Dotkni sa temnoty a pohltí ťa... Dlho očakávaná štvrtá séria fenomenálneho kriminálneho seriálu sleduje dve problémové policajtky, drsnú Evangeline Navarrovú v podaní boxerskej šampiónky Kali Reisovej a Liz Danversovú v podaní Jodie Fosterovej, držiteľky dvoch Oscarov, troch Zlatých glóbusov a šesťdesiatich ďalších filmových ocenení. Intenzívne vyšetrovanie a pátranie po ôsmich zmiznutých výskumníkoch v zamrznutej a zasneženej aljašskej usadlosti privedie svojráznych vyšetrovateľov na pokraj síl. (HBO Max)

kowalski

Issa Lopéz by zasloužila metál... nedělala náhodou tady na LOST nebo Prison Break? ;-) Jdu si pustit první sérii abych si zpravil chuť protože toto byla po prvotním nadšení po první epizodě strašná bramboračka. Ale mrzí mě to jelikož to mělo potenciál ale bohužel jediná normální hrající JF nemůže utáhnout EZO krimi seriál z indiánskou Erin Brokowich. ()

Kopi1

Seriál má šest dílů a přitom by stačili tak tři. vlastně lepší by bylo udělat film. Je to natahované, furt se řeší vedlejší vztahy, které k ničemu nevedou. Hrátky s nadpřirozenem neoslní a akorát na nich seriál ztrácí reálnost, protesty a domorodci zde také za mě navíc. Některá chování už mě i deptaly. Za chvíli na tuto sezonu zapomenete. Pouze dva díly byly lepší, pár lekacích momentů, ale jinak prázdnota. Slabší tři hvězdy. ()

ElBadelin odpad!

To bylo velký peklo. Girl power opet znicilo kvalitni serial. Vsichni hrozne osklivi, neprijemni, hloupi. Zbytecne hororove prvky. Vyusteni serialu uplne z prdele. !!!Spoiler!!! zabijes fotra/nechas kolegu zabit fotra, aby neututlal pripad, kterej pak stejne ututlas. Konec spoiler!!! Tady se nepovedlo vubec nic. ()

Axident

Nezlobte se na mě, ale ty tři jsou z milosti. Night Country si zaslouží dvě. Jako samostatná nepříliš dobrá detektivla, budiž. Ale nálepka True Detective je smutnou komplikací a zbytečností. Celá série až na pár okamžiků selhávala skoro ve všech ohledech. Jediné plus ke obsazení zajímavé a herecky dobré Kali Reis. A jako zajímavost vidět po letech v roličce Ecclestona. Scénář a ve většině i provedení bylo navzdory zjevně nemalé snaze až obdivuhodně zoufalou nepovedeností. ()

oli009

Natočit detektivku, která by diváka pohltila svojí hutnou, tíživou až thrillerovou atmosférou, ale zároveň nezačala kvůli pomalému tempu nudit, přišla s logickou a přesto neočekávanou zápletkou, která nepůsobí příliš bizarně a v příhodném množství nám servírovala nejednoznačné psychologické, vztahové i etické problémy, je vážně extrémně těžká práce. V posledních letech se to ze seriálů, které jsem viděla povedlo na jedničku snad jen Mare z Easttownu a částečně také první řadě Sedmilhářek. Na Noční krajinu jsem byla opravdu hodně zvědavá, mimo jiné i proto, že se na ní zejména při srovnání s první řadou True Detective snesla vlna kritiky. Jelikož snad jako jediný filmový fanoušek nepatřím mezi velké fandy první řady True Detective (v ní mě totiž málem udolalo pomalé tempo), tak jsem doufala, že co se jiným nelíbilo, mě naopak sedne. Rozhodně mě celá čtvrtá řada bavila mnohem víc, nenudila a s výjimkou posledního dílu jsem si užívala atmosféru, která si v ničem nezadá s louisianskými bažinami. Ale to rozuzlení! To je vlastně až směšně ordinérní. Nakonec si říkám, že by v případě Noční krajiny možná bylo nejlepší upozadit nepříliš povedený detektivní příběh a místo toho se soustředit na zajímavé vztahy mezi ještě zajímavějšími, i když často velmi obtížně přístupnými postavami. Taková sonda do života od okolního světa pravidelně na půl roku odříznuté komunity žijící v nehostinné zimní krajině. ()

Johny M.

Nevím jak u předchozích sérií, ale jsem přesvědčenej, že Noční krajina nebyla původně napsaná pro True Detective. Začíná to poměrně nadějně, hororově, mysteriózně; první díl nebo dva celkem navnaděj, ale.... Celý je to přehlídka vyloženě ošklivejch lidí (inuitky vyloženě velký špatný) a Jodie - už tak trochu za zenitem - Foster je tam překvapivě ta nejmenší lesba. Dialogy a jednání postav moc nenadchnou, všudypřítomná zima a tma má asi navodit atmosféru a ty 2 zaparkovaný Tesly nejspíš měly pobavit, protože nevím, za jakým jiným účelem by tam v tý zimě byly. A trocha toho eko-aktivismu taky samozřejmě nesmí chybět. Ale aspoň znělka je fajn. Hodně, hodně slabý 3* ()

bolf!k odpad!

