Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

luka4615

A víte co? Já tentokráte půjdu proti proudu a bez sebemenších výčitek dám plný počet. Protože, proč vlastně ne? Režisér Matt Reeves nám totiž dodal přesně to, co společně s hutnými trailery dlouhé měsíce avizoval. The Batman je nádhernou a vizuálně vypiplanou noir detektivkou, v níž je akce opravdu velmi poskrovnu. Většinu času totiž Batman pouze vyšetřuje košatý zločin v korupci prolezlém a špinavě pochmurném Gothamu. Pokud tedy od této sebevědomé vize očekáváte další komiksový či akční zářez, budete odcházet z kina značně zklamaní. V tomto bodě je nabíledni říci, že právě díky tomuto přístupu je z The Batman zatím to nejvíce realistické podání této legendární postavy, jež za sebou dokonce nechává i Nolanovu epickou trilogii. Tvůrci také díky tomu mají šanci prozkoumat dosud neprobádané premisy a dějové oblouky, díky nimž postavy z tohoto univerza najednou dostávají zcela nový a netušený rozměr. Samostatnou kapitolou jsou zde vyjma výtečné kamery, kompozice obrazu a těžkého soundtracku i herecké výkony, z nich markantně vyčnívá Robert Pattinson jakožto samozvaný ochránce Gothamu. Jeho Batman má díky tomu odkud vzešel opravdu ostré lokty, díky nimž se neztratí v žádné rvačce (úvodní bitka krásným způsobem navnadí na věci příští) a jehož batmobil si pro sebe krade jednu z nejpamátnějších scén celého 176 minut trvajícího snímku. Zdatně mu zde pak sekunduje Zoë Kravitz jakožto Catwoman, přičemž démonický Paul Dano jako Riddler je Batmanovi více než důstojnou nemesis. Co tedy dodat na závěr? The Batman není dokonalý film, to vážně ne, nicméně tváři v tvář neústupné novátorské vizi a precizní práci s kamerou či charaktery tento “škraloup” více než rád zapomenu. Tohle je zkrátka ten film, který v repertoáru netopýřího hrdiny opravdu chyběl a který byste rozhodně měli vidět na velkém platně. Nic takového tu dosud vážně nebylo. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Fear is a tool. When that light hits the sky, it's not just a call. It's a warning.” ()

ancientone

Se7en, ale bad cop je skôr bat cop. teda sory, Batman. Ruka v ruke s tým ide o krásnu štýlovku, evokujúcu neo-noirové filmy 70. a 80. rokov (k čomu sa blíži aj celá štylizácia Gothamu, pripomínajúca New York z Taxi Drivera). S aktuálnymi spoločenskými náladami zase funkčne korelujú odkazy na internetové subkultúry (Inceli). Ak si zrátame odkazy a inšpirácie spojené s kinematografiou posledných štyroch dekád (+ ich politické kontexty) a spojíme ich s komentármi súčasného diania, dotvára nový Batman líniu temných thrillerových drám, podávajúcich správu o úpadku a rozklade Gothamu okolo nás. Zvláštny je však pocit, že ako štýlový temný thriller by mi to nejak tak fungovalo aj bez Batmana. ()

JASON_X

O poznání ještě méně comicsový Batman, než ti Nolanovi. Ještě víc realističtější, civilnější, celkově míň načančaný. A musím říct, že zpočátku se mi takovéhle "ušmudlané" pojetí Batmana hodně líbilo. I Patizón byl jako Batman skvělý, jeho melancholický rozervanec mě bavil. Plus skvěle namaskovaný Farrell, temná noirová atmoška, triky, výprava, a tak dále, blá blá blá, prostě trhák. Naopak se mi ale zase něco nelíbilo vůbec, třeba že v závěru raketově přibývalo patosu, melodramatičnosti a cajdákovité hudby, zvracel jsem z budoucí pravdoláskařské afrostarostky, zvracel jsem z ohavného opižlání Catwoman Kravicové, znudila mě minimálně o půl hoďky zbytečně nafouknutá stopáž, takže ani tu čtvrtou hvězdu nedávám s úplně dobrým pocitem. První půle za pět, druhá sotva za tři. ()

