7. listopadu 1980 se na maloměstě ztratily dvě děti. Měly být do šesti doma, ale už se neukázaly. K jejich nalezení jsou povoláni detektivové Wayne Hays a Roland West. Začínají tak složité vyšetřování, kde je málo stop a žádný podezřelý. (Varan)

0verseer

”I'm a feminist... They want to sell me a piece of ass, they got the right... Shit. You're gonna pay for it one way or another.” Nechám sa trochu uniesť a otvárak tretej série ocením plným počtom. Zatiaľ to totiž vyzerá tak, že sa seriál po experimente v druhej sérii vrátil späť do starých dobrých koľají. Opäť máme dvojicu zaujímavých detektívov, opäť panuje temná atmosféra a opäť to vyzerá na rituálnu vraždu. Tak snáď ďalšie časti nesklamú... ()

kenkaku

Pokud bych měl srovnat všechny tři "první epizody", tak tahle je rozhodně nejlepší. Sice se tu musíme potýkat s otravným skákáním do tří časových rovin, ale naštěstí dvě přináší nové informace (o čem je ta třetí fakt nechápu a akorát sráží hodnocení). Dějově je to tak nějak zvláštně upjaté (asi protože jde o děti) a stále na můj vkus uloudané. ()

tron

Spoilery? Začíname dobre, ale opatrne. Možno až príliš. Že sa to moc podobá na prvú sériu (dvojica nesúrodých detektívov vo vizuálne výraznom prostredí vyšetruje brutálnu rituálnu vraždu) by mi nevadilo. Ale nevie sa to akosi rozbehnúť a finálne objavenie tela mi prišlo obyčajné, akoby sa tvorcovia zľakli, že už beztak ukazujú mŕtvolu dieťaťa, tak ho ukážu pomaly ako keby spal. ()

castor

Ten večer byl úplněk. Ten den zemřel Steve McQueen. A v průběhu podvečera zmizely v jednom zapadákově dvě děti. Sourozenci Will a Julie. Jako mnohokrát předtím vzaly kola a vyrazily ven. Jako mnohokrát předtím slíbily, že dodrží domluvený čas návratu. Jenže tentokrát se nevrátily. Sledujeme tři časové linie: samotný začátek vyšetřování v roce 1980, opětovné otevření případu o dekádu později a nakonec rozhovor pro dokumentární pořad v roce 2015. Po lehce chaotické druhé řadě je to znovu zajímavě uchopené a režijně výrazné, soustředěný Mahershala Ali se zdá být skvělou volbou, Stephen Dorff na podobnou příležitost čekal dlouhé roky, přesné jsou i vedlejší role. Stejně jako vynikající kamera. ()

Slasher

“A missing person, a murder, a touch of Southern gothic. Two stone-faced men driving through a desolate countryside. A narrative jumping from decade to decade, following the detective’s voice as he slowly, so slowly, spills the tale to us, and to the men in the deposition room who already know it. Long overhead shots of roads, always roads. True Detective is back." ()