Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Bluntman

Mému náctileté já, poslouchající Nirvanu (ok, víc NIN) a čtoucí Nietzscheho, by se THE BATMAN zamlouval o poznání víc. Mé dospělé já by kdykoliv před tímto neonoirem, který je subtilní stejně, jako je v titulcích vyveden jeho název (přes celé plátno), dalo přednost kterémukoliv z dost zjevných inspiračních zdrojů. Fincherovy, Polanského anebo Scottovy filmy mají něco, co ten Reevesův postrádá: znepokojují svou nejednoznačností. Nesměřují od tmy ke světlu s postavou žijící ve stínu (práci s nasvícením odvisle od tématu a vývoje protagonisty ale cením, wtz), nemají potřebu svou symboliku (světlo-tma-stín, modrá a červená barva odvislá od policejních světel) explicitně osvětlovat. A komplexní problematiku zkorumpovanosti a provázanosti jednotlivých institucí (policie, soudy, politika, média) nemají potřebu simplifikovat, protože nejsou omezeny mantinely komiksového originu a norem velkorozpočtové podívané. Zatímco Nolanovi zmiňované normy sloužily jako záminka k experimentování s výstavbou a montáží a Burtonovi k zabydlení vrstevnatého světa příběhu, obývaného jimi favorizovanými vyvrheli, Reeves po Opicích zase blafuje hloubku a brakuje lepší snímky a konvence. Ve velmi dobrém až výborném neonoiru, který po dvou hodinách z necelých tří definitivně přepne do šestákového melodramatu a komiksového sešitku, musí být paralelismy v životních osudech postav i v řešení předkamerového prostoru (Batman X Catwoman X Riddler), musí se v díle kladoucím důraz na prvky motivované s ohledem na skutečnost a prvky strhávající pozornost na sebe a médium objevovat nejomšelejší žánrové věci z omšelých (předvídatelná rodinná tajemství, záchrany na poslední chvíli atd.). Oceňuji koncept, oceňuji jeho uchopení (více styl než neobratné vyprávění s proměnlivým počtem ústředních postav: delší záběry, nízká hloubka ostrosti, spoléhání se na zdroje světla z předkamerového prostoru, provázání skrz výbornou hudbu chytře pracující s vývojem leitmotivů jednotlivých postav, vnitrozáběrová montáž mnohdy prostřednictvím nějakého prostředku oddělující postavy žijící ve vlastním omezeném mentálním vesmíru, neostrost odpovídající míře neinformovanosti jednotlivých aktérů atd.). Neoceňuji Reevesovu potřebu - spolu s Amadeem řečeno - srát mramor. ()

Fr

„STRACH JE NÁSTROJ…“   Batman a jeho „Temný případ“. Něco tak krásně ponurýho jsem už fakt dlouho neviděl! Navíc ten krásnej pocit, že Gotham je místo, kde slunce nesvítí a naděje dávno umřela, umocňuje fajnovej soundtrack. Ať už Nirvánou („Something In The Way“) nebo tím ostatním z pera Michaela Giacchina. Pak ten nevokoukanej casting – i s Pattinsonem. Sice si myslím, že v tomhle filmu by Reeves udělal „Netopejra“ z kohokoliv, ale budiž. Dohromady s thrillerovým příběhem to dělá jinýho, míň dětskýho – a tím asi i divácky míň atraktivního hrdinu. Ovšem za mě je to velkofilm jako prase. Nikdo tady nepronáší zbytečný proslovy, když dojde na akci, tak je komiksová a myslím, že Batmobil nikdy neburácel líp. Asi to mohlo bejt o fous kratší, ale…. prostě není. Těším se, až „ho“ uvidím znova!       /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád hádanky. 2.) Netopýra vidím úplně všude. (kurva, dej ty hnáty k sobě!...).  ///              PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Matt Reeves a jeho temný neo-noir detektivní Batman!Doufal jsem, že nový Batman se okamžitě zařadí do top 10 filmů, které jsem kdy viděl a to se bohužel nestane, některé jednotlivosti mi úplně nesedly, ale to neznamená, že se nejedná o solidní film, který by každý měl v kině navštívit. Moc si totiž nedokážu představit vidět film doma a neusnout.Matt Reeves nás vtáhne do 3 hodinového špinavého a temného Gothamu, kterému zločin a korupce není cizí. Herecky velmi přesné. Pattinson v roli Batmana perfektní, Zoë Kravitz nejvíc sexy Catwoman vůbec, Jeffrey Wright v roli Gordona velmi solidní a Paul Dano jakožto záporák Riddler povedený ( byť místy mi přišlo, že dost přehrává, ale nic, co by rušilo). Pochválit je potřeba i Collina Farrela v roli Penguina, který i na malém prostoru dokázal zazářit taktéž. Atmosférou film opravdu připomíná Fincherovo Se7en a v pár scénách se mi vybavil i Saw ( za což nejspíš můžou hádanky) a jako detektivka je Batman velmi poctivý, crime investigation v nejlepší formě, ale trochu mě mrzí, že samotné akce se moc nedočkáme, vzhledem k tak dlouhé stopáži, to chtělo minimálně velkolepější finále ( krom pár přízemních fightů ve tmě, tu fakt nic wow bohužel z mé strany není), což se bohužel podepíše na tom, že na druhou projekci úplně spěchat nebudu. Chvála patří i hudbě, která je na správném místě a především kamera a technická stránka je na nejvyšší možné úrovni. Husí kůže nastala 2x a to při jednozáběrovém batmanovém vzletu a taky při nastartování Batmobilu ( byť ten tu byl využit překvapivě jen jednou!!).Ve výsledku ty 3 hodiny byly fajn, je zde spousta dobře a kvalitně odvedené práce v mnoha směrech, ale je to tak vyčerpávající, že ten zážitek není vynásoben euforii, jak jsem doufal.Možná při druhé projekci si film užiju ještě víc, možná ten zážitek musí dozrát, ale každopádně spokojenost převládá.Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 5/5. 8/10. ()

