Bondovky nikdy nebyly mou srdcovkou, ale veskrze mě bavily. Nejsem tedy vysloveně emotivní s ohledem na to, že končí jedna etapa, na druhou stranu musím přiznat, že tenhle díl mě nenechal úplně chladným. Nostalgický, sympaticky zahraný, dostatečně akční, jednoduše fungoval a šlo o rozloučení, které si Daniel Craig i fandové zasloužili. ()

M.i.k.e

extrémně jsem se těšil na kulervoucí ukončení jedné Bondovské etapy a první půl hodinka mě v mém přesvědčení utvrzovala,jenže pak přišel zlom a já místo toho dostal extrémně dlouhou (čti zdlouhavou) a nejlíněji napsanou Bondovku bez lehkosti a sexappealu.Tvůrci se tu sice snaží uzavírat jednotlivé linie rozjeté v předchozích filmech (primárně tím,že část lidí,které byly jejich součástí se prostě zbaví),ale na druhou stranu tu rozjíždí linie nové a ty nejsou povedené.Nejvíc je to vidět na nevýrazném Malekově záporákovi s pochybnou motivací,který je nejslabším antagonistou ze všech Craigovek (a to si třeba záporáka z Quantum Of Solace prakticky nepamatuji).Když si navíc odmyslím tu snahu posunout Bonda směrem k uvěřitelnosti,což celkem fungovalo celou dobu,je tu teď naplno vidět,že tvůrci asi úplně nevěděli jak naložit s různými zlými organizacemi a tak zatímco v Casinu byl Mikkelsen sám (až posléze byl napojen na organizaci),ve "dvojce" přichází organizace Quantum,která ovšem následně vyšumí do nikam a přichází nadorganiazce Spectre.Od ní jsem si tady sliboval v rámci uzavření ságy velké věci a byl jsem dost překvapen -lehčí spoiler - že jí Fukunaga a spol smáznou i s Blofeldem prakticky během pár minut a nahradí jí dalším zapomenutelným záporáčkem.Konec tomu všemu pak nasazuje korunu úplně a je dost smutné,že po emoční stránce na mě prakticky vůbec nezafungoval a to je prostě špatně.Sem upřímně zvědavý co má s touhle sérií studio v plánu do budoucna,protože vzhledem ke konci, pokud by byl opravdu takový jaký jsme viděli, by nadále postrádala smysl....60% PS : upřímně lituji tak malého prostoru pro Anu De Armas,která tu na minimálním prostoru svým charismatem strčí do kapsy všechny ostatni bond i nebond girls. ()

vydumnica

No Time to Die je môj prvý James Bond film!!! Aj keď akčným snímkom sa skôr vyhýbam, z tejto bondovky som však nadšená!!! Čakala som nejaké typické strieľačky a naháňačky v sprievode dokonalej hudby, a dostala som omnoho viac!!!! Až mi je trochu ľúto, že som to nevidela na veľkom plátne. Normálne ma až prekvapilo, ako veľmi ma zaujal samotný dej. Niektoré súvislosti som si musela domyslieť, napríklad, že kto asi bola Vesper, čo pre Bonda znamenala atď. Ale to už je môj problém. Určite si doplním vedomosti a pozriem minimálne tie bondovky s Craigom. No Time to Die zaujme od začiatku, ani chvíľu nenudí a až do konca je to jednoducho skvelé. Ešte nijakému akčnému filmu som nedala 5*, aspoň myslím. Keď si tak čítam komentáre, že toto nie je najlepší film o Bondovi alebo dokonca, že sa jedná o úplne najslabší, aké museli byť tie predtým? No teda. Pre mňa je akcia najmenej dôležitá, možno pre mňa práve No Time to Die ostane tou najlepšou bondovkou. Billie Eilish a Finneas zložili nádhernú pieseň, hudba Hansa Zimmera je niečo úžasné a k tomu pútavý príbeh, výborný casting (najlepší asi Rami Malek), kamera a tie prekrásne lokality, wow, čo viac k tomu dodať? Snáď len, že som si myslela, že Ana de Armas tu bude jednou z "hlavných" vedľajších postáv, toto bolo len ako také cameo. Nemohla byť radšej ona nová 007? James Bond a jeho vzťah s Madeleine, to ma bavilo najviac. Krásny film o "nesmrteľnom" Bondovi. 85 až 90%!!! ()

