Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Anderton

Reeves dosiahol zrejme presne to čo chcel a nemá si čo vyčítať. Ja mu tiež nebudem vyčítať napríklad to, že nie je ani Burton, ani Nolan, ale aspoň je svoj a i keď občas opisuje, stále je to proste jeho Batman. Len škoda občasných scenáristických barličiek, tu by ale každá zmienka mohla znamenať čiastočný spoiler. Obával som sa finále, ktoré už viacerí známi okomentovali ako službu pre štúdio, ja som s ním nemal vôbec žiaden problém, bolo nakrútené myslím stále v štýle predchádzajúceho deja a atmosféry. Potešil motív vertikality, práve umocnený oným finále, ktoré proste stále nie je typicky blockbusterové a je to len a len dobre. ()

Frajer42

Koukám, že už i Batman se dočkal feminizace a nemístného ponegření, a to dokonce v kombinaci. Pohled v úvodu na negerskou feministickou lesbu v roli kandidující starostky, která měla zastupovat to jediné dobro v jinak zločinem a korupcí prolezlém Gothamu, dával tušit, že se bude jednat o další dementní pronegerskou agitku. Příběh tohoto nesmyslu byl naprosto k zblití a Parkinson, kterého jsem se bál úplně nejvíc, nakonec představoval v tomto nesmyslu to nejmenší zlo. Kromě očividného cíle naplnit všechny rasové, kulturní a sexuální kvóty, mě tvůrci enormně nasrali také tím, že se skoro ve 3hodinovém filmu neobjevila jediná mrdatelná ženština. Zřejmě nejhorší Batman všech dob. Sledovat 3 hodiny melancholického emo čůráka, který se ve volném čase účastní policejního vyšetřování a luští hádanky, to je čajíček jen pro nejotrlejší diváctvo. Já strašně trpěl. Dokonce i té akce je nezvykle málo a z drtivé většiny se jedná o pěstní souboje a opakovanou střelbu z metru do hrudníku. Dojem zachraňuje snad jen solidní záporák. Za samotný závěr, kde Parkinson vede v zatopeném Gothamu s pochodní skupinku negrů vzhůru k lepším zítřkům, to jsem nevěděl, zda si chci dřív vypíchat oči, nebo to prostě jen vypnout a dát odpad. Vskutku nejubožejší a nejdementnější závěr ve všech filmech podle komixu ever - to ve mně bublal adrenalin a tlak mi vylítl k neměřitelným výšinám. Zůstává jen jedna nezodpovězená hádanka. Jak se probůh tato konvenční píčovina mohla vůbec někomu líbit. [15 %] ()

Socrates

Asi doposud nejtemnější a nejdeštivější Batman s dosud nejsmutnějším Brucem Waynem a nejodfláknutějším Alfredem (naprosto postrádajícím alespoň ždibíček charismatu). Oproti tomu Hádankář a Penguin se mi moc líbili, zrovna tak jako kontroverzní vývoj dějový linky. Škoda, že to po půlce začalo trochu skomírat a v závěru se z toho Reeves rozhodl udělat patosem napěchovanej dojáček. ()

Kothy

Tak se to přece jen povedlo. Po řadě neúspěchů má DC konečně pořádný biják. Ani nevím, kde začít. Celé tohle pojetí Batmana je dost odlišné než všechny před ním a je to dobře. Ukazuje ho to v mnohem lidštější podobě. Taky to dělá teprve dva roky a nemá moc gadgetů. Gotham terorizuje šílený Riddler, který se údajně snaží město zbavit lhářů a škůdců. Batmna mu jde po krku, ale pořád je o krok za ním. Pomáhá mu v tom i Catwoman a občas narazíme na Tučňáka. Celé je to postavené na detektivní lince a je tam dost zvratů. Akce je hodně povedená, ale není jí tam možná tolik, jak by člověk čekal. Ani délka filmu mi až tak nevadila. Hlavně finále je dost epické. Měl jsem z toho obavy, ale Robert Pattinson se role Batmana zhostil skvěle. Filmu dost pomáhá i nabušený soundtrack a vedlejší postavy taky nejsou špatné. Batmobil je hrozně nadupaný a honička s ním famózní. "Co to má být, hra na hodného poldu a zlého netopýra?" :D ()