novoten

Nemá cenu měřit, jak si Vengeance stojí proti Burtonovu nebo Nolanovu pojetí, šlo v první řadě o to, aby si Reevesův pohled na Netopejra obhájil vlastní existenci. A i když mi spousta věcí nejde pod nos, živoucí Gotham stejně okamžitě zaleze pod kůži a hlavní postava s ním. Pattinson neselhává snad ani na vteřinu, i když se mu takhle křehce psychologické pojetí mohlo rozsypat pod rukama. Bruce Wayne totiž chodí v dešti s pramenem vlasů spadlým do obličeje a jako Batman si do deníčku píše zdrcující zvolání typu "Já jsem přítmí." Ani tak ale nikdy nepřepne do směšnosti, nikdy onu emo hranici nepřekročí tak, abych nedokázal jeho palčivě osobní pátrání brát hned v následující scéně vážně. Což je zásadní, protože pátrá doslova celý film. Krimi stránka je dokonce ve filmu natolik prvořadá, až mě napadalo, jestli není komiksová stylizace tvůrcům na obtíž a nezdržuje je od očividného přání natočit vlastní Fincherovku. Bohužel citací Se7en je tak moc, že mě ruší a výsledek s nimi ztrácí vlastní výjimečnost. Druhou nepochopitelnou stránkou je délka, která je přitom neopodstatněná a při krácení by ubylo scén, kdy sledujeme špinavé a nekalými živly prolezlé město na pozadí monologů či dialogů o špinavém městě prolezlém nekalými živly. Na druhou stranu se díky tomu nikdy nezmenší měřítko vyprávění, které si tak důkladně tvoří podklad pro gradaci klíčových scén (pohřeb). Na konci se tak ve mně mísí nálady stejně tak jako ve filmu, ale protože všechny fungují, fandím tomu, aby takhle sebevědomý přístup vydržel a nebál se rozkračovat v oblasti Batmanových nepřátel a směrů. Úplná absence mystiky či alespoň opatrného nadpřirozena a vědy by u pokračování mohla zavinit brzkou okoukanost. ()