Figu

Ale jó. Pokud si to divák rozkouskuje na víc projekcí, dá se to zvládnout. Akční pasáže jsou koukatelný a z Daniela stále tryská charisma! Nevím, zda to byla dokonalá rozlučka, páč když ti po takových X letech sejme  agenta 007 přešitej Freddie Mercury, není to dobrá vizitka, nicméně asi jó... Ať nežeru! S ohledem toho, že Craig byl fakt bomba Bond, ty čtyři plácnu! 70% ()

moviefreak

Prvé dve hodiny najlepšia Bondovka akú som videl. Atmosféra, napätie, akcia, kamera, strih, herecké výkony... A potom prišla posledná pol hodinka, ktorá bola akoby z iného filmu, alebo keby sa práve v tom momente Craig rozhodol, že už Bonda nechce hrať a všetko sa muselo pretočiť. Vôbec mi to tam nepasovalo, či už správanie nežmurkajúceho zlolotra alebo dobrovoľný koniec, ktorý sa dal uhrať nejak na diaľku. Však aj také sú vzťahy. Ďalšie negatívum bolo pre mňa viacnásobná marketingová kampaň, kvôli ktorej stále pribúdali nové zábery a tie prezradili z deja až príliš veľa všímavým divákom. Tajže nakoniec druhá naj bondovka, a jednoznačne najlepší režisér v sérii, ktorý by sa mohol vrátiť aj viac krát. ()

Elyssea

S Craigem jsem s výjimkou Quantum of Solace strávila celou jeho štaci v kině. Bondovky pro nové tisíciletí ubraly na hračičkování a přidaly bolest emoční i fyzickou. Také si dovolily posunout Bonda o dost dál. Craig měl hned dvě osudové ženy (přičemž je, bohužel, Léa Seydoux výrazně slabší než Eva Green jako Vesper Lynd) a místy ani jednu Bond girl (důležitost M Judi Dench ve Skyfall je pro mě doteď jedno z nejlepších překvapení). I tady dostává James hned dvě spoluhráčky (Lashana Lynch a Ana de Armas), které za ním nejen nezaostávají, ale jsou to opravdu jen kolegyně. Bohatě mi stačí, že tentokrát se Bondovy ženy beze smyslu nevraždí. Není čas zemřít je bohužel trochu moc dlouhý film, protože některé epizody (třeba odbočka do Norska) jsou vlastně velmi zbytečné. Ačkoliv chápu nutnost zakončit všechny dějové linky, zajímavější mi přijde současnost tohoto dílu. Mallory, Felix, James i Blofeld jsou muži, jejichž éra pomalu ale jistě končí a jejichž rozhodnutí mají dalekosáhlé následky. Jsem zvědavá, jestli s novým 007 přijde i nový M a Q, protože jestli ne, bude nový 007 opět podstupovat cestu k deziluzi? Vzhledem ke Craigově poslednímu výkonu (při poslední štaci z něj to viditelné znechucení opadalo) by to byla škoda. ()

BarryLyndon

Byla to pro mne první návštěva kina od premiéry loňských třetích Mizerů a stálo to hned za to. : ) Hned mne posadily na zadek úvodní titulky, jedny z nej. Trochu jsem brblal u songu, ale ano není to Skyfall, ale vytknout se mu moc nedá.  Fukunaga je top režisér když dokázal ten Spectre průser takhle uhrál. Hlavně jsem si u spousty scén opravdu chrochtal blahem. Krásný vizuál střídalo napětí s fantastickou akcí. Hodně jsem se bál tří herců, Lashany Lynch, Ramiho Maleka a Leyi Seydoux a dopadlo to tak so so. Malek zklamání, už od trailerů jsem tu brečel, že bude Rami Malek hrát Ramiho Maleka a potvrdilo se to, škoda, přitom ta postava měla potenciál. Seydoux se svezla se Spectre, měl jsem jí za tragickou a tady si to částečně napravila, scénu od scény jsem si na ní zvyknul, ale pořád tam nevidím Bondovu nejosudovější Femme Fatale, průměr charismatem i herecky, sorry jako. Ale totálně příjemně překvapila Lashana Lynch, která byla prostě skvělá a to jsem na ní také brblal. IMHO na ní může mít kecy jenom rasista co film neviděl. : ) Na chválení Any de Armas je škoda úderů do klávesnice. Akorát se přiznám, že jsem absolutní konec nečekal, ale bylo to důstojné. Craig nám dal 3 fantastické a 2 příšerné bondovky a bude chybět. 8/10 Jsem zvědavý jak to bude pokračovat. ()