mm13

Vždy som bol toho názoru, že filmárske techniky majú slúžiť príbehu, nie maskovať jeho nedostatky. Tento Batman je určite čierno čierny, ale ani náhodou nie temný. Nehovoriac o temnej detektívke, tou nie je už vôbec. Na takú sa, spolu s temnou drámou a temným thrillerom, iba hrá. V skutočnosti je tu všetko triviálne, predvídateľné a nezaujímavé. Póza. Prázdna, dávno vyvetraná póza. Ale hlavne, že efektná. Som zvedavý, koľkí nadšenci koľko hviezdičiek zo svojich prepálených hodnotení strhnú s odstupom času... len či im vôbec po pár mesiacoch napadne sa k tomu vrátiť. (pritom Batman JE detektív, hneď po tragickom Temnom rytierovi, je detektívom... takže tento smer som kvitoval, vlastne ani neviem, kam inam sa dalo ísť, ak sme chceli túto postavu na poli filmu ďalej rozvíjať, nie sa opakovať... ale prečo takto lajdácky, plytko a domýšľavo?) ... hej, teraz som si spomenul jedno veľké pozitívum: Colin Farrell! ()

Lucasion

"Může být krutá, poetická či slepá… Ale když jí odepřeš, sama ti na dveře zaklepá. – Spravedlnost. Správná odpověď je… spravedlnost.“ Uběhlo už deset let od doby, kdy nám jeden z předních režisérů Hollywoodu předvedl Gotham v té největší parádě. Christopher Nolan pojal svojí trilogii o Temném rytíři zcela jinak, než jsme byli tehdy zvyklí. Držel se v mantinelech, co možná nejvíc uvěřitelného světa, kdy temný strážce likviduje zločince. Díky perfektní akci, kameře a hercům, vdechl zcela nový život komiksovým filmům a jeho Temný rytíř z roku 2008 trhal rekordy jak v ocenění, tak i tržbách. Aby taky ne - kdo neviděl zesnulého Heatha Ledgera v roli Jokera, jako by nebyl. Ovšem pak jsme dostali dalšího netopýřího muže pouze jako doplněk k univerzu, které DC začalo a nedokončilo… Trvalo tedy deset let, než se fanoušci dočkali dalšího netopýra. A to čekání stálo za to! O Mattu Reevesovi si můžete říkat co chcete. Jeho (téměř celá) trilogie o planetě opic byla všelijaká, ale rozhodně se mu nedá upřít jeho vypravěčský um. Matt je jednoduše režisér s vizí. A právě jeho vize dokáží z filmu dělat epické spektákly. Podobně jako Nolan. Jeho THE Batman měl být jiný, než jsme zvyklí. Teď mám na mysli pouze diváky, protože pokud jste fanoušci komiksu, tak víte, že Batman není pouze o akci a bratříčkování s Robinem a Catwoman. Dokonce to vědělo i Rocksteady, které vytvořilo parádní Arkham trilogii. Ano, hry byly akční, ale také dokázaly přenést kouzlo Gothamu na naše obrazovky. Gotham je špinavé město plné zločinců a velmi úchylných padouchů. Batman tedy slouží městu nejen jako akční hrdina, ale především jako ten, kterého se všichni bojí a také jako brilantní detektiv. A právě to u všech filmů dosud chybělo. Až do teď. Gotham je město, kde se díky pár nehodám zrodila banda šílenců. Na plátně se již mnoho z nich objevilo. A tak žití v tomhle městě není úplný med. Tak nějak si říkám, proč tam vlastně ještě někdo bydlí? Každopádně film vám znovu neukazuje, jak se z Bruce Wayna stal samozvaný strážce pořádku. Divadlo, ulička, výstřel, korále a pohřeb. To už máme díkybohu za sebou a film nás uvádí do příběhu, kdy Batman už je mazákem a něco si v Gothamu prožil. Podobně jako to u druhé stáje provedli se Spidermanem na konzoli od Sony. Batman prostě je a děsí všemožné zločince, co si dovolují vztáhnout ruku na poctivé občany. Netopýr je symbol, který vzbuzuje strach z neznámého muže ve stínech. A tak příchod na scénu je prostě výborný. Pak mě teda napadla důležitá otázka: proč zkrátka zločinci neoperují za dne? Jak už bylo řečeno, Batman už v Gothamu nějaký pátek pomáhá a v momentě, kdy je poměrně drsným způsobem zabit starosta města, musí na scénu právě přijít „Největší detektiv na světě“. Film, ač má téměř tři hodiny, neobsahuje příliš akce. Je to z prostého důvodu. Vize, kterou nám Reeves překládá není o akci, nýbrž o atmosféře. A tu má film naprosto výbornou. Pokud jste