leila22

Batman Matta Reevesa ide po podobnej línii ako Joker (2019) Todda Phillipsa, čo mi osobne iba hrá do karát. Ponúka návštevu do ponurého, špinavého a večne upršaného Gothamu prehnitého korupciou, zločinom a pobehujúcimi besnými krysami, v priamom strete s dušou plnou jaziev a nedoliečených rán. Robert Pattinson predostiera podobu silne depresívneho Brucea Wayna a súčasne okrídleného hrdinu ešte takmer vo svojich začiatkoch. Odvážneho, ale zároveň i omylného, pričom jeho chvíľami vystupujúca zraniteľnosť pôsobí naproti neutíchajúcej túžbe po pomste nesmierne sympaticky. Nový Batman je vydarenou atmosferickou neo-noirovou kriminálnou detektívkou, v ktorej možno badať jasnú inšpiráciu z dávnejších kultových diel. Aj napriek množstvu liniek a rôznych postáv som s dlhou minutážou problém nemala. Vrásky mi skôr miestami spôsoboval slabší scenár a lovestory s Catwoman, kde sme sa už žiaľ nevyhli mnohým klišé. Zoë Kravitz je skutočne zmyselná a chémia medzi ňou a Pattinsonom iskrila na plné obrátky. No i tak si myslím, že tú lásku nemusíme až tak v každom filme hrotiť  . Herecky ale rozhodne potešia aj ďalšie známe tváre. Paul Dano zvláda pozíciu vyšinutého psychopata už tradične na výbornú, no a cenu kostýmového kráľa na plnej čiare vyhráva Colin Farrell za fantastické stvárnenie Penguina. Rovnako ako aj pri iných veľkofilmoch vedie správna cesta k Batmanovi opäť jedine cez IMAX sálu, ktorá kvalitný film premieňa na nadfilm. Pretože tak, ako som pri Dunkirku plávala v nafte a skrývala sa pred ohlušujúcimi streľbami, tak, ako ma pri Dune doslova škriabal púštny piesok v očiach, tak intenzívne a realisticky som zápasila so zimomriavkami počas adrenalínovej jazdy v Batmobile. Nový Batman nie je dokonalý, ale vo výsledku ide o veľmi slušné spracovanie, ktoré ponúka výnimočnú hudbu (Michael Giacchino), zázračnú kameru Greiga Frasera a nový odvážny pohľad na známu ikonickú postavu. ()

Dzeyna

Čím jsem starší, tím víc mi připadá Batman delší a o ničem. Spousta zbytečných scén, které akorát ničí temnou atmosféru. Navíc, Robert se do role vůbec nehodí. Zachránila to jedině Zoe. ()

boshke

Kdyby se Batman / Bruce Wayne nejmenoval Batman / Bruce Wayne, ale Franta Vomáčka, a kdyby se James Gordon nejmenoval James Gordon, ale kapitán Exner, byl by to úplně stejný film. Až na to, že by se nejmenoval The Batman, ale Franta Vomáčka vyšetřuje nebo tak nějak... Je to bezesporu skvěle a precizně natočený film, o tom žádná. A ano, jsem si vědom toho, že dávám 4* a přesto tu budu spíše kritizovat. Původně (x let zpátky?) mi byl nový Batman šumafuk, ale jak začalo prosakovat, že to bude něco naprosto vymykajícího se... všemu, něco úžasného a něco revolučního, začal jsem se dost těšit. Možná až moc... Jak jsem již psal, je to vskutku promyšlený, dobře napsaný a dobře zahraný film, ALE... Každý záběr je tak o polovinu delší, než je potřeba #nějaksenatytřihodinydostatmusíme, Alfréda tam moc není, Catwoman mi tam ve finále připadala dost zbytečná, Riddler by taky mohl bejt Šílený Franta a nic by to na filmu nezměnilo, Penguin byl ale NAPROSTO dokonale zbytečnej a i kdybyste mne na dva dny zavřeli do cely a dali mi za úkol říct "ano, v záběrech, kde je Penguin, vidím Colina Farrella", i když vím, že je to Colin Farrell, tak bych toho nebyl schopen. A za těmi 4* si stojím, protože mi připadá obdivuhodné, že v dnešní době marvelovských omalovánek si někdo řekl "natočím něco takového" a někdo jiný řekl "to je super nápad, tady na to máš prachy"... 80% ()