tron

„Ak prekročíš hranice, budeš ako oni.“ To, čo teraz napíšem, asi bude znieť divne. Filmy pozerám od cca piatich rokov, ale väčšinou si hudbu ani kameru nevšímam. Samozrejme viem, že to tam je. Nie som idiot. Ale mám pri pozeraní iné priority. Tu som si hudbu a kameru všimol od prvých minút. To, čo predvádzal hudobný skladateľ s kameramanom, bolo neskutočné. Nemám slov. To, že Greig Fraser nezískal ani len oscarovú nomináciu, je obrovská krivda. Pattinson je absolútne bez problémov, ale toto je film o Batmanovi; Bruce Wayne je okrajový. Priznám sa, že ma stále udivuje, ak niekto Batmana považuje za superhrdinu. Jasné, teoreticky ním samozrejme je, ale v komiksoch odnepamäti bol predovšetkým „najlepší detektív na svete“ (samozrejme nemám problém rešpektovať ani tých, ktorým sa najviac páčilo stvárnenie Adamom Westom, ja medzi nich každopádne nepatrím). Ako odveký fanúšik Lisy Bonet som rád, že herecká generácia nielenže pokračuje, ale že pokračuje takto. Jeffrey Wright sa snaží, skutočne sa snaží, ale Gary Oldman bol Gary Oldman. Paul Dano (Čierna krv, 12 rokov otrokom) robí postave Riddlera obrovskú službu. Colin Farrell. Vždy som podozrievavý, keď vidím krásneho herca (napr. Charlize Theron v Monštre) na nepoznanie zamaskovaného. Spravidla vždy vidím masku, ruší ma to. Takéto hladké splynutie s rolou som u tak extréme zamaskovaného herca videl za posledné desaťročia len párkrát a potvrdzuje sa (opäť), že Colin skutočne patrí k najtalentovanejším hercom svojej generácie. Turturro si rolu čertovsky užíva. Je ale škoda, že filmári viac neposilnili mafiánsky motív; Batman v komiksoch najlepšie funguje práve v príbehoch, v ktorých bojuje proti mafii a nie magorom, ktorí do Gothamu nabehli až neskôr. Andy Serkis za istých okolností mohol byť lepším Alfredom, ako Caine, bohužiaľ má len cameo. Je to škoda, lebo jedinú príležitosť, ktorú má, chytá radikálnym spôsobom za pačesy. Reč je samozrejme o nemocničnom lôžku, čo je mimochodom scéna, v ktorej sa režisér ponára do riadne temných (hoci v komiksových predlohách notoricky známych) vôd, ktoré môžu diváka, ktorý Batmana pozná len z filmov, šokovať. Osobne si myslím, že takto vystavaný príbeh by časom mohol smerovať k Soviemu tribunálu. Niektoré veci zostávajú divné, asi pozostatok trochu chaotického natáčania (komorníčka alebo Batmanov monológ, ktorý je len na začiatok, potom bez vysvetlenia zmizne a čosi je zas až na konci), alebo sa o ne scenár obtrie temer až nepostrehnuteľne (naozaj Batmana vycvičil iba Alfred?). Na konci si pár náznakov mohli odpustiť (viete, akého pána s divným účesom mám na mysli). Páčilo sa mi, že tvorcovia spracovali motívy, ktoré boli doteraz vo filmových batmanovkách väčšinou ignorované (výbušné napätie medzi Batmanom a gothamským policajným zborom). Akcie je málo a neoznačil by som ju za lámucu stoličky (až na solídnu autonaháňačku, v ktorej to buráca vskutku excelentne), ale ako svojho času Nolan, aj Reeves sa snaží. Miestami príde s brutálnym momentom (výťah, diskotéka, skinhedi), problém je v tom, že to nie sú opulentné akčné scény, ale skôr akčné okamihy trvajúce pár sekúnd. Oceňujem, že sem prepašovali štipku humoru (geniálny running gag s prítomnosťou Batmana na miestach činu: "Poručík, vám to ozaj nevadí? Siaha na dôkazy." - "Veď má rukavice."). Reeves a spol. mali zjavne načítané všetky batmanovky a vďaka tomu do šialenej trojhodinovej (!) stopáže rozsypali chuťovky (napr. Catwoman + Falcone = ?). Gotham ako veľkomesto vyzerá úchvatne (tie denné scény!), je to mesto, ktoré požiera samo seba a raz možno už nebude čo zachraňovať. "Mesto je veľké. Nemôžem byť všade. Ale oni nevedia, kde práve som." () (menej) (viac)

B!shop

Jako jasne, je to perfektne natoceny, film vypada jako mix mezi Sedm a Jokerem, akce je sice pomalu, ale je fajn, atmosfera by se dala krajet, film je spis detektivka, nez klasicka komiksovka a i kdyz to neni buhvijak komplikovany, rozhodne dokaze udrzet napeti. Herci jsou taky perfektni, Pattinson je sice zvlastni volba, ale obstal se cti, Dano jako vzdy vybornej uchyl a ostatni jim zdatne sekundujou. A i pres hodne dlouhou stopaz film nenudi. Ale krucinal, proc to vypada, jak kdyz cumim asi tak po desaty na to samy, to se fakt neda v Batmanim univerzu prijit na neco originalniho a jediny, co tvurci resi, jestli film bude vic rozjuchanej nebo vic temnej? Tady proste neni nic, co by clovek uz nekde jinde nevidel. A to ani nezminuju tech nekolik fakt dost divnejch nelogicnosti (zaporak s rozjebanym xichtem nema ani krev u nosu, policajti v jedny scene honi Batmana a v druhy s nim vesele vysetrujou apod.). Takze za me sice spokojenost, ale proste i pres svoje filmarsky kvality to je takova tuctovka. ()