četli Dlouhý Halloween či Rok Jedna, budete se cítit jako doma. Téměř hororovou atmosféru doplňují prvky thrilleru až detektivky. Vrah totiž se rozhodl komunikovat s Batmanem a u každé oběti mu nechává hádanky (HAHAHA). Až film trošku připomíná oblíbenou Šifru mistra Leonarda. Více z příběhu prozrazovat nechci, protože se jedná o parádní zážitek o který bych vás nerad ochudil. Největší rozpaky asi vzbuzovalo obsazení hlavní role. Příval oblíbených meme to jen okořenil. Ale nicméně je asi pravda, že z upírů se stávají netopýři (hahaha). No každopádně, pokud jste viděli film Tenet, tak jistě víte, že Robert Pattison ušel obrovskou cestu od Edwarda ze Stmívání. V roli je naprosto skvělý a fanoušky série Arkham i jistě potěší to, že jeho oblek vypadá velmi podobně právě tomu z dílu Arkham Knight. Dále jistě potěší i Jeffrey Wright jako komisař Gordon. Jeffrey hrát umí a v role mu pěkně sedne. Lepší může být pouze Colin Farrell, kterého byste v masce skoro nepoznali. Ovšem jeho herecký výkon je taktéž velmi povedený. Největší podíl si však bere Paul Dano, který ztvárnil roli Vraha, neboli Riddlera. Ač to není myšleno nijak zle, tak Paul role nemocných lidí hraje naprosto dokonale. Pokud jste viděli Zmizení z roku 2013 jistě víte, co mám přesně na mysli. Paul dokáže zahrát člověka s psychickými problémy naprosto excelentně a roli mu věříte na sto procent. Jedinou kaňkou může být obsazení role Alfréda Andym Serkisem. Andy je bezesporu kvalitní herec, ale role oblíbeného komorníka mu nesedne. Mám velký problém uvěřit jeho „otcovskou“ ruku nad Brucem. Možná je to také trošku tím, že po Michaelu Cainovi nelze najít vhodnější náhradu. To se již prostě nepodaří. Vizuál nového Batmana velmi kopíruje komiksy. V Gothamu je neustále zamračeno, prší, a je tma. Co bychom tak trošku od Batmana očekávali. Nechybí velmi vysoké budovy a až gotický nádech některých exteriéru. Přesně takto si Gotham všichni představujeme. Hudbu k novému filmu stvořil Michael Giacchino, který stvořil třeba velmi povedený soundtrack k nové trilogii Star Treku. Hudba je temná, epická až osudová. A velmi dotváří popsanou atmosféru. I když má film téměř tři hodiny, rozhodně nenudí. Naopak prezentuje temného rytíře tak, jak si fanoušci už dlouho přáli. Drsná detektivka nepostrádá kouzlo, charisma a ve výsledku i velmi dobře natočenou akci. Vyčítat lze velmi málo, přesto bych řekl, že režisér nám dodal velmi specifickou a kvalitní vizi příběhu Batmana. Za mě osobně bych vystřihl posledních třicet minut filmu, kdy snímek přeci jen spadne více do akce napěchovaného komiksové zpracování. Kdyby film skončil v oné kavárně, myslím že by měl mnohem silnější impakt na diváky. Dokonce si myslím, že bych byl ochoten se spokojit s cliffhangerem. A to už něco znamená. Neberte mě však špatně, ale v celkové atmosféře filmu, ta poslední půl hodina přeci jen značně vybočuje. Také si myslím, že by filmu více slušel rating 18+. On je tedy film značně temný a drsný víc, než kupříkladu filmy od Marvelu. A i takový Watchmeni dokázali, že si s ratingem poradí. Film má jistě náznaky brutálna, především u scén obětí a vražd, přesto nejde nikam za hranu. V neposlední řade si mohu postesknout, že z filmu byla vystřižena scéna přímo z Arkham Asylum, kam si Batman přijede pro radu k jednomu starému známému. Finále pak to trošku nahrazuje a naznačuje jisté směry pokračování, ale pro ty z vás, které to zajímá, tak na youtube si lze vystřiženou scénu najít. Velká škoda, že se nedostala do samotnému sestřihu. Nový Batman tedy dokázal, že komiksové filmy nemusí být pouze popcornová zábava plná digitální akce. Dokáže i velmi dobře okopírovat atmosféru z komiksových knih, jak se před mnoha lety povedlo právě Watchmenům ze stejné stáje. Snad nás tedy v budoucnu čekají podobně laděné snímky. Jen houšť! [Předpremiéra 2.3.2022] (90 %) () (menej) (viac)

