Zatímco Hank vede pátrání po Clarkovi, Navarrová a Danversová dostanou tip na dalšího bývalého zaměstnance Tsalalu. (HBO Max)

castor

O temné a vtahující kriminálce si zatím můžeme nechat tak akorát zdát. Co si budeme nalhávat, už druhá série (Colin Farrell a Vince Vaughn) byla lehce chaotická, třetí (v hlavní roli Mahershala Ali) byla zajímavější a režijně výraznější, ale i tak se tvůrci nevyhnuli množství omáčky, utahaným scénám a minimu emocí. Čtvrtá řada nemá snad jedinou vyloženě sympatickou postavu. Nesourodá dvojice (jízlivá a racionální policejní šéfka Liz a přímá a instinktivní Navarro pocházející z domorodého národa) je definitivně na jedné lodi, detektivní linka se začíná rozvíjet, ale teprve uvidíme, v jakém rozpoložení doklopýtáme do finále. Mrtví vědci, dávno nevyřešená vražda domorodé ženy, sílící protesty původních obyvatel. Stále ale „jen“ na tři hvězdy. No, uvidíme. ()

Marcos22

Ve třetí epizodě dostáváme další dávku rozvíjení velmi křehkých rodinných a pracovních vztahů. Temný případ - Noční krajina se nám pomalu ubírá cestou k duševnímu rozuzlení celého příběhu, což mi k charakteru první série příliš nesedí a postupně u mě začíná hodnocení klesat. Tentokrát tři hvězdy, a to zejména za implementaci devět let starého songu I Follow Rivers od Mariky Hackman. 🙂 (29.01.2024) ()

BoXBe

Zase zimomriavky... Brrr. Umí to postrašit. No a ten zbytek je o atmosféře, lidských osudech a charakterech a o ekologii. Takový miš maš ve tmě a mrazu, který netáhne dopředu kdovíjak silný příběh, tempo nebo rytmus, ale jen a jen ta Aljaška a to ještě ve fiktivním městě. ()

Qitek

Začíná to být hroší a horší. Nejhorší na tom je, že jediná postava nedokáže být ani trochu zajímavá. Jediná postava nemá sympatie. Jak je tohle možný? :)) Celej případ začíná být zájmu zcela zbaven a nejvtipnější je, že je mi úplně už u prdele. Je mi úplně jedno jestli to byl zahradník, duch, nebo ufo. Je to stejně tak moc špatný, jako scéna z nemocnice, u které jsem se ale zase na druhou stranu od srdce zasmál. Což holky v úmyslu asi neměly. Strašná bída. Scénáristická debilita, která si hraje na něco víc. Slabší dvě. Ale jako parodie by to obstálo, jen těch fórků je tam bohužel zoufale málo. ()

drackula

Trochu to ustúpilo zo svojich pozícií, ale nie je zo žiadna katastrofa. Atmosféra má stále niečo do seba a okrem komplikovaných vzťahov malého mestečka, čoraz intenzívnejšie vykukuje spoločnosť v pozadí. Verím, že ďalšie epizódy opäť začnú využívať svoj potenciál. 70% HBO Max ()

kenkaku odpad!

Vagína všem nakukala, že točí “Kobru 11” (a pojmenovala to tak) a přitom natočila “Rodinná pouta” aby měli nad čím militantní feministky klikat na myšku. A ty “hululů” momenty mě pily krev ještě víc. ()

klukluka

Kdepak čupakabra…jasně, že to bude mít naprosto logické vysvětlení. Včetně toho, že místní, kterých je tam 5 a půl, si mezi sebou ještě neřekli ani to, že vědci ze zdejší polární stanice zemřeli strašlivou smrtí. Média taky nula, do téhle pustiny asi tahle vymoženost ještě nedorazila. Ano, pojal jsem k tomu značnou nedůvěru i s tím rizikem, že si budu muset sypat popel na hlavu. ()

kery- odpad!

U první řady jsem se smál nad hláškou o rakovině prdele, ale z této moční sraniny pomalu začínám mít obavy, abych jí opravdu nedostal. Jasný důkaz toho, že rovnoprávnost mužů a žen je totální nesmysl, protože to co předvádí všechny ženy tady - od režisérky po herečky - to nemá obdoby. Po 20 minutách vypínám. ()

warrenur

Trocha divnosti, miestne starodavne zvyky a kultura, legenda a temna atmosfera....znie to super takto oddelenie, len, zial, rezijne to nie je podane tak, aby to divaka "drzalo". To ma irituje, lebo som skutocne chcel temnu, mrazivu, nocnu mystery, ktora to po uvodnych castiach smerovala byt. Urcite to ma svoje temnejsie momenty, zial, obcas to posobi odflaknuto. Uvidime, co sa z toho nakoniec vykluje. Kto ma este deja vu z vyborneho The Outsider. ()

molcan2

Áno, bohužiaľ ma to neoslovilo, čo je nepríjemné, pretože tento seriál bol mojím najočakávanejším seriálom roka !! Epizóda sa začína Liz a Navarrom, ktorí majú flashbacky na predchádzajúci prípad, ktorý sa spája s informáciami s naším aktuálnym problémom, dostávame hlbšie prepojenie s indiánskou dejovou líniou a štáb sa snaží dať dokopy túto záhadu. Prvých 30 minút, tak ako je flashback, je zbytočných, v príbehu nie je žiadny pokrok. Posledných 25 minút je opäť naťahovaných, jediné čo to pre mňa zachraňuje sú dobré herecké výkony a hudba a prostredie, dáva to taký pocit strašidelného hororu a budovanie prostredia je vynikajúce ALE prípad je pomalý a tempo je tiež slabé, dúfam, že sa to zlepší. Nie hate, lebo mám rád seriál, len to zatiaľ nie je ono, 6/10. ()

AmonGoeth

Dosahuje zatím 4. série kvality té první? Rozhodně ne. Je to ale takový průser, o jakém se tu píše? Také ne! První díl rozdal karty - cajty, indoše a místní sebranku; a představil nám opravdu značně mysteriózní případ. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou snad ještě studenější než noc na Aljašce, což vzájemné chemii dvakrát neprospívá. Ne že by Marty s Rustem zrovna oplývali vřelostí, ale byli tak dobře polarizovaní, že z nich šlo jen těžko odtrhnout oči. To bohužel o Anders a Navarro (zatím) říct nejde. Kriminální linka linka je nahozená opravdu ambiciózně. Až se obávám, aby se nám tu neopakovala situace z Lostů. Na to je ale ještě moc brzo soudit. Druhý díl mi opravdu přišel, abych použil oblíbené recenzentské slovo mého kamaráda, dlouhodechý. To ale rozhodně neplatí pro díl třetí, ve kterém se detektivní linka začíná rozvíjet a - ač to na plnou palbu pořád není - rozhodně jsem se nenudil. Jestli tu mají někteří apriori problém s tím, že hlavní role a režie připadly ženám, pak je mi jich líto a doporučil bych pustit si na spravení chuti Stalloneho Kobru. Kdo je trošku otevřenější mysli, nebude mít problém dát této sérii ještě šanci. ()