dO_od

// David Fincher meets Dlouhý Halloween meets audiovizuální hody Války o planetu opic. Skvostnej velkofilm, který mi v kině hned několikrát rozpumpoval srdeční sval, dojal mě, vyděsil a nakonec nadchnul tím, jak to celé překvapivě drží i přes tu úctyhodnou tříhodinovou stopáž pohromadě. Vlastně nevím, čemu jinýmu už bych měl tu desítku napálit než téhle instantní bat-klasice. ()

Slasher

Líbí se mi zvolený tón pulpová detektivka + deštivý noir + serial killer story a Gotham plný neštěstí a korupce. Jak jsem od začátku držkoval na obsazení Pattinsona, tak teď uznám, že sem jako "kurtcobainovský" emo Bruce Wayne sedí. Plus i za záporácký tým. Nelíbí se mi PG-13 rating, neboť víc násilí a krve by tady tomu pojetí jednoznačně prospělo a zesílilo temný dojem. Výsledek není dokonale úderný a působivý, ale ty 3 hodiny vtahují, cením tvůrčí ambice, rozhodně slibný úvod do další batmanovské série. ♪♫ ()

xxmartinxx

Batman je fakt blízko k tomu, aby přišel na to, že koupit topení do sirotčince, aby v něm v zimě neumrzaly děti, by bylo užitečnější než vybavit se osobním tankem, ale nakonec Bruce dojde k názoru, že nejefektnější způsob, jak zlepšit svět a přestat inspirovat domácí terorismus, je dělat totéž co doposud, ale víc se u toho asi smát? Film pečlivě zkonstruovaný tak, aby o ničem nebyl, ignorující veškerý potenciál k opravdové sebereflexi (Batman jako doma na policejní stanici - no comment), aby zvolil raději performovanou "sebereflexi" kopírující 40 let staré motivy "dekonstrukce" žánru, které v tuhle chvíli leda stvrzují status quo a uhýbají od opravdových témat, jimž by Batman mohl být alegorií. Batman samozřejmě nemusí být alegorií ničeho, jenže ten film se tváří tak sebedůležitě, že je pak poměrně trapné, když se zároveň ohání žánrovou zábavou, u které se vypíná mozek - což je ale nakonec jediný mód sledování, která se nehroutí pod vahou nesmyslů. Hodnocení je těžké. Rozhodně to je lepší než Joker, který mě iritoval. Tady to bylo spíš roztomile tupé a vlastně to skvěle funguje jako nezáměrná parodie. Nejoblíbenější momenty, kdy jsem se nahlas smál (Spoilery): Riddler latte art moment. / Alfred by měl zapracovat na reading the room skills co se týče poštovních bomb. / Heroická oběť skoku do vody, která je ale jen po pás, takže se Batman prostě sebere a dělá jakože nic a pokračuje... / Kdykoliv, kdy je bolestně patrné, že lidi by měli poznat Wayna - Christopher Reeve byl přesvědčivěji inkognito než tahle inkarnace Bruce / Sadboi Pattinson every second pure gold. 2 a 1/2 hvězdy ()

Arx

Nový Batman konečně po všech těch covidových odloženích a problémech s natáčením, přilétl do kin a s ním i pořádný nával syrovosti a hutné atmosféry. Celé je to vkusně doplněno několika epickými momenty s geniálním hudebním podkresem a nádherně artovou kamerou. K hereckému obsazení nemám žádné výhrady. Robert Pattinson je trochu toporný a jeho výraz je prakticky stále stejný ale k roli Batmana mi to sedlo a neměl jsem s tím v zásadě žádný problém. Zatím to zní jako film roku kdyby ovšem.... to nemělo 3 hodiny! V poslední době úplně nerozumím trendu, že čím delší filmová stopáž, tím je to "asi" lepší. Na obranu netopýra, nemůžu úplně říct, že bych se u snímku nudil, ale myslím si že i u sebedokonalejšího díla, začnete po nějakých dvou hodinách pokukovat po hodinkách, lehce nervózně se vrtět v křesle a trochu si začnete říkat, kdy už bude konec. Některé scény bych prostě vynechal, děj trochu zrychlil, dialogy lépe zacílil a kdyby to mělo znamenat zkrácení alespoň o půl hodiny, tak za mě značka ideál. V konečném důsledku je to škoda a trochu to kazí celkový dojem z filmu. I přesto, určitě doporučuji, pokud máte rádi komiksy a o to víc o černém netopýrovi, jděte na to! 85% ()

