Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

NicRef

Zkouknul jsem se na to s tím, že lepší než Mlčení jednátek to nebude a Hopkinse nikdo nenahrádí. Lepší to možná není, ale Mikkelsen je lepší Hannibal než by kdokoliv čekal. Zatím 90 % ()

oleg121

Prvá časť pre mňa len bezduchým pochodovaním zo scény na scénu bez výraznejšieho deja a bez jedinej dobre vyzerajúcej scény (hoci Grahamov spôsob vyšetrovania nevyzerá zle). Mads Mikkelsen nehrá zle, no vzhľadom na to, že sa z Hannibala stal kult, ho hrá až priveľmi...všedne. Snáď sa nám tu nerysuje ďalšia CSI. Zatiaľ 60%.....1. séria: Celkom spokojnosť, hoci sa na druhú sériu už asi nepozriem. Má to úžasnú schopnosť upútať a pritom seriál dokáže perfektne zakryť fakt, že je to celé mierne WTF (myslené negatívne). Niektoré časti som vnímal ako silený zlepenec vytvorený len na to, aby scenáristom hral lepšie do karát. Bavilo ma to, ale aj napriek tomu ma to nedokázalo navnadiť na druhú sériu. Ostávam pri 60%-ách aj keď sa seriál od pilotu zlepšil. 2. séria: Tak som sa odhodlal aj na druhú sériu a neľutujem. V mnohom sa zlepšil hlavný plot, jednotlivé charaktery a už došlo aj na stvárnenie ikonických scén. Mason Verger rules! 80% 3. séria: Kvalita klesla minimálne o dve triedy a ja som pri sledovaní len nostalgicky spomínal na v porovnaní drobné chybičky krásy, ktoré mi vadili u sérií prvej. Naťahovaný dej, zdržujúce flashbacky a druhá polovica série azda len zlý vtip.Zrušenie seriálu ma mrzí, ale nečudujem sa. 50% ()

Pattrick

Mads může klidně 45 minut stát před kamerou, nic neříkat a charisma z něj stříká jak krev z naříznuté krční tepny.. Sekunduje mu Hugh, který mile překvapil a když jsou spolu na scéně, nastává dost nepříjemný pocit. Věřím, že pomalý rozjezd dává předzvěst velké psychologické hře, podle ukázek v to věřím. ()

F_Sanchez

Po prvním dílu velmi slušný potenciál. Pomalejší rozjezd zde vůbec nevadí, ono ani filmy nebyly žádné akčňáky. Dobré herecké obsazení, Mikkelsen vypadá ďábelsky. Zpočátku trošku otravovaly ty Willovy tripy, ale kupodivu jsem si na ně velmi rychle zvykl. Co kvituji s povděkem je, že se režisér nebojí ukázat trochu toho hnusu, který k Hannibalovi nesporně patří, větička "viewer discretion advised" velmi potěšila. Doufám, že z toho v budoucnu neudělají tuctový rodinný seriál jako z Dextera. Po Vikings to vypadá na další letošní seriálovou bombu (doufám, že jsem to tímto nezakřikl). Zatím seriál míří velmi vysoko, téměř k pěti hvězdám. S úctou Sanchez. Edit: Po šesti dílech se kvalita pilotu poněkud vytratila, chybí mi více napětí, vyšetřování vražd není nijak zajímavé, ačkoli samotní vrahové jsou pěkní perverzáci. Hannibal se kupodivu v seriálu objevuje méně, než jsem čekal, ale to se snad změní. Zatím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale jelikož jsem optimista a věřím, že konec mě ohromí dám prozatím čtyři. ()