Morholt

Reeves mi dal vzpomenout na všechny ty vesměs severské detektivy potacející se v depresi, které pohání jenom hon na ty nejbrutálnější zločince, což je ale zároveň i ničí. A přesně takhle na mě působil Pattinsonův Batman. Zranitelný, na hraně zhroucení a zároveň brutální a nekompromisní. K temné náladě výrazným způsobem přispívá i deštivá atmosféra věčně zachmuřeného Gothamu, ve kterém si politické i úřednické špičky podávají dveře se zločineckou elitou. K absolutnímu štěstí mi v tomto ohledu chyběla jen nějaká ta explicitnější scéna. Asi jsem nebyl sám, kdo měl strach z obsazení, ale Pattinson konečně zahrál a i když bez masky to občas ještě skřípe, v kostýmu to je možná ten nejlepší Batman. A vynikající jsou i ostaní herci. Zoë Kravitz fantastická a sexy, Farrell byl k nepoznání, ale vytvořil Tučňáka, ze kterého šel fakt strach a konečně nezklamali ani ostatní ať už jde od Wrighta, Turturra nebo Dana, který ty záporáky hraje sice tak nějak stejně, ale pokaždé to vychází. Příběh sám sice není nijak objevný a v různých variacích jsme ho už viděli a ještě uvidíme mnohokrát, ale kulisy a postavy mu dávají punc výjimečnosti. V druhý díl vkládám velká očekávání. 90% ()

RelaxMan

Podařený Batman film, i když není úplně pro každého. Jak, už to většinou bývá, tak i zde jsou záporáci zajímavější než samotný Batman. Hádankář Paul Dano a tučňák Colin Farell jsou zde výborný. Ostatní spíš průměr. Kamera je nejsilnější stránkou filmu. Je zde i podařený soundtrack a zvuk. Co říci na závěr : Nejsem zklamán, ani unešen. Trilogii Temného rytíře a Ligu spravedlivých S. C. to u mě, ale nepřekonalo. Pokud bude dvojka a setká se tam s Jokerem v podání J. Phoenixe, tak by mě to vůbec nevadilo, ba naopak by se tito dva herci k sobě hodily. ()

ScarPoul

Ďalšia z vízií o Temnom rytierovi. Ten detektívný neo noirový háv tomu náramne svedčí.  Ťažko sa mi hodnotí, vzhľadom na to, že ten film má veľmi málo chýb, ak vôbec nejaké ( posledná bodka sa mi možno žiadala údernejšia). Inak je to na poli troch hodín pekne prepracovaná, vizuálne bombastická a charakterovo presná štúdia. Zase jeden z tých filmov typu: čo by bolo keby toto naozaj bola realita. A Reeves si je tohto vedomí. Nevybočuje. Presne odkrýva jedného z nedocenených záporákov a pritom sa hrá s farbami, kompozíciou, hudbou, tieňmi a akciou. Treba to vidieť ešte raz. Ale pre mňa rovnaká chuťovka ako Joker. Každý jeden z hercov je tu perfektný a skvelo zapadá do špinavého a bezútešného fikčného sveta Gothamu. A Giacchino nesklamal.  Dosť teraz očakávam trilógiu v podobnom háve. ()

