Zatímco Connolly hrozí, že Tsalalův případ přesune do Anchorage, Navarrová a Danversová učiní objev, který bývalé partnerky znovu spojí. (HBO Max)

molcan2 odpad!

Je rok 2024 a vy pridávate 2 ruské postavy? To je to, čo si tvorcovia vybrali? To je to, čo propagujú, keď ľudia umierajú kvôli ruskému imperializmu každý deň. Veľké mínus za toto. Tiež vidím veľa podobností s Dexterom New Blood. Detektívka sa snaží vyriešiť zločin, ktorý ju roky prenasleduje, adoptovaná dcéra, znie to povedome. Nulová logika pri tejto situácii, boli nezvestné viac ako 48 h, nikto neinformoval rodiny a rodiny tiež nikoho z nich do tohto času nekontaktovali? Dospievajúca dcéra chodí k tomuto vystaveniu tela, akoby to bola normálna vec, žiadna ochrana takéhoto závažného a prekvapivo veľmi tajného a pred verejnosťou chráneného prípadu. Mal som veľké nádeje, ale s takýmto výberom som veľmi sklamaný. ()

Miyamoto

Vyšetřování se ubírá kupředu velmi pomalu a nemůžu se zbavit dojmu, že Issa López prostě detektivku psát nechtěla... Oblečení po mrtvých se nalezne tak, že o něj Kali Reis zakopne a tečka. Jo, jako fakt. Dále nalezneme tajemný karavan - Kali Reis se prostě "doptá" tak nějak na první dobrou chlápka, který se popral v hospodě, když tam šla za svým přítelem nebo co to je. A jo, prostě se zeptá a ví. Tajemné tetování? Není problém, taky se zeptá a Jodie pak brnkne jedné tatérce. Zjištěno a máme i spojitost s roky starým případem, který se ale, na rozdíl od první a třetí série, nechtělo Isse psát a tak máme jen současnou linku. Mimo toho se hodně mluví, adoptivní dcera od Jodie Foster se líbá s kamarádkou... A Jodie Foster je ve zbytku scén - vbíhá lidem jen tak do baráku (jako fakt, nedělám si srandu), křičí po dceři, která si nechala namalovat tři proužky na bradu, křičí po ženské, která dceři namalovala proužky na bradu, hádá se s Ecclestonem, se kterým zároveň spí... A rozhodne se, že aby vyšetřování mělo šťávu, nepředá jej kriminálce, ale využije místní zdroje - třeba hokejový stadion na uskladnění mrtvol. Jo a mužské postavy? Nezklamou - mladíka Jodie Foster stále šikanuje, jeho otec zasílá pravděpodobné podvodnici mraky peněz s vidinou nevěsty z Ruska, jeden kolega vběhne, ale jakože fakt vběhne, do záběru s motorovou pilou a začne těsně vedle dalších lidí řezat do ledu a další týpek se do toho směje a vyplázne jazyk na kameru. Fakt. Jo a když Kali Reis přijde za přítelem do baráku, ten je ve vaně, lekne se, zakřičí a pak zjistíme, že už tak nějak není schopen ten den výkonu, ostýchá se mluvit o pornu a pak Kali Reis žádá, aby šla bokem, protože se stydí před ní oblékat... A jo, je to ten metrákový vousáč, co vlastní místní hospodu. Jako na rovinu - Kalie Reis je trochu příjemnější, než minule, Jodie Foster o něco méně a děj se nějak posouvá, jen to sakra pořád není ono a nebýt to True Detective, už jsem se nedíval... ()

klukluka

Ani by mi snad tolik nevadilo, že tady není ANI JEDEN (!) člověk normální - obyčejnej, prostej, bezproblémovej, vyrovnanej, usměvavej…, ale obávám se, že to spěje k jednomu ohromnýmu WTF. Za něj budu případně trestat později, pro tento díl jsem svoje výhrady zmínil plus to uložení toho hrůzného, děsivého nálezu na stadionu- všem včetně dětí na očích- to už je za mě too much sci-fi. Snaží se to jen šokovat, ale bude to prázdný - můj odhad po dvou dílech. ()

chozze008

Dobry, koukam ze s topkama se neshodnu (ale mam podobny problem s Fargo s04). Jodie hraje skvele zatvrdlou drsnacku, takze ji momentalne nemam rad (kdo jo, tak se asi mela snazit jeste vic). Těch "přátelských" domácích přepadovek je celkem dost, zrovna když to komentuje na konci, že málem dostal infarkt, tak jsem na to taky myslel, že někoho ještě netrefil šlak. PS: Dekuji za reakci na moji recenzi k prvnimu dilu a diky tomu vam ted muzu sdelit od koho jsou tracky v druhem (ty ktere me zaujaly, proflakle starsi hity sem nedavam). 00:40 Agnes Obel - Pass Them By __ potom nejak znova Agnes Obel - Camera´s Rolling ___ zaverecne titule Florence + The Machine - Seven Devils. ()

castor

Jodie Foster v úvodu jedovatě vybízí kolegy k profesionalitě a vytočí ji, že si jeden hodlá udělat se zmrzlými vědci selfie, ovšem o pár hodin později sama hrůzný nález vystaví na městském stadionu, aniž by si pohlídala, aby nebyl na očích veřejnosti. A takových momentů je tu víc… Období polární noci, malé městečko Ennis na Aljašce a velké množství permanentně naštvaných a zřejmě od plenek depresivních lidí. Mnohé scény na sebe nenavazují, jiné jsou uzívané, postav je zbytečně moc a samotných vědců nakonec méně, než se čekalo. Kdo chybí? ()