AppleCore

Watchmen, The Dark Knight, Zodiac, Seven, Skyfall, The Girl with the Dragon tattoo a Batman. Přísady všeho zmíněnýho tvoří těsto dortu, do kterýho při tom vehementnim plagiátorství zapomněli přidat cukr a zelejt ho polevou dle vlastního receptu, aby to kopírování nebylo tak zjevný. Audiovizuální stránka to ale zachraňuje, Pattinson je v roli netopýra skvělej a Giacchinovi to při vykrádání jeho vzorů zase jednou hraje. ()

AllShallFall

Už jsem viděl tolik Batmanů, že to není ani možný. Každý byl jiný. Jeden klasický komix, jiný akční, ale tento je velmi zajímavý. Taková kriminálka. Kdo by to byl řekl, že Batman bude vyšetřovatel velké zápletky. Slušné. Studio DC se chtělo vydat jiným směrem. Nejdříve Joker, teď Batman. Neobvyklé zpracování, ale v každém případě velmi působivé. ()

Trajektt

Ve svém okolí neznám člověka, který by neznal tento fenomén létajícího pozéra narcistního typu, který trpí spasitelským komplexem a který si vesele létá a zachraňuje lidi ve svém speciálně upraveném, kevlarovém obleku. Jeho revírem je Gotham-nejzkorumpovanější fiktivní velkoměsto na západní polokouli. Jeho protivníci jsou zloději aut, vrazi, vyděrači a další násilníci, kteří jsou nasazení 24 hodin denně. Jejich tempo je doslova vražedné a tak se naše létající krysa má, co ohánět aby tento plevel vyhubila v tomto futuristicky utopistickém městě, kde už slunce dlouho nevychází a proto se ponořilo do nekonečné temnoty. Už od začátku příběhu slyšíme našeho hrdinu trpícího samomluvou, jak si své výlevy mrmlá nesrozumitelně pod vousy a nejeden psychiatr, který tyto žalostné zpěvy poslouchá má radost z nového pacienta trpícícho jistou formou schizofrenie. Děj tohoto filmu začíná halloweenskou nocí, kde se všude oslavuje a kde se všemožná zločinecká individua drží hesla po nás potopa a doslova se chovají jako ve fiktivní písni Anarchy in the USA. Samozřejmě zde máme našeho létajícícho ušopleska, kterej asi nemá co na práci v sobotu večer, protože nemá žádnou ženskou a ani děti a samohoňka už ho asi nebaví a tak společně se svým věrným lokajem Alfrédem provádějí úspěšnou deratizaci hnijícího města za pomocí všech možných udělátek a technických hračiček, které si můžou dovolit, protože jsou neskutečně bohatí a vlastně ani nemuseli nikdy pracovat. Tentokráte se našemu Netopýřímu muži do cesty postaví sympatický sériový vrah, který vraždí bohaté obyvatelé Gothamu. Na místě zanechává šifrované vzkazy, kterými vám to může tak trochu připomínat vynikající legendární, kriminální thriller Sedm. V devadesátých letech jsme si zvykli na Batmana, který byl dosti komiksový a svou kariéru si mastil solo a držel se doslova v anonymitě. V nových snímcích o tomto fešákovi ze stáje DC můžeme pozorovat jistou změnu ve které se více zapojuje a doslova komunikuje se svým okolím. Dalo by se říct, že se ho tvůrci snaží polidštit. A proto mnoho fanoušků překvapí, že se objevuje na místech činu společně s policií, která z toho není nadšená a to hlavně z důvodu jeho geniálních dedukcí při kterých si zbytek policejního sboru musí připadat jako Bulhar, který se učí českou gramatiku. Ono totiž ty jeho kriminalistické znalosti by mu mohl závidět nejeden Sherlock Holmes. Další pozitiva jsou všeobecně známé. Patří mezi ně bojové sporty všeho druhu, technické pomůcky všeho druhu a hlavně vizáž nadprůměrného hřebce. A proto si mnoho zbloudilých američanů a američanek myslí, že tento komiksový hrdina reálně existuje a nedokáží rozlišit mezi realitou a fikcí. Mnozí z těchto pomatených osob na noc uléhají v pyžamku s emblémem tohoto toporného hrdiny. Já to mám naopak, já si vždy o půlnoci místo mého slušivého negližé vyměním na tajňáka pyžamko s mým gothamským idolem Jokerem. Herecké výkony byly ucházející, ale že bych z někoho byl tak nadšen, že bych na něj měl skládat oslavné písně, tak to néé. Jenom mně trochu překvapilo, že jsem zde viděl celkem málo černokněžníků z Afriky a myslím si, že jsem nezaregistroval žádné teplé dobrodružství místní smetánky, ale možná jsem to přehlédl, jelikož ta stopáž byla fakt přehnaná a byla doslova natahována jako argentinská telenovela na televizi Nova. Samozřejmě je to všechno pohádka a fikce pro mladé američany, aby měli pocit, že je nikdo zachrání a jako správná pohádka víme, jak to všechno skončí a proto dávám zasloužených 80%. () (menej) (viac)

