Když zmizí osm vyšetřovatelů, Navarrová se snaží Danversovou přesvědčit, že případ souvisí s nevyřešenou vraždou místního aktivisty. (HBO Max)

Axident

Hmno. Školácky naivní tlačení na pilu mystična, CGI je humpolácká až bolí oči (začít úvodní díl vizuální zoufalostí na úrovni dvacet let starého animáku od Disneyho, to chce obří dávku drzosti), nemluvě o sněhu, který by u seriálu z polárního kruhu neměl vypadat tu jako drcený polystyren, tu jak pěna z hasičáku. Samotný příběh je tak nezajímavý, že ani nemá cenu. Kam ta filmařina spěje, milé děti. ()

BoXBe

Atmosféra. Akta X. Věc. Zima. Foster (, která z nějakého důležitého scénáristického důvodu neposlouchá Beatles). CGI sobi. Jinak těsně pod dokonalým dojmem - nevytlačili mi z hlavy, že to působí až příliš televizně, v tom je tma vždycky dobrý přítel k úsporám. Zápletka dobrá, mrazivo, těšení na další díly. Vytanulo na mysli: Wind River, Purpurové řeky, The X-Files, Insomnia, což je vlastně dobrá společnost. ()

272827

Jak udelat novou serii True Detective? Udelejte z jedne z hlavnich postav nesympatickou mrdku, prospikujte jemnymi socialnimi komentari (nasili na zenach spatne! Hnedi utlacovani) a polovinu casu venujte rodinnymi vztahy jednotlivych postav misto pripadu. Ne pockat, takle takle udelate odpad a podle toho to tak taky vypada ()

molcan2

Nie som si istý, prečo predchádzajúci recenzenti na tomto mieste dávajú tak zlé hodnotenie. Pretože jedna z policajtiek je svalnatá a stavaná? Pretože to má indiánske duchovné zápletky? To sme vedeli, že sa do toho ide, ak ste si pozreli niektorý z trailerov. Osobne si myslím, že táto epizóda bola zaujímavá a Jodie Fosterová je fantastická herečka, do tejto úlohy sa perfektne hodí. Áno, CGI sobi boli meh a možno niektoré časti scenára nie sú dokonalé, ale je to prvá epizóda, ľudia! Rozuzlenie záhady je veľmi zaujímavé a prostredie aljašskej divočiny vytvára skvelú, desivú atmosféru. Ak máte radi True Detective, dajte mu šancu! Teším sa na ďalšiu epizódu. Je príjemné mať opäť nedeľný seriál HBO, na ktorý sa môžem tešiť! ()

Tom Hardy

Úvodní digitální připomenutí Lvího krále s lumíkovskou příchutí mě skoro přinutilo to rovnou vypnout, ale následná chvilka na stanici s echem mé oblíbené Věci mě zase nahodila zpátky do sedla. A pak to v tomhle tempu skákalo tam a zpátky až do konce dílu. Na můj vkus je tam na jednu epizodu až moc postav a málo vyšetřování. Skoro nikdo se pořádně nerozvine, všichni jen matně bruslí na hraně nějaké opravdové charakterizace a víc to má z Městečka Fortitude (a bohužel nemyslím výbornou první řadu) než z Temného případu. Potenciál tam je, ale jestli měl být největší tahák jedna bunda a nejchytřejší schovkou věta "voda se před třemi dny zkazila" (upřímně doufám, že nejde o odpověď na to, kam zmizeli vědci, protože to by byla velká slabota), tak za mě ne. Ale dám tomu šanci, protože třeba to opravdu mají tvůrci tak dobře promyšlené, že jim všechny ty podivnosti a zdánlivě tajemné náznaky nakonec do sebe zapadnou. Ale moc tomu nevěřím. 50 % ()