Není možný půjčit si název a čekat, že se vyhnu srovnání s první sérií. Scénář, režie a herecké výkony, kdy Kali Reis je vyloženě marná, ale ani Jodie nijak nezáří, jsou utrpení a zkrátka směšný. Je sice možný, že kdyby se to jmenovalo jinak, tak bych tomu dvě hvězdy dal. Ale taky je fakt, že kdyby se to jmenovalo jinak, tak skončím po prvních dvou dílech. ()

Daiker

Tak duchařina nebo detektivka? Prostředí a vizuál je skvělý a hororová atmosféra je luxusní. Nevím proč to natočili pod sérii Temný případ. Postavy jsou však nesympatické z 80% a pořád se řeší vztahy atd. Samotný případ vyšel tak na 2 díly. Postava policistky eskymačky mi byla dost odporná, na ten její piercing se fakt nedalo dívat. Už i na severním pólu jsou všichni bisexuální.... Celkově jsem tedy čekal větší hit, když se pořád o tom psalo.... Určitě jsou lepší mrazivé série ze severního pólu... ()

DAPDO

Čtvrtá série má s Temným případem společnýho akorát název. Průser jsem tušil už od prvního dílu. Bylo to, jako by mi někdo naservíroval na talíř řízek, špagety, banán a zalil to svíčkovou. Byl to slušnej mišmaš, nakouslo se jedno téma, aby se pokračovalo v jiným a aby toho nebylo málo, tak zapojíme i třetí. Do toho spousta jmen a postav, člověk by si musel všechno psát, aby si pamatoval, o koho jde. O nějáké mystice a napětí nebudu vůbec psát, toho je tu opravdu poskrovnu. Spíš jsem měl pocit, že si amíci nechali napsat scénář od dvojčat Bártových, protože to silně připomínalo Rodinný pouta - ta má problémy s dcerou, ta zase se sestrou, ten s manželkou, tak to pojďme řešit, prostě strašná sračka. Dvojice hlavních vyšetřovatelek mi nestihla přirůst k srdci za celých šest dílů. Fosterová se tváří drsně i když zdobí stromek, to jsem ještě nějak zkousnul, ale ta ocvokovaná černoška mi silně připomínala sestry Williamsovi. Asi proto měla koule na všechno. Protože jsem byl zvědavej, jak dopadne ta strašně velká záhada z úvodního dílu, tak jsem přetrpěl tuhle sérii až do konce a upřímně můžu říct, že to rozuzlení byla ještě větší sračka, než jsem mohl do té doby z Noční krajiny vidět. Kdyby se to neschovalo pod název True detective, dal bych asi o jednu hvězdu navíc, ale dojebat takovým způsobem něco, co mělo v předchozích sériích vysokou úroveň, to je kumšt. ()

jakub.uck

Ano, mohli jsme pro vás natočit samostatnou detektivní/mysteriózní/hororovou televizní sérii, a krásnou - umělý sníh, falešní sobi a potom nějaká ta vábnička pro fanoušky severských detektivek. Ale my jsme si řekli ne a udělali z toho novou řadu True Detective. ()

Lenart

Mám veľmi rád tmu, sneh, Alijašku a The Thing, ale tu sa po celkom sľubnom úvode niečo veľmi, veľmi pokazilo. Pri poslednej časti som sa už cítil aj trocha trápne. Toto si Jodie Foster na staré kolená nezaslúžila.          45 % ()

Pafnuc odpad!

Odporná toxická feministická lesbická fantasmagorie, vhodná maximálně jako vyprávěnka pro odporné eskymácké lesbické zrůdy na třicet dní dlouhou noc. Oficiálně v top 5 největších hnojů, co jsem kdy viděl. ()

bearmeedek odpad!

Kdo mohl takové kravině propůjčit název značky TP? Záběry na noc, vítr a mráz už dneska nikoho neohromí. A pak jsou tu samé absolutně nezajímavé postavy. Vyšetřující dvojice policistek mě do "děje" nevtáhla ničím. Postarší běloška (omlouvám se za ten rasistický výraz) nezajímavá ničím, nesympatická a celou dobu jen řve. Mladší černoška hnusná, tetování jí teče nohavicemi a rukávy ven, ve tvářích proražené větrací otvory, které jsou následně ucpány cvoky z riflí, ale nepochopil jsem, proč tu vůbec je. Kriminální příběh? A vůbec příběh? Paní Issa Lopéz by se měla probrat a jít dělat něco jiného než film. Tohle byla obrovská (temná a chladná) nuda a ještě průser. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)