charlosina

Otázka zní: Kolik “chinese fortune cookies” snědli tvůrci během psaní scénáře? // Kdo má víc traumíček z dětství, ten vyhrává. Uff. // Prý nejsem cílovka. ()

ditrue

| 85% | Vizuálně podmanivá, neuvěřitelně atmosférická a neskutečně vtahující detektivka s Batmanem v hlavní roli. Pattinson, Wright a Ferrell to tady pro mě herecky hrozně moc táhli a parádně sedli do svěřených rolí, ale to co činí tenhle film téměř božským je především sebejistá režie Matta Reevese v kombinaci s lahodnou kamerou Greiga Frasera. Nebýt příběhově slabší druhé půle filmu a vyloženě anti-klimaktického finále, bylo by to klidně hned na poprvé na 5 hvězd. Takhle je to hlavně technicky brilantní příslib do budoucna, kdy se snad dočkáme i lépe gradujícího děje s větším emočním dopadem. Více v Geekec #53 | Speciál o Batmanovi. "Get out of here or that suit’s gonna be full of blood." "Mine or yours?" ()

Morien

VARUJI PŘED SPOILERY. Nebudu vysvětlovat, proč mi Bruceův voice-over přišel nadbytečný až parodický, proč mi navzdory mé lásce k Paulu Danovi (a Barrymu Keoghanovi, stojí-li vůbec za zmínku, jako že nestojí) záporák přišel nedostatečný, proč mi vlastně celý příběh přišel takový nezajímavý, ačkoliv jsem ho se zájmem sledovala, a pouze poměřím film podle standardního ukazatele kvality detektivek: pokud při posouzení stejných vodítek dojdu k odpovědi dřív než hlavní postava, tak mi takový film/příběh nikdy nemůže vyrazit dech. Jak může Bruce dostat nápovědu "sirotek" a nezačít si okamžitě myslet, že další cíl je on sám? Dealbreaker. Zoë a Robert krásní, ale nejvíc se mi na celém filmu asi líbil Jeffrey Wright. Mám nejasné podezření že už se na to znova nepodívám. --- Haha, a ještě se mi zdálo, že tam slyším The Imperial March, a podle zajímavostí na IMDB tam jedna melodie začíná stejnýma notama. ()

gudaulin

Je to už slušná řádka let, co si v Hollywoodu uvědomili, že stávající komerční trendy, které přinesly vlnu komiksových adaptací a velkofilmů fantasy žánru, prakticky vytlačily proud kinematografie určené dospělé generaci. Uhnízdila se myšlenka dát popkulturním fenoménům artový nátěr tím, že je zpracujeme "seriózně", zkusíme tomu dát nějakou "hloubku" a každý si pak najde to svoje. Výsledkem jsou filmy, které si na dospělost jen hrají. Když dojde na lámání chleba, vyjeví se v plné nahotě naivita a směšnost starých komiksových figur a příběhů. Dobrodružství muže v gumovém obleku s rozkošnou netopýří čepičkou, před nímž všichni v okolí usilovně předstírají, že postavu významného člena místní společenské smetánky neidentifikují po hlase ani podle odhalené části obličeje, prostě musíte zpracovat s velkou dávkou nadhledu, jenže toho Matt Reeves, podobně jako Nolan ve své trilogii, není schopen. Reevesův Batman pyšně předvádí hru na osudovost, mlátí dvoumetrovým pindíkem a nešetří patosem. Nemístné je i spojení zcela protichůdných žánrů - noir a superhrdinský epos vyžadují jiné uchopení postav. Catwoman nedokáže být záhadnou femme fatale a její vztah k Batmanovi nemá náležitý erotický rozměr. Když se přeneseme přes plytké motivy a banální dialogy, zůstávají ve hře tradičně silné zbraně velkých studií, tedy výprava a obsazení (Colina Farrella v roli Tučňáka jsem vůbec nepoznal), ale to je pro mě málo. Dvěma hvězdičkami se sloučím nejen se světem Gothamu, ale i s ostatními snímky, co si špatně hrají na dospělost. Celkový dojem: 45 %. ()