Hanniball

Jako skalní fanoušek Hannibala Lectera sem měl velký strach jak tohle dopadne, no po pilotním díle se mi dost ulevilo. Je to řádně temné a ani ta krev nechybí, atmosféra přesně jak má být a i ta psychologie naštěstí zůstala a tak je zažehnáno to čeho sem bál nejvíc - aby to nebyla další kopie Kriminálky Miami . Mads Mikkelsen je trefa do černého i když Sira Hopkinse už na beton nikdo netrumfne. Uvidíme kam se seriál dál posune, doufám že si to udrží kvalitu nebo to půjde ještě výš. Zatím tedy za 5. No a po prví sérii za stále 5. Teď už nezbývá než doufam že to po druhé sérii definitivně uzavřou, s grácií navážou na červeného draka a že to nebude mít 20 sérií. ()

hujerita

Mads je absolútne skvelý Hannibal, to sa musí nehcať. Zaujalo ma to atmosférou a som zvedavý ako bude pokračovať. Držím všetky palce. ()

raiden14

Po troch castiach zatial jednoznacnych 5 hviezdiciek. Najlepsia vec, ktora momentalne chodi v TV. BTW.. dajte si pozor, umelý moralisti v americkej NBC (nechapem preco sa toho napadu radsej nechytila nejaka ina kablovka - HBO,STARZ) sa rozhodli preskocit 4 cast kvoli Bostonskemu atentatu. Dufam, ze tam vsetci kolektivne dostanu z toho silnu zaludocnu chripku. ()

L_Into

Po zhlédnutí poloviny první série už si dovolím komentář, s hodnocením raději ještě počkám. V první řadě nemohu nezmínit, jak úžasně charismatický je Mads Mikkelsen. Kdybych se na ten seriál měla dodívat jen kvůli němu, nezaváhám ani na minutu. Naštěstí existuje spousta dalších důvodů, proč Hannibalovi věnovat čas. Seriál má zvláštně zneklidňující atmosféru, kterou podtrhuje technicky precizní, chladná kamera. Výsledný efekt je zvráceně delikátní, asi jako sledování gurmánských hostin doktora Lectera. Výkony herců jsou parádní, obzvlášť bych vyzdvihla napětí mezi Lectrem a Abigail, ale Dancyho Will Graham se mi taky líbí. Ačkoli by člověk neočekával po dějové stránce asi žádné velké překvapení - přece jen všichni víme, co je Hannibal zač - zatím bych si netroufla tvrdit, že vím, kam nás scénáristi chtějí přesně dovést. Seriálu moc nepomohlo nucené sestříhání čtvrtého dílu - v souvislosti s bostonským teroristickým útokem musela být odstraněna hlavní dějová linka - ale věřím, že to bylo jediné větší mínus, na které cestou do finále jistě zapomeneme. // Série skončila a po vizuálně orgastické, mistrovsky připravené hostině zbyla jen nekonkrétní vzpomínka a pár otravných zrnek v zubech. Je mi vlastně jedno, jestli bude seriál pokračovat, nebo ne. (To asi není známka spokojeného diváka. ) Hannibal postupně začal nudit a být předvídatelný. Z Madse se nakonec skutečně vyklubal jediný důvod, proč jsem vydržela až do konce. Za něj a vymazlené zpracování 3***. ()

Rodrigo999

Zatím velice slibně vypadající zabíjačka, která stojí především na vizuálním podání. Z hereckých výkonů úplně nadšený nejsem.. strašně rád bych v Madsi Mikkelsenovi viděl to co v předchozích hercích, ale zatím na to spíš čekám. Zpracování psychózy Willa Grahama je super, občas mám pocit, že na mě za dveřma číhají obrovské parohy! Jen doufám, že se ten seriál moc neprotáhne; jestli má Hannibal takhle vraždit agentům FBI pod nosem a způsobem á la Dexter z toho vždycky zázračne vybruslit, bude to přinejmenším trapné. ()