Streeper

Strašně moc jsem se na film těšila, už jen z toho důvodu, že byl odklad kvůli covidu, tak jsme si museli ještě o něco déle načekat. Nakonec hodnotím průměrem, něco mi tam prostě chybělo. Přišlo mi to až příliš ukecané a protahované. Vůbec nevytěžili maximum z Ramiho Maleka jako záporáka. Navíc to, že je záporná postava je jasné už od začátku filmu a vlastně celkově je zápletka filmu jasná od samotného začátku, což příběhu strašně moc škodí. Nejvíce jsem si užívala akci Bonda s bondgirl Anou de Armas, kéž by tam byla déle! S koncem jsem byla spokojená, vysvětleno to bylo dobře a rozloučil se dojemně, ale jako celek to mohlo být daleko, daleko lepší. ()

MrPierc

Krásný vizuál a exteriéry. Minimálně gadgetů, romantická zápletka jak z telenovely. Nijací záporáci a 3 pěkné hlášky. Sakra, to je úpadek značky v srdceryvném přenosu. ()

Pugo

Dobre sa na to pozeralo, akurát kto si mal panebože pamätať všetky tie dejové linky z predošlých dielov (cestou z kina som si musel prečítať zápletku Spectre aby som pochopil). Malekov záporak a jeho motivácia dosť slabé, ale záver toho veľa vyžehlil a ako čerstvého otca ma fakt dojal. Casino Royale ale ostalo neprekonané. ()

Rocky88

Ačkoliv mě mendesovky ničím neoslnily a zájem o Kubu Dluhopise u mě poslaly skoro k ledu, přesto jsem si poslední krejgovku nemohl nechat ujít. Naopak jsem se do ní pustil s velkým zájmem, neb na režisérskou stolici se posadil CJF, který si mě získal první řadou Temného případu. A hned od začátku mě ujistil, že byl tou pravou volbou. Bond je pro mě hlavně o akci, které tu je dost a dost (aby ne vzhledem ke stopáži), je přehledná a v 90 % nápaditá. Craig je jako vždy super, gadgety si taky užije a emočně je to v rámci všech Bondovek unikát, díky kterému je stopáž vyžehlena do snesitelna. Tak proč jen 4 hvězdy? Unikla mi Luciferova motivace k takovému činu. Proč????? Dále mě zklamalo nevyužití Any de Armas (proč?????) a v neposlední řadě nová 007 - jako agent naprosto nepřesvědčivá černoprdelnice (tady všichni víme proč). Když se ale od těchto nedostatků odprstím, je to parádní jízda. Navíc s v této sérii nevídaným koncem. Craig je pro mě nejlepším Bondem a jeho nástupce bude muset zaplnit sakra velké boty. ()

Attta

Hezky natočeno, ale bohužel příběhem film moc nezaujme. Z bondovek s Craigem určitě nejslabší. Takovej trošku scénaristický mišmaš, který ve mě vyvolal hodně smíšené pocity a na mě měl film jednoznačně moc rychlé tempo. Tolik co se odehrálo v první půlce filmu by si vystačilo na dva samostatné filmy. Bezduché a na film s takovým budgetem vyhozený peníze. ()

Kwaichi

Bolo to ako pozerať Bonda bez Jamesa Bonda. Nie že by bol Craig málo na scéne, ale bol úplne iným Bondom na akého sme zvyknutí. Ako na akčný film sa to pozeralo dobre. Ak je niekto hardcore fanúšikom, bude asi sklamaný ak nedostanete to, čo od značky Bond každý očakáva. Myslím konkrétne prehnané množstvo šialenej akcie, super high tech vychytávky a hlavne "bombastický koniec". Bolo to tu, ale v tak malých a realistických dávkach, že to nestojí za slovo. Čakal som aj trochu viac hudby od Billie Eilish, keď ju tak promovali. Pred filmom sa oplatí poznať dej Spectre, pridá to deju na hodnote. ()

C0r0ner

Jako obvykle jsem Bondem naprosto neoslněn, ta stopáž je strašidelná a zcela neopodstatněná a co se týče toho ve filmu zmíněného boření mýtů a odvracení se od tradic, tak já s tím prostě nesouhlasím a černou Annu Bolyenovou a podobně prostě nikdy nepřijmu. Nebo aspoň ne do té doby, než bude hrát Muhammada Aliho Ryan Reynolds nebo Martina Luthera Kinga Benedict Cumberbatch. 50% ()

bourec

I pro mě je Craig o dost míň Bondem než Pierce Brosnan. Film je dost nevyrovnanej, akce je dynamická, ovšem výplně z vaty je taky dost. Na konci sem byl trochu rozhozenej, ale beru to tak, jak to je. Jenom mám pocit, že tímhle už Bond skončil. 80%. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)