BoPo

Už sa mi naozaj dlho nestalo, že by mi takto všeobecne kladne prijatý veľkofilm totálne nesadol. K*revsky som sa tými tromi hodinami pronudil. Aby mohol byť batmanovský film pôsobivý, tak potrebuje výrazných a skvelo zahraných zloduchov/spoluhráčov. Batman se vrací (Penguin - životný výkon v podaní Dannyho DeVita, Catwoman - Michelle Pfeifeer vytvorila jednu z najpôsobivejších ženských postáv), Temný rytíř (Joker - Heath Ledger a jeho nezabudnuteľné vtelenie), Temný rytíř povstal (Bane - ničím neriedené testosterónové charizma podporené príbehom). A teraz nám v roku 2022 prišiel The Batman, ktorý nemá ani jednu vyčnievajúcu postavu. Všetci sú ako zo Sin City, len priveľmi farební a drsnosť iba neúspešne predstierajú. The Batman sa snaží vytvoriť dojem detektívky v štýle Sedm, ale jediné čo rieši, sú hádanky pre malé deti. Chémia s Catwoman vôbec nefunguje. Navyše ultra drobná Zoë Kravitz v akčných scénach nepôsobí bohvie ako. Matt Reeves tam chcel narvať priveľa príbehu, priveľa postáv, ale jeho mývalovské podanie netopiera dopadlo až tragicky nezaujímavo. ()

Lacike

Napriek recenziám som našťastie nemal veľké očakávania. Výsledok je ok. Páčilo sa mi, že je to zase raz jeden maximálne analógový film natáčaný v exteriéroch. Už len vďaka tomu to inú atmosféru ako štúdiové filmy. Ten veľký otvorený priestor cítiť na každom kroku. Takisto vizuálne to je pôsobivé. Napriek tomu, že miestami to s tou tmou preháňajú ešte viac ako v legendárnom Sedem u ktorého sa film inšpiroval aj celkovou štruktúrou o vraždiacom psychopatovi s diabolským plánom ako otvoriť oči spoločnosti. Takisto to má parádnu hudbu a skvele sa pracuje so zvukom. Štartovanie Batmobilu je gule a aj membránu na reprákoch trhajúca scéna. Samotnej akcie tu na prvý pohľad nieje, keďže pôsobí tak komorne. Väčšinou len bitky v ktorých viac ako o choreografiu ide o brutálne vyznenie v maximálnej miere, čo PG-13 rating dovolí. Autonaháňačka je zaujímavá ale nejak extra ma nestrhla a finále je tiež zaujímavé skôr farebným vyznením ako pôsobivou akciou. Proste mnoho vydarených zložiek a mnoho ďalších ktoré majú rezervy. A to bohužiaľ aj po dejovej stránke. Film pôsobil nekonečne. Jak zlepenec nejakého seriálu. Nakoniec to síce celkom do seba zapadlo, ale lepšie by bolo, keby to rozkúskovali do viac epizód. Najviac na mňa fungovala prvá hodina v ktorej sa to tvárila ako temná detektívka, ale kazilo to, že to zároveň musí byť aj komix Takže tu máme trápneho Hádankára, ktorý vôbec nevzbudzoval strach a akonáhle sa na konci odhalil, tak už to bola čisto komédia. Batman fungoval pre zmenu len v kostýme, pretože bez neho sa znova potvrdilo, že Patizón hrať fakt nevie a tu naviac vyzerá jak feťák. Na Balea sa absolútne nechytá. Tučniak bol pre zase tak brutálne zamaskovaný, že bolo jedno, kto ho hrá. Kľudne to mohol byť aj nejaký no name herec. Najviac na mňa zapôsobil Falcone. Kľudne by si film vystačil len s ním. Celkovo tu väčšina postáv funguje len ako celkom funkčné figúrky u ktorých sa ale nejde do hĺbky a tak dramatické scény vôbec nefungujú a viacmenej mi bolo jedno kto chcípne. Nielenže nemám príliš chuť vidieť film znova ale ani pokračovanie ich osudov ma dvakrát neláka. Je to ten typ filmu, ktorý síce nenudí, ale na konci ste z neho unavený. Takže celkovo veľmi rozporuplný film, ktorý je lepší ako Marvel sitcomy ale na Nolanovu trilógiu sa vôbec nechytá. Ale aspoň napravil Batmanovi povesť po nefunkčných Snyderovkách, na ktoré treba čo najskôr zabudnúť, ako na Schumacherových Batmanov. 6/10. ()