Ratemus

Asi takhle, nevadí mi že je to celou dobu ponuré, téměř celé ve tmě, že nemáme téměř nic z Bruce, že nevidíme žádný vztah Bruce a Alfréda a jeho morální a duševní podporu, nevadí mi ani, že Batman vchází v každé scéně strašně epicky a drsně do každé místnosti a ani mi nevadí, že co světlo, to svit do očí diváka....to je mi vše u prdele. Vadí mi, a to hodně, že film je stejný na začátku i na konci, žádná gradace ani vyvrcholení, taky žádný zapamatovatelný soundtrack, žádný epický moment, který by ve mně budil emoce nebo si ho chtěl znovu pustit. Nic, co by mi nahánělo husí kůži nebo mrazení po zádech, Nolan tohle všechno měl, dokonce i Burton a i ten Batman Navždy má některé okamžiky perfektní a rád se k nim vracím, to vše mi vadí, a proto strhávám hvězdu. Co kvituji, je to jiné pojetí, konečně jsem dostal detektiva a vyšetřování,  dostal jsem špínu Gothamu, skvělé záporáky, výbornou drsnou akci a ne pomalého statického boxera co nám dal Nolan. Herci výborní, zvládli to, proti Robertovi nemám absolutně nic. Absolutně kvituji detektivní duo Batman a Gordon, to mě bavilo, jejich spolupráce, Riddler byl za mě skvělý i když byl jinak pojatý, ale proč ne. A taky, že Batman netrpěl rakovinou hrtanu. Za mě velmi povedené, ale má to prostě velké díry, v něčem se to nechytá na Nolana a v něčem se pro mě osobně zase Nolan nechytá na toto....oboje je skvělé, oboje má díry v ději, ovšem nevím, zda se budu za deset let koukat na tohle znovu stejně rád jako na Nolana nebo Burtona.... ()

