Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa drackula k tomuto seriálu (15)

Season 1 (2014) (S01)

Po prvej sérii maximálna spokojnosť. McConaughey a Harrelson ukázali hereckú extra triedu a prostredie v ktorom sa prípad riešil bolo luxusné. Atmosféra močiarov a hurikánom zničenej krajiny tvorila skvelú kulisu brutalite vyšetrovaného zločinu. Viac časových línií príjemne prekvapilo a často to krásne zamotalo. 100% HBO GO 100% ()

The Great War and Modern Memory (2019) (S03E01)

Oproti štartu predošlých dvoch sérií mi tento úvod pripadal relatívne konzervatívny a trochu obyčajný. Máme tu síce tri časové línie, ale ich interakcia sa trochu rozbehne až v závere. Som ale spokojný a na ďalší priebeh som zvedavý. Black Sabath ma mimoriadne pobavil. HBO MAX ()

Kiss Tomorrow Goodbye (2019) (S03E02)

Tempo nie je príliš vysoké, ale pomaly si to buduje atmosféru a zatiaľ tu nie je žiadny prvok, ktorý by ma nejakým spôsobom rušil. 80% HBO MAX ()

The Big Never (2019) (S03E03)

Začína to gradovať a scéna v supermarkete je úplný top - čistokrvný rodičovský strach. Samotné vyšetrovanie postupuje pomaly, ale rozvážne. Plus tri časové línie a choroba hlavného hrdinu tomu dáva zaujímavý rozmer. 80% Disney plus ()

The Hour and the Day (2019) (S03E04)

Buranstvo, rasizmus a traumy z Vietnamu sú v seriáli prítomné od začiatku. V tejto epizóde to však vyeskaluje k nečakanému cliffhangeru. A keďže aj hlavný hrdina má doma dusno, začína to naberať na obrátkach. A pritom sa darí udržiavať si tú hutnú atmosféru. 80% HBO MAX ()

If You Have Ghosts (2019) (S03E05)

Epizóda priniesla množstvo dobrých scén a silných momentov. Či už úvodný masaker, alebo záverečné veľmi civilné stretnutie po rokoch. A dá sa povedať, že začíname odznovu. Zaujímavé sú tiež návnady na tému - čo vyšetrovatelia spáchali? 90% HBO MAX ()

Hunters in the Dark (2019) (S03E06)

Vyšetruje sa už v troch líniách a niektoré veci začínajú dávať zmysel. Bezpečnosť policajnej stanice je ale otázna, keďže si tam bez problémov príde svedok a pokojne odpočúva za dverami. 80% HBO MAX ()

The Final Country (2019) (S03E07)

Získalo to tempo a už sa to s ničím príliš nepára. Cesta na finále je vydláždená takmer dokonale. 90% HBO MAX ()

Now Am Found (2019) (S03E08)

Všetko je vyriešené, ale žiadne šoky sa nekonali. Odhalenia sú predvídateľné a tak v istých momentoch už len čakáme kedy to doklapne do bodu o ktorom vieme, že určite nastane. Aj napriek tomu považujem finále za uspokojivé. 80% HBO MAX ()

Part 1 (2024) (S04E01)

Skvelý úvod! Sadla mi atmosféra absolútnej tmy a zimy, prostredie "čudného" mestečka na konci sveta, postavy a aj riešená záhada. Teším sa na odkrývanie vzťahov a hriechov minulosti. Plus, niektoré priam až hororové momenty ma príjemne prekvapili. 90% HBO Max ()

Part 2 (2024) (S04E02)

Pokračuje sa v nastolenom trende a stále u mňa dominuje spokojnosť. Začína sa riešiť minulosť a ukazuje sa, aké komplikované vzťahy sú medzi ľudmi v zamrznutom mestečku ponorenom do tmy. Ústredná dvojka ma tiež baví a načrtnuté "riešenie" vyzerá zaujímavo, ale verím, že seriál má na viac. 90% HBO Max ()

Part 3 (2024) (S04E03)

Trochu to ustúpilo zo svojich pozícií, ale nie je zo žiadna katastrofa. Atmosféra má stále niečo do seba a okrem komplikovaných vzťahov malého mestečka, čoraz intenzívnejšie vykukuje spoločnosť v pozadí. Verím, že ďalšie epizódy opäť začnú využívať svoj potenciál. 70% HBO Max ()

Part 4 (2024) (S04E04)

Osamelé, narušené a komplikované existencie "slávia" Vianoce v absolútnej tme a zime. A potom je tu ešte ten záhadný prípad z úvodu série. Drží si to síce atmosféru, ale neprináša to nič viac. Verím, že o týždeň už Night Country prinesie niečo zásadné, lebo prešľapovanie na jednom mieste prestáva byť zaujímavé. 60% HBO Max ()

Part 5 (2024) (S04E05)

Niečo buble pod pokrievkou a je len otázka času, kedy to celé vybuchne. Dobrá príprava na finále. 80% HBO Max ()

Part 6 (2024) (S04E06)

Dobré finále, ktoré využilo mysterióznu atmosféru a zároveň dalo prípadu "ľudskú tvár". Objavili sa aj démoni hlavných hrdiniek. Celkovo určite spokojnosť. 80% HBO Max ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)