Hwaelos

Mattu Revesovi se podařilo nemyslitelné. Zvládl udělat Batmana úplně odlišného (tónem, atmosférou, akčností i pojetím postavy) než Nolan, ale přesto se Nolanovi vyrovnat. Skvělých prvků je ve snímku tolik, že by zabralo několik stránek textu, abych jim učinil zadost, ale přinejmenším jednu věc musím podtrhnout: velmi se mi líbí, že šel režisér proti proudu současné (superhrdinské, ale nejen té) filmařiny. Jeho svět je ryze komiksový a záměrně nerealistický. Atmosférou je tak mnohem blíž Burtonovu pojetí, byť bez křečovité makabróznosti. Batmanovým fikčním světem není ani Amerika minulosti, ani Amerika současná (jeden příklad za všechny: vedle osmdesátkové čudlíkové technologie stojí technologie ryze současná) - je to prostě univerzum, které existuje pouze ve filmu a k realitě má velmi volný vztah. A samozřejmě cením, že žánrem je The Batman mnohem víc temná a spletitá detektivka, než akční film. Pár drobností mi nesedělo (poněkud emo pojetí Bruce Wayna, smyčcová soap operová hudba a ztrácení tempa v romantických scénách), ale nic z toho mi nevadilo tak zásadně, aby to přehlušilo očividné kvality snímku. ()

MoiJe

Celkom vtipne, ako vysoko su momentalne hodnotenia, lebo ked sa to tak vezme, Pattison si len zopakoval rolu z Twilightu. Dlhe monology o tom, aky je nebezpecny a ako sa ho treba stranit. Pohybuje sa len tam, kde Slnko nesvieti. Znasa sa z nicoho nic zvrchu. Je permanentne v depresii. Tichy typek, co casto proste len cumi. Dostava do nebezpecnych situacii aj svoj love interest. A hlavne, trva vecnost, nez dojde k finale. Hry so svetlom a hudbou buduju solidnu pochmurnu atmosku, ale to na 3 hodiny proste nestaci. A vety ako "you're not my father" by ma fakt zaujimalo, kto schvaloval. Dokopy to nie je zle, je tu aj par bitiek. Len az raz budem mat chut si pustit niektoreho Batmana znovu, nepustim si zdaleka tohoto. ()

Hismael

Reeves vytvořil komixové město plné smutku, špíny, nekončící tmy a z Batmana udělal detektiva, který luští hádanky. Tentokrát nemá nějaké super moderní vybavení a působí víc zranitelně. Příběh je pomalejší, natažený na 3 hodiny, akčních scén moc není a většinu znáte z traileru. Oproti současné konkurenci je to nejméně přístupný komix a proto spokojenost může být dost proměnlivá. Tato verze Batmana je zase úplně jiná, než byla ta s Benem Affleckem. Když vynecháme dlouhé vyšetřování, které zabírá většinu času, je to v akci trochu návrat k bojovému umění a v rámci možností i realitě. Pattinson bez Batmanovského obleku vypadá fyzicky tak o polovinu menší, ale jako Bruce Wayne v civilu moc času nestráví. Ve výsledku jde o nejtemnější a nejdelší film o Batmanovi ze všech, bez nějakého většího napětí a nových nápadů. Navíc jednotlivé záběry poměrně splívají a z toho obřího obsahu, mají jen pár zapamatovatelných událostí a romantiku z povinnosti. Absenci originality vylepšuje skvělé zpracování, ať už jde o kameru, nebo režii. Vizuálně může připomínat verzi Tima Burtona, jen zde je vše brané více vážně. ()