A.ZziK

První dva díly byly moc fajn, jako návnada či vtažení do příběhů velice příjemné. Ale postupem času nadšení opadá. Po pátym dílu přestávám mít chuť sledovat nekonečný psychologický rozhovory a podivnej příběh skoro hlavního psycho hrdiny, kterýho pronásleduje jelen nebo co. Předpokládám, že ne úplně tradiční přístup ve formování příběhu s upozaděným hlavním hrdinou je záměrem autorů. Ale čím dýl to trvá, tím míň mě to baví. Stejně tak by se dalo předpokládat, že mnoho bočních linií, který zatím do hlavního příběhu přímo nepasujou se časem prosadí, ale taky by to docela dobře mohlo dopadnout, že jsou tam jen pro prodloužení seriálu. A pak už těch důvodů pro sledování Hannibala moc nebude. Počkám dva díly a uvidíme. ()

wlad81

tak toto môžem. čím viac Madsa, tým je to lepšie a veľký palec hore za Gillian, ktorá je proste neodolateľná. 1. séria: 85% update: Druhá séria, hoc bez Gillian, je úplne brilantná, Mads absolútne diabolský (mrazivá scéna ako sa objavil za Beverly) a som zvedavý, či z toho spravia zároveň aj záverečnú sériu. Moc priestor na tretiu totiž nevidím. 2. séria: 99% Výhradu však mám k tomu Madsovmu overalu, v ktorom "si chystá zásoby do kuchyne". Hlavu by si asi nenechal len tak, nejaký vlas by zrejme na mieste činu zanechal. Ale to len taká drobnosť. ()

RISOvonVODKA

Po prvej časti mi na nabehli na šiji zimomriavky. Tak perfektné herecké výkony človek v dnešnej tvorbe už nevidí. Nie je to obsah, ani preslávený Hannibal, čo držia moju pozornosť. Sú to práve tie neuveriteľné výkony a atmosféra tak hustá, že ju môžete krájať. Toto je jeden z tých seriálov, ktoré prežijú dlhšiu dobu a po čase sa k ním dokonca ešte vrátite. A kto vie, možno sa z neho raz budu učiť nádejní mladí herci. ()

paber778

Hannibal Lecter je můj nejoblíbenější úchylák :-). Ty vraždy jsou tak nápadité, to by ani Q.T. nevymyslel. A to tajemno kolem Wila Grahama je bonus navíc... Mads byl opravdu nejlepší volba, má neskutečné charisma a Hopkinse víc než úspěšně nahradil. Objevila jsem ho asi před rokem v Honu a od té doby ho ostře sleduju a mám pocit, že je to jeden z nejlepších současných (nejen) evropských herců (a jeho brácha Lars ho úspěšně dotahuje). ()

L.O.T.R

Po 11 dieloch musím skonštatovať že je to bohovské. Mads Mikkelsen úlohu Hannibala obstáva veľmi kvalitne a celú tú jeho postavu som mu jednoducho uveril. Po všetkých tých kriminálkach hento kriminálkach tamto konečne prichádza seriál ktorý ponúka pohľad na ľudskú psychiku a na to ako ľahko sa môže človek zrútiť. Plus čo veľmi oceňujem je to že sem nehádžu jednu novú postavu za druhou ale vracajú sa k tým starým postavám čím sa im darí zároveň aj vytvárať veľmi kvalitný dej ktorý ma ani jeden krát nenudil. 1. séria - 100% ()

s.911

Seriál mě zaujal už od pilotního dílu. Prostě 100% zpracované dílo. Proč to musí vždycky skončit v tom nejlepším. ()

anela

Nejlepší americký seriál za posledních pár let (hlavně díky výborným hereckým výkonům Dána, Brita a Kanaďanky, ale toho si nevšímejte...). Je to nechutné (a já si myslela, že Bones jsou nechutné), děsivé (a já si myslela, že unsubs z Criminal Minds jsou děsiví) a hlavně napínavé celou první sérii. Will Graham se nám rozpadá už od začátku, takže jsem si celou dobu říkala, že by ho měl někdo mohl aspoň objemout, když už se mu hroutí celý svět. Doplňuje se s vyrovnaným, upraveným a skvěle oblečeným dr. Lecterem a tvoří spolu výborně fungující duo, které se nám s Abigail změní v trio plné tajemství, lží a hraní si na neviňátka. Kromě hlavního příběhu se v seriálu objevují zajímavé motivy a zločiny (např. houby a andělé), které vás nenechají v klidu, takže si mezi místy činu, večeřejícím Hannibalem a Willovými nočními můrami nevydechnete. Pilot - 85% 1. série - 95% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)