choze

Papírově to zní skvěle, ale nebavilo mě to. Nebavily mě postavy, jejich vztahy, celé to odhalované spiknutí, samotné vraždy, akční scény a nijak zvlášť ani herci. Celou dobu jsem se jen těšil na odhalení incelovského Riddlera v podání mého oblíbence, specialisty na podivíny Paula Dano. Ano, Zoey Kravitz je sexy, batmobil možná ještě víc sexy než Zoey a ikonický závěr autohoničky fajn. Ale Nolan udělal v mých očích všechno výrazně líp - Temný rytíř si mě omotal hned úvodní scénou, tohle se mnou nic neudělalo ani za tři hodiny. Chci zpátky Gary Oldmana a Michaela Cainea! ()

Gilmour93

Město Blade Runnerů, Vran a vytrvalých dešťů a v něm Bruce Holmes, Alfred Watson, inspektor Jim Lestrade a Riddler Moriarty. A nebo jinak. Město stejného podnebí a v něm zkušený Jim Somerset, napružený Bruce Mills, jeho starostlivá žena Alfred a John Riddler Doe. Jeho hříchem je Závist, trestá Pýchu a Lakotu, nechává se zavřít, aby dokončil svůj plán a aby toho Finchera nebylo málo, dělá to jako Zodiac. A nebo snad variace na motiv Strachu, když Nolanův rytíř začínal? Reeves svému „Nocturnal Animal“ dodal od všeho něco a jediné, co mu lze vytknout, je na sílu tlačené párování kočičky a netopejra a absence nějaké opravdu kulervoucí scény (záběr vzhůru nohama z Penguinova nabouraného auta mi nestačí). Tvůrci komiksových adaptací už evidentně ví, že čím autentičtější rozměr dostanou postavy (i ty směrem k fantasknu), tím intenzivnější je svět, kterého jsou součástí.. Apropo, u Colina Farrella si nejsem jist, jestli za tím vzhledem stojí kvalitní práce maskérů, a nebo se po letech stagnace konečně začíná měnit v Lanthimosova humra.. ()

Psema

Směšná rádoby depka, která vzala Sedm, Zodiaca a Kmotra a hodila to mixéru. Na Bruce Wayna se zapomnělo, nehraje se o nic a při řezání kabelu hraje hudba jako při záchraně galaxie. 3hodinový pilot k seriálu, který mě po tomhle hloupoučkém noiru, kde Alfred luští šifry za Batmana a na svou práci má vlastní služku, vůbec nezajímá. ()

somnar

Je to takový ten film, kde se někdo neustále nad něčím hrozí, že nic tak příšerného, ďábelského a temného v životě neviděl, když k tomu ale skutečně dojde nebo to ten film má ukázat, tak nějak skutek utek. Dokonce to zachází tak nechtěně směšně daleko, že když tam má někdo puštěné zprávy, tak v nich moderátoři neustále opakují, že následující záběry budou extrémně drastické, což znamená - opět - především prázdný příslib. Technická stránka věci mě bavila, nečekaně to uteklo, ale tahle detektivka se skutečně tváří, že je více zašmodrchaná a hluboká, než ve skutečnosti je. ()

TeeAge

Batman Matta Reevesa je noirovo temný, pripomínajúci atmosféru žánroviek z 40. a 50. rokov, miešaných s poctivou komixovosťou zošitových predlôh. Režisér a kameraman predviedli neskutočný cit pre záber - obrazovo film vo väčšine stopáže evokuje najsilnejšie momenty súčastníka, Denisa Villeneuvea. Prepojenie obrazu so zvukom a sountrackom je tiež majstrovské. Superlatívi ale pre mňa končia u spomenutých estetických a formálnych aspektoch. Nový Batman je príbehovo nekonzistentný, dramaturgicky veľmi prapodivne vystavaný, bez ťahu na bránku. Ešte sa mi u žiadneho filmu o Batmanovi nestalo, že by som viacnásobne kontroloval svoje hodinky, do kedy to ešte asi potrvá. S takto plytkým scenárom sa v mojich očiach filmu nepodarilo utiahnuť maratónsku stopáž. Každopádne si veľmi cením veľmi osobitý prístup a originalitu celého projektu. O niečom asi ale vypovedá, že momentálne mám pocit, že to už nepotrebujem vidieť opakovane... ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023