Dale

Skúšal som odložiť na bok svoju averziu voči Pattinsonovi a zhodnotiť film objektívne, ale keď sa objavil ten jeho ksicht, mal som mu chuť zakaždým dať 5 korún, tak zúfalo vyzeral. Našťastie väčšinu filmu má masku, takže sa dá na neho pozerať, no jeho zúfalý herecký prejav bol prítomný celý čas a kazil tak dojem z celého filmu. Najhorší predstaviteľ Batmana, ktorý za výkonmi a charizmou Keatona, Balea, Clooneyho, ale aj Kilmera a dokonca Afflecka výrazne zaostáva. Aj zvyšok obsadenia mi veľmi nesadol, Dano vždy bude vyzerať, že si koleduje o šikanu a nie aby on šikanoval celé mesto. Jediným svetlým bodom obsadenia je Colin Farrell, ktorý by ešte nedávno bol celkom vhodným kandidátom na úlohu Batmana, no tu vyzerá tak, že nebyť hlasu, tak ho možno ani nespoznám a aj herecky jednoznačne dominuje. Možno je to tým, že na prvý pohľad mi pripadal ako De Niro v trochu mladšom vydaní a tak sa snažil aj herecky vyrovnať tomuto velikánovi. Pokiaľ ide o dej, áno je temný, plno špiny a korupcie, no potenciál zostal nevyužitý, rozhodne sa to dalo natočiť štýlovejšie a zaujímavejšie. V troch hodinách sa to hrozne vlečie, chýba tomu ťah na bránku. Ja som sa dosť nudil. ()

evilmind

Chápu, proč by se mi to mělo líbit. Ale. Po třech hodinách jsem ale měl spíš pocit, jak kdybych se díval na televizní zprávy - jako nepřepneš program, ale pokud to nemá zásadní zprávu typu bába uvízlá pod kořenem, tak druhej den nevíš, o čem to bylo. A to je přesně novej Batman. Asi jediné, co si budu pamatovat, je že Riddler bůhvíproč vypadá jako Scarecrow, a vlastně nic (možná krom batmobilu) nemá žádnou comicsovou stylizaci. A jen obyčejná noir kriminálka by šla určitě udělat i bez razítka frančízy... ()

Chermy

Atmosféra super, obsazení dobré, hudba skvělá... ale je to takové k uzoufání dlouhé a jestli jsem toto pociťoval už v kině, doma bych to asi měl co dělat dokoukat... ()

JohnCZ

The Batman oproti už tak temné nolanovské trilogii zachází ještě o pořádný kus dál a v temnotách se vyloženě máchá. Pomalé ponuré tempo, důraz na obrazovou kompozici a hrátky s barvami temnému rytíři svědčí jako máloco a dává vyniknout vší té špíně města prolezlého korupcí a kriminálními živly. Při zemi se držící scénář připomínající spíše kriminální thriller než-li komiksovku udrží pozornost po celé tři hodiny a když už jsem měl náhodou pocit, že se film trochu táhne, tvůrci nabourali tempo lahůdkovou akční scénou. Herecké výkony rovněž výborné, Robert Pattinson se svým minimalistickým, ale přesto působivým projevem, bude dost možná můj oblíbený Bruce Wayne a i Paul Dano, jakkoli už dříve ukázal, že zahrát pošuka umí, se jako Riddler naprosto překonával. ()

Skrk

Jásal jsem blahem. 🦇__ Déšť, Noir, detektivní depresivní atmosféra, výborná hudba Michaela Giacchina a Pattinsonův herecký koncert. Nejlepší a nejkomiksovější a nejnediváčtější Batman, který vznikl. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023