silentname

Matt Reeves v "The Batman" prináša skutočne jeden veľký filmový zážitok. Možno miestami až moc veľký, ale na druhú stranu poviem, že radšej by som si toto pozrel znovu ako Megatonove "The Last Days Of  American Crime". Aké sú teda moje pocity? No v prvom rade poviem, že Robert Pattinson funguje skvele ako Batman. Myslím si, že v tejto role sa našiel skvele. Trošku temnejší hrdina, ktorý si hovorí o sebe: "I am venegance". Ako Bruce Wayne to má podľa mňa o dosť náročnejšie. Hrá tu takú temnejšiu verziu Bruca a tak nejako neviem či by bol problém pre niektorých pochopiť, kto sa vlastne pod tou maskou skrýva. Neviem. Skvelý Batman, ale Bruce Wayne mi úplne v jeho podaní nesadol. Ako sú na tom ostatné postavy? John Turturro ako Carmine Falcone je podľa mňa dobrý gangster. Zoe Kravitz ako "Catwoman" je tiež celkom dobrá. Plus je dobré, že jej nechali určité hranice, ktoré z nej robia pochopiteľnú postavu. Má blízko k temnejším momentom, no nikdy k nim úplne nepríde. Jeffrey Wright síce úplne nevyzerá ako Jim Gordon, ale funguje podľa mňa schopne. A jeho postava mi príde asi najviac uveriteľná. No a Colin Farrel ako Penguin... wow... toto ma skutočne pozitívne prekvapilo. Skvelá voľba, vynikajúco v tej role vyzerá. Asi ste si ale všimli, že jednej postave som sa zatiaľ vyhýbal. Dosť dôležitej postave. A tou je Riddler. Tak si o ňom poďme niečo povedať. Nemôžem povedať, že by som mal nejaké výhrady proti Paulovi Danovi, no keď sa podľa mňa pod maskou bude ukrývať "Riddler psychopat", trošku si film stráca moje sympatie. Je mu treba uznať, že hádanky sú dobré, spôsoby vraždy skvelé, riešenia zaujímavé, no vo finále ma mrzí, že sa rozhodli ísť trošku cestou, aby z neho mali svojho vlastného Jokera, pričom v istých momentoch pôsobí viac ako "John Kramer". Mám pocit, že mixli niečo z týchto dvoch postáv dokopy, aby urobili svoju vlastnú verziu, no viac oceňujem schopnosti Riddlera v tomto filme ako jeho osobnosť. A práve na tom u mňa film asi najviac naráža. Spolu s tempom, ktoré je na tie 3 hodiny miestami celkom zabijak. Nenudil som sa, no mal som tak trošku pocit, že film sa snaží povedať 2 príbehy, ktoré potom mohli rozvetviť na 2 filmy. Alebo 2 veľké epizódy minisérie. Lebo je tu príbeh, ktorý sa Riddler snaží povedať svojimi hádankami... a potom je tu jeho skutočný plán. A mám tak trošku pocit, že ako osoba ostal Riddler v tomto trošku nevyužitý. Povedal príbeh o skorumpovanom Gothame, ktorý je zaujímavý... no potom príde kvázi druhý moment filmu a to je Riddlerovo veľké finále. Možno to trošku iritovalo iba mňa. Neviem. Film ma bavil, no tento pocit zo mňa počas sledovania akosi nezišiel. Takže vo výsledku som spokojný. No neviem či by som to hodnotil ako môj najobľúbenejší film o netopierom mužovi. To asi nie. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

X-tá variace na téma Batman, které možná všechny ty průtahy, změny a odstupování tvůrců prospěly víc, než kdyby se stal pokračováním snyderovské superligy mazlíčků. A tak si de facto Matt Reeves mohl natočit svého vlastního Batmana a pojal to vcelku originálně, byť lehký otěr o nolanovský batnoir tu cítit rozhodně byl, a to ať si kdo chce co chce říká.   Tříhodinová stopáž mě pak děsila, ale světe div se, rozdělené na tři projekce mi to uběhlo jako nic, ale ani v kuse bych se zřejmě nudou nekousal.  I přes snahu o vyšší stupeň realističnosti  nezapomíná Reeves na stylizovanost svých postav a tak to Catwoman, Tučňákovi, Falconemu, poručíku Gordonovi či Hádankáři opravdu sluší. Jen ten Batman v podání Pattinsona byl vcelku marný, v masce pochopitelně ani ne, tam by obstál vzhledem k potřebě ostře řezaných rysů i náš Radovan Lukavský, ale jako Bruce Wayne (v tom by mimochodem  ten Lukavský byl rozhodně lepší), tu obrnu mimického svalstva si totiž od dob Stmívání nevyléčil a nepomohla tomu ani maskérka, která ho v civilu zmalovala jak nedomalovaného Jokera.  Nejlepší pak byla samozřejmě honička s batmobilem v  dešti.   Taková klasická čtyřka.  A příště tedy s Robinem proti Mr. Freezovi... ()

Joker Punx

Tak tenhle Batman byl kurevsky dobrej. Postavy - Robert Pattinson jako temný rytíř vypadá zatraceně dobře což mě dost překvapilo, když jsem viděl první ukázky - Říkal jsem si ježiš ten vypadá hrozně ale nakonec spokojenost. Zoë Kravitz jako Catwoman je taky výborná ale dlouhý vlasy jí sluší mnohem víc. Ale sexy byla dost :) Colin Farrell jako mafiánskej zmrd Oz - The Penguin byl taky dobrej, skvělá maska a vůbec by jste Farella nepoznali. Někdy mi připomínal tlustýho Roberta De Nira - Fakt že jo :D Škoda že tam byl tak málo a nedali mu větší prostor ve filmu. Paul Dano jako Hádankář neměl vůbec chybu, kvalitní magor jak jsem si myslel od začátku :D Zahrál to skvěle a je vidět že si to užíval. Skvělej záporák. Scény z televize mi dost připomínali scény s Jokerem v Temném rytíři. Hlavně se mi líbila Hádankářova maska a kostým, ta byla dost děsivá. Zase něco novýho, supr a taky jsem se u scén s ním když už ukáže svojí tvář docela nasmál - To byl fakt dobrej magor. Andy Serkis jako Alfred taky v cajku. Jeffrey Wright jako detektiv James Gordon skvělej taky a je mi u prdele že byl černej, sympatickej mi byl a role se k němu hodila. Postavy jsou sympatický a herecký výkony všech paráda. No atmosféra ta nemá taky vůbec chybu - Temný, napínavý a tak trochu depresivní taky, někdy mi ten film atmosférou připomínal novýho Jokera s Phoenixem a jak už tady někdo psal - Fakt že by se Arthur Fleck hodil k tomuhle Batmanovi. Souhlasím. Stejný bylo jako ve filmu Joker na začátku filmu - V kině přes celý plátno nápis filmu. Scény s automobilovou honičkou je jedna z nejlepších vůbec - Ta kamera a střih maj sakra koule a to vlastně v celým filmu. Vizuálně je to moc nádherně udělaný a pro fanoušky Batmana to bude pastva pro oči. Pro mě osobně tam bylo akce dost a závěr byl vynikající. Příběh je fakt dost kriminálka a furt se tam něco řeší což mě furt napínalo. Na konci filmu Dvě tváře nebo Joker. Sám nevím. Soundtrack na jedničku s hvězdičkou a song od Nirvany pecka. Nesrovnával bych to s žádnýma předchozíma filmama o Batmanovi. Tohle je zas úplně něco novýho a to je dobře. Nový Batman se povedl a já se těším na dvojku. ()

Claw

„Batman“ je elektrizující temný film o superhrdinovi, který se ponořuje do psychologického kriminálního příběhu. Režisér Matt Reeves posouvá tento film zcela novým temným směrem. Film se odehrává v prostředí nočního deště, je plný černých a oranžových odstínů s nádhernými dekoracemi a mohutnými výhledy. Jsem moc rád, že se Matt inspiroval filmy jako Se7en a Zodiac. Je zvláštní, že to prošlo s ratingem PG-13 (no jasně, dokud neukazujete detaily, tak vám projde už skoro všechno). Předpokládám, že stále existují lidé, kteří Roberta Pattinsona nemohou vystát. Tato nechuť se zrodila, když přijal jednu z hlavních rolí v „Twilight“ universu. Ale od té doby se jako herec osvědčil v mnoha skvělých filmech (například ve filmu „Tenet“ nebo „Král“). Teď je zde jako Batman a musím říct, že Pattinson se opravdu proměnil a vžil do role, kterou by měl každý považovat za čest hrát. Těžko nekomentovat Colina Farrella v roli Tučňáka. Ani vzhledem, ani hlasem nepoznáte, že je to on, takže se musíte ptát, proč ho najali. Přesto to byl dobrý tah. Záporák Hádankář v podání Paula Dana je fantastický a s klidným svědomím ho mohu zařadit mezi ty nejlepší filmové záporáky. Musím také pochválit hudební doprovod. Michael Giacchino nám ukázal, že animované filmy nejsou jeho jediným šálkem kávy. Film nemá tempo jako typický masivní blockbuster. Akce je sice úžasná, bojové scény jsou dobře choreograficky zvládnuté a o té automobilové honičce ani nemluvě (té se nevyrovná ani jedna automobilová scéna ze série „Rychle a zběsile“), ale je jí méně a je menšího rozsahu než třeba v Nolanově trilogii „Temného rytíře“ (která má také daleko větší vyhrocenost). V podstatě to prostě není tolik zaměřené na tento aspekt titulní ikony. A myslím, že se všichni shodneme na tom, že už jsme tu měli několik skvělých příspěvků, které to přinášely. Tohle se spíše zajímá o to, jak divákům zprostředkovat, že existuje důvod, proč se Batmanovi říká nejlepší detektiv světa. Na to, že má film 3 hodiny, uplynul jako voda. Neustále se něco děje - je zde úzkostná charakterová studie, kriminální příběh o sériovém vrahovi, politický konspirační thriller o dědictví lží, milostný příběh mezi Netopýrem a Kočkou, příběh o Batmanovi, který už druhý rok působí v Gothamu i příběh o původu několika netopýřích padouchů. Kromě toho, co jsem již zmínil, se zde objevují drogy, sugestivní materiál a silné výrazy. Zkrátka je na co se dívat. Doporučuji všem fanouškům poctivého a temného thrilleru. Na závěr bych chtěl říct, že se mi nový „Batman“ líbil o něco víc než trilogie od Tima Burtona, ale na tu Nolanovu trilogii ani zdaleka nemá. /90% + FILM ROKU/ ()

Happens

Přejmenoval bych Batman na Batboy, protože to víc odpovídá pubertálně vyhlížejícímu 60 kilovému Bruce Waynovi ze Stmívání. Riddler nedostal tolik prostoru, aby z něho mohl být kultovní záporák, natož aby zastínil Hádankáře od Jima Carreyho. Dějí je trochu strnulý a skáče od jednoho dílku k druhému, aby ukázal celkovou skládačku, která ale ve skutečnosti nedává ten wow Big picture, o kterém se tu mluví. Nicméně soundtrack je dokonalý a vráží diváka do bažiny depresivního noiru Gothamu. 70 % ()

eLeR

Trojhodinový detektívny príbeh ma vôbec nenudil, temná atmosféra ma bavila, hudba nerušila, Robert Pattinson nesklamal ... a Paul Dano je naozaj "zlatíčko". ()

Rocky62

Zapomenu chvíli na Nolana a zhodnotím vše objektivně. I přes delší stopáž se Reevesovi daří obstojně držet divákovu pozornost, třebaže v poslední hodině mírně kolísá. Vrstevnatou dějovou náplň zabalil do famózního soundtracku a temnost Gothamu vykreslil takovou, která velmi lahodí mému vkusu. Brilantně zvolená herecká stránka je rovněž atraktivní. Bohužel tu máme několik zásadních kamenů úrazu. Záběry včetně zbrklé honičky a gest jsou příliš dlouhé. Chemie mezi postavami (Batman - Catwoman) je značně odbytá, chybí hlubší jiskra a největší výtku mám k ratingu. Je to sice komiks, ale vzhledem k prostředí a povaze zločinců jednoznačně chybí syrovost, krev, brutalita. Nikdo nechce laciná jatka ala Rodriguez, ovšem bez těchto aspektů to zkrátka není tak hutný, explicitní biják, jaký mohl být. ()

Larrysbride

Warner Bros. si konečně uvědomil, proč někteří preferují DC a nesnaží se být Marvelem... Už bylo na čase! (A za Rata Alada, bych klidně dala ještě další hvězdičku, kdyby